Porota

zablaga

Milujem filmy z prostredia súdneho pojednávania, mňa to príjemne prekvapilo hneď na prvýkrát som bola napätá až do konca a aj rozuzlenie bolo super a k tomu ešte Rachel Weisz, hmmm:) John Cusack, nebol nič moc..ako obvykle- všade vyhúkaný...(Je mi nesympatický, to je subjektívne). Tiež som prečítala knihu, podľa ktorej sa to točilo..no film mi prišiel zaujímavejší, mal akýsi šmrnc:) Určite môj obľúbenec:) ()

Marek1991

Morálne poučenia sú pre mňa takmer nevyhnutnosťou v kinematografii ak ide o vážne žánre. Tento film bol pre mňa na vysokej úrovni a mohol by som ho prirovnávať k filmu 12 rozhnevaných mužov. Trocha naivity tam však bolo, ale aspoň poukázali na niektoré praktiky dnešnej obhajoby, niekedy používanej aj v obžalobe. Takisto chválim skvelé herecké obsadenie. Gene Hackman je na zápornú postavu ako stvorený aj keď aj kladné mu idú. Je to veľmi kvalitný film zo súdnického prostredia. ()

villon17

Perfektní film, kterej mě odrovnal nejen úžasnym obsazenim. Celou dobu to mělo říz a nejen že to z něj nic neztratilo, naopak to nabíralo na obrátkách, až se to dostalo do skvělýho, i když pravda trochu klišé finiše. ()

Padme_Anakin

John Cusack a Rachel Weiszová to rozehráli parádně, já vůbec netušila, oč těm dvěma jde. Gene Hackman se mi jako luxusní prevít moc líbil a Dustin Hoffman mu sekundoval zdatně, v roli čestného muže byl pro mě uvěřitelný. Kladně hodnotím i námět, soudní bitva jednotlivce proti zbrojařskému molochu je zajímavá sama o sobě, nicméně ta bitva o porotu byla ještě zajímavější.. ()

Kubick

Díky bohu za to, že porota je našim soudům cizí. Být to jako v Americe - být to přesně podle osnovy tohoto skvělého thrilleru, tak bychom byli asi pěkně........... Nemusím snad doplňovat.Kdyby všechny spory byly zahaleny stejným množstvím intrik a manipulací, asi bychom neseděli v pohodlí svých křesílek a nepsali komentáře. Runaway Jury je úžasná podívaná od začátku do konce, 2 hodiny vám utečou jako voda a určitě stojí za to přečíst si i stejnojmennou knížku. ()

JJ.Gibson

Film Porota splnila přesně to, co jsem od ní čekal. Byl to strhující snímek o nekalých praktikách nadnárodních společností. Soudní prostředí mě vždycky lákalo, takže jsem tímto snímkem nadšen. Královské obsazení herců dodalo filmu naprosto jedinečnou atmosféru. Ale abych řekl pravdu vyústění celé zápletky mě malinko zklamalo, zkrátka jsem myslel, že to bude více nekompromisní, ale jinak vřele doporučuji podívat se na tuto soudní bitvu... ()

UncleG

Byl jednou jeden pán a ten zakopl o šňůru od vysavače. Spadl ze schodů a zabil se. Jeho rodina žalovala výrobce vysavačů a po vleklém soudním sporu vysoudila sto deset milionů dolarů. A tak spravedlnost opět zvítězila. Absurdní? Ale jak americké! ()

MikO_NR_1909

Zručne natočená vecička zo zákulisia o opletačkách pri výbere poroty. Najviac ma prekvapil rýchly strih a pekelný sled udalostí (čakal som skôr dramatický priebeh), ktoré sa kopili a krížili na seba v zbesilom tempe. Je otázne, či to dostatočne pomohlo, pretože pri zásadných filmoch zo súdneho prostredia sa obyčajne dbá na každé slovíčko (pri výpovediach), ktoré má človek hltať, krájať napätie sa má automaticky a nie dojmom polo-dokumentárčiny. Poupravím troška golfistov komentár : 3 sú možno málo, ale 4 zrejme moc. ()

erased

Obsazení slibovalo hodně a už jenom díky němu bych nečekal, že se v jednom filmu spojí snad všechna filmová klišé, na které si dokážu vzpomenout. Překvapil taky děj. Vypadalo to na obyčejné soudní drama, ale i zde jsem byl úplně mimo mísu. Místo toho jsem totiž dostal klasickou zápletku o rafinovaném potrestání arogantního padoucha ukřivděnou dvojicí "z lidu". Ani jedno mi ale nezabránilo abych se u filmu skvěle bavil. Právě díky známým tvářím, jejich jednoduchým rolím a stoprocentně průhlednému příběhu jsem se tak mohl nechat nerušeně unášet nenáročnou podívanou. ()

jajinka

film, který se snaží v prostředí amerického soudního prostředí stát na straně dobra... pokud vás více nepřitahuje tématika soudů, tak vás nejspíš tenhle film vůbec neosloví... ()

