Nejspíš se s ostatními neshodnu, že je Iron Man 3 nejlepší díl série, protože dvojka se mi líbí o něco víc, ovšem že bych byl nespokojený, to ne. Naopak jásám, neboť na tuhle satisfakci za nemastné neslané Avengers jsem čekal. Obzvlášť díky všemu, co se odehrává po zničení Starkova sídla, patří třetí Iron Man k nejvtipnějším adaptacím marvelovských komiksů (Thorova pozice vážně ohrožena), zároveň jde o film velmi akční a potěšující je, že do akce se často dostane i Tony Stark bez obleku - například během útěku věznitelům, což je dost možná nejlepší scéna vůbec. Scénáři nechybí emoce ani nadhled a jsem rád, že se po Temném rytíři neopičí tak moc, jak jsem se obával (to s novým Supermanem to bude horší). Díky Brianu Tylerovi má Iron Man navíc konečně pořádný hudební motiv (nic proti Debneymu). Body bych strhl za nevýraznou postavu Guye Pearce, která nebyla příliš promyšlená. Oproti tomu Mandarin jedinečného Bena Kingsleyho neměl chybičku.__P.S. Co zase ty české titulky? Nejsem nijak velký odborník na angličtinu, ale i tak - přeložit "You'll never see me coming" jako "Nikdy mě nezastavíte." a "I got you." jako "Jsi v pohodě.", to je vážně hnus. A bylo toho (opět) více...(5.5.2013)

Kiss Black's ass! Pokud bychom tohle dílko brali jako akční thriller s prvky cáklé komedie, bylo by to solidní, ale ne zase tak extra zboží, ale... V komiksových vodách Marvelu je to závan svěžího dechu a snaha tvůrčí dravosti procpat do sevřeného univerza něco ze sebe (nejvíc se to povedlo v hravé závěrečné titulkové sekvenci). Ten temný odér, který se linul z trailerů je, jako dobrá polovina zápletky, jenom šaráda, která neuvěřitelně baví a to ještě než nahlédnete za oponu. Nekompromisní Mandarin zatápí Tonymu, který má snad poprvé v životě opravdu strach. Extremis je jako dar z nebes a vnáší tolik potřebnou invenci v bitkách (oblekové inferno můžé trumfnout snad jen galaktická válka). Savin (James Badge Dale si tu postavu vychutnává) a jeho parťáci zdatně vzdorují kovovým oblekům. Guy Pearce (mile roztřepaný v začátku, pak stylově slizský) je trochu ve stínu sira Bena Kingsleyho, který je nepřekonatelný a staví celé komiksové záporáctví na zadní. Robert Downey Jr. ukazuje trochu jinou polohu Tonyho Starka a příklání se k postavě Harryho z Kiss Kiss Bang Bang, což je velice osvěžující. Hlavně špičkování s malým klučinou a verbální přestřelky s Rhodeym (Iron Patriot je tu v podstatě pro smích). Akce je trochu nepřehledná, ale bylo i hůř. Záchrana Air Force One je třeba parádní. Polovystrojený Tony parádní. Finále s lodí a obleky už tak moc ne... Na každý pád je to parádní podívaná, silná v dialozích a příběhu. Touhle cestou se přesně mají ve fázi dvě vydat. Sem s Thorem a Capem. P.S: Místy se smálo celé kino (všichni tři lidi). Potato Gun Mark II.(6.5.2013)

Určitě lepší než utahaná a ukecaná dvojka, akce je lepší než v obou předchozích dílech dohromady. Celá první polovina byla hrozně fajn, měla skvělé tempo, humor, Tony Stark mi konečně začal být sympatický, ale jako celek je pro mě Iron Man 3 zklamání. V jistém místě se z toho stala fraška (asi tušíte, co tím místem myslím), vím, stále je to Marvel a tak bych to měla brát s nadhledem a nebrat to příliš vážně, pokud dokážete přistoupit na tu hru tvůrců, budete se skvěle bavit, já na to ale tentokrát přistoupit nedokázala a musela jsem několikrát kroutit hlavou, bylo to velmi překombinované a taková závěrečná pasáž už na mě byla moc, to byl úlet. Celkově mi to zkrátka nesedlo.(5.5.2013)

Trailer klame telom a to veľmi. Chvíľami to je dobre, chvíľami zle. Jedno je ale isté, žiadny Bruce Waynovský syndróm sa nedeje a Iron Man je po tretí krát tým, čím vždy bol. Hlaškujúcim metrosexuálom, teraz akurát s občasnými návalmi úzkosti. Ako štartér blockbusterovej sezóny 2013 aj cez značné trhliny (decko, prezident, motivácie, finále) môže byť. Štvorka ale už naozaj potrebuje kvalitného režiséra. 70%(2.5.2013)

Na můj vkus trochu minimalisticky pojatý a dějově příliš mnoha alternativními prvky našláplý třetí Iron Man. Jednička byla hezky kompaktní a lehká. Dvojka byla předimenzovaná, ale akční scény úchvatné a velkoryse pojaté. Trojka je ukecaná, vtipná tak nějak akorát, za to vnitřní "Dark Knight" rozpoložení hlavního hrdiny je i s notnou dávkou nadhledu trochu navíc a akce není skoro vůbec (jen dvě scény z toho jedna úchvatná a ta poslední tradičně přeplácaná). Chtěl jsem letní uvolňovačku, na druhou stranu s čím ve třetím dílu (a pokud počítám nabušené Avengers, tak vlastně ve čtvrtém) přijít, aby to působilo svěže, inovativně a bavilo to miliony lidí ? Moc toho není. Tvůrci zvážněli a Iron Mana polidštili. Někomu to sedne, někomu ne. Já se chtěl nechat "unášet" a místo toho jsem byl nucen "přemýšlet".(4.5.2013)

• - Prezident USA je jmenuje Ellis (William Sadler) podle W. Ellisem, který je zodpovědný za komiksovou předlohu "Extremis". (PRobin)

• - Autor původního komiksu Stan Lee si ve filmu zahrál malou roli porotce v soutěži Miss. (Habansz)

• - Jedná se o 4. film dle scénáře Shanea Blacka, který se odehrává o Vánocích. (Chrustyn)