Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

JohnMiller

Vizuálne príťažlivejšie, než by som od Marvelovky mohol očakávať, no samotný príbeh ma nezaujal natoľko, že som pri ňom usínal. Tretí krát nám tvorcovia naservírovali viac menej to isté a hoci si to drží kvalitu, to poprieť nemôžem, že by ma to dostávalo do kolien to rozhodne nie. Nudiť nenudí, dej je plní akcie vtipov kvalitnej filmárčiny, na nenáročné pozeranie skvelý, no nie je určený pre diváka mojej fajty. ()

Trevor

Thor ani zďaleka nepatril k mojim obľúbencom, koniec koncov ako väčšina príbehov zo sveta MCU ale treba uznať že Taika Waititi momentálne patrí k jedným z reťisérov s najväčším potenciálom prekvapiť. Aj keď záver mi prešiel trochu unáhlený, asi to nechcešli zbytočne natiahnuť až na 3 hodiny treba povedať že 2/3 filmu som sa bavil viac ako dobre, dokonca aj pri prehnaných efektoch počas bitky Hulka s Thorom, a nielen počas nej. Zdá sa že keď nechám Marvelovky  odložať nejakých prá mesiacov či rokov urobia na mňa väčší dojem ako v čase keď sú uvedené do kín. ()

marleyy

85% Kino. Thor na třetí i bez svého kladiva Mjolniru ukazuje, že pořád umí. Akce, nápaditost, sehranost postav, zábava a pro mě hlavně charakter Hulka jsou největší devízou snímku. Je opravdu vidět, že si natáčení hlavní protagonisté užili nadmíru - jak Hulk, Thor, Loki tak i Valkýra, Heimdall a Hela. Možná toho je na jeden film až příliš ale film šlape skoro celou stopáž na jedničku a Vy se nebudete stíhat nudit. Lepší je když máte předchozí Marvelovky nakoukány i bez toho se však divák obejde a tuhle pravou popcornovku si vychutná jako Nachos s chilli omáčkou. Třešinkou na dortu je více postav, které Vám však nechci prozrazovat. Běžte se sami přesvědčit a když nebudete očekávat až moc, dostanete dobrou porci zábavy. ()

Baboonek

Thor trochu spíš než Thora připomíná Strážce galaxie a přesto mi to svým způsobem přišlo vtipnější, ale ze začátku jsem úplně nevěděla, co si o filmu myslet. Nakonec jsem se rozhodla, že to prostě bude komedie a měla, jsem z toho žádaný zážitek... S Thorem to nemělo moc společného a přesto se tvůrci snažili o nějaký vážnější smysl i poselství, to možná filmu trochu přidá i ubere, dle úhlu pohledu. Každopádně, mě nezklamal, příjemně překvapil a atmosféra byla opravdu suprová. Ač se může zdát, že Marvelovky už jsou na jedno brdo, tak tohle je prostě příjemná komedie. ()

Vědma

Kdybych hodnotila čistě jako komedii, bylo by to jasných pět. Ale můj Thor -první díl měl také své zábavné stránky, ale i hloubku a propracovaný svět, Dvojka už uhýbala jinam a toto je tak čistá sranda, že zlomocná Hela je tady tak nějak trpěná navíc. ()

kajas

Na to, jak mě předchozí thorovky těžce nebavily, jsem si teď užívala každou minutu. Thor je bez dlouhých vlásků ještě větší sympaťák a s Hulkem utvořil boží dvojku. Kromě Chrise s Markem ale velkou pochvalu zaslouží i všichni ostatní herci v čele s démonickou Cate (kterou jsem vůbec nepoznala a která si střihla jednoho z nejlepších marvelovských záporáků) a ujetým Goldblumem. Přidejte si povedená camea, stylový soundtrack, vtípky, které fungují a donutí vás zasmát se nahlas... a máte komiksovou pecku roku. Po tomhle skvostu nejlepší dílko od pánů z Marvelu. Edit 2022: Na druhé zhlédnutí už to sice taková hitparáda není, pořád se ale jedná o nejlepší Thorovu sólovku. ()

TominoLa

Viděl jsem v roce 2017 takové srajdy jako Padesát odstinů temnoty, Všechno nebo nic, ale žádný nenávidím jako Thor: Ragnarok!!! 2/10 ()

Aleee89

Těšila jsem se a nový Thor mě určitě nezklamal. Naopak myslím, že je třetí film ze všech dílů nejlepší. Baví mě Chris Hemsworth, baví mě ta akce a příběh a ze všeho nejvíce to, s jakou lehkostí nám tvůrci servírují vtipy, šarvátky a všechno ostatní. ()

hygienik

To, že taký masový brak, akým Thor nepochybne je, tu má vyše 22 tisíc kladných hodnotení, svedčí o fatálnej amerikanizácii diváckeho vkusu, vrátane toho môjho. Nedopozerám Feliniho ani Sorentina, ale toto ma posadilo pred TV na 2 hodiny. Je to akčné, farebné, zábavné a tupo vtipné. A keby mi tam prihodili napr. Emu Watson v šik overale alebo plavkách, dám 5. Teda nie žeby to CB s tým parožím neseklo :) ()

sofiapetra

Vtipkující Thor bez vlasů, bez kladiva, bez oka. A co to zase udělali Karlíkovi Urbanovi? Stále čekám, že mu někdo dá nějakou pěknou charakterní roli - a zase takovej štěk. Pět hvězd jedině s oběma přivřenýma očima:) ()

