Zhlédnuto v (3D) kině. Iron Man 3 byl filmem, na který jsem se opravdu těšil. Oběma předchozím dílům jsem dal plný počet (ano, i té podle mnohých příšerné dvojce jsem dal plný počet) navíc film The Avengers se mi opravdu líbil. Trailery byly parádní, všichni herci se vrátili a navrch Ben Kingsley jako záporák? Jo, opravdu jsem se těšil a nemůžu říct, že bych byl kolosálně zklamaný, ale po skončení filmu jsem zkrátka neměl ten pocit, že bych film musel vidět znova, nejlépe okamžitě, jako se to u mě děje u mnoha filmů. Úplně přesně nedokážu identifikovat, co přesně se mi nelíbilo, protože když si zpětně vzpomenu na některé scény (vrcholem je samozřejmě záchrana pasažérů z letadla) tak byly fajn, jen… opravdu nevím. Film mě zkrátka nezasáhl tak, jak měl. Takže trošička zklamání stále převládá, ale nejspíše si počkám na Blu-ray a podívám se na film podruhé v klidu domova a uvidíme. Jinak 3D nevýrazné a o ničem, protože když si za 130 minut uvědomíte jen asi dvakrát, že film má být ve 3D, je to přeci jen trochu málo. 80 %.(20.5.2013)

Ben mě tentokrát docela rozesmál. Takového ňoumu s íkvé šumící trávy jsem ho viděla hrát poprvé. Film každopádně nadupaný akčností. Scénář vyšperkovaný k dokonalosti. Takže co víc si přát než vlézt pod deku, hodit nožky na stůl a užít si tu jízdu. Hlavní záporák se povedl mimořádně dobře. Dokázal Papričku nažhavit, což slavného mechanika Tonyho přirozeně nakrklo. Líbily se mi dějové zvraty, kdy jeden začal doufat v zajímavý, nedobrý konec, pobavilo množství hlášek a ta hudba...(9.4.2016)

Black je nepochybně lepší než Favreau, přesto nepřinesl žádoucí změnu, spíš o něco vylepšil status quo. Na jednu stranu jsem zklamaný, na druhou jde o poctivý blockbuster s charismatickým hrdinou, konečně ne jen "dostačující minimum", jak jsem byl u série zvyklý. Hlavně jsem vděčný, že Marvel ani tentokrát zcela nepodlehl nolanofílii. Nejvíc mě bavilo, jak okázale Black kašlal na nějaké zákony fyziky, logiky a vlastně všeho...(25.4.2013)

Smrtonosná zbraň: Iron Man X-mas Edition, po které nevím, zda bych z fleku raději viděl komediální spin-off Mandarin: Origin či populárně naučný pořad pro mládež Iron Child a jeho mentor Mechanik. Stará dobrá akční buddy komedie (prý se tento formát dnes již nenosí... Ještě že to tedy Blackovi nikdo neřekl!), kde je vše jak se sluší i patří; od úplného začátku až po sakra stylové osmdesátkové závěrečné titulky. Přitom k úspěchu oproti rutinním předchozím dílům stačilo tak málo; dobrý scénář (v rámci žánru samozřejmě), uvést na scénu pořádného záporáka a udělat ze Starka samotného přímého protagonistu akčních scén. Čímž odpadlo striktní dělení na vzájemně nesouvisející pasáže "situační komedie se Starkem" versus "nezajímavá odosobněná akce s CGI Iron manem".(2.5.2013)

Iron Man mě s prvním dílem pobavil, ale zároveň jsem si uvědomil, že to není úplně postava, kterou bych si vysloveně oblíbil. Robert Downey Jr. ji hraje dobře, což o to, ale ta směsice protivníků, prostředí a vtipu mi k srdci prostě nepřirostla. Druhý díl jsem vynechal, ani jsem no nevyhledával a náhle se naskytla možnost vidět díl třetí. Nic jiného v televizi nedávali a tak jsem se do filmu pustil s tím, že si užiju příjemný blockbuster. Film jsem dokonce dal na dvakrát. Nebyl jsem si úplně jist, jestli jsem poprvé měl správnou náladu na takový film, ale ani na podruhé mě film ničím zvláštním neoslnil. Protivník by byl třeba docela v pořádku, ale nemohl jsem si najít jediné pouto, které by mi v rámci tohodle filmu nějak přitahovalo. Prostě jsem se celé dvě hodiny dost nudil. Podle mě se totiž jedná o dvě hodiny naprosto průměrného filmu s dobrými efekty, které bohužel ale nejsou všechno.(24.1.2014)

• Don Cheadle

• - Podobně jako další filmy z roku 2013 byl film v kinech IMAX uveden týden před oficiální premiérou. V mnoha zemích, včetně USA, se Iron Man 3 promítal už 25. 4. 2013. Premiéra v ostatní kinech proběhla 3. 5. 2013. (karlik4801)

• - Když je Tony (Robert Downey Jr.) v garáži a píchá si injekci do ruky, jeho generátor na hrudi mu prosvěcuje tričko. Hned v dalším záběru, kdy si otírá ruku alkoholem, je jeho generátor na hrudi vypnutý. (Mysteri699)

• - Jedná se o první film o Iron Manovi bez ředitele SHIELDU Nicka Furyho (Samuel L. Jackson). (karlik4801)