Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (více)

Vraťte se do světa dvou realit: každodenního života... a toho, co se za ním skrývá. Aby Neo skutečně poznal sám sebe, musí znovu následovat bílého králíka do Matrixu. Neo už samozřejmě ví, co má dělat. Co ovšem netuší je, že Matrix je nebezpečnější než kdy předtím. Déjà vu. (Magic Box)

Salvache

Asi poprve v zivote jsem si musela nechat chvili na to promyslet si hodnoceni a vstrebat filmovy zazitek. A stejne se ve mne melou dva dosti schozofrenni uhly pohledu. Jeden, ktery film vnima jako "vykradacku" predchozich dilu a postaveni na vehlasu a kultu Matrixu, zoufale se snazici navazat tam, kde skoncil a nabidnout pokracovani. Znacne ochuzen o akci, hluboke myslenky a taky hudbu (osobne soundtrack k jednicce povazuju za nejlepsi filmovy soundtrack vsech dob). Fakt mi chybel puvodni Morfeus a Smith, tohle je neodpustitelne. Zacatek filmu mi prisel, jako kdybych spis koukala na nejaky trailer nez na film samotny. Druhy pohled vnima film jako poctu predchozim dilum. Jako neco, co se snazi s uctou vzkrisit a pripomenout myslenku filmu, ktery do znacne miry ovlivnil nejen svet kinematografie. Pripomina postavy a mista s Matrixem spojene, ale potencial hlubsiho rozvoje by tam jeste byl a mel byt vice dotahnuty. Jestli je to povedeny pocin nebo ne nedokazu rici. Nicmene ocividne film emoce vzbudil a dojem zachoval, neni to nic, co bych zkoukla a razem vypustila z hlavy. Asi hlavne ze sentimentu davam 4*. ()

HennessyVSOP

Jsem si téměř jistej, že dialog z první části filmu, kde se Neo baví se Smithem, který mu říká, že pokračování vznikne s ním nebo bez něj, je reálný důvod, proč Matrix 4 vznikl. Je to totiž naprosto zbytečnej film, který nepřináší vůbec nic nového a kdybych se nenudil v letadle, tak ho ani neuvidím. DVě hvězdičky jsou za herce a efekty, děj je brak. ()

tchempi

Kluci mají penis a holky vagínu, pravil pravdivě předškolák z kindergarten. A pokud si kluk nechá penis ufiknout, zákonitě mu muselo jebnout, a není divu, že pak točí filmy jako je tento. ()

Grimaldi

Tím že jsem se narodil v roce 1999 tak mě Matrix jako filmového fanouška neutvářel, nikdy mě zcela nenadchl a nemá pro mě vlastně žádný větší význam. Nový film tak měl výhodu, že jsem neměl naprosto žádné očekávání. I tak jsem ale byl zklamán. Srovnání se nejde vyhnout a v rámci akčních scén Resurrections prohrává na celé čáře. Opravdu mě udivuje, jak po 22 letech může být akce o tolik horší. Naopak mě potěšila první meta půlhodina, kdy například scéna v kanceláři byla opravdu vtipná. Dále mě potěšilo i jedno nečekané cameo. Naopak zklamaní, i když ne zcela svou vinou, přinesl Neil Patrick Harris. Nedokázal jsem se odprosit od jeho role v HIMYM. Některé návraty po letech by se zkrátka neměli uskutečňovat. Vlastně téměř nikdy. Čest výjimkám typu seriálu Cobra Kai a upřímně doufám že i Top Gun. Tak uvidíme, co nám další návraty do minulosti přinesou. ()

jjjerry

Trapná vykrádačka sebe sama. Neil Patrick Harris se tam absolutně nehodil. Oživování starých postav působilo spíše trapně. Žádný nový nápad, příběh. 2,5 hodiny nudy. Zprvu pseudovzpomínací dokument o Matrixu. Následně akce bez příběhu. Jako celek absolutně nefunguje. Mám pocit, že tvorba Lany jde jen a jen dolu. Kdyby se méně věnovala genderu a více scénáří mohlo to být snad lepší. ()

Scaevola

Divák by měl být varován, že nejde o film, ale o jakýsi přiznaný metatext nejen k předchozí trilogii, ale především k našemu vlastnímu světu. Ke světu, který přináší neskutečné možnosti proměn, očištění, vyjádření i kreativity, ale zároveň ztrácí obsah i smysl ve jménu bezbřehosti. Schází nám uměřenost a schopnost pochopit, že vše má své hranice. Jenže někteří tvůrci si nejsou schopni uvedené připustit, hrají si na mesiáše či alespoň apoštoly a metamorfují postavy, které už nemají co říci, a to vše, aniž by se z řemeslné stránky alespoň zabývali ozvláštněním formy. Ale hlavně - byla to strašlivá nuda bez akce k zapamatování. ()

Saxos

Úplně zbytečný návrat, kterému jsem dlouho odolával, jako všem sračkám po 20-25 letech. Mil jsem vydržet. Závěr: nedoporučuji, všechno už jsme viděli. ()

MadyDollar

Po všech těch negativních recenzích velmi příjemné překvapení. Ze začátku jsem byl hodně skeptický hlavně co se obsazení týče, ale nakonec právě to zřejmě táhlo celý film, zejména Jonathan Groff byl perfektní a samozřejmě Neil Patrick Harris o nic méně. Chemie mezi Neem a Trinity naprosto neskutečná, snad ještě silnější jak dřív. První půlka se nese spíš na vlně vzpomínek, ale je to příjemně zpracovaný a přišlo mi to i zajímavě mysteriózní, když člověk vlastně neví, ve který fázi Matrixu se nachází. Druhá půlka je spíš akčnější. Celkový vývoj sequelu mi přišel v podobném duchu jako celá trilogie. Přidání nového CGI určitě neuškodilo a místy až oku lahodilo. Přecejen mám dvě menší výtky. Jednak to byla práce s barvama, na kterou jsem si za nic nemohl zvyknout, druhak to bylo trošku přehánění s Neovými schopnostmi.. Ano, Neo umí myslí/gestem ruky zastavit střely, víme, není nutné to opakovat v deseti scénách po sobě. ()

Dawydov

Film jsem viděl čtyřikrát a snad pokaždé je to ještě lepší. Vyloženě vynikající film, především promyšleným scénářem. Oproti masově sdílenému názoru, že to není povedený film, je potřeba se zde vymezit. Jediná „slabina“ jsou akční scény, které jsou v porovnání s původní trilogií „jen“ normální, ale vše ostatní je brilantní skoro jako dřív. Vlastně mě překvapuje, že to fanoušci původních filmů moc nemají rádi. Je to chytré, scénáristicky opravdu vytříbené a sofistikované (opakovaná shlédnutí hodně pomáhají), myšlenkově bohaté, nabízí to řadu WTF momentů, které na matrixu máme tak rádi (zejména v první hodině), fungují tu emoce, má to spád, nejsou tu hluchá místa (v tom je to možná i lepší než trojka!), je to příjemně meta, až na výjimky to dobře vypadá, je to výborně zvládnuté i herecky. Nechápu ten hejt. Tento film je přitom několik věcí zároveň: 1) naprosto obstojné pokračování příběhu matrixu (což po uzavřené trojce snad ani nebylo možné, ale Wachovská to dokázala!), 2) je to meta-esej o tom, jaké by mělo a mohlo pokračování matrixu být, 3) je to meta výpověď o dnešní době, ve které se lidi skrze emoce nechávají ovládat ještě lépe než dřív skrze (umělá) fakta – proto je vhodně zvolená nová postava psycho-Analytika oproti mechanicky přesnému Architektovi, 4) je to meta o zábavním průmyslu jako celku a 5) je to meta asi i o wachovské a její (aktuální a budoucí) pozici ze něm. A pravděpodobně je tam toho ještě o mnoho více… Pravda, aby si divák film naplno užil, musí umět vychutnávat ty metaúrovně stejně vydatně, jako tu primární story. Ale nebyla tohle kvalita celé matrixovské ságy, kvůli které ji máme rádi, od počátku? Pro diváky, pro které byl první matrix především akční spektákl s úžasnými triky, bude matrix 4 opravdu málo. Na téhle rovině toho mnoho nenabízí. Ale všichni ostatní tomu klidně můžou dát druhou šanci a nechat se nadchnout. Stojí to za to. ()

Calypso odpad!

Ne, prostě ne. Po necelé půlhodině vypnuto - nesympatické postavy, stupidní dialogy, fight scény už v úvodu naprosto tragické. Nic, co by člověka zaujalo. I chudák Keanu tu má v očích odevzdanost a lítost, že na to kdy kývnul... Být to random akčňák, tak přimhouřím oči, ale stačí si vzpomenout na jakýkoli dialog nebo fight z původní trilogie a hned je jasné, že tímhle nemá cenu ztrácet dvě hodiny života... ()

Sopholojong

PPPPPRRRRREEEEEBBBBBOOOOOHHHHHAAAAA! To co za lacny cirkus som prave videl?! Akcia, ktora je pre Matrix univerzum najdolezitejsia, sa odohrava na ploche ledva dvadsiatich minut a ked je, tak akoby bola natocena podla nejakej krcmovej bitky v ukrajinskom Uzhorode. Merovingian ako nejaky "houmlesak" a co Pinkett Smith ako zosuverena leaderka Zionu s "rambovskou" satkou? Ak vas vo filme najviac bavi entuziasticky zaporak Neil Patrick Harris, je nieco sakramentsky zle. Na toto som cely rok cakal ako decko na najkrajsi vianocny darcek?! Dve slabe hviezdicky za prijemneho Reevesa a Carrie Anne, plus padajucich ludi z mrakodrapov ako dazd. Sklamanie desatrocia a obrovska rana do srdca zboznovatelovi prvych troch filmov. Lana dojebal(a) si mi cele Vianoce! ()

Edrik

No, co dodat? Asi jsem čekal trochu víc. Ne úplně revoluci alá první Matrix, ale něco já nevim. Podobného. Jiného? Určitě ne tenhle guláš se šesti. Jako původní nápad byl super. Tzn. první půlka filmu společně s flashbacky (tady teda pokud někdo neviděl původní trilogii, tak ostrouhá - nic pro novou generaci) a celkový nápad PC hry mi přišel fajn. Asi by to chtělo víc než jeden díl, aby se to dalo rozvést, ale bohužel/naštěstí se nestalo. Pak už to je jen kopírák, kde se pořád něco vysvětluje a skutek utek. Postav jak na orloji - zbytečně nových nebo zbytečně starých. A finále? Jediný co je na tom vážně super je nevysvětlená role černé kočky Deja Vu, která tam hraje jakési tajemno. Celkově z toho mám dojem jako z prvního dílu nové SW trilogie. Lidi se snaží o nějaké retro-recyklace místo toho, aby vymysleli něco nového. Buď je to lenost nebo jsme vyčerpali všechny možnosti. Závěr: Pro milovníky retromanie je to fajn nostalgie. Pro všechny ostatní jen béčko! ()

Methew

15 rokov, cca toľko som čakal na tento film. Veril som, že bude natočený a som šťastný, že moja viera nevyšla na zmar. 15 rokov som si predstavoval ako by sa mohol vyvíjať cca tento film, nie úplne všetko, ale niekoľko hlavných aspektov. Musím sa priznať, pri konci som mal slzy šťastia, že som zažil a videl svoje predstavy o tomto filme v ňom priamo zhmotnené, a zas v iných aspektoch až prekonal moje očakávania. Nechápem tie negatívne reakcie, fakt nechápem, čo ľudia čakali, chceli od tohto, keď tu dostali takú brutálnu nálož dokonalej akcie, sci-fi vývoja, novšiu a brutálnejšiu verziu Matrixu a to všetko v kombinácií s romantikou. Nuž predpokladám, že hejteri asi nebudú zrovna romantické duše... Všetko tu bolo v jednom vysvetlené, pre tých, čo sa dokážu zamyslieť nad dejom zdanlivo zložitého filmu ako je tento. Architekt nového Matrixu využil všetky silné zbrane Smitha, Nea a Trinity na novú verziu Matrixu, v čom ich použil proti nim ako poistku, ak by sa znovu oslobodili, avšak nerátal s tým, že po oslobodení sa spamätajú tak rýchlo ako sa spamätali, že ich flexibilita ho prekoná, a tým pádom prehral, pretože ich podcenil. Konečne lietajú spolu, o tom som sníval už od Matrix 2.... Nádherné dielo tento film... Pre mňa ako starého a verného fanúšika Matrix filmov, ale aj filmu Atlas Mrakov je toto 100% PECKA! Navyše je viac než zrejmé, že v Matrix Resurrections sú zakomponované viaceré prvky z Animatrixov.. A tie mi tu svietia teda na červeno, hmmm... ()

magero

Uplne zbytocny, nic nehovoriaci gulas zmatku a stupidity. Vacsiu blbost som v zivote nevidel. Zlate casy original Matrixu jedineho krala. ()

UncleMorty

Ne, tohle není skutečný! To není možný! Tohle je určitě nějaká zvrácená forma Matrixu, kde si dva nadějný režisérové nechali ustřihnout koule a po 20 letech se rozhodli totálně zdecimovat jednu z revolučních trilogií. Dejte mi tu rudou pilulku, HNEEEEEEEEEEEEEEED. Myslim to vážně, jestli tohle měl být nějaký startup nový trilogie, tak ne díky. ()

Vakojezevec

Po úvodních 40-ti zajímavých minutách to začalo být divné a pak jsem usnul. Když jsem se vzbudil začínala finální akce a ani jsem se už nesnažil pochopit děj. Uvidíme co napodruhé, možná si k tomu raději dám redbull. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

31.12.2021

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

28.12.2021

Hollywood miluje jednu věc nade vše ostatní – peníze. Pro studio Warner Bros. tak bylo oživování značky Matrix v podstatě jenom otázkou času. Nyní producenti nového snímku The Matrix Resurrections… (více)