Reesam

Dle mého to zachránila ta poslední bitva. Přišlo mi to občas jako že se to za každou cenu snaží být vtipný, hezký, barevný a akční. Pak se ztrácíte v tom, jak to spolu vlastně souvisí, a až ke konci to dává vše smysl. Na Marvelu miluju ty souvislosti, jak vše nějak souvisí se vším, ale když jste to viděli dva roky zpátky, je to trochu těžší se rovzpomenout. To ale neztrácí na tom kouzlu. Dostáváme tu nové role, božského Lokiho a famózního Hulka. Skoro mi to přišlo jako by tu o Thora tak ani nešlo, což mi vůbec nevadilo, a to je co říct, když je to můj nejoblíbenější (r)evenger. Jo, a super soundtrack. A taky bylo fajn vidět Dr. Strange! ()

Mikarda

Všemocná Cate je zcela bezmocná bez jednoho meče - lehce absurdní, ale akce to byla parádní. Celkově příběh nebyl nijak famózní, nicméně vtipy a akcí se neštřilo. Společně s dobrým výběrem herců se z toho vyklubaly nadupané 2 hodiny, jež si nesmíte nechat ujít. ()

Radda

Z trojice uvedených Thorů jednoznačně nejlepší a i celkově jeden z nejlepších filmů od Marvelu. Režisér Taika Waititi pojal tento snímek velmi osobitým stylem (hudba, celkový retro styl) vůči ostatním snímkům a výsledek se opravdu povedl (y). Vedle velmi podařeného soundtrack listu stojí za zmínku dialogy mezi Thorem a Hulkem, které byly opravdu famózní, Loki jako obvykle svým jednáním nezklamal. Naopak začátek mohl mít svižnější rozjezd a Dr. Strange by si zasloužil o kapánek více prostoru. Snímek hodnotím 80%. ()

BoredSeal

Velmi vtipný veselý osmdesátkový film, který sice nepostrádá otravný "akční digibordel" typický pro většinu komiksovek, ale jako oddechovka funguje dokonale. ()

applause

Za mě velké překvapení! Jsem z filmu nadšená. Akorátní délka a děj svižně plynul, že jsem neměla ani čas se nudit. K tomu jsem se skvěle bavila díky vtipným hláškám hlavních hrdinů. Nejlepší bylo "pomozte", tomu se směji ještě doteď. Nejlepší byla herecká dvojka Hemsworth a Hiddleston. Ti se snad do svých rolí Thora a Lokiho narodili. Skvělá byla i hudba, parádně dokreslující děj. Co víc si přát? Za mě má film plné hodnocení právem a zaslouží si být dokonce na titulní straně. Jestli jste na něm ještě nebyli, bežte do kina. Určitě ho doporučuji, i když jsem se na něj tvářila zprvu skepticky. ()

tufr

Velmi vtipná jizda uspůsobená i pro nejmladší ! Nicméně to funguje ! Cate je femme fatale jako prase 👌👌👌💪❤️ a jinak vtipné ... jen ten Goldblum mi prišel nedokončený, takže snad ho uvidíme A3IW :) 89% ()

Jigy

Další film ze skicáku Marvel. Většinu filmu jsem měl pocit, že se dívám na vykrádačku Trona, Hudební koncept a i kra s barvičkami byla podobná, nutno podotknout, že o dost horší. Snaha tlačit na pilu humoru byla až úmorná a umělá a až na pár gagů se vše ztrácelo v umělosti a předvídatelnosti. Celkově se ale jedná o lepší kousek Marvelovek z poslední doby. A to je celkem smutné. ()

honajz2

Ale jo, naštěstí si to umí ze sebe udělat srandu, i když ve srovnání se Strážci Galaxie jen v určitých mezích a od určité chvíle až do konce se to na humor úplně vykašle. Asi hlavně proto mě to v poslední čtvrtině přestávalo bavit (i když závěr mě mírně překvapil), ale jinak mě to kupodivu bavilo celkem dobře. Ne každý gag se teda vydařil, ale většina z nich ano (což mě u Waititi dost překvapuje) a do toho to mělo slušné tempo, podmanivou atmosféru a samotný Thor byl navíc celkem sympatická postava, i když často sekundující Loki mě naopak dost vytáčel. Žádný zázrak to sice není a pořád nechápu, co tolik lidí na marvelovkách vidí, ale tahle za mě byla určitě jedna z těch lepších a jako nenáročná oddychovka na jedno zhlédnutí je to úplně ideální. Btw u každé Marvelovky mě stejně vždycky nejvíc potěší cameo Stana Leeho, protože si vždycky vybírá (teď už teda vybíral) naprosto ideální role :D Jo, a perfektní triky a vizuál to má samozřejmě taky, ale to už by u Marvelu mělo být samozřejmostí. Slabé 3* ()

Jango_Fett

Tak to bylo naprosto luxusní! Po Guardianech asi nejlepší věc co jsem od Marvelu viděl. 80tkovy feel, stejně laděný hudební doprovod, výborné tempo filmu, narážky a propojení s předešlými marvelovkami a hlavně geniální spojení s mojí oblíbenou Planetou Hulk! Mimochodem konečně pořádný Hulk v marvel filmu co mluvý, hravě strčil všechny své předešlé filmy a štěky do kapsy...Co se týče herců tak nově příchozí podávají výborné výkony hodné jejich roli. Cate Blanchett si hlavního záporáka Helu opravdu užívá, stejně tak Karl Urban nedoceněného Scorge, či Jeff Goldblum svého šíleného vládce planety Sakaar. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)