Zatím nejlepší Iron Man. O něco akčnější, než předchozí díly a rozhodně i nahláškovanější a vtipnější. Podobně jako u Avengers vždycky přijde vtípek v ten správný moment. A je to navíc asi první Marvelovka, která má i nečekané zvraty. Herecky opět velmi silné. Z nově příchozích, ale určitě nejvíc pobaví Ben Kingsley.(9.5.2013)

• Hellboy

Spoilery. Tak tohle jsem si protrpěl. Shane Black vypustil do světa své nejvypulírovanější a nejdražší hovno. Příšerný scénář, kterému nijak nepomáhá režie, vyústil ve film, ve kterém se furt něco děje, věci lítaj ve vzduchu, lidi se mydlej, zachraňuje se prezident, a přísahám, že jsem v životě neviděl tolik výbuchů najednou, jako v posledních pěti minutách, ale není zde žádná pořádná zápletka, nic se tu vlastně neděje, a film ve mně zanechal naprostou prázdnotu. Je to tak špatný, že nevím, kde začít. Takže to vezmu asi dost napřeskáčku. Black dal zkrátka dohromady šílenou splácaninu, ve které jsem okamžitě poznal jeho nezaměnitelný rukopis – je to jakýsi opak Occamovy břitvy. Pokud něco lze udělat jednoduše (a účelně), tak to naschvál udělá co nejsložitější. Bůhví proč jsem si i po průměrném Posledním skautovi myslel, že by se mohl vytasit s něčím pořádným. Aha, už vím – doufal jsem, že když je tohle už třetí Iron Man, tak prostě jen naváže na to, co načaly předchozí díly. I’ve never been so wrong. Místo toho jsem 130 minut sledoval, jak Black svým pojetím ničí mou relativně oblíbenou postavu a mění ji do svého dalšího nudného antihrdiny, který furt trousí „vtipné“ hlášky a zároveň přišel o veškerý šarm. Divák je před Starkem od počátku o krok napřed, takže pořád jen čekáme, až i náš hrdina konečně přijde na to, co my už dávno víme. Samozřejmě, co čekat od filmu, který začne (naprosto zbytečným intrem) titulkem Bern, 1999, načež voiceover prohlásí: Všechno to začalo v Bernu v roce 1999. První minuta, a už jsem věděl, že je něco špatně. Přitom jsem se dost těšil, ale nakonec jsem každou půlhodinku v duchu snížil hodnocení o jednu hvězdičku. Fakt nedokážu pochopit, že Blackovi takový scénář v Marvelu schválili. Přitom tenhle film toho mohl tolik nabídnout! Události po Avengers! Boj s terorismem! Vztah s Pepper! Mandarinovy prsteny! Cokoliv! Ale místo toho bude Iron Man 3 už navždy ten díl, ve kterém se Tony Stark spřáhne s malým klučinou, aby ho pak musel zachraňovat (jak inovativní od Blacka, kde jsem to už viděl. Co v tom filmu vůbec dělá nějaké devítileté dítě?), opustí Pepper, aby se vydal na pátrání v nějaké díře v Michiganu, místo toho, aby si doma vyhrabal pořádné brnění, tak se vybaví podomácku sestavenými zbraněmi (MacGyver?!), bojuje s Terminátory, bojuje se záporákem, který měl tak skvělou motivaci, že si hodinu po projekci už nevzpomínám, o co mu šlo (tedy kromě toho, že se chtěl pomstít Tonymu za to, že ho kdysi dávno odmítl), poflakuje se s War Machinem (eee, tedy Iron Patriotem, další nadbytečná postava, která nemá do čeho píchnout), zachraňuje Pepper, která ovšem zachránit nepotřebuje, protože jí Aldrich velmi chytře dal své vlastní superschopnosti (LOLWUT?), jeho brnění se neustále rozpadá na kusy a celkově nic nevydrží (nemělo náhodou vydržet úder Thorova Mjolniru?) a pak veškerou zbroj zlikviduje poté, co mu právě zachránila život. Trochu křečovité vyústění, k tomu ten film nesměřoval. Jo, a nakonec se zbaví střepin u srdce, ačkoliv to předtím prostě nešlo. Makes sense. Takhle se likviduje dobře zavedená značka. Black je břídil.(12.5.2013)

