Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Black je nepochybně lepší než Favreau, přesto nepřinesl žádoucí změnu, spíš o něco vylepšil status quo. Na jednu stranu jsem zklamaný, na druhou jde o poctivý blockbuster s charismatickým hrdinou, konečně ne jen "dostačující minimum", jak jsem byl u série zvyklý. Hlavně jsem vděčný, že Marvel ani tentokrát zcela nepodlehl nolanofílii. Nejvíc mě bavilo, jak okázale Black kašlal na nějaké zákony fyziky, logiky a vlastně všeho...(25.4.2013)

 • Rex Mundi
  ****

  Akurát pred filmom som mala kratšiu frfľaciu sešn na margo toho, že všetky komiksovky sú na jedno kopyto, preto je len zopár, ktoré si pozriem rada. Medzi ne patrí aj Iron man... no a po zhliadnutí trojky som bola maximálne spokojná, lebo všetko bolo ako malo byť a možno ešte lepšie. Postava vtipne mrchavého Tonyho Starka tomu vždy dodá tú šťavičku, ktorú vážne sa tváriace komiksáky nemajú (a pôsobia niekedy smiešne).(2.9.2013)

 • TheRaven
  **

  Tvůrci se snažili dát divákovi vše, co od Tonyho Starka očekává. Bohužel to dopadlo jen tak nějak napůl. Špatně načasované a křečovitě vtipné hlášky, naprosto nezajímavý hlavní hrdina (rozuměj, diváku je zcela ukradené, co se s ním nakonec stane), „mechanik“-pasáž krátká a nudná, stejně jako nové hi-tech serepetičky, obleků spousta a přesto málo - viz koment uživatele "legas" (navíc závěrečný ohňostroj (??)), děj průměrný. K tomu nezáživné, předigitalizované a nepřehledné akční scény. Celkovému dojmu nepřidá ani absence nějakého výraznějšího soudtracku. Hlavním tahounem se nakonec stává stylový záporák Guy Pearce. Nevím, jak hodnotit takový blockbuster. Bavil jsem se? Ani ne, ale neusnul jsem. Není to zase tak děsivě špatné, jak by se z výše napsaného mohlo zdát, ale prostě mi to vše bylo tak nějak zcela jedno, což by asi nemělo (pro srovnání musím pořád myslet na Avengers, kteří ani jeden z výše uvedených nedostatků nemají a jsou pro mě ve všech ohledech ideálem komiksového blockbusteru). Chtěl jsem dát tři, ale vlastně pro ně nenacházím ospravedlnění. Zatím nejhorší díl IM. A třeba to bylo jen tím zbytečným tři-déčkem. Rozhodně tomu dám ještě jednu šanci.(2.5.2013)

 • Matty
  ****

  Po řádění Avengers, které bylo velkolepé, ale emocionálně nezasáhlo, jde o příjemnou snahu dodat marvelovské komiksové adaptaci lidskost. Třetí Iron Man je filmem, který dělá (záměrně) chyby. U Blacka jsme na osvěžující upřímnost hrdinů a prohřešky proti žánru zvyklí, film za 200 milionů ale jeho nadhledu poskytuje nečekaný kontext, což vede k většímu obdivu a údivu (u velkolepého akčního finále užití jistých sebeparodických prostředků zpravidla nečekáte). Na nižší úrovni chybuje také protagonista. Tony Stark se třetinu filmu chtě nechtě musí obejít bez rozptylujících technologických hraček, což ho nutí spoléhat se na vlastní důvtip a pomoc druhých. Svou identitu očišťuje od mediálních nánosů (přičemž není jedinou filmovou obětí mediální re-konstrukce reality) a shazuje superhrdinské břímě, hlavní příčinu jeho úzkostných stavů. Do doby před nadvládou technologií se film vrací také oživováním – a zároveň relativizací – westernového mýtu (namísto romantického osidlování západu je připomenut masakr u Sand Creek, Stark nemá problém vzít na sebe nejdříve indiánské pončo a posléze kovbojský klobouk). Větší důraz na lidský faktor Blackovi umožnil vystavět film jako řetěz buddy movie kolaborací. Stark má stále na blízku stroj nebo člověka, na němž si může cvičit svůj ostrovtip (Jarvis, Harley, Rhodes) a dokazovat svou převahu. Přes všechna zaškobrtnutí, přes prohlášení, že tentokrát půjde o osobní mstu, zůstává pravým americkým hrdinou, který vás dokáže se šarmantním úsměvem a suchou hláškou na rtech přesvědčit o nezbytnosti použití zbraní hromadného ničení. Příliš neokázalý rozjezd (na film tohoto formátu), natahované akční scény, nevyužitý voice-over (na pomezí filmů Woodyho Allena a filmů noir) a občas násilná snaha o vtipnost jsou v konečném součtu jen drobné nedostatky letní zábavy, kterou vnímám především jako velký návrat Shanea Blacka. Místy jsem měl pocit, že jsem se časem propadnul do devadesátých let a sleduji některý z tehdejších audiovizuálních návodů, jak chytře a nápaditě točit akční komedie. Jon Favreau může klidně zůstat ležet na lůžku a užívat si Panství Downton. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, InJo, ScarPoul(13.5.2013)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 7.6/10] | me: Pohľad na Tonyho z iného uhla stojí za to... má iný šmrnc a musím povedať, že mi aj tento novátorsky diel zahral na strunu. Okrem "fresh" pohľadu akým nazeráme na osobnú stránku Tonyho Starka je aj v tejto časti množstvo vynikajúcich dialógov a veľmi účinným prvkom je Ben Kingsley, ktorého rola je výborným oživením. Ironman 3 si nezakladá na nepretržitej akcii, prešívanej macho-štýlom Tonyho, ako jeho predchodcovia, ale stavia do popredia iné prvky, čo sa ukázalo ako výborný ťah a osviežilo celú trilógiu. Avšak ani o kvalitnú akciu (hoci tej by som v celkovom meritku pridal) nie je núdza... Záverečná divočina jednoznačne stála za to a tak môžem hodnotiť IRONMANA III viac než pozitívne. [4.5*] Some people say progress is a bad thing. But try having a magnet in your chest keeping you alive. (9.8.2013)

 • - Písnička hrající na začátku filmu s názvem Blue od skupiny Eiffel 65 odkazuje na setkání s mimozemšťany, kterým Tony Stark musel čelit ve filmu Avengers. (Linkyc)

 • - Ve filmu se znovu vrací pozoruhodné Starkovo (Robert Downey Jr.) sídlo na útesu. Tyto kulisy byly postaveny v ateliéru ve Wilmingtonu v Severní Karolíně a aby mohly být připraveny k natáčení, vyžádaly si celkem 16 týdnů stavebních a dokončovacích prací. Kulisy byly umístěny na mohutné pohyblivé rameno, což umožňovalo je na požádání naklonit až o 45 stupňů a během okamžiku znovu uvést do původní polohy, čímž umožnily natáčení dramatických kaskadérských záběrů v průběhu sekvence, ve které na dům probíhá útok. (Zdroj: Falcon)

 • - Ve scéně, kde Tony (Robert Downey Jr.) vyzývá Mandarina (Ben Kingsley) před reportéry, drží jeden z reportérů véčko, ale v dalším záběru smartphone. (Saraph)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace