Ben mě tentokrát docela rozesmál. Takového ňoumu s íkvé šumící trávy jsem ho viděla hrát poprvé. Film každopádně nadupaný akčností. Scénář vyšperkovaný k dokonalosti. Takže co víc si přát než vlézt pod deku, hodit nožky na stůl a užít si tu jízdu. Hlavní záporák se povedl mimořádně dobře. Dokázal Papričku nažhavit, což slavného mechanika Tonyho přirozeně nakrklo. Líbily se mi dějové zvraty, kdy jeden začal doufat v zajímavý, nedobrý konec, pobavilo množství hlášek a ta hudba...(9.4.2016)

Nejlepší Iron Man ano, ale přesto žádná velká pecka. Je to ten samý hravý Marvel jako kdykoli předtím, žádné výrazné zdrsnění nebo ztemnění se nekoná. Jediným opravdu zajímavým prvkem je zvrat s Mandarinem, který svou ambiciozností navnadí na něco, co u marvelovek není zas tak obvyklé. Tedy na nějaký hmatatelný přesah. Nekonec to ale stejně zůstane jen u pár vět, na nadstavbu se rychle zapomene a děj se stočí k obligátnímu a patetickému zachránit šťabajznu a amerického prezidenta ve světě s nedůsledně vysvětlenými pravidly a matným záporákem. Zábava to vcelku je, byť se jednotlivé vtípky opakují, Starkovy záchvaty působí jak z jiného (a lepšího) filmu a akce by mohla být přehlednější a dynamičtější. Nejvíc se mi líbily závěrečné retro titulky. 7/10(4.5.2013)

• Hellboy

Spoilery. Tak tohle jsem si protrpěl. Shane Black vypustil do světa své nejvypulírovanější a nejdražší hovno. Příšerný scénář, kterému nijak nepomáhá režie, vyústil ve film, ve kterém se furt něco děje, věci lítaj ve vzduchu, lidi se mydlej, zachraňuje se prezident, a přísahám, že jsem v životě neviděl tolik výbuchů najednou, jako v posledních pěti minutách, ale není zde žádná pořádná zápletka, nic se tu vlastně neděje, a film ve mně zanechal naprostou prázdnotu. Je to tak špatný, že nevím, kde začít. Takže to vezmu asi dost napřeskáčku. Black dal zkrátka dohromady šílenou splácaninu, ve které jsem okamžitě poznal jeho nezaměnitelný rukopis – je to jakýsi opak Occamovy břitvy. Pokud něco lze udělat jednoduše (a účelně), tak to naschvál udělá co nejsložitější. Bůhví proč jsem si i po průměrném Posledním skautovi myslel, že by se mohl vytasit s něčím pořádným. Aha, už vím – doufal jsem, že když je tohle už třetí Iron Man, tak prostě jen naváže na to, co načaly předchozí díly. I’ve never been so wrong. Místo toho jsem 130 minut sledoval, jak Black svým pojetím ničí mou relativně oblíbenou postavu a mění ji do svého dalšího nudného antihrdiny, který furt trousí „vtipné“ hlášky a zároveň přišel o veškerý šarm. Divák je před Starkem od počátku o krok napřed, takže pořád jen čekáme, až i náš hrdina konečně přijde na to, co my už dávno víme. Samozřejmě, co čekat od filmu, který začne (naprosto zbytečným intrem) titulkem Bern, 1999, načež voiceover prohlásí: Všechno to začalo v Bernu v roce 1999. První minuta, a už jsem věděl, že je něco špatně. Přitom jsem se dost těšil, ale nakonec jsem každou půlhodinku v duchu snížil hodnocení o jednu hvězdičku. Fakt nedokážu pochopit, že Blackovi takový scénář v Marvelu schválili. Přitom tenhle film toho mohl tolik nabídnout! Události po Avengers! Boj s terorismem! Vztah s Pepper! Mandarinovy prsteny! Cokoliv! Ale místo toho bude Iron Man 3 už navždy ten díl, ve kterém se Tony Stark spřáhne s malým klučinou, aby ho pak musel zachraňovat (jak inovativní od Blacka, kde jsem to už viděl. Co v tom filmu vůbec dělá nějaké devítileté dítě?), opustí Pepper, aby se vydal na pátrání v nějaké díře v Michiganu, místo toho, aby si doma vyhrabal pořádné brnění, tak se vybaví podomácku sestavenými zbraněmi (MacGyver?!), bojuje s Terminátory, bojuje se záporákem, který měl tak skvělou motivaci, že si hodinu po projekci už nevzpomínám, o co mu šlo (tedy kromě toho, že se chtěl pomstít Tonymu za to, že ho kdysi dávno odmítl), poflakuje se s War Machinem (eee, tedy Iron Patriotem, další nadbytečná postava, která nemá do čeho píchnout), zachraňuje Pepper, která ovšem zachránit nepotřebuje, protože jí Aldrich velmi chytře dal své vlastní superschopnosti (LOLWUT?), jeho brnění se neustále rozpadá na kusy a celkově nic nevydrží (nemělo náhodou vydržet úder Thorova Mjolniru?) a pak veškerou zbroj zlikviduje poté, co mu právě zachránila život. Trochu křečovité vyústění, k tomu ten film nesměřoval. Jo, a nakonec se zbaví střepin u srdce, ačkoliv to předtím prostě nešlo. Makes sense. Takhle se likviduje dobře zavedená značka. Black je břídil.(12.5.2013)

Líp to po přepálených Avengerech a k uzívání statické dvojce ani nešlo. Jak nehrát divadlo poté, co na zem dopadl blonďatý požírač lívanců s kladivem a New York ohrožovalo mimozemské vozatajstvo? Hrát čistou, místy až slapstickovou komedii, která se opírá o nejsilnější rys Iron Mana - sebeironii, neuctivost, drzost. Ne náhodou Black doslovuje devalvuje "posvátné" brnění, které se mění v hromadu recyklovatelného haraburdí. Stark se bez něj po většinu filmu obejde. Je to mechanik, miliardář, filantrop a pohodář, který neztrácí humor ani při panické atace. Sice sem tam cintá něco o vině, ale všichni víme, že jeho jedinou skutečnou vinou v trojce je, že zůstal prostořekým dítětem. Dobře, že ubylo osudovosti a trojka se drží skoro kabaretní noty se spoustou nádherných podklouznutí tam, kde začne podlaha pateticky lepit. Shane Black tomu dal maximální šťávu a energii. Nejde ani tak o akce, které mě ke konci tradičně štvaly otupující velkolepostí, jde o hubaté detaily, drobná gesta a jeden z nejluxusnějších (ne)marvelovských twistů. Favreau dokázal Iron Mana natočit jako zábavný komiksový blockbuster, Black natočil Iron Mana tak, jak ho vidí Tony Stark. Because he is the Iron Man. A parádně mu to lepí.(26.4.2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Pohľad na Tonyho z iného uhla stojí za to... má iný šmrnc a musím povedať, že mi aj tento novátorsky diel zahral na strunu. Okrem "fresh" pohľadu akým nazeráme na osobnú stránku Tonyho Starka je aj v tejto časti množstvo vynikajúcich dialógov a veľmi účinným prvkom je Ben Kingsley, ktorého rola je výborným oživením. Ironman 3 si nezakladá na nepretržitej akcii, prešívanej macho-štýlom Tonyho, ako jeho predchodcovia, ale stavia do popredia iné prvky, čo sa ukázalo ako výborný ťah a osviežilo celú trilógiu. Avšak ani o kvalitnú akciu (hoci tej by som v celkovom meritku pridal) nie je núdza... Záverečná divočina jednoznačne stála za to a tak môžem hodnotiť IRONMANA III viac než pozitívne. [4.5*] Some people say progress is a bad thing. But try having a magnet in your chest keeping you alive. (9.8.2013)

• - Spoiler: Trevor Slattery (Ben Kingsley) se mimo tohoto filmu objevuje ještě v marvelovském kraťasu Ať žije král (2014), který se objevil na BluRay filmu Thoor: Temný svět (2013). Vyjde v něm najevo, že terorista Mandarin nakonec přece jen existuje a vede skupinu Deseti prstenů, která se objevuje už v prvním filmu o Iron Manovi (Robert Downey Jr.) a je zodpovědná za střepiny v Tonyho hrudi. Mandarin je velmi nepotěšen tím, že z něj Slattery v očích veřejnosti udělal opileckého britského herce, a přichází si vzít své jméno zpět. (M.u.t.t.t.y)

• - Filmování probíhalo klasicky na 2D kamery, do třetího rozměru byl film převeden až v postprodukci. (karlik4801)

• - Jon Favreau se znovu objevuje coby Happy Hogan, Tonyho (Robert Downey Jr.) a Pepper (Gwyneth Paltrow) věrný bodyguard, řidič a přítel. Poprvé v průběhu filmové série Iron Man společnosti Marvel si Favreau vyzkoušel roli vedoucího výroby a režii přenechal Shaneovi Blackovi. Black byl vděčný za to, že má během natáčení jak před kamerou, tak i za ní tak snadno k dispozici rady a zkušenosti, jež Favreau v minulosti získal. (Zdroj: Falcon)