Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mertax
  ****

  Tony má svou nevymáchanou hubu plnou řečí víc než kdy předtím, ale v železném rukávu má stále několik skvělých a fungujících triků. *Menší spoilery* To už se však nedá říct o scenáristech, protože zvrat s Mandarinem je spíše směšný než vtipný. Jak dopadne Pepper, je nečekané a zábavné (palec nahoru za sportovní podprsenku). Dalším pozitivem je určitě celkové potemnění světa v temnorytířském duchu (teroristická hrozba, rozháraný hlavní hrdina)./// Iron Man byl vždy dost provázaný s komedií, třetímu dílu však tento žánr krapet křečovitě dominuje. Dětinské vtípky mohou otrávit, ale koneckonců Stark je prostě pan Hračička tělem i duší./// Scéna s Air Force One je vynikající a je také novou definicí hrdinského činu s originálním provedením. Ničení Starkova sídla je dlouhou masivní destrukcí vedle níž ovšem finále na lodi působí docela chudě. Plus hlavní blond záporák nemá dostatečné charisma a film kvůli střídavému tempu podle vzorce, v němž se střídají dlouhé dialogy a výbušná akce, způsobil, že subjektivně trval tři hodiny./// I když se postavy velmi rychle přesouvají z jedné lokace do druhé a střihy na sebe příliš nenavazují, neztrácíte orientaci. Celkově je trojka lepší dvojka, ale Starkovy narcistické hlášky vyvolají spíš pár úsměvů než salvy smíchu./// Brian Tyler však složil dostatečně pompézní hudbu a songy od různých zpěváků mají zase říz, i když chybí AC/DC, ale úvodní scénu startuje stále dobrý a dnes už nostalgický Blue od Eiffel 65./// 3D dosti nevyužité – na to, že kolem vás létají desítky Iron Manů a pořád něco vybuchuje, tak do obličeje ani kolem nic neletí, nezažijete snad ani jeden subjektivní záběr (!) a u četných dialogů v interiérech je plastičnost na nic.///Cheadle je béčko, ale ještě že Favreau hrál a nerežíroval./// Potitulková scéna slabá, ale oceňuju snahu o provázanost s marvelovským univerzem (zmínky o Thorovi a četné narážky na Avengers). 70 %. [Kino, 3D s titulky](26.4.2013)

 • Spiker01
  ****

  Phase 2 je tu, a na scénu přišel třetí Iron Man, tentokrát pod dohledem úspěšného scénáristy Shanea Blacka. Rozdíl toho filmu od ostatních je znát více než dost, dokonce by se i dalo pochybovat o kontinuitě do dalších filmú. IM3 je mimořádně epický jak je v rámci podobných blockbusterů obvyklé, velice ale velice komediální, a krom toho docela záživný thriller. Dokážu si představit, že fanoušky film zklame, protože vykreslení určitého dějového zvratu mi přijde jako neúcta ke komiksové předloze, ale rozhodně doporučuju film shlédnout víckrát. Viděno 3x v kině...[01.05.2013_Půlnoční premiéra_Cinestar Černý most]...A jak že to mělo vlastně skončit?(2.5.2013)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $409,013,994Tržby Celosvetovo $1,215,439,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $49,648,667 //počet predaných kusov 1,443,348Tržby za predaj DVD v USA $22,651,027 //počet predaných kusov 1,086,847║ Shane Black namiešal s každého rožku trošku ale dobre, je to o dosť iný Iron Man než sme zvyklí z prvých dvoch dielov, akcia je nabitá, prehľadná, hlášky sa tu chrlia a rovnako tak úlety, hlavne tie kde účinkuje nevyspytateľný Ben Kingsley, ten teda vie zamávať s postavou, trikovo vybrúsené, možno keď si zvyknem na tento štýl prednesu príbehu upravím hodnotenie ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 85%/ __ moja recenzia(11.5.2013)

 • Gilmour93
  ***

  Smrtonosná plechová zbraň, Poslední Stark, má úzkostlivé stavy z Lokiho nedávných výtržností? Teď na Vánoce? Kiss Kiss Bang Bang, Mandaríne? Dle zvěstí jsem očekával, že král buddy movie zaútočí v dresu Marvelu na mou hlavu či břicho o něco intenzivněji - tak to spíš vypadalo, že když na konci vybírali střepiny z dolní části hrudníku, nic organického už tam netlouklo.. Při pohledu na seznam chystaných marvelovských projektů do roku 2017 mě napadají přísloví o kutí žhavého železa a nic, co stokrát umořilo vola..(16.7.2014)

 • 3DD!3
  *****

  Kiss Black's ass! Pokud bychom tohle dílko brali jako akční thriller s prvky cáklé komedie, bylo by to solidní, ale ne zase tak extra zboží, ale... V komiksových vodách Marvelu je to závan svěžího dechu a snaha tvůrčí dravosti procpat do sevřeného univerza něco ze sebe (nejvíc se to povedlo v hravé závěrečné titulkové sekvenci). Ten temný odér, který se linul z trailerů je, jako dobrá polovina zápletky, jenom šaráda, která neuvěřitelně baví a to ještě než nahlédnete za oponu. Nekompromisní Mandarin zatápí Tonymu, který má snad poprvé v životě opravdu strach. Extremis je jako dar z nebes a vnáší tolik potřebnou invenci v bitkách (oblekové inferno můžé trumfnout snad jen galaktická válka). Savin (James Badge Dale si tu postavu vychutnává) a jeho parťáci zdatně vzdorují kovovým oblekům. Guy Pearce (mile roztřepaný v začátku, pak stylově slizský) je trochu ve stínu sira Bena Kingsleyho, který je nepřekonatelný a staví celé komiksové záporáctví na zadní. Robert Downey Jr. ukazuje trochu jinou polohu Tonyho Starka a příklání se k postavě Harryho z Kiss Kiss Bang Bang, což je velice osvěžující. Hlavně špičkování s malým klučinou a verbální přestřelky s Rhodeym (Iron Patriot je tu v podstatě pro smích). Akce je trochu nepřehledná, ale bylo i hůř. Záchrana Air Force One je třeba parádní. Polovystrojený Tony parádní. Finále s lodí a obleky už tak moc ne... Na každý pád je to parádní podívaná, silná v dialozích a příběhu. Touhle cestou se přesně mají ve fázi dvě vydat. Sem s Thorem a Capem. P.S: Místy se smálo celé kino (všichni tři lidi). Potato Gun Mark II.(6.5.2013)

 • - Tony Stark (Robert Downey Jr.) si v jedné scéně kupuje jed proti mravencům. Není to náhoda, nýbrž odkaz k filmu Ant-Man (2015) ku spokojenosti filmových fanatiků. (karlik4801)

 • - Spoiler: Mezi komiksovou předlohou "Iron man: Extremis", ze které při natáčení filmu bylo čerpáno, a filmem samotným je jeden zásadní rozdíl. V komiksu se virem Extremis nechá dobrovolně nakazit sám Tony Stark (Robert Downey Jr.), aby získal potřebnou sílu pro boj s nepřítelem, ale ve filmu se virem nakazí Pepper (Gwyneth Paltrow) a navíc nedobrovolně. Dalším rozdílem je např. postava Killiana (Guy Pearce), který má v komiksu narozdíl od filmu pouze menší roli a spáchá sebevraždu. (Hannibal92)

 • - Keď Tony Stark (Robert Downey Jr.) vypočúva Mandarina (Ben Kingsley), mieri naňho zbraňou, následne má ruku zvislo vedľa seba a v ďalšom zábere mu už znovu mieri na hlavu. (Methodix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace