Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Nightmare89

Večne aktuálna téma rasizmu spolu s legendárnym prípadom Rubina "Hurricane-a" Cartera sú už sami o sebe hodne potencionálnym námetom na filmové spracovanie. Výsledok rozhodne nesklamal a ponúkol skvelý filmový zážitok. Sú jednoducho filmy, o ktorých sa lepšie premýšľa ako sa na ne pozerá. V tomto prípade platí, že na tento film sa skvele pozerá a rovnako dobre sa o ňom aj premýšľa. ()

kubilov

Opravdu skvělý film na pomezí hned několika žánrů. Zatímco na box je zde vyhrazeno pouze pár minut, filmu to nijak neuškodí a víceméně celou dobu zabaví. Mírně slabší pasáže ale vyrovnává celková atmosféra a síla příběhu (ať už je vymyšlený jak chce). Denzel Washington v jedné ze svých nejlepších rolí, oscarová nominace naprosto po právu. ()

Ukrizku

Zklamáním je, že ve filmu údajně nebyla využita veškerá fakta. K odklonu od 5* mne mj. vedla informace o vražedných zbraních v autě. Nucení diváka nepochybovat o čistotě obviněného, mi vadilo. Nicméně intenzivní pocit nespravedlnosti je extrémně naléhavý. ()

Tominni

The Hurricane - příběh boxera Rubina Cartera, který byl odsouzen k trojnásobnému doživotnímu trestu za údajnou trojnásobnou vraždu. A tak místo dalších profesionálních zápasů v boxu se musí vyrovnat s vězením, kde Rubin napíše svůj životopis 16 kol, který se jednoho dne dostane k jistému mladíkovi, který se rozhodne, že prostě dostane Rubina z vězení. Před výkonem Denzela Washingtona je potřeba smeknout, ale jinak je film přeci jen trochu delší, než je potřeba. Film vychází ze skutečných událostí, ale asi bych ho nebral jako plně životopisný, Norman Jewison události trošku přihnul, aby lépe seděl touze po spravedlnosti, ono ve filmu je pominuto, že v Rubinově autě se našly dvě zbraně stejných kalibrů, ze kterých se střílelo, Rubin před vězením také nebyl neporazitelným boxerem ve své váze, jak by se mohlo zdát......ale to vlastně nevadí, touha o boj po spravedlnosti by měl zůstat v paměti. A tak Rubina do vězení dostala nenávist a ven ho vyvede láska. ()

Filipes

,,Nenávist mě dostala do vězení a láska mě z něj dostane ven." Denzel Washington herecky bezchybný v opravdu kvalitním dramatu. ()

Aywes

Překrásný pravdivý snímek vyobrazující rasismus ve skutečném měřítku. Nejlepší na tom všem je, že takové věci se bohužel dějí. Rubin je opravdu sympaticky stvárněn jako moudrý a raněný člověk zničený životem a nezpravedlností. Krásné hudební provedení ( až na konečný výstřel do tmy v podobě hip hopu ) kde hlavní píseň vzal do rukou vynikající Bob Dylan. Užasný scénář, hezké stvárnění a krásný soundtrack. Bohužel zde chybí něco co by mi utkvělo v paměti kromě písně. Přesto nádherný snímek, který určitě vřele doporučuji nezbývá než dodat " Thats the story of the Hurricane. " ()

sirrgulo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů o boxu a to se toho sportu dotýká jen okrajově. Zbytek, vyšetřování zkorumpovaných policajtů partičkou nadšenců v čele s mladým černochem, který si právě přečetl životopis boxera a snaha dostat Hurikána z basy je snad ještě lepší než události v ringu. ()

jokerik

Rubbin „Hurricane“ Carter je jedna z nejsilnějších filmových postav, které jsem měla čest kdy zřít. Hlavně tedy díky vynikajícímu Washingtonovi. Podává zde skvělý výkon a já mu věřím každé zaškubnutí rtem, každý úder pěstí, každou vyřčenou větu. Dokonalé představení boxera, který žil v těžké době. Spousta silných okamžiků, film, který má pro mě velikou citovou hodnotu + 2 menší plus: Skvělá ústřední píseň od Boba Dylana! Je to druhý film, ve kterém jsem viděla hrát Johna Hannaha a musím říct: On umí i hrát, chlapík. (Srovnání s Sommersovskou mumií) ()

JuniorSrky

"Hate put me in prison. Love's gonna bust me out." Snímek, při kterém jsem měl nejednou slzu v oku. Denzel Washington předvedl naprosto fenomenální výkon. Každé jeho gesto, pohled či pocit byl silně věrohodný. "Writing is a weapon. It's more powerful than fist can ever be." ()

yazik

Jedním slovem Fantastické. Pan D.W. je pro mě pan herec a rád se dívám na jeho herecké výkony. Skvělý film, skvěle natočeno. Nemám, co bych vytkl. ()

Muso

Osobne to považujem za jeden z najlepších filmov z boxerského prostredia. Možno aj preto, že box moc nemusím a v tomto filme ho naozaj moc neni. Je tu načrtnutý proste len ako súčasť určitej etapy Hurikánovho života, a film sa skôr orientuje na jeho vnútornú premenu a vyrovnávanie so životom vo väzení, čo je podľa mňa len dobre. Niektoré schizofrenické scény z väzenia sú skvele natočené a D.Washington hraje jak o život. Jednoznačne treba vidieť!! ()

nysanderis

Filmové zpracování příběhu o Hurikánovi je, samozřejmě až na pár detailů, velmi zdařilé. Snímek se drží dostatečně daleko před pomyslnou hranicí únosnosti odchýlení se od pravdy. Příběh o boxerovi, který se neustále setkává s rasovými předsudky, nespravedlností právního systému té doby a lidskou blbostí a zbabělostí, je sám o sobě silný a s hereckým výkonem Denzela Washingtona nezůstane jedno oko suché. Režisér Norman Jewison nám děj servíruje postupně v podobě částečné retrospektivy, což byl v tomto případě, velmi dobře zvolený tah a dvě hodiny filmu utečou jako nic. Nesmíme také zapomenout zmínit hudbu Christophera Younga, která perfektně sedí k ladění a ději filmu. Máte-li tedy chuť se emočně vyřádit a užít si kvalitního filmu, pak je Hurikán v ringu dobrou volbou. ()

vofo

Pomalý film, který je ale dost silný to utáhnout. Příběhově zajímavé, i když v celku předvídatelné a herecky bravurně zvládnuté. ()

rytir1

Od Hurikána v ringu budete asi čekat zprvu jiný film z boxu, než jakým nakonec je. Ale kdo nehledá dalšího Rockyho a koukne se, neprohloupí. Oscarová nominace Denzela o tom svědčí myslím dost. ()

frolo

Neviem čím to je, ale najlepšie filmy zaradené do kategórie "Športový" sú z prostredia ringu, či už to je Ali, Cinderella Man a teraz i Hurikán v ringu. Samozrejme ani v jednom prípade nejde o čistokrvnú športovú drámu, ale o zobrazenie osudov hlavných protagonistov jednotlivých filmov, ktorým box výrazne zmenil život. V tomto prípade film sleduje príbeh Rubina "The Hurricane" Cartera, boxera v stredne ťažkej váhe, ktorý najprv kvôli rasovej neznášanlivosti v USA 60-tych rokov prišiel o titul majstra sveta a neskôr bol odsúdený na doživotie. Nejdem tu písať zbytočne dlhý komentár, lebo veľmi výstižne to zhodnotil Matty, ale čo mi príde celkom zaujímavé, vo filme možno zhliadnuť viac rovín filmu, ktoré mi pripomínajú iné filmy patriace na vrchol vo svojich žánroch. A tak zábery z profesionálneho ringu a dlhé dohadovanie rozhodcov o víťazovi zápasu mi pripomenuli už spomínaný Cinderella Man, pobyt Cartera vo väzení hneď dva filmy: Vykúpenie väznice Shawshank ( hľadanie zmyslu života vo väzení a nezrieknutie sa pocitu nevinny), Zelená Míľa (Vzťah Cartera s dozorcom mi pripomínal vzťah dozorcu s Cofeem), a nakoniec film Porota. Veľké plus je použitie archívnych materiálov a samozrejme výkon D. Washingtona. 4* ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison