Spokojnosť, bavil som sa. Podľa očakávania je to najlepšie v okamihoch, ktoré nemajú s komiksom nič spoločné - teda hlavne v čisto shaneblackovských pasážach v zasneženom malomeste, kde tvorca predvádza svoju tradičnú genialitu v práci s detskými postavami. Výrazný hlavný zloduch, výživný Ben Kingsley (a celá jeho dejová línia veľmi zábavná!) a Gwyneth v športovej podprde. Finálne scény typu noc-stavenisko-prístav-žeriavy z duše neznášam, ale tu to bolo epic.(7.5.2013)

Líp to po přepálených Avengerech a k uzívání statické dvojce ani nešlo. Jak nehrát divadlo poté, co na zem dopadl blonďatý požírač lívanců s kladivem a New York ohrožovalo mimozemské vozatajstvo? Hrát čistou, místy až slapstickovou komedii, která se opírá o nejsilnější rys Iron Mana - sebeironii, neuctivost, drzost. Ne náhodou Black doslovuje devalvuje "posvátné" brnění, které se mění v hromadu recyklovatelného haraburdí. Stark se bez něj po většinu filmu obejde. Je to mechanik, miliardář, filantrop a pohodář, který neztrácí humor ani při panické atace. Sice sem tam cintá něco o vině, ale všichni víme, že jeho jedinou skutečnou vinou v trojce je, že zůstal prostořekým dítětem. Dobře, že ubylo osudovosti a trojka se drží skoro kabaretní noty se spoustou nádherných podklouznutí tam, kde začne podlaha pateticky lepit. Shane Black tomu dal maximální šťávu a energii. Nejde ani tak o akce, které mě ke konci tradičně štvaly otupující velkolepostí, jde o hubaté detaily, drobná gesta a jeden z nejluxusnějších (ne)marvelovských twistů. Favreau dokázal Iron Mana natočit jako zábavný komiksový blockbuster, Black natočil Iron Mana tak, jak ho vidí Tony Stark. Because he is the Iron Man. A parádně mu to lepí.(26.4.2013)

Nejlepší Iron Man ano, ale přesto žádná velká pecka. Je to ten samý hravý Marvel jako kdykoli předtím, žádné výrazné zdrsnění nebo ztemnění se nekoná. Jediným opravdu zajímavým prvkem je zvrat s Mandarinem, který svou ambiciozností navnadí na něco, co u marvelovek není zas tak obvyklé. Tedy na nějaký hmatatelný přesah. Nekonec to ale stejně zůstane jen u pár vět, na nadstavbu se rychle zapomene a děj se stočí k obligátnímu a patetickému zachránit šťabajznu a amerického prezidenta ve světě s nedůsledně vysvětlenými pravidly a matným záporákem. Zábava to vcelku je, byť se jednotlivé vtípky opakují, Starkovy záchvaty působí jak z jiného (a lepšího) filmu a akce by mohla být přehlednější a dynamičtější. Nejvíc se mi líbily závěrečné retro titulky. 7/10(4.5.2013)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $409,013,994Tržby Celosvetovo $1,215,439,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $49,648,667 //počet predaných kusov 1,443,348Tržby za predaj DVD v USA $22,651,027 //počet predaných kusov 1,086,847║ Shane Black namiešal s každého rožku trošku ale dobre, je to o dosť iný Iron Man než sme zvyklí z prvých dvoch dielov, akcia je nabitá, prehľadná, hlášky sa tu chrlia a rovnako tak úlety, hlavne tie kde účinkuje nevyspytateľný Ben Kingsley, ten teda vie zamávať s postavou, trikovo vybrúsené, možno keď si zvyknem na tento štýl prednesu príbehu upravím hodnotenie ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 85%/ __ moja recenzia(11.5.2013)

• pan Hnědý

Nejlepší scénou filmu nejsou akční přestřelky Iron Mana ani závěrečný ohňostroj ve vzduchu, ale rozhovor v kanceláři mezi Pearcem a Paltrowé při digitálním zobrazení mozku v doplnění podmanivé hudby Briana Tylera (při téhle scéně jsem si řekl, že sleduju něco výjimečného). Další skvělý moment filmu jsou dech beroucí záběry při pádu lidí z letadla s nejlepším humorným zakončením s celé trilogie. Komická postava Bena Kingsleye je vynikající. IRON MAN 3 má bombastické efekty (jen za 200 milionů? Uff…), promyšlený scénář, režii Shane Blacka (nebezpečně se těším na jeho další film) a perfektní tempo (divák je natolik zaměstnán akčními scénami, skvělým humorem, že nestíhá ochutnat popcorn). _______ Bohužel opět VŠE vede ke konci k pokračování pro komerční událost dalších dílů. Po druhém zhlédnutí je navíc to kouzlo pryč a nyní mě baví Deadpool.(18.5.2013)

• - Film Iron Man 3 nese i českou stopu. Tu tam zanechal Vejprnický rodák Pavel Kacerle, který se jako lighting technical director podílel na vizuálních efektech. (Youth)

• - Príbeh filmu sa odohráva tesne pred Vianocami, avšak futbalový zápas medzi Liverpoolom a Chelsea Londýn, ktorý sleduje Mandarin (Ben Kingsley) v televízií, sa hral 8. mája 2012. (Dado513)

• - Spoiler: Mezi komiksovou předlohou "Iron man: Extremis", ze které při natáčení filmu bylo čerpáno, a filmem samotným je jeden zásadní rozdíl. V komiksu se virem Extremis nechá dobrovolně nakazit sám Tony Stark (Robert Downey Jr.), aby získal potřebnou sílu pro boj s nepřítelem, ale ve filmu se virem nakazí Pepper (Gwyneth Paltrow) a navíc nedobrovolně. Dalším rozdílem je např. postava Killiana (Guy Pearce), který má v komiksu narozdíl od filmu pouze menší roli a spáchá sebevraždu. (Hannibal92)