Reklama

Reklama

Matrix Resurrections

  • USA The Matrix Resurrections (více)
Trailer 4

Vraťte se do světa dvou realit: každodenního života... a toho, co se za ním skrývá. Aby Neo skutečně poznal sám sebe, musí znovu následovat bílého králíka do Matrixu. Neo už samozřejmě ví, co má dělat. Co ovšem netuší je, že Matrix je nebezpečnější než kdy předtím. Déjà vu. (Magic Box)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
PanWolf55

PanWolf55 (hodnocení, recenze)

Škoda, že nenechali jít Trinity zpátky do Matrixu. Bylo by to zajímavější zakončení svědčící o symbióze, která vznikla mezi Matrixem a lidmi.

martinbucek

martinbucek (hodnocení, recenze)

mirroh

mozno to uz niekde padlo, ale tymito kecami si len obhajujete tento nevkus a jedno z najzbytocnejsich pokracovani..... jediny lawrence mal gule to odmietnut..... ostatnym peniaze chutia

mirroh

mirroh (hodnocení, recenze)

PD321

Mozna to tu uz nekde zaznelo, ale tvurci a herci brali film hodne s nadsazkou, aby vlastnikum prav ukazali ze to nemelo cenu tocit, mne bylo docela podezrele jak se Keanu pred premierou vyjadroval, ze Lana napsala opravdu krasny scenar a proto do toho sel, tech naznaku je v tom filmu tolik, az se nebere vubec vazne.

na příspěvěk reagoval martinbucek

PD321

PD321 (hodnocení, recenze)

Nápad nebyl vůbec špatnej: Neo a Trinity se po 20 letech snažej vyhrabat z Matrixu aniž z počátku tušili, jak se tam zase dostali. Realizace je nudná a nezáživná. Jedinej klad byl, že tvůrci netlačili tak křečovitě na pilu jako ve 2. a 3.

na příspěvěk reagoval mirroh

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Ta trojka znamená, že jsi na základě prvních dvou bodů jen tipovala, a při tom tipování ses vůbec netrefila. 

Jinými slovy: Víš hovno, tipuješ, a i při tom tipování jsi vedle jak ta jedle. 

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Inasman

Inasman (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Môžem ti opísať každý detail ... ale načo ...

S istotou viem tri veci  ...

1. ten film som videl

2. ty o tom nemôžeš vedieť zhola nič ... lebo ja som ti o tom "report" nedal

3. tak iba tipuješ ... pritom si neuhádol ani jedno číslo :-(

na příspěvěk reagoval Lacike, GigaPudding

Inasman

Inasman (hodnocení, recenze)

Bluntman

Tvoj výklad "revolúcie" v natáčaní filmu je možno ... nemienim to skúmať do hĺbky ... presný, ale nič nezmení na mojom názore, že tento zatiaľ posledný Matrix ... je aj najhorší. V skratke to ja vidím tak, ako keď sa varí guľáš špeciál ... teda zo surovín čo sa našli vo špajze po predošlom varení ... aj tento diel je iba guľáš špeciál ... a o to ešte horší, že nie je varený z toho čo sa našlo v špajze ... ale zo zbytkov z predchádzajúcich dielov ... priam hrozne dochutených  zmesou všetkých korenín do absurdnej chuti. Ešte že som mal po ruke Pankreolan ... inak to nedám :-(

Inasman

Inasman (hodnocení, recenze)

V mojom súkromnom rebríčku je Matrix na prvom mieste, ale iba jednotka, všetky nasledujúce sa horšili. Keď som videl trojku, tak som si povedal že to už horšie nemôže byť ... a stalo sa ...  štvorka ho "predbehla".

Verbal to skritizoval presne :

The Matrix Exhumations. Drahá a žužu přebarvičkovaná homomultikulti travestišou, plná naprosto přitroublých transrealitních přesmyček, maligního šíření patologicky degenerativní kokotporátní pseudokultury, meganudného mletí pouťově filosofických a astrálních hoven a zoufalého vykrádání sebe sama. Matrix je jen jeden, ten první! Další už jsou jen rychlokvašným vykrmováním korporátního prasátka za každou cenu či hormonálně dysbalančním lkaním nad ztrátou čuráka. Uvidíme, co bude, až si naši sestrobratři nechají přišít kloaky. Nebo raději neuvidíme.

Ďalej škoda písať :-(

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

Co vyřešili v Pearl Harboru jedním náletem řešili v Čelistech celý film. A v Psychu to neřešili vůbec. Je to prostě složité.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Castrator

Mezi řádky to znamená, že byli odpojeni z Matrixu. Což je stejný princip. V podstatě to, co bylo v prvním díle vyřešeno během první třičtvrtě hodiny, tady zabírá celý film. A ne že ne. 

na příspěvěk reagoval Castrator

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Tak jsem to dneska dokoukal (asi na podesáté) a nevěřím vlastním očím. Čert vem tragickou akci nebo necharismatické herce, ale to ten nový dvou a půl hodinový Matrix, na který se "čekalo" 22 let (!!!), je v podstatě celý jen o tom, jak si Neo a Trinity "vezmou červenou pilulku"? Jako vážně?!!!!

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Jestli je Bluntmanovo konstatování fňukáním, pak jsou i komentáře Sajprdovy fňukáním. Ať si ale každý rozhodne sám.

U toho fňukání jsem přestal číst a budu se ignorování Sajprda držet dál. 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Bluntman

čoveče tak chvíli trucuješ jak na mě už nikdy nikdajc nebudeš reagovat, pak zas píšeš slohy kde recykluješ své předchozí argumenty, pak zas přijde truc, je to s tebou pořád dokola, poslyš:) Také bych se jednou rád dočkal dne, kdy nebudeš fňukat nad argumentačními fauly, to budu mít fakt Vánoce hele, už jsem to psal jednou, že co tvůj příspěvek, to fňukání, je to skutečně otravné to číst opravdu pokaždé, co sem něco přidáš.... možná doma u mamky sis fňukáním vždy něco vydupal, v reálném světě to tak ale nefunguje, snad to konečně už pochopíš a budeš se dle toho chovat:) Jinak opravdu už nevím jak jinak ti vysvětlit, že první Matrix rozhodně revoluční je, a to ne pouze nějakým provedením DVD, to je opravdu ten nejsměšnější pohled, co jsem v životě slyšel, bohužel ať napíšu cokoliv, tak se opakuje to samé - fňuky fňuk, Matrix revoluční není, já jsem Mareček Slováků a tak to prostě je!.....:)

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Slovo diskuze je od slova diskutovat, což předpokládá porozumění psanému projevu, alespoň nějaké znalosti o dané problematice a schopnost argumentovat. Elementární nechápání psaného textu a vršení argumentačních faulů spolu s kategorickými tvrzeními bez znalostí vylučují diskuzi (a cyophercz splňuje všechno uvedené pro vyloučení z diskuze, resp. její nemožnost). Užití bullet-timeu v Matrixu revoluční nebylo (stačí znát jenom pár let populární kultury a užití trikových technologií v rámci ní), ani další uvedené příklady (Vřískot, Pulp Fiction) nejsou příkladem revolučních děl - aspoň ne z důvodů, které se obvykle uvádějí. Vřískot fakt nebyl prvním vysoce sebereflexivním slasherem (ani sebereflexivitu nepojímal radikálně jinak než ostatní spřízněné seberflexivní slashery), což ví kdokoliv, kdo se někdy obtěžoval buď podívat na některé dřívější příslušníky daného žánru (April Fool's Day, Nová noční můra, šestý Pátek třináctého...), nebo si někdy přečetl nějakou zahraniční relevantní knihu o hororu. A Pulp Fiction se svým síťovým vyprávěním není výlučné, naopak bylo v devadesátkách spíše normou pro nemainstreamová (nízkonákladová, festivalová apod.) díla.

 

Příklad toho, jak se diskutuje k věci. Například zastávám názor, že Matrix Resurrections je revoluční, co se týče přístupu k bullet-timeu. Řekněme, že pod slovem revoluční se obecně rozumí tomu, jak je v přeneseném slova smyslu chápáno: rychlá, skoková, výrazně kvalitativní změna, až převrat. Měl bych vyyargumentovat, v čem je Resurrections revoluční v případě bullet-timeu. Tak třeba napíšu, že zatímco ostatní díla natáčela scény s tímto efektem před zeleným anebo jiným trikovým plátnem a navíc v uzavřeném studiu, Resurrections se od zavedeného postupu oprostily a dokonce pracují s přírodním svícením, čemuž se ostatní snímky s bullet-timem vyhýbaly. A na místo toho, aby se snímal rozfázovaný pohyb za pomocí vedle sebe umístěných fotoaparátů (Muybridge) anebo digitálních fotoaparátů (Matrix) či pomocí virtuální kamery (pokračování Matrixu, pozdější jiné tituly s b-t), tak se užilo několik různých snímkovacích frekvencí pro různé rychlosti v rámci záběru a tyto se pomocí klíčování, několikerého jetí apod. složily dohromady. A do toho se v rámci scény vložily flashbacky, takže Resurrections představuje revoluci jak co do přístupu k natáčení (a samotného natáčení) b-t, tak představuje revoluci co do pojetí temporality u b-t (několik zpomalený až zastavený čas, ale několik různých rychlostí v rámci záběru, do toho ještě flashbacky). 

Pokud je ale někdo cyphercz, tak se s ničím podobným neobtěžuje (protože ani nic neví), protože leda zasírá diskuzi. 

na příspěvěk reagoval cyphercz, Castrator, Inasman

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

cyphercz

Ne, neodpověděl, jen jsi reagoval. To není totéž co odpověď. Nejsi schopen sám napsat jediný důvod, proč je Matrix revoluční, nejsi ani schopen doložit, že si to myslí celý filmový svět, jak jsi tvrdil, dál jenom nahazuješ příklady, příměry, co by kdyby. Jsi prostě omezený natvrdlík (a ne troll). Ale to se ví už od dob Kraanga, takže žádné překvápko. 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Castrator

už jsem tu tobě a Marečkovi odpověděl několikrát, to, že se ti ta odpověď nelíbí, je čistě tvůj problém, který však nijak nemění realitu a fakta:) V diskuzi u takového Vřískotu, Pulp Fiction apod. se taky budeš neustále dožadovat ať ti někdo doloží, že ty snímky byly revoluční ať už ve svém daném žánru, či dokonce filmovém světě obecně?:) Pokud tyhle věci nevidíš, tak nemáš na čsfd fakt co dělat...

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

cyphercz

Čím je Matrix revoluční? Jsi schopen doložit, že ten tzv. filmový svět, který jsi zmiňoval, Matrix skutečně považuje za revoluční? Co říkáš na označení Kraang? A kdy vylezeš z ulity, Ivane, abys nebyl jako klávesnicový hrdina Castrator? 

na příspěvěk reagoval cyphercz

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Bluntman

Místo označení troll by se víc hodilo Kraang. Zatímco u toho trolla jistota není (a nikdy nebude), u toho Kraanga ano. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

cyphercz

Tak abys to nezamlouval ty:

Čím je Matrix revoluční? Jsi schopen doložit, že ten tzv. filmový svět, který jsi zmiňoval, Matrix skutečně považuje za revoluční?

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Castrator , Castrator

Dík. Já měl za to, že ČSFD přebírá informace z IMDb, kdy různé verze Resurrections nejsou uvedeny. (Akorát se ví, že testovací bez záv. titulků měla cca 165 minut, takže někde existuje delší verze. Stejně jako někde existuje delší verze Atlasu mraků.) Tady na databázi někdo neví, že je různá snímkovací frekvence, a tak se filmy mohou v různých regionech lišit co do minutáže, aniž by se lišily tím, co obsahují.

 

Btw když píšu o snímkovací frekvenci a přeneseně o různé temporalitě, Resurrections v pojetí bulet-timeu revoluční je, zatímco takový Matrix nikoliv. (A ano, je mi jasné, že bude zase obtěžovat obsesivní troll.)

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

I když... některé filmy, a asi jich je většina, jsou převáděny tak, že mají stopáž stejnou. Jakmile ale platí

(delší stopáž/25)x24=kratší stopáž (u Matrixu 148/25 a výsledek krát 24, což se rovná 142), 

tak jde téměř vždy o rozdílný čas kvůli odlišnému snímkování. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

ten snímek byl rozhodně razantní, skokovou i zásadně kvalitativní změnou filmové produkce, ovlivnil stovky/tisíce dalších tvůrců, kteří se ho snažili napodobit, inspirovali se jím a tím, co přinesl atp. Zkrátka vpravdě revoluční to filmový počin:) 

 

Takže jako skoro vždy u Sajprda. Něco nechápe, v tomto případě význam slova revoluční (ani není nutno dodávat v kontextu filmu), a pak se hádá. Ivanové ale jiní nebudou. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Bluntman

Alternativní podle mě často bývá verze pro Německo, která je osekaná o hodně násilné scény. Němci na tohle jsou ujetí. U čtvrtého Ramba je vedle osekané verze, na ČSFD odpovídá právě ta stopáž "alternativní", verze uncut, která je tou klasickou. S tím, že pak je ještě extended. I některé další aknčí filmy jsou pro německý trh osekané.

Tady bych to viděl, po přepočtu, na aktivitu někoho, kdo viděl někde uvedenou tu odlišnou stopáž, kdy jde ale o stejné filmy a ten čas se liší kvůli snímkování - FPS. Takže spíš než alternativní verze je to totožný film, který kvůli odlišným standardům (Evropa 25, Amerika 24) má pak odlišnou stopáž. 

Ale jenom tipuju. 

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Nebudu krmit trolla, beztak se svede nakrmit sám a po zpracování poživatin z něj padá pořád to stejné dokola.  

 

Místo toho se ostatních zeptám, jestli netuší, proč zde má na ČSFD Matrix Resurrections uvedenou alternativní stopáž 142 minut? 

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator, cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Bluntman

Marečku, všimni si jedné věci - nikdy v žádné diskuzi nebrečím nad tím, jak mě ten či onen uživatel ranil nějakými ad hominy, klamnými analogiemi, binárními opozicemi a podobnými hovínky, které bolestně opakuješ v každém. svém. příspěvku. A aby toho nebylo málo, tak toto své únavné fňukánkovství ventiluješ ještě voláním po mé blokaci atp.:) Přitom já se tu vždy bavím k věci a tématu, kterým je Matrix, to, že nedokážeš unést styl mé komunikace je jen a pouze tvůj vnitřní problém, dokážeš pochopit alespoň to?:) Jinak je fajn, že ses tu s námi podělil o definici slovíčka revoluce, jen ti jaksi už nedošlo, že první Matrix ji do puntíku splňuje - ten snímek byl rozhodně razantní, skokovou i zásadně kvalitativní změnou filmové produkce, ovlivnil stovky/tisíce dalších tvůrců, kteří se ho snažili napodobit, inspirovali se jím a tím, co přinesl atp. Zkrátka vpravdě revoluční to filmový počin:) Ale prdeček Mareček to ne a ne uznat, protože je na něj cyphercz zlý....:))

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Tahle "diskuze" je kvůli trotlímu trollovi ideální pro výuku na středních školách ohledně filmové výchově a mediální gramotnosti. Cypherova přehlídka "argumentačních" faulů (opakované ad hominem, klamná analogie, binární opozice, odmítání důkazního břemena, apel na lid-většinu, apel na anonymní autoritu...) evidentně nezná konce. K tomu poslednímu (apel na nějakou většinu a apel na anonymní autoritu) si nabubřele dovolím dodat, že jako člověk, který za svůj život přečetl tisíce (nebo spíš deseti tisíce) stran odbornější i odborné literatury, jsem nenarazil na označení Matrixu jakožto revolučního. Leda na popularizačních webech, ale ty jako zdroje nejsou relevantní, protože určitý typ psaní - a nic a priori proti němu - má své limity.

K věci, byť je to krmení trolla, který evidentně krmit ani nepotřebuje, protože si mnohdy vystačí sám. Pojem revoluce má dost jasný význam: neodkazuje-li na politickou revoluci, referuje v přeneseném slova smyslu k razantní (rychlé, skokové, zásadně kvalitativní...) změně. Bullet-time v případě prvního Matrixu revoluční dost dobře není. Už proto, že se pro jeho dosažení použilo podobných postupů, s jakými pracoval už Muybridge ke konci devatenáctého (!) století, akorát se fotoaparáty vyměnily za digitální fotoaparáty a zachycení rozfázovaného pohybu v čase v reálu se nahradilo za totéž před tzv. zeleným plátnem. Matrix nepředstavuje ani revoluci v případě zanesení určitého postupu do populární kultury, když v druhé polovině devadesátek to, pro co se později zažilo označení bullet-time, užívalo několik reklam a videoklipů (např. níže zmiňované i linkované Gondryho) i mainstreamových děl (Ztraceni ve vesmíru, Blade). Matrix nebyl první (tj. ona klamná analogie s televizemi je mimo hned nadvakrát), ani první - natož nějak razantní a náhlý - v popkultuře. A pokud někdo schopný leda kategorických tvrzení tvrdí, že Matrix něco "zdokonalil, až se stal revoluční" (nechávám stranou výrokovou logiku "nebyl revoluční, ale stal se jím" - lol), je třeba uvést, co přesně a jak zdokonalil (oproti dřívějšímu). 

Mno a pokud Matrix jako první na DVD použil funkci bílého králíka, byl v tomto dost dobře revoluční. Užil ji jako první, představovalo to dost razantní změnu - a měl řadu napodobitelů, i parodie (např. funkce "zabijáckého králíčka" na DVD s Holy Grail od Pythonů). Nevím o žádném jiném audiovizuálním počinu, který byl primárně určen do kin a poté na nosiče pro domácí kino, ke kterému by předtím bylo přistoupeno s takovou mírou interaktivity co do prezentace dodatečného materiálu. 

A na konec jenom povzdech (nevhodný pro všechny slušné středoškoláky a středoškolačky, neznající sprostá slovíčka), že se zde - pardon my Merovingian French - na moderaci diskuzí zvysoka sere a není zde oproti sociálním sítím možnost blokace anebo ignorace trotlů a trollů. 

na příspěvěk reagoval cyphercz

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

cyphercz

Ne, nepřitakával. Nauč se chápat text. A jestli toho nejsi pro svou vrozenou omezenost schopný, tak se neser do diskuzí. 

 

Bavíme se o Matrixu, ne o televizi. Čím je Matrix revoluční? Nejsi schopen napsat nic vlastního, ani nic cizího. Tak to už by bylo vyřešené. Tak se nově odoláváš na tzv. filmový svět. Jsi schopen aspoň doložit, že ten tzv. filmový svět Matrix skutečně považuje za revoluční, nebo nejsi schopen ani to?

 

(Pro tvé vlastní dobro ten "argument", že Matrix byl revoluční tím, že zdokonalil něco dříve použitého, nebudu vůbec brát v potaz, ale kdybys na tom náhodou trval, tak reakce i na to: Zdokonalení něčeho automaticky neznamená revolučnost, to pouze znamená zdokonalení něčeho, což je pro film /film jako médium/ časté a předpokládá se to. Filmových sraček, které dokázaly v něčem být lepší než předchůdci je dost, jsou to pořád sračky, ne revoluční filmy.) 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Castrator

přitakával jsi tu Marečkovi v tom jeho nesmyslném tvrzení, že první Matrix je revoluční pouze v nějakém provedení DVD, čili nic tu nepřekrucuju:) Jinak mě fascinuje, že pořád tu mou odpověď na tvoji otázku nechápeš, zkusím to ještě jednou, fakt pomalu, ju? Představ si první vynalezené televize. Malé obrazovky, černobílé, přesto něco nového a dozajista revolučního. Teď si představ první plazmovou/LCD televizi. Plní ten samý účel, ale určitě uznáš, že i tak se jedná o revoluční vynález, který vytlačil všechny předchozí "bedny" z našich obýváků. No a to samé platí pro Matrix, který sice použil dříve vynalezené triky/techniky atp., ale zdokonalil je tak, že se stal revolučním filmem, který zásadně ovlivnil nejen budoucí filmovou tvorbu, popkultůru, ale i v podstatě celý svět;) A pak přijde jakýsi blbeček Mareček a řekne, že Matrix byl revoluční leda tak v provedení DVD, achjo...:))

na příspěvěk reagoval Castrator

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jen sem chtěl říct, že určité zpomalovačky před Matrixem tady už byli, Wachowski to jen posunuli na novou úroveň 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

 ale jak říkám, dva internetoví pšouci píšou opak

Už jsem to psal několikrát v jiných diskuzích, v této asi taky, ale opakování matka moudrosti: Nauč se chápat psaný text. Nikdy jsem netvrdil, že Matrix revoluční není. Ivane.

na příspěvěk reagoval cyphercz

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

cyphercz

Otázka zněla jinak. Čím je Matrix revoluční. 

A že většina tzv. filmového světa považuje Matrix za revoluční můžeš nějak doložit? Kromě toho, že to tvrdíš, což je na úplně stejné úrovni jako tvrzení kohokoliv jiného, včetně Bluntmana nebo mě. S tím, že já nikdy netvrdil, že Matrix revoluční není, ač ty mi to neustále podsouváš. 

Takže: Čím je Matrix revoluční? Můžeš doložit, že Matrix za revoluční považuje většina "filmového světa"? 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Bluntman , Castrator

Už jsem vám to tu vysvětloval jednou na jednoduchém příměru, z čehož jste si neodnesli zhola nic:) A znova, po desáté, vám opakuju, že první Matrix považuje za revoluční film většina filmového světa, o čemž svědčí mj. fakt, jak moc ten film změnil a ovlivnil následnou filmovou tvorbu a obecně i popkultůru... ale jak říkám, dva internetoví pšouci píšou opak a myslí si, že tím něco změní, nebo že je tento jejich názor jakkoliv směrodatný, to je zkrátka velmi roztomilé:)

na příspěvěk reagoval Castrator

Související novinky

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

28.12.2021

Hollywood miluje jednu věc nade vše ostatní – peníze. Pro studio Warner Bros. tak bylo oživování značky Matrix v podstatě jenom otázkou času. Nyní producenti nového snímku The Matrix Resurrections… (více)

Premiéra čtvrtého Johna Wicka se odkládá

Premiéra čtvrtého Johna Wicka se odkládá

23.12.2021

Ti z vás, kteří se hodně těší na návrat Johna Wicka, psance mezi nájemnými zabijáky v podání herce Keanu Reevese, jehož nový Matrix aktuálně válčí v kinech, se budou muset obrnit značnou dávkou… (více)

Reklama

Reklama