Remedy

Další příběh z pera Johna Grishama na téma soudní drama, který se protentokrát ostentativně zaměřuje na členy poroty a možnosti jejich ovlivňování. Není to úplně typické drama ze soudního prostředí, protože do popředí se zde dostává odvrácená strana celého případu a samotný soudní proces je tu prezentován pouze jako formální záruka spravedlnosti pro veřejnost a média. Rozhodování a nejdůležitější část procesu se zde odehrává v ultrašedé zóně, což přispívá k mnohem většímu otisku soudního thrilleru a v některých momentech až dechberoucímu (v rámci žánru soudní drama určitě) zážitku z akčních scén. Jako celek je Porota bohužel zvláštně nevyrovnaná, což mi brání v jejím zařazení mezi top snímky ze soudního prostředí. Kdo ale vyhledáváte podobně laděné žánrovky, tak byste si to rozhodně neměli nechat ujít. V rámci žánru je to pořád silný nadprůměr. ()

Zhago

Chytre, zabavne, a hlavne zajimave. Ovsem nezbavil jsem se pocitu, ze jsem uz nejake casti filmu nekde videl. :) ()

salalala

Je to tak někde na půli cesty, příběh je zajímavý, ale místy hodně překombinovaný. Nad vodou ho drží hlavně Hoffman s Hackmanem, ten je zase ďábelský. Cusack mi tam nějak moc nesedl, akční hrdina holt není jeho gusto. Weisz byla taková nějaká normální. Fleder místy režijně zaváhal, přesto je film koukatelný. Možná kdyby se toho chopil někdo jiný, mohlo to být lepší, místy nám toho Fleder sděluje až moc. Ale zápletka byla dobrá, ne že ne, i ten konec byl poměrně překvapivý, i když určité reakce byly očekávané. Není to ani na tři, ani na čtyři, někde mezi. ()

FilmFan24

Nečíst před shlédnutím knihu šel bych s hodnocením výš...Ale i tak se jedná o velice slušnou adaptaci jednoho s Grishamových románů, které jak jinak čerpají námět z právnického prostředí. ()

Skip

Velmi dobrý film. Já v podstatě nemám moc co vytknout. Herci hráli skvěle, mělo to tempo, švih i dobrou pointu. Co se týče soudních dramat, jednoznačně nadprůměr a určitě to nejlepší, co jsem podle Grishama viděl. ()

Chrysopras

Pro mě neznámá věc, která zaujme už silným hereckým obsazením v čele s Pepkem. Tyhle soudní tahanice mám rád a tady je to okořeněný i pohledem na výběr poroty a tématem, které je vlastně minimálně pro USA stále velmi aktuální. Navíc to má zprvu postavy u nichž je motivace nejistá a o to zajímavější. Vyznění je asi až moc idealistické, ovšem i od toho filmy jsou :-) ()

sek

Další Grisham. Umně víří vodu, ale zrovna dvakrát nešmakuje. Každopádně myšlenka o vědomé i podvědomé korupci v justici je velmi zajímavá. Jestli to tak opravdu funguje, potěš nás pánbůh... ()

Martin741

Zaujimavo podane sudne pojednavanie nie z uhla pohladu obzaloby alebo onhajoby, ale z uhla pohladu poroty. Aj ked na zaciatku film trochu drhne, po asi 20 minutach sa naplno rozbehne dej, ktory divaka ani chvilu nebude nudit. A ked sa k tomu pripocita ´mimoriadne kvalitne herecke osadenstvo, tak hned je postarane o kvalitnu podivanu. 86 % ()

Aljak

Takéto filmy z právnického a justičného prostredia dokážu priniesť pozoruhodné divadlo. Runaway Jury bolo zaujímavé, akurát na môj vkus tam bolo až príliš veľa toho externého prostredia, ktoré zásadným spôsobom miešalo karty takmer po celý čas. Takže z tohto pohľadu mierne sklamanie, keďže ma viac zaujímajú búrlivé momenty v súdnej sieni, či v porotcovskej zasadačke. Každopádne, pointa to napokon akosi vyžehlila, aj keď niektoré okolnosti boli vskutku podivné a nelogické. Inak, po celý čas som si myslel, že kľúčom k tomu celému bude nakoniec ten slepý predseda poroty alebo Rohrov asistent, ktorý sa tam len tak znenazdania dostal. Ale napokon ani jeden z nich tam nemal takmer žiadny vplyv na rozuzlenie. No a ešte niečo podivné - po celý čas som mal pocit, že súd je o obmedzení predaja zbraní a nie o nejakom odškodnení, ktoré by tým pádom malo prislúchať všetkým osobám, ktoré prišli o niekoho počas takýchto masakroch. ()