No tak ja nevim, mozna jsem po vsech tech oslavnejch komentarich cekal moc nebo me proste jen zmlsalo Avengers, ale me to jako nejaka ultimatni bomba, ktera by mi sfoukla gate, neprislo. Jednak pribeh, at si kazdej rika co chce a i pres fakt, ze je skutecne trochu temnejsi, je to zase stokrat omleta variace kdy hrdina dostal na prdel, vzpamatoval se a vratil jim to. A to ze ma Tony nejaky panicky zachvaty a podobne neni vubec dulezity. Jinak vsichni herci hrajou slusne a samozrejme nejlepsi je opet Downey, kterej neustale hazi vtipny hlasky. Co se tyce zaporaka, coz o to, zvrat je s tim spojenej vtipnej a Kingsley tu po dlouhy dobe zase slusne hraje, ale nemuzu si pomoct, komiksovej Mandarin je neco uplne jinyho. Cimz se pomalu dostavam k nejvetsimu problemu filmu - zaporakum. Ja si nemuzu pomoct, ale ty nazhaveny invalidi mi pripominali Percy Jacksona nebo Souboj Titanu a vubec se sem nehodili. Obzvlast, kdyz triky s nima spojeny nejsou vzdy uplne doladeny. Ale kdyz pominu slabsi zaporaky, tak je to porad ta zabavna jizda, ktera nikde nijak zvlast nedrhne, akce je natocena dobre a Iron Man je porad proste super cool. Ale na 5* to fakt nebude.(10.8.2013)

• Arachneuss

Zdlouhavé a (byť nepředvídatelné) místy silně zavánějící debilitou aneb "Jak zruinovat úhlavní zápornou postavu Iron Man univerza během jedné scény." Maximální hodnocení od většiny uživatelů jsou stejně přepálená, jako logika okolo všeho v tomto rádoby nezáživném "blockbusteru". Není to sice uspávačka jako dvojka, ale žádný zázrak se taky nekoná. Shane Black si za tohle zaslouží tak maximálně nějaké to pozlacené ovoce, namísto oslavování jako zachránce plechového hrdiny. Pár efektních momentek se zde sice najde a Guy Pearce je luxusní hajzl, ale jako celek? Lesk a bída.(5.5.2013)

Skyfall marveláckych adaptácií. Temnejší a dospelejší tón pôvodnej chlapčenskej zábavke Jona Favreaua sakra pomohol. Realista a cynik Shane Black Irona Mana miluje a čoby osobnostne najzaujímavejšieho marveláckeho hrdinu ho charakterovo rozpracováva do hĺbky, akej sa (pri súčasnom zachovaní marveláckej hravosti) zatiaľ žiaden avenger nedočkal. Starkove city a ochranárske potreby k Pepper sú hmatateľnejšie, jeho existenciálne úvahy sebakritickejšie a trefnejšie. K tomu skvelo rozohraná partia na dobrákov a záporákov, kde zmysel dáva ako postava sekundárnej Starkovej čučoriedky z minulosti Rebeccy Hall, tak - a to hlavne! - obaja záporáci (Raimi, uč sa). Tí servírujú jeden chytrý, v rámci vnímania súčasných kostlivcov svetovej politiky provokatívny zvrat, ktorým zároveň dávajú priestor lahôdkovej kreácii môjho obľúbenca Kingsleyho. K tomu (hlavne v druhej polovici) kanonáda skvelého humoru a prehľadnej, ohňostrojovej akcie, pri ktorej si poviete, že špeciálne efekty sa už nemajú kam ďalej posunúť (všimnite si v záverečných titulkoch početnost "Digital Efects Crew"). Iron Man 3 je inteligentná blockbusterová supershow zapálených nadšencov a perfekcionistov, ktorej som prepadol tiež pre množstvo detailov či jednotlivostí – krehká Gwyneth v elegantnom bielom kostýme, nápady s iron-manovskou rukavicou a samoobliekacím brnením, b&w-buddy-teamovka pripomínajúca zlaté časy Smrtonosných zbraní, či famózna aeroscéna s chytrým využitím 3D rozmiestnenia padajúcich ľudí v priestore, efektne vyboostená Batesovým superhrdinským motívom (pre mňa highlight scéna filmu). Marvel by si mal po vzore “lunaparku” Universal Studios otvoriť svoje Marvel Studios a tretiemu Iron Manovi v nich venovať samotnú sekciu.(26.4.2013)

Iron Man v režii Shanea Blacka příznačně potemněl a zcoolovatěl, takže když mezi nespavostí a návaly úzkosti musí do nějaké té akce, oblek na něj sám naskakuje nebo Tony skočí do něj, nejlíp za letu a odněkud z výšky. Oboje je velmi efektní a užijem si toho víc než dost, stejně jako scén, kde se ukazuje, že SPOJLER dálkově ovládané obleky skrývají někoho jiného (nebo nikoho) než jsme si mysleli. A zajímavě se tu pohrálo i s Mandarinem a Pepper. Výsledek ale nijak extra zábavný není a záporák je tradičně nudný. Průměrný začátek Fáze 2.(13.5.2013)

Jakmile se blikající turbokonzerva ocitla komplexně v genitálních rukách pana Černého, přestala okamžitě být užvaněným, utahaným homixem jako v předchozích dvou případech a vyprsila svůj hrudní reaktor vstříc téměř dokonalému, zábavnému a vtipnému akčňáku s perfektními dialogy. Holt, kdo umí, ten umí a Mrvel v mých očích snad poprvé naplno zabodoval. Ne, že bych teda hned letěl do nějakého toho knihkupectví pro vybledlé, nehezké, poďobané týnejdžry se sýrově bílými holeněmi pro nejnovější limitovanou edici vypatlaných omalovánek, avšak jestli to takhle půjde dál, budu doma místo v tangách běhat po obýváku v žužu vypasovaném, červeno bílém oblečku s baterkou mezi kozama a dělat vžžžuuuuum.(16.5.2013)

• - V komiksech je Mandarinovou (Ben Kingsley) hlavní zbraní deset magických prstenů, stejnojmenná teroristická skupina byla zodpovědná za únos Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) v prvním filmu Iron Man (2008). Zároveň je na Mandarinových deset prstenů, anglicky "ten rings", odkazováno i logem skládajícím se z deseti kruhů, anglicky taktéž "ten rings", které se objeví na obrazovkách pokažde, když má Mandarin vysílat. (NiaWolf)

• - Ačkoliv Tonymu (Robert Downey Jr.) Jarvis stále hlídá, aby bylo na obloze čisto, nějak nezaznamenal, že se k jeho sídlu blíží ozbrojené vrtulníky. (Nathaniell)

• - Během propagace filmu byl pokořen Guinessův rekord v počtu podpisů na narozeninovém přání, které věnovali obyvatelé Číny Robertu Downeymu Jr. (Brousitch)