,,JÁ JSEM TEĎ JINEJ ČLOVĚK. MŮŽU PŘIJÍT O BARÁK I O VŠECHNY SVÝ HRAČKY. ALE JEDNO MI NIKDO NESEBERE. VŽDYCKY BUDU IRON MAN.“... /// Když egoismus a posedlost vstoupí do vědy… no prostě – KONEČNĚ film, kterej tomuhle sebestřednímu chlápkovi sluší. Vytříbenej smysl pro humor, pro akci a pro padoucha. Tony střídá obleky jako Kalousek politický strany a zdárně přebírá od Avangers filmovou štafetu. A přestože zničil jenom přístav, dostává jako bonus DOKONALOU ženu! Zapomeňte na na nudný mletí pantem, tady jde vo akci a Marveláckej komiksovej svěží vzduch. Tohle se dá vidět i víckrát! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že Iron Man může oslnit něčím jiným, než snůžkou nudnejch keců. 2.) Zajímá mě, jakej dokáže natočit film scénárista Posledního skauta. 3.) Thx za titule ,,Happyday1991“ a ,,Marty“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE **** NAPĚTÍ *(22.8.2013)

"Vieš, čo mi stále vŕta v hlave? Kde mám sendvič." Mám Iron Mana rád a hoci jeho filmy nesedia každému, jedno mu treba uznať: táto postava sa vyvíja a v každej časti je iná. Na trojke sa mi páčilo paradoxne to, že sa príliš nezaťažuje univerzom (Hulk má len cameo, megarafinovaný odkaz na Ant-Mana na hranici postrehnuteľnosti, občas padne hláška o "bohoch s kladivami"). Jasné, nie je príliš logické, že Tonymu v jeho prúseroch nepomôže žiadny Avenger, ale tak zas dá sa to prežiť. Veľmi zábavný je twist ohľadom Mandarina. Troška sklame maličký priestor pre Happyho, ktorý povýšil na šéfa sekuriťákov (lebo ho Tony nevedel vystáť ako svojho osobného bodyguarda). Bohužiaľ si tentokrát, na rozdiel od dvojky, príliš nezaboxuje. Naopak, poteší, že do istej miery ide o Shaneovo milované buddy movie (najskôr s chlapcom a potom s War Machineom). Ale ako celok ma to (až na "vianočnú reťaz" a running gag v podobe ustavične kazových prototypov) nechytilo za srdce a občas som sa nudil (je to dosť dlhé a zlosyn nie je najhorší, ale ani najlepší). Taký sitkom za 200 miliónov, ale s tým, že vtipy nie sú príliš prepracované. Akcia ma zaujala až na konci - tá v dokoch je dosť dobre nakrútená, to sa musí nechať. "Práve som si spomenul na svoju prvú životnú traumu. Mal som 14 a stále opatrovateľku. To bolo čudné."(14.11.2016)

Iron Man mě s prvním dílem pobavil, ale zároveň jsem si uvědomil, že to není úplně postava, kterou bych si vysloveně oblíbil. Robert Downey Jr. ji hraje dobře, což o to, ale ta směsice protivníků, prostředí a vtipu mi k srdci prostě nepřirostla. Druhý díl jsem vynechal, ani jsem no nevyhledával a náhle se naskytla možnost vidět díl třetí. Nic jiného v televizi nedávali a tak jsem se do filmu pustil s tím, že si užiju příjemný blockbuster. Film jsem dokonce dal na dvakrát. Nebyl jsem si úplně jist, jestli jsem poprvé měl správnou náladu na takový film, ale ani na podruhé mě film ničím zvláštním neoslnil. Protivník by byl třeba docela v pořádku, ale nemohl jsem si najít jediné pouto, které by mi v rámci tohodle filmu nějak přitahovalo. Prostě jsem se celé dvě hodiny dost nudil. Podle mě se totiž jedná o dvě hodiny naprosto průměrného filmu s dobrými efekty, které bohužel ale nejsou všechno.(24.1.2014)

• - Podobně jako další filmy z roku 2013 byl film v kinech IMAX uveden týden před oficiální premiérou. V mnoha zemích, včetně USA, se Iron Man 3 promítal už 25. 4. 2013. Premiéra v ostatní kinech proběhla 3. 5. 2013. (karlik4801)

• - Prezident USA je jmenuje Ellis (William Sadler) podle W. Ellisem, který je zodpovědný za komiksovou předlohu "Extremis". (PRobin)

• - Některé z exteriérů v Rose Hill měly zobrazovat zimní scény včetně sněžení. Protože bylo v době natáčení v Severní Karolíně léto, nebyla výjimkou třicetistupňová vedra, ale místní statisté se jimi nenechali zaskočit i přesto, že byli od hlavy až k patě oděni do zimního oblečení. (Zdroj: Falcon)