Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

harycek

No to je tedy maglajs hrdinů, to chce vidět ještě dvakrát minimálně, po třetím shlédnutí konstatuji , že je to zbytečně natažené a rozvláčné a ztrácí to tempo takže ubírám *!! ()

Stanmi

Avengers v čele s Captainem Americou (Chris Evans) čeká po jejich poslední misi (která se jim příliš nepovedla) nelehká volba, buď se stanou bojovou jednotkou pod dohledem OSN, nebo budou postaveni mimo zákon. Tony Stark (Robert Downey Jr.) je pro první možnost, s tou se však Steve Rogers nehodlá smířit… Filmový rok 2016 bude s největší pravděpodobností znám jako rok soubojů komiksových superhrdinů, protože poté co přišel do kin Batman v. Superman od vydavatelství DC, Marvel na to odpověděl svou Občanskou válkou (no a X-meni asi taky nebudou mezi sebou jen tak nečinně klábosit). Třetí Cap se ve svém příběhu drží dvou tematických okruhů, tím prvním je v duchu komiksové předlohy registrace superhrdinů (v tomhle jsou si oba filmy Marvelu a DC vlastně velice podobní), tím druhým je však téma mnohem osobnější pro Stevea Rogerse (jinak by se snímek opravdu měl spíš jmenovat Avengers) a tím je pátrání po jeho kamárádovi Buckym (Sebastian Stan), kde snímek plynule navazuje na předchozí díl. V rámci příběhu dostaneme hned tucet superhrdinů a všichni od Ant-Mana po Winter Soldiera si užijí svoji chvilku slávy. Oproti předchozím filmům tady máme dva nováčky, a sice Black Panthera (Chadwick Boseman) a Spider-Mana (Tom Holland) a oba jsou příjemným zpestřením, akorát u Spideyho je trochu škoda, že jej tady máme opět jako školáka (osobně bych jej uvítal již jako dospělého a zkušeného bojovníka), ale na druhou stranu má aspoň opravdu sexy tetu (Marisa Tomei), což potvrdí i samotný Tony Stark. Děj tak pěkné odsýpá, pořád se něco děje, velkolepé scény se střídají s těmi komornějšími a je to prostě kus dobře odvedené práce. Opět nechybí i tradiční marvelovský odlehčující humor, osobně bych však uvítal o něco vážnější tón (v zásadě takový jaký byl v dvojce Capa), protože díky tomu vypadá například ikonický souboj obou protistran na letišti jako takové v zásadě neškodné škádlení (v tomto směru mně více vyhovoval souboj Batmana a Supermana, kde člověk měl opravdu pocit, že se ti dva moc nemusí). Ale na druhou stranu zase musím uznat, že závěr snímku už není žádná sranda a obě strany konfliktu do toho jdou naplno. Herci a herečky v čele s Robertem Downeyem Jr. a Chrisem Evansem odvádějí ve svých rolích kvalitní práci a jde vidět, že jim jejich postavy sedí (jak taky ne, když někteří už je hrají i osm let). Vzhledem k předchozímu textu asi nevybalím žádné velké překvapení, ale Marvel to zase dokázal. Opět tady máme kvalitní komiksovku se silným příběhem, zábavným dějem, sympatickými postavami a solidními triky a režírující bratři Russoovi (a vlastně i všichni zúčastnění) si mohou připsat další pecku (byť aspoň u mne zůstal Captain America: Winter Soldier nepřekonán). ()

x_ander

Hodnotit marvelovky je čím dál složitější. I Civil War si drží svůj standard - fajn postavy, skvělá akce, parádní geekovské momenty (letiště) a v tomto případě i nečekaně osobní a komorní finále. Jenže je to desátý (či kolikátý) film v řadě a jako takový prostě nedokáže už zaujmout natolik, že by člověk skákal radostí. Nechápejte mě špatně, Civil War je fajn, rád se na něj mrknu znovu, ale že by přinesla do série něco nového a originálního, to ne. ()

IZFNP

Neviem prečo (viem: lebo internet), ale od filmu som čakala ďalších Avengerov, a v kine ostala prekvapená, že tento predpoklad nemôže byť ďalej od pravdy. Čakať od Civil War ďalších Avengers je tak vec, ktorú neodporúčam, nakoľko som kvôli nej na okamih ostala sklamaná. Až potom mi došlo, že som sklamaná úplne zbytočne, pretože Kapitán Amerika bol film výborný po všetkých stránkach, i vďaka tomu, že netlačil na pílu. Nie tak megalomanské, nešlo tu o všetko, svet neohrozovala žiadna fatálna hrozba - miesto toho je Civil War príjemne komorná a neobvykle scenáristicky súdržná marvelovka. Starkovo triezvenie od jeho prvej štace v Iron Manovi si každým ďalším filmom vychutnávam, a tak ako vytvorilo kontext v druhých Avengeroch, tak i tu premyslene skrížilo dráhu tej Kapitánovej. Film tak stojí na základoch, o ktorých si môžu Warneri nechať snívať. Obsadenie je naďalej bezchybné, ba čo viac, postavy vo filme nie sú len preto, aby boli, ale u každej z nich chápete príbeh, ktorý ich k danému bodu dostal, i motivácie, ktoré ich ženú ďalej (s malou výnimkou v podobe mierne zbytočnej Emily VanCamp). Nehovoriac o tom, že chémiu majú herci výbornú. Z nováčikov sme tiež videli len to najlepšie. Daniel Brühl si tu strihol nenápadného, no extrémne podareného záporáka. Tom Holland v podaní mladého Spideyho asi zavrel ústa všetkým pochybovačom, nezaváhal ani Chadwick Boseman, napriek tomu dúfam, že tu si Marvel nechal ešte veľké rezervy. Maličkosťou, ktorá je pre Kapitána typická a preto sa jedná o môjho menej obľúbeného sólo hrdinu, je menší zmysel pre humor, ktorý sa v podstate prejaví až v druhej polovici s nástupom nových postáv. Trikovo už ani nemá zmysel opakovať, že je vidieť každý utratený dolár, možno len kamera bola v akčných scénách trochu zbrklejšia, než by mi bolo milé. Kvitujem však skvelú choreografiu bojových scén a (nielen) ich nápaditosť. Kapitán Amerika ako séria je s každým ďalším filmom lepšia a komplexnejšia, a Civil War ukázali, že Russovci majú svoje filmy pevne v rukách. ()

Petr59

Je to hodně podařené, určitě lepší než Avengers: Ace of Ultron, ale že by to zase byla taková pecka jak někteří popisují v recenzích.... to si zase nemyslím. Třeba X-men:Apokalypsa se mi líbilo víc, tohle považuji o něco lepší, než Batman vs. Superman. Vím, že jsem s tímto názorem v menšině, ale co se dá dělat..... Tahle nějak asi měly vypadat druzí Avangeři, má to určitou úroveň a bitka mezi těmito dvěma tábory superhrdinů mě strašně bavila, už jen kvůli příběhu a důvodům, proč k rozkolu došlo. Ve výsledku je to ale tak, že je těžké dělat nějaké komplexní hodnocení a někoho soudit, protože mí oblíbení hrdinové by z toho nevyšli dobře a je také těžké posuzovat, zda byl v právu Kapitán, nebo Iron-man. Oba dva jsou stejně sympatičtí, každý má na věc jiný pohled a každý hájí zájmy svého sociálního okruhu a svých nejbližších. Hodně zajímaví jsou ale také ostatní komiksoví hrdinové, především Black panter, Spider-man a Ant-man, ale i ostatní. Ti filmu dodávají svým smyslem pro humor, ale zároveň i akcí, určitou jiskru. Rozhodně to patří k těm lepším výtvorům od Marvelu. ()

eMeMko

Už podle trailerů bylo jasné, že se ve filmu objeví spousta nových postav a superhrdinů, a tak jsem do kina nešel příliš přesvědčen. Batman vs. Superman byl na tom totiž podobně a rozhodně se nejednalo o kvalitní film. U tohoto snímku to taková tragédie nebyla, děj byl celkem přehledný a noví superhrdinové rozhodně ostudu neudělali. Black Panther byl skvělý hlavně svým bojovým systémem a nový Spider-man svými perfektními hláškami. Jsem rád, že z Petera Parkera je konečně puberťák se vším všudy, který je prostě šílený, pořád musí něco komentovat a zároveň žije pod celkem tvrdou rukou svojí tety May. Zápletka snímku je docela povedená, vidět proti sobě bojovat jednotlivé členy Avengers není úplně špatný pohled, co mně však mírně mrzelo byl konec. Čekal jsem rozhodně něco odvážnějšího, ale jelikož jsou herci nasmlouvaní na 10 filmů dopředu, těžko doufat že některá z hlavních postav někdy zemře. Mírným zklamáním byl také Daniel Brühl alias hlavní záporák. Ale zde je možná, že už sama postava nebyla napsána nijak kvalitně. Finální hodnocení: opět povedená komiksovka a důkaz, že Marvel má nad DC (aspoň co se týče filmů) obrovský náskok. ()

Elephant13

-Pozitiva: Akce, Tony Stark je prostě nejlepší Avenger. Spider-man vypadá super! Těším se na jeho sólovku. -Negativa: Nesmyslný scénář, Captain America je tupá postava. Nelíbil se mi ani jeden jeho film. Chyběl mi Hulk. ()

Facerr

Nevím, kdo od koho "obšvihával", ale stejně jako v případě Batmana vs. Supermana, i Marvel přišel v posledním Kapitánovi se zásadníma pointama, o který se film opírá, a který sesnažel hrát na strunu etiky a svědomí. Opět se hrdinové ukazujou, jako zároveň škůdci, který během svejch bitek způsobili fůru vedlejších škod stojících lidský životy. Opět je hlavní náplní zásadních fightů spor mezi superhrdinama, který si dávaj co proto. A opět se tady místo jednoho superhrdiny objeví další ... a další. Každopádně se musí nechat, že v případě Marvelu je těch hrdinskej es v rukávu o dost víc. Není to ovšem jenom o kvantitě, ale i kvalitě. Kapitán Amerika je narozdíl od BvS pěkně odsejpající kus se spoustou originálních nápadů a i když se děj tu a tam zadře, dokáže se zase pěkně rychle rozjet. Přítomnost všech možných superhrdinů, který si odskočili ze svejch hlavních rolí rozhodně nebyla žádnou křečí a týhle super jízdě docela prospěla. Z Kapitána se tak ,obsazením, stala ještě větší pecka, než Avengers. ()

Vasyl

Asi nejnudnější Marvelovka. Spíš na dvě a půl hvězdy, ale zaokrouhlujeme nahoru. A to to ještě dost vytáhl superakční konec. Protože během prvních dvou třetin filmu jsem byl tak maximálně nasranej, že mi ani do huby nešla má oblíbená sprostá slovíčka. ()

lobo87

Zaujímavá zápletka, efekty, nové postavy. Marvel si jednoznačne drží kvalitu. Vizuálne je to vypiplané, príbehovo poteší, keď nejde o záchranu planéty, ale o vzťahy a emócie. Dobrá práca... 75% ()

Crytic

Dlouho jsem přemýšlel, kde je chyba a došel jsem k jedinému závěru. Scénář sepsala stejná osoba zodpovědná za Stmívání a podobné sračkoviny. Když už jsem si myslel, že nemůžou udělat trapnější postavu než černouška ala kanárka, tak přijdou s černouškem ala koťátkem, navic v obleku, že i Halle Berry se svým sadomaso kočičím oblekem musela závidět. Celý děj rozplizký a nudný, bez ohledu na to kolik rádoby super soubojů se tam snažili nacpat. Zvlášť když nějak zapomněli na jedinýho záporáka a tak se tam museli všichni mlátit spolu ve stylu "on je zlý, ale hluboko uvnitř je jistě dobrý, vraždí lidi, ale on za to nemůže, musíme ho zničit, ale nesmíme mu ublížit". Celou dobu se mi chtělo blít. Pokud jde o spidermana - z pohledu hereckého obsazení katastrofa, z pohledu scénáře docela solidní hlášky, takže uvidíme co z toho v budoucnu vymáčknou. Závěrem: Kapitán Amerika mě film od filmu čím dál víc utvrzuje v tom, že to je nesympatická egoistická buzna. Ať žije Ironman :D ()

Blazis34

Díl s názvem Captain America se klidně mohl jmenovat Avengers 3. Až na zelenou potvoru a chlapíka s kladivem se tam snad všichni objevili a chvilku táhli za jeden provaz, načež se rozdělili proti sobě aby se mohli zase umoudřit. Když se podívám na děj, tak mě trochu zklamalo, že hlavní podstata je v boji proti svým přátelům. Opravdu, největší zápletka je kdo že se na jakou stranu přidá a proti komu bude bojovat, to mi přišlo trošku zbytečné a nesourodé s podstatou týmu a jeho soudržnosti. Děj mě tedy docela zklamal, na druhou stranu bitvy potěšily. Hlavně ta na letišti byla gigantická a skvěle graficky zvládlá. Avengers to budou u mě mít vždycky těžké, jelikož nejsem fanouškem sci-fi, ale v celkovém součtu tento film, musím uznat, nebyl špatný ani nudný. Dávám 65%, lepší tři hvězdy. ()

Domas88

Nezkutečně krásně překvapený, až nečekaně silný příběh, který vévodil i nad akcí a technikou. Já si taky hezky vybral stranu a pak jen fandil těm mojím hrdinům. Užil jsem si to moc a vidět jak se tihle borci mezi sebou perou bylo, no velice velice, těch slov by se našlo víc. Pro mě osobně super a škoda, že jde dát jen 5* já bych klidně dal i mnohem víc.. ()

kadles

Vidím to spíš jako nevyužitej potenciál ostatních postav... Spíš se to mělo jmenovat Kapitán Amerika, Iron Man a ti ostatní avengeři. Jestli chcete vidět jinýho avengera, počkejte si na jeho film. ()

pafka

Hm, tak ne. Aby to bylo o necem a s novym napadem, posleme hrdiny proti sobe. Je tam toho tolik., ze vas to nudi a kolem druhe hodiny filmu jsem mel ukousany prsty u luzek nehtu. Me to neskutecne nudilo. Mnoho psu, zajicova smrt. ()

Knightey

Jo uzil jsem si to. Akce, vtip a efekty. To jsem cekal a to jsem taky dostal. Nenudil jsem se a o to jde hlavne. Takze za me pekna Marvellovka :) ()

vodkasesemte

My son - Preserve knowledge - The challenges facing you are the greatest mankind ever know - Most of you are broken - No strings, no taxes, just REFRAME the future - They say theres a correlation between generosity and guilt. But if you have got the money, break as many eggs as you like - Drž hubu, ty černá držko. Negru jako ty denně zařve, že to nikdo ani nepočítá - Occupation hazard - Causality - Mission report, December 16, 1991 - Black Widow released HYDRA files to the public - I have experience and patience. And man can do anything with those - Our very strength invites challenge. Challenge incites conflict. Conflict breeds catastrophe - Uncharactristically non-hyperverbal. Its bcs hes already make his mind - Boy, you know me so well (Stark Amerikovi) - Tvl, tolik povyku kvuli jedný opici – uplně přesně zrcadní náš svět! - Its UN, not World Security Council - If we are not accept limitations, if we are boundary-less, we are no better than the bad guys (jde na to chytře, jako lidskoprávní kurvička, ale normální člověk by mu hned jednu vrazil) - Its run by ppl and agenda changes - If we sign this, we surrender our right to CHOOSE - Death stepping-off point - Even if the whole world is teling you to move, it is your duty to plant yourself like a tree… look them in the eye and say, No, you move - Bast and Sekhmet (kočičky) they lead you into the green veldt - So what are you trying to save him? - I kill him myself (to je retard) - Kapitán Amerika se štítem v ruce. V těch komiksech to ještě šlo - Nobody dislikes you - Its a involuntary response in their amygdala - They cant help but be afraid of you - Do you know, I dont know this is (to znamená, že seš čurák) - I know its not from this world that it powered Lokis staff gave you your abilities - True nature is a mystery and yet its part of me - Are you afraid of it? I wish to understand it - The more I do, the less it CONTROLS me. One day, who knows, I may even control it - Mr Stark would like to avoid the possibility of another public incident (jako by za to mohla) until the accords are on a more secure foundation (what)? - Im going to the store for paprica, you motherfucker - WHAT YOU WANT? To ppl see as I do - So far, nothing happened that cant be undone, if you SIGN - This is protection? Its internment (internace) - Im doing what has to be done (falešný pastýř) - You can keep telling that yourself - To stave (hul) of something worse (někdo to běsnění musí zastavit) - Vibranium - You said your father went in to Green Place, so whats the matter? - He was old stupid, black, hes probably much happier than there - Bird costume. Co má řikat ten buzerant převlečenej za kočku? - Winter Soldier - Tvl, 23, jsem u toho minule spal? Šelma v kleci! A dokonce je v červeném! - Great deal (mezi Bohem a Dáblem?) - If you open the mouth, the horrors might never stop - EMP - Who are you? What do you want? To see an Empire fall - Most elie Death squad - They speak 30 languages, can hide in plain sight, infiltrate, assassinate, destabilisate. They can take (down) a whole country down in ONE night, you would never see them comming - Chosen ones, subpersonality. Kdy jsem se o nich dozvěděl? Aha, až v dubnu 2019 - I know a guy - Bad things happen because of you - Unusually attractive aunt - Aunt hottie. Dont tell Aunt May - It could be little bit dangerous better tell Aunt Hottie Im taking you on a field trip - Please consider CONSEQUENCES of your actions - I cant control they fear, only my own - Behavior pattern SCANS (only measure of time) - Move or you will be moved - Proč kurva vždycky musím stáhnout v mizerný kvalitě dobrej akční film - I owe you again - Keeping a list - You know he kinda tried to kill me? - I will put it on the list too - Brit hraje Kapitána Ameriku - First time for everything - Kecáš, čarodějnice! - I know you believe what are doing is right, but fo collective good you must surrender now - Ten Stark mě už pěkně sere, i ten jeho teplej kámoš - Ten s tou železnou rukou by mohl sundat Starka! - We are still friends, right? - Depends on how hard you hit me - YOU WERE PULLING YOUR PUNCHES - That thing doesnt obey the laws of physics at all - To je dobrý! Konečně pořádná AKCE! - Tomu bych nevěřil, že tadle sračka, Avengři, slátanina, muže bejt dobrá! Protože tam neserou žádnej dementní příběh a chopil se toho nějakej mimon, kterej si splnil dětskej sen - Ten pandulák s laserem místo třetího oka mi připomíná toho kripla z Watchmenu, nevim koho představuje - Jsem nevěděl, že Stark je takový EMO - Maminka a papinek mu zařvali při autonehodě a on, představitel zákona, se po tolika letech málem rozbrečí - Připomněl mi rytíře v zářivé zbroji, Dvě tváře - Tak to byl trapas - I dont care, he killed my mom! - On to vážně řekl, ted mi připomněl tu cigošku na začátku, bez toho obleku je nic, stejně jako ona bez lidskejch práv, které ji oddělují od reality tam venku - Vengeance has consume you (mě taky) - Tak kriplovi chcípla familie při nehodě, takřka položili život za ostatní při obraně, on se rozloží, hledá viníka, a pan Opičák to nazve pomstou! - JUSTICE will come soon enough (Jesus) - Fight pattern (si řikal, jak mu muže nákej stark oponovat) - No jasně, to za něj dělá zkurvenej počítač - Rozbij mu ty plechy! - Stay down, final warning - I could do this all day - Stark si hrál na Boha. Ted z toho ani nevyleze () (méně) (více)

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)