Keurimineol maindeu (TV seriál)

• Jižní Korea

크리미널 마인드

Criminal Minds

Krimi / Drama

Jižní Korea, 2017, 20x60 min

Neznám předlohu, takže nemůžu srovávat. Ale jedná se prostě o kopii typických amerických krimi seriálů, kterých vídáme v TV denně několik a pořád dokola. Se stejnými pozitivy a se stejnými nesmysly. Moon vypadala jako chodící mrtvola, souhlasím, že se na tuhle roli nehodí. Ostatní mi nepřišli tak strašní. Reaper byl dost trapnej. Naopak zaujaly díly s tím borcem, co střílel lidi z auta. Ale jestli to neuvidíte, tak o nic nepřijdete. Vzhledem k tomu, že nejde dát 50%, tak volím 3* (zcela neobjektivně - protože LJK). :-)(23.10.2017)

• Zíza

Bohužel krimi, které nezaujalo. Scénář je tak slabý, že nechápu, jak se to mohlo stát, když to má docela slušnou předlohu. No očividně tady si s takovými tématy asi nikdo neuměl pohrát. A bohužel je i na hercích dost vidět, že už to prostě chtějí mít dohrané, vždyť se ani pořádně nesnaží, jen to odříkávají. Ale co je ještě horší, je špatné obsazení Moon Chae Won – ona se sem naprosto nehodí, hlasem, výrazem, ničím. Prostě jak mile byla na scéně, pokud mě seriál alespoň trochu zaujal, ona to uměla zaručeně zkazit. Slabá podívaná, nudná podívaná. Neříkám, že to občas nemělo třeba dobrou scénu, ale bylo jich tak pomálu, že už si ani nepamatuju, co se mi vlastně líbilo. Přehnané, na to, jak jsou všichni chytří, často i nelogické. Dokoukáno bez zájmu, kdyby všichni umřeli, ani to se mnou nehne, možná by se mi paradoxně líbilo. A vzhledem k tomu, že si divák nedokáže s celým týmem, natož s jeho šéfem a rodinou udělat pořádný vztah, tak dát hned ze začátku Reapera... to je opravdu scénáristická nerozvážnost prvního kalibru. Slabé, vlastně ani nemám komu bych seriál doporučila. Možná někomu, kdo má chuť na slabou kriminálku ze světa sériových zločinů? Přeloženo.(1.10.2017)

Kde začít? Jak hodnotit? Jsem zmatená a nevím. Co se Joon-giho týká, tak jsem silně nekritická, ale tady to nějak nefunguje. Tak nevyvážený seriál jsem už dlouho neviděla. Hodně mě bavil začátek a poslední dva díly. To mezi tím už mělo zmíněné výkyvy. Případy byly zajímavé, bavilo mě jejich zakončení, tedy akce, a nebavilo profilování, o které tu šlo v první řadě. To bylo hrozně školometské a herci (a to ani Joon-gi!) během něho nehráli, ale odříkávali svoje role bez zápalu pro věc. V podstatě by tyhle části zahrál každý. Stačilo nasadit ustaraný výraz a začít poučovat ostatní. Ano poučovat. Nikdo z nich na mě nepůsobil jako profesionál a snad nejhorší byl náčelník Kang. Čekala bych člověka, který má přirozenou autoritu, charisma, ale tohle byla postava, která se tím, co se stalo na začátku, zmítala ve svých depresích a rozhodně nepůsobila jako nejlepší profilovač v zemi. Spíš jako politování hodný muž, který je lehce mimo. Jeho podřízení pak byli žáčci, jejichž kostlivci ve skříni jenom vystrčili prstíčky, aby zase hezky zalezli a divák se o nich nic víc nedozvěděl. A ten konec. Proč seriál neskončil scénou s Dostojevského citátem? Bez toho korejsky patetického konce bych se opravdu obešla. Stejně jako jiné Joon-giho seriály ve mně i tenhle zanechal spoustu otázek. Bohužel se ale netýkají otevřeného konce, ale nedotaženého scénáře, který je tak amatérsky napsaný, že to až bolí. Pokud si to pustím znovu, pak svůj názor možná změním, ale teď prostě cítím hlavně pachuť a zklamání.(25.10.2017)

• Meeryan

Vzdala jsem to po pár dílech, nemohla jsem se dívat na psychopatického vraha, herec, který toho vraha hrál (Kim Won Hae), tu roli podle mě neměl přijmout, hodí se mu spíše komediální role... ty zvládá moc dobře... musela jsem si zlepšit náladu a připomenout si ho v seriálu Strong Woman Do Bong Soon, teď aktuálně sleduji While You Were Sleeping, kde dokonce hraje prokurátora a vyhovuje mi... Také kvůli tomu