Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

misterz

Nikdy som nebol na SW, nič o nich poriadne neviem a nikdy som nechápal ten BUM okolo. A tento diel mi to len potvrdil - obsahovo nezáživné, jednouché a hrajúce len na pukancovo vizuálny efekt u diváka. Obrazová stránka je preto to najlepšie, čo môže snímok ponúknuť, pričom ešte za malé bezvýznamné plus sa dá považovať aj sympatická herecká zostava, ale to je asi tak všetko to dobré... A to radšej ani nespomínam, že dejová linka je plná všakovakých klišé, patetizmu a podobných konzumných nešvarov. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Satan

Přetáčky evidentně byly a dost to filmu imho ublížilo. Edwards byl zřejmě nekompromisnější, ale to se Disneymu nehodí do krámu, a tak se z toho mermomocí snažil udělat co nejvíce family friendly událost. Výsledkem je jako vždy kompromis. Díky bohu se nejedná o splácaninu typu Suicide Squad. Star Wars je totiž pořád hýčkaná značka a takový průser si hlavouni studia dovolit nemůžou. První půlka filmu je přesto celkem wtf (slizoun čtoucí myšlenky? vážně?) a expozice je o ničem (skáče se z planety na planetu a z postavy na postavu). Od jistého úmrtí a začátku plánování krádeže plánů Hvězdy smrti to ale nabere slušné obrátky a graduje to až do orgasmického konce s jednou z nejlepších scén v historii celé ságy (která to celá vyzdvihla na 4*). To, že spousta důležitých postav zařve ale jaksi sráží ta diletantská práce s postavami. Jedině prokreslený vztah je mezi Jyn a Galenem. Ostatní jsou vážně jen do počtu a o jejich backgroundu se nedozvíme zhola nic, což je v kontextu nabídnutého příběhu hrozná škoda. Mohla to být pecka s emocemi, takto je to "pouze" jen prvotřídní blockbuster se skvělou akcí a luxusním fan servisem...a jednou opravdu špatně digitálně vloženou postavou... ()

liskam

Celé uživatelské hodnocení stoupá a klesá pouze na tom, jestli každý jeden hodnotící divák je schopen a ochoten brát tento "DOPLŇUJÍCÍ PŘÍBĚH" z prostředí Star Wars jen jako "doplňující příběh" a né jako další pokračování této několika generační ságy. Já osobně jsem se o to snažil, vždiť i v názvu filmu je to jasně napsáno. Díky tomu, jsem si celý film opravdu užil. Film měl spád, byl opravdu dobře napsaný, každá z hlavních postav věděla jak se chovat a navíc se držela v jasně vymezených kolejích. A to je také největší deviza tohoto filmu. To že všichni dokázali dodržet veškeré hranice, které jsou definované "trojkou a čtyřkou" a přesto udělat vlice poutavý a napínavý film. Jediná nadstavbová dějová linka, která pro mě jakožto diváka byla tak nějak zbytečná je postava Foresta Whitakera a vše kolem ní. Díky ní, mi teď, když nad filmem zpětně uvažuji film v tu dobu nějak zadrhl a já jsem se na nějakou dobu vymanil ze Star Wars vesmíru. Zbavit se této postavi a zkrátit film o cca7-10 minut a bzlo by to dokonalé. Takhle za mě "pouze" 90% a 5 sluncí. ()

mzss1

|35%| Tato takzvaná výplň k SW filmům mi absolutně nesedla. Přitom akce, efekty, funkční příběh – to vše šlapalo dostatečně. Velkým problémem pro mě byli postavy, které mi absolutně neseděli – nezískal jsem si je, včetně hlavní hrdinky. Hudba byla jeden z mála dobrých kladů, skladatel se snažil navázat na úspěch Williemse a téměř se mu to podařilo + finále s Vaderem potěšilo. To je ale bohužel celé. Usínal jsem u toho. ()

kingik

Ať vás při sledování tohoto bestiálně bezuzdného "špindír offu" provází síla. Budete ji opravdu potřebovat. Jste-li po dvanáctihodinové šichtě, máte-li v útrobách alkoholový tah nočním městem, musíte-li hlídat děti, které vás při sledování z vedlejší místnosti otravují bujarými výkřiky při hraní, neboť partnerka odešla na gynekologii a vrátí se až za soumraku po prstokladu s primářem, jste-li pouliční prostitut na plný úvazek, který si anál léčí hned příští kalné ráno heřmánkovým vývarem, film odložte na jindy. Únavový syndrom i jiné faktory zapříčiní, že 90% procent děje nepochopíte a nepochytíte. Snad za to můžou strýčkové Lucas a Disney, kteří zcela vypočítavě rozšířili své Impérium o tuhle zbytečnost, která se přiživuje jako táhnoucí se hlen na výdělečném universu značky Star Wars, jenže nijak zásadně jej neobohacuje, jen větří závratné tržby. Na skladě byl jen velmi laciný a necharismatický cast. Vydržte ale přes dvě hodiny s herecky nesympatickým kakabusem Felicity Jones, Diego Luna slaví milník, za sto let, co hraje a nikoho nezajímá, dostal až nyní první a zároveň poslední roli v blockbusteru. A nijak žhavé kousky nepředstavuje ani zbytek hereckého ansámblu, který snad byl sesbírán z hereckého smetiště. Jistě se chystáte tetelit nad trikovou složkou filmu. Kroťte vášně, na galaktické souboje si musíte nejméně hodinu počkat, než na ně dojde řada. Kvalitou nijak nepřevyšují ty ze sedmdesátých let, tedy ty z prvopočátků série. Budiž k dobru filmu, že je to jeden z mála atributů, které zabaví a určitým způsobem redukují celkovou stupidnost a prázdnotu scénáře. Další nepřehlédnutelnou součástí série je její hudební doprovod. John Williams je zde zastupován jakýmsi Michaelem Giacchinem, plagiátorem, kterému snad Williams z dobrého rozmaru věnoval svoji nikde nepoužitou hudbu, takže to občas vypadá, že na vás jukne Indiana Jones, dinosauři z Jurského parku a proletí kolem i Superman. Pořádný hudební motiv ale zcela absentuje. Osud některých postav je na konci zpečetěn, je mně to ale úplně u paty, neboť mně jejich konání absolutně nezajímalo, nevyvstal tedy jediný důvod je litovat. Poté, co režisér Gareth Edwards necitlivě odrovnal Godzillu, dal si opáčko, do rukou se mu dostal kalibr Star Wars, který dojebal dokonale nezáživným, předlouhým, infantilním a stupidním podojením. Žádné pozitivní dojmy z filmu nemám. Darth Vader je ve filmu jen na zlomek času, který si zřejmě užil, nicméně já to přetrpěl. Nikdy víc! 1/10 ()

InJo

Rogue One je pro mě film jedné postavy a její jedné (naprosto boží) scény. Ovšem ani jedno by v tom filmu vůbec nemuselo být a je to tudíž jen ryzí fanservis. Sice se na to kouká po celou dobu docela hezky (hlavně během epického finále), ale z hlavy to vyšumí už během závěrečných titulků. Příjemná, ale veskrze zbytečná jednohubka s nepříliš zajímavými postavami a minimem silných emocí. Po zhlédnutí scenáristicky katastrofální E9 se ale i Rogue One jeví jako téměř mistrovské dílo... 70 % ()

IQ Tiqe

Očekávání nulový a snad i pro to spokojenost. Něco si ze Star Wars vypůjčil, ale o dost míň něž 7. epizoda, a navíc vyplnil mezeru mezi trojkou a čtyřkou. Plus suprovej robot K2. ()

HoneyBunny

Předně - Rogue One má tři věci, které ho v něčem povyšují nad ostatní Star Wars filmy. Za prvé - má nejlepšího robota K-2SO, který po přeprogramovaný očividně trpí Aspergerem, protože říká přesně, co si myslí, a je to úžasně vtipné (a dokonce chytře vtipné!). Za druhé - určité elementy příběhu nádherně doplňují a vylepšují původní trilogii. Za třetí - závěrečná akční/bitevní sekvence je dokonalá. Má vše - emoce, napětí, drsnost, skvělé efekty... chvílemi jsem měla chuť vítězně na hrdiny zamávat pěstí. Líbili se mi všechny postavy týmu Rogue One - pár badass asiatských bojovníků, zběhnuvší pilot impéria, charismatický (a morálně na hraně) špeh Cassian v podání Diega Luny, zmíněný hláškující robot i naše hrdinka Jyn Erso, které Felicity Jones dokázala vdechnout drsnost někoho, kdo měl hodně těžký život, a zároveň zranitelnost. Líbil se mi vztah Jyn a Cassiana (nechci spoilerovat, ale je velmi lidský a ukazuje, co všechno museli Rebelové obětovat pro lepší zítřky). A na konci filmu jsem měla i tu slzu v oku. Tím neříkám, že jde o dokonalý film. Chvílemi je znát, že se dost přetáčelo (odnesli to hlavně Saw Guerrera a velitel Krennic, u kterých mám podezření, že původně měli větší a důležitější role). Na začátku film příliš skáče z jedné lokace do druhé a je to matoucí. A první třetina filmu se lehce vleče. Ale ta poslední třetina Rogue One vám to vynahradí. Tady vidíte ryzí kouzlo filmařiny. 85 % ()

Tsuki

Fanoušek Star Wars ze mě sice nikdy nebude (čistě subjektivně mě zkrátka obecně nudí akční scény, ve kterých figurují vesmírné lodě), ale vidět příběh, který přímo předchází Nové naději, a poznat, jak velké snahy a oběti vyžadovalo získání plánů Hvězdy smrti, bylo docela hezkým rozšířením celkového diváckého zážitku. Některé postavy byly zajímavé (obzvlášť mě zajímala postava Galena Ersa v podání Madse Mikkelsena), pár jich bylo tak trochu do počtu, ale z většiny všechno mělo svůj význam (snad až na pár postradatelných scén, jako například „vymývání mozku“ Bodhi Rooka, které v rámci filmu nakonec nehraje téměř žádnou roli). Dovedu si navíc představit, že film získá o něco větší hodnotu také po zhlédnutí nového seriálu Andor. Pokud jde o kvalitní díla, líbí se mi tato myšlenka propojování a prohlubování příběhu a rozvíjení pozadí postav. Rogue One je celkově nadprůměrným filmem o snahách hrstky povstalců, kteří pocházejí z různých poměrů a mají odlišné záměry, ale ve výsledku je pojí jeden důležitý cíl. Přes kvality filmu ale nejde o trhák, který by si jednoznačně diváka získal a utkvěl v hlavě. Takto na mě film zpětně působí, ale možná jde zkrátka jen o osobní žánrové preference. ~(3,7)~ ()

Anderton

Keď už je ten Ježiško, tak sa nechám trochu uniesť a niečo na hodnotení pridám navyše, ako darček. Keďže aj RO je taký neočakávaný darček na Vianoce. Nikdy tu totiž SW neboli dva roky po sebe a táto tendencia má niečo do seba, čo nevylučuje, že to začne byť možno už o rok otravné. No mne Tulák urobil podobnú radosť, ako tohtoročný Star Trek, pretože sa presne svojimi lokáciami trafil do môjho vkusu, čo nie presne platilo minulý rok. A to platí aj o castingu. Na to, že sa film tak trochu tvári ako outsider vo svojom univerze, pretože je to iba "story", tak sa rozbehne snáď ako ešte žiaden iný jeho starší brat. Ja som tu cítil práve z každého predchádzajúceho filmu chvíľami niečo, ako zo starej, tak staršej trilógie a aj začiatku tej novej. Pritom má RO vlastný feeling a sebavyjadrenie. Asi tak nejak si predstavujem, že by to malo vždy fungovať. No a kedy v tomto vesmíre vôbec niekedy fungovala nejaká narážka na súčasný svet (napr. "teraz si už rebel")? To sa snáď udialo prvý krát, ale v tomto sa možno mýlim, keďže nemám všetky filmy zrovna v čerstvej pamäti. A záver dáva odpoveď na otázku, aký je rozdiel medzi happy endom a nádejou. ()

Frajer42

Spoilery! Tomuto dílu dost ubralo na kráse to, že se jedná o díl číslo 3.5 a vzhledem k tomu, že díl číslo 4 už nějakou dobu existuje a samozřejmě jsem jej viděl, tak jaksi není třeba dumat nad tím, či se partě povstalců podaří získat plány ke Hvězdě smrti. A celý díl vlastně o ničem jiném ani není. Dalším problémem v mých očích bylo to, že mám s touto sérií neodmyslitelně spjaté světelné meče. V tomto díle se objeví jen ten lorda Vadera a ačkoli se jedná o působivou scénku, tak trvá jen přibližně minutu. Ostatní akce je naštěstí vynikající a samozřejmě i její zvukový doprovod potěší ušní bubínky, ale to je to je v této sérii dobrým zvykem. Největší dojem na mě udělal vtipný droid, který sypal jednu hlášku za druhou. Celkově mě velmi mile překvapilo, kolik se zde nashromáždilo humoru. Horní hranice 3 hvězd. ()

Kothy

Tak je tu po roce další Star Wars. Laťka sice nebyla moc vysoko, ale stejně jsem asi čekal něco lepšího. Gareth Edwards se na rozdíl od Godzilly konečně předvedl. Děj se odehrává těsně před 4. epizodou. Začátek je trochu pomalejší, ale pak se to rozjede. Postav je tam docela dost, ale známých herců moc není. Celé to v podstatě táhne Felicity Jones, která mi trochu připomněla Katniss Everdeen. Akce je taky kupodivu dost, závěrečná scéna vskutku stojí za to. Film obsahuje spoustu narážek na ostatní díly. Celý se dost stylizuje do staré trilogie. Vaderovo cameo mě ale moc neuspokojilo. CGI guvernér Tarkin taky nepůsobil úplně věrohodně. Je to dost temné. Film ale částečně zachraňuje humor, o který se stará hlavně robot K-2SO. Bohužel ni trochu vadila nepřítomnost jediů a tudíž i soubojů se světelnými meči. Mads Mikkelsen zde byl spolu s Forestem Whitakerem taky pouze krátce. Určitě je to ale zajímavé propojení a bylo zodpovězeno i pár zásadních otázek. Teď můžeme jen rok čekat na další epizodu... "Síla je se mnou a já jsem se Sílou." Recenze ()

AppleCore

Mnohem lepší a původní trilogii věrnější Star Wars film než Abramsova uspěchaná a nedomyšlená Force Awakens, přesto ale pořád ne tak zábavnej a svěží jako právě hitovky z 80s. Michael Giacchino navíc už zcela tradičně komolí hudební velikány, protože nemá v repertoáru nic než kopie, takže ačkoliv to svým soundtrackem tentokrát úplně nezabil, stále si myslím, že by hudbu pro všechny Star Wars měl skládat Williams (dokud ještě žije!) a Giacchina by měli zamknout někam do klece!. Vizuálně je to každopádně pecka a CGI efekty jsou oproti epizode VII mnohem uvěřitelnější. Příště by to už ale chtělo i pořádnou postavu, která bude diváka bavit stejně jako před třemi dekádami Han Solo. ()

boshke

Sám jsem byl velice překvapen, ale hodně dobré. Už když šel Rogue One do kin, tak jsem ho okázale ignoroval, protože jsem čekal absolutní příběhovou plochost a debilitu, prostě vycpávku, kterou je potřeba vyplnit hluchej rok, protože miliardy se samy nevydělají, že. Začátek dost slabý, protože Felicity jako Jyn prostě a jednoduše leze na nervy a protože se za deset minut prostřídá asi deset planet s dvaceti postavami a vy si jednoduše řeknete "V tomhle se nikdy nemůžu zorientovat". S postupem času to ale smysl dávat začne, pelmel hlavních hrdinů různorodý, ale sympatický (K2, asijská dvojka, imperial pilot,...) a i příběhově ve finále dost hluboké, smysluplné a obohacující, v kontextu celého SW vesmíru... 90% ()

AllShallFall

Absolutně jsem neočekával něco převratného. Jen nějaký obyčejný příběh a ne nějaké emoce. Jen klasicky efekty přeplněný film. Ale.... To co mé oči viděly, absolutně změnilo vše, čím jsem film podceňoval. Něco tak temného jsem dlouho neviděl. Naposledy jsem Sílu temné strany ve velkém cítil při Episodě III. Zde, jako by to pokračovalo a temná strana Síly přišla s Darthem Vaderem. Byl jsem ohromen. A to nemluvím o dokonalé návaznosti na Episodu IV. Tohle každopádně musí vidět každý! Určitě a bez jakýchkoliv pochybností se to zapsalo do Star Wars universa. Jestli jste byli nadšeni z Episody VII, tak co teprve až uvidíte Rogue One? :) ()

Ant

Opravdu značné zklamání, které se dá jedině popsat jako nejprázdnější dvě hodiny, co jsem letos strávila v kině. Celý příběh se dá shrnout do jedné věty a nikdy nemáte pocit, že ten film má v rámci Star Wars univerza nějaký větší význam. Zapomenutelné dialogy jsou ale jen částí problému. Všichni herci působí jako agitka za větší diverzitu v Hollywoodu, ale výsledek je tak rozptylující, že ty postavy nikdy úplně nezapadnou do svého prostředí. Celkově jsem si celou stopáž filmu říkala, jak moc mi chybí cast z epizody VII. Jsou tu kalibry typu Bena Mendelsohna a Madse Mikkelsena, ale ti nakonec zůstanou víceméně nevyužití. Ničemu nepomáhá ani pro Star Wars tak důležitá hudba a akce, kde první je tu rozptylující a druhé bez nápadu. Poslední vcelku skvělá montáž se film snaží zachránit, ale na to už je v tu chvíli pozdě. A konec jednoduše evokuje jistý katastrofický film z 90. let. Ještěže tohle nebude mít pokračování. ()

predators

Všechno dobrý, ale pro nefandu zbytečně nastavená kaše, která nenadchne...alespoň né tolik, jak jsem čekal...a tak se mi zdá, že je to jen další pračka na peníze... ;-) ()

nascendi

Vydržal som pozerať prvých 40 minút a potom som si uvedomil, že je zbytočné od tohto recyklovaného zázraku očakávať vylepšené klasické Star Wars, ktoré ma ostatne tiež nejako zvlášť nezaujali. Ak v tom niekto vidí filmový kumšt alebo sci-fi, je to jeho vec. Mňa zaujala vlastne iba účasť Madda Mikkelsena a Riz Ahmeda, ktorých som videl v pozerateľných filmoch (seriáli).. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord