Rozpočet $200miliónovTržby USA $409,013,994Tržby Celosvetovo $1,215,439,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $56,864,556Tržby za predaj DVD v USA $25,338,875║ Shane Black namiešal s každého rožku trošku ale dobre, je to o dosť iný Iron Man než sme zvyklí z prvých dvoch dielov, akcia je nabitá, prehľadná, hlášky sa tu chrlia a rovnako tak úlety, hlavne tie kde účinkuje nevyspytateľný Ben Kingsley, ten teda vie zamávať s postavou, trikovo vybrúsené, možno keď si zvyknem na tento štýl prednesu príbehu upravím hodnotenie ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 85%/ __ moja recenzia(11.5.2013)

Pro mě nejlepší z Iron manů, přestože k filmu jako takovému a směru zvoleného Marvelem mám jisté výhrady, tahle akce je velmi zábavná. Akční scény jsou přehledné, plné nápadů, navíc se stále častěji dostává do popředí humor (někdy možná až moc komické:)), taková nenáročná (až rodinná) zábava. Přišlo mi zajímavé, že Stark oběma předchozím filmům těžce dominoval, ale tentokrát je to spíš trochu "malý Tony", kterého stírá i malý sedmiletý klučina... Třikrát tleskám tvůrcům trailerů, které na film dokázaly perfektně navnadit a přitom neukázat prakticky nic z příběhu. Kino zábava zajištěna. Spoilery: Pro mě překvapující - Guy Pearce filmu občas lepší než Robert D. Jr., zbytečně protěžovaná postava Gwyneth, scénáristé si hrozně pomáhají (něco neplatí, pak zase platí, prostě jak se jim to hodí bez pevných pravidel), pointa Mandarina (chápu, vtipné, ale já to tak nechci, vždyť je to Mandarin...:)), finále zase všeho více a větší akce (méně je někdy více) a se zbytkem nechci nikoho nudit.(6.5.2013)

Tony má svou nevymáchanou hubu plnou řečí víc než kdy předtím, ale v železném rukávu má stále několik skvělých a fungujících triků. *Menší spoilery* To už se však nedá říct o scenáristech, protože zvrat s Mandarinem je spíše směšný než vtipný. Jak dopadne Pepper, je nečekané a zábavné (palec nahoru za sportovní podprsenku). Dalším pozitivem je určitě celkové potemnění světa v temnorytířském duchu (teroristická hrozba, rozháraný hlavní hrdina)./// Iron Man byl vždy dost provázaný s komedií, třetímu dílu však tento žánr krapet křečovitě dominuje. Dětinské vtípky mohou otrávit, ale koneckonců Stark je prostě pan Hračička tělem i duší./// Scéna s Air Force One je vynikající a je také novou definicí hrdinského činu s originálním provedením. Ničení Starkova sídla je dlouhou masivní destrukcí vedle níž ovšem finále na lodi působí docela chudě. Plus hlavní blond záporák nemá dostatečné charisma a film kvůli střídavému tempu podle vzorce, v němž se střídají dlouhé dialogy a výbušná akce, způsobil, že subjektivně trval tři hodiny./// I když se postavy velmi rychle přesouvají z jedné lokace do druhé a střihy na sebe příliš nenavazují, neztrácíte orientaci. Celkově je trojka lepší dvojka, ale Starkovy narcistické hlášky vyvolají spíš pár úsměvů než salvy smíchu./// Brian Tyler však složil dostatečně pompézní hudbu a songy od různých zpěváků mají zase říz, i když chybí AC/DC, ale úvodní scénu startuje stále dobrý a dnes už nostalgický Blue od Eiffel 65./// 3D dosti nevyužité – na to, že kolem vás létají desítky Iron Manů a pořád něco vybuchuje, tak do obličeje ani kolem nic neletí, nezažijete snad ani jeden subjektivní záběr (!) a u četných dialogů v interiérech je plastičnost na nic.///Cheadle je béčko, ale ještě že Favreau hrál a nerežíroval./// Potitulková scéna slabá, ale oceňuju snahu o provázanost s marvelovským univerzem (zmínky o Thorovi a četné narážky na Avengers). 70 %. [Kino, 3D s titulky](26.4.2013)

Zhlédnuto v (3D) kině. Iron Man 3 byl filmem, na který jsem se opravdu těšil. Oběma předchozím dílům jsem dal plný počet (ano, i té podle mnohých příšerné dvojce jsem dal plný počet) navíc film The Avengers se mi opravdu líbil. Trailery byly parádní, všichni herci se vrátili a navrch Ben Kingsley jako záporák? Jo, opravdu jsem se těšil a nemůžu říct, že bych byl kolosálně zklamaný, ale po skončení filmu jsem zkrátka neměl ten pocit, že bych film musel vidět znova, nejlépe okamžitě, jako se to u mě děje u mnoha filmů. Úplně přesně nedokážu identifikovat, co přesně se mi nelíbilo, protože když si zpětně vzpomenu na některé scény (vrcholem je samozřejmě záchrana pasažérů z letadla) tak byly fajn, jen… opravdu nevím. Film mě zkrátka nezasáhl tak, jak měl. Takže trošička zklamání stále převládá, ale nejspíše si počkám na Blu-ray a podívám se na film podruhé v klidu domova a uvidíme. Jinak 3D nevýrazné a o ničem, protože když si za 130 minut uvědomíte jen asi dvakrát, že film má být ve 3D, je to přeci jen trochu málo. 80 %.(20.5.2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Pohľad na Tonyho z iného uhla stojí za to... má iný šmrnc a musím povedať, že mi aj tento novátorsky diel zahral na strunu. Okrem "fresh" pohľadu akým nazeráme na osobnú stránku Tonyho Starka je aj v tejto časti množstvo vynikajúcich dialógov a veľmi účinným prvkom je Ben Kingsley, ktorého rola je výborným oživením. Ironman 3 si nezakladá na nepretržitej akcii, prešívanej macho-štýlom Tonyho, ako jeho predchodcovia, ale stavia do popredia iné prvky, čo sa ukázalo ako výborný ťah a osviežilo celú trilógiu. Avšak ani o kvalitnú akciu (hoci tej by som v celkovom meritku pridal) nie je núdza... Záverečná divočina jednoznačne stála za to a tak môžem hodnotiť IRONMANA III viac než pozitívne. [4.5*] Some people say progress is a bad thing. But try having a magnet in your chest keeping you alive. (9.8.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. dubna 2013 v Hollywoodu. (Varan)

• - V závěrečné scéně přiletí Tonymu (Robert Downey Jr.) na pomoc všechna jeho brnění. Tato brnění nemají být čím poháněna, jelikož jediný zdroj jejich energie má Tony v hrudi. (Nathaniell)

• - Během propagace filmu byl pokořen Guinessův rekord v počtu podpisů na narozeninovém přání, které věnovali obyvatelé Číny Robertu Downeymu Jr. (Brousitch)