Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Fronix

Nový Captain America sa rozhodne podaril.Sledoval som vývoj od prvej zmienky,prvého traileru a aj tak ma prekvapil.Dej je pútavý,vtipný,akčný od prvej sekundy až po poslednú.Bál som sa ako zapadnú nové postavy ale podľa toho čo som videl tak to bolo zbytočné.Už teraz sa teším na samostatný film o Black pantherovi. ()

george82

Jednoznačně nejlepší Kapitán, ale musím říct, že mu v tom dost pomáhají jeho Marvelovští kamarádi. Jsem rád za Black Pantera. Na toho jsem se fakt těšil a jeho samostatný film věřím, že bude pecka. Zápletka je tady výborná a Daniel Brühl ukázal, že i obyčejný člověk bez speciálních schopností dokáže dostat hrdiny na kolena. ()

RafaKrakal

Ačkoliv Avengers nemám moc rád, nový Kapitán America mě velmi příjemně potěšil a považuji ho za doposud nejlepší marvelovský film. Skvělá akce, velice kvalitní vtipy a brilantní herecké obsazení. Bohužel konec byl poněkud slabší, stejně jako poněkud vyčpělý scénář. I tak přes mou averzi k filmům Marvelu dávám slušných 80% ()

Andrew94

Na tenhle film sem se těšil jako malej na Vánoce! Co se týká všech marvelovek, celkově to pro mě asi nebylo nejlepší, ale co se týká filmů s názvem Captain America:....., se dle mě jedná asi o nejlepší díl. Že se velká část věnovala story s Capem a Buckym mi nevadí, od toho to taky bylo zařazeno do filmu s Captainem, ne s Avengerama jako takovýma. Prolínání scén akčních s těma, kde se vyloženě jen kecá, bylo celkem dobré a udržovalo diváky vzhůru. Co bych ovšem vytkl, byl Spider-Man! I přes jeho docela slušný vstup do univerza určitě zůstanu u těch fanoušků, kteří za nejlepšího Spideyho považují Tobeyho Maguira. 85, podle mě, zasloužených procent. ()

Gardis

Dneska jsem byl na kapitánovi v kině a super. ...Mé názory na tento díl "márvelvské" série jsou smíšené. Chvilkama to vše na mě působilo tak, že až mi kápla slza a chvilkama, jsem i po svých hrdinech strádal. ___ Film hodnotím takto (****), protože - toto pokračování nenaplňuje epičnost předešlích zpracování, jako Avengers a Avengers: Age of Ultron od Josse Whedona --- čekal jsem nějakou dějovou návaznost, ale bratři Russoovi vybrali vlastní příběh už s danými postavami, jen s malou propojeností s ostatními díly ze série "Marvelovského vesmíru." ()

Mr.Ward

Winter Soldier a Falcon ! Spider-Man a Iron Man !! Scarlet Witch a Vision !!! Ant-Man !!!! Jednoznačně #TeamCap a (prozatím) jedna z nejlepších Marvelovek. ()

Vykuk

Dost zklamání, akce ok, omáčka protahovaná tam kde by neměla a jinde zase chybí, přišlo mi to málo vyhrocené, respektive skoro vůbec, konec takový nudný, obvykle se od takovýchto filmů neodpoutám ani na chvíli, tady jsem měl čas všímat si lidí kolem a myslet na to, co budu dělat, až se vrátím z kina.. humor ok, ale už mi přijde, že je to hlavně humor a tak nějak se vytrácí to, proč mám rád tyhle filmy. Na Downeym už jde dost vidět, kolik mu je let, v tomto filmu mi přišel dost nemotorný, nový Spíďa asi ok, sice takové mlaďochy nemusím, ale na tuto postavu to sedí a musím říci, že se fakt povedl, oblek sice září, jak z ranných verzí CGI animace, ale když se to hýbe, asi ok. No kolem a kolem, kino zážitek ok, celkově spokojenost, bavil jsem se, ale.. něco tomu dost chybělo. Lepší průměr, ale jinak jen o malinko lepší než trapní Avengers 2. ()

RyanRainheart

Tohle se mi hodně líbilo. Posunuje to příběh hrdinů zase o něco dále a jsem moc zvědavá, jak se tato nyní roztříštěná parta dá zase v Infinity War dohromady, aby se společně postavila Thanosovi. Musím vyzvihnout výborný castingový tah Spider-mana i samotného Black Pantera a už se moc těším na jeho sólovku. Samotné motivace postav, proč zrovna jednají tak jak jednají, jsou naprosto srozumitelné a lze se s nimy bez problémů ztotožnit (narozdíl od Batmana, jehož počáteční nepřátelství vůči Supermanovi mi jaksi nedávalo úplný smysl). Další film, který ukázal, že Marvels je zatím nepřekonaný, bratři Russové byla výborná režisérská volba a rozhodně se moc těším na jejich Infinity War. ()

vipeerr

SPOILER ALERT Abych se vyjádřil ve stručnosti asi bych použil rčení "všeho moc škodí" Jednoduše se odehrávalo tolik akce a spletitostí že jsem měl chvílemi problém udržet pozornost. Spider-man a Ant-man byli zároveň příjemným zpestřením napětí, a humornou vložkou. Za mě 4* protože mi hlavní villain nebyl vůbec sympatický ani nijak atraktivní (pro roli komixového záporáka) Nicméně každým novým dílem z produkce Marvel se mi zdá každý jednotlivě z Avengerů vždy o něco silnější. Nevím kam až to budou stupňovat. Ale za chvíli si Wanda zahraje na Jean a rozprskne Hulka ve vzduchu.. ()

vieriX

Vynikající Marvelovka která navázala na Winter Soldiera. Ale co přidala spoustu postav takže tu v podstatě máme takový malý Avengers team, který jde proti sobě, ale úplně nevíte jestli to myslí vážně. Akce je špičková přehledná prostě značně vypiplaná . Co tu chybí je pořádný záporák Zemo tady tahá jen za nitky a vůbec se nepodobá Baronovi Zemovi, který byl v komiksu. Hodně skvělý je Black Panther obsazení naprosto parádní. No a Spiderman je přesně takový jaký je v komiksech prostě ukecaný a na jeho solovku se značně těším. ()

LukeKiller

"Avengers 3!" "Najlepší film z Marvel univerza!" a bla bla bla bla bla. Ja som sa TAK STRAŠNE NUDIL. Dve a pol hodiny kecov a hlbokých myšlienok s pomerne jasným koncom. Bitky, kde si pritom hrdinovia hovoria, ako sa majú radi. Wtf. A dve ako tak zaujímavé bitky na dvoch a pol hodinách! Nie, ďakujem. ()

JosefTomas

Já jsem se u filmu dobře bavil, ať už je to celý tým pohromadě(kromě Hulka a Thora) a dává smysl i to, proč mezi sebou obě strany bojují, záporák má své charisma. Osvěží i přidání Black Panthera i Spidermana. Jako celek 90% ()

Freza77

Prý to měla být nejlepší Marvelovka, která doposud byla natočená, jenže dle mého názoru nebyla. Stojím na straně týmu Ironmana, protože se mi prostě líbí víc. Hodnotit budu 4.hvězdičkama, ale s odřenýma ušima, protože se mi líbil tým Ironmana, ikdyž Black Widow malinko zradila tým Ironmana, líbil se mi souboj mezi týmy a pak suprový black panter, který se nakonec skovává i s ostatními, které osvobodí Captain z tajné věznice. Nemusím Captain Ameriku. Myslele jsem že Vision tam bude mít o něco větší roli. Suprotvý Spiderman a i hlášky stály zato. Naštvalo mě, že Captain zatajil Tonymu smrt a příčinu smrti jeho otce, a přesně věděl že to udělal Winter Soldiers. Avengers v tomto filmu i v dalších by měli být určitě aspoň trochu sledovaní,a proto jsem byl pro podepsání Sokovijské dohody, jak řekla Romanovová ,,I s jednou rukou se dá řídit auto''. Myslel jsem že tam bude míň keců než nakonec bylo. Mám k tomu ještě co říct, ale nechám to tak. Nakonec bych přidal, že byly lepší Marvelovky a doufám, že další super filmy od Marvelu budou, těším se. ()

applestar

Jsem zvyklý na větší mazec. Uspokojující ale ne překvapující. Film o Capitanovy? Robert si vydobyl tolik místa na plátně, že to vypadalo na Iron man 4. Množství superhrdinů je tam dostatek a je zajímavé sledovat jejich různorodost. Dočkáme se spousty prvků z minulosti. Ale něco mi tam chybělo. Něco na co jsem byl zvyklý. Je to pořád super podívaná. Možná už jen docházejí nápady. Hodně jsem očekával a to byla možná chyba. ()

adakraj

Vydej se dvěma směry. Buď budeš pracovat pro státy nebo tě odstraníme. Neskutečná akce. Bavil jsem se celý film. ()

MartinTerran

Takže tu máme Avengers 3, jen pod jiným názvem. Tento film se povedl, je to klasická marvelovka, plná zvláštní fyziky, explozí, mlátiček a nesmrtelných hrdinů, prostě akční jízda jak má být. Stark trochu ubral na hláškách, ale jakmile se objevil Spidey, tak bylo o zábavu postaráno bohatou měrou. Příběh taky nebyl nejhorší, prostě Cap chrání svého kámoše a jde proti všem kdo s ním nesouhlasí. Suma sumárum další dobrá marvelovka, rozhodné lepší jak s Ultronem. Hodnocení: 85/100. ()

Michal687

Mělo to dobrou zápletku, dobrý vizuál, slušnou atmosféru a pak přišla ta ( když budu mírný) odporně trapná akční sekvence na letišti. Pardon ale zahodit si celou atmosféru do té doby uvěřitelného boje, jen pro pár laciných vtípků je zatracená škoda. Nemluvě o tom že akce byla vizuálně nekonzistentní a tak nějak bez koulí. Čest výjimce v Berlínském tunelu kde se akce přibližuje TDK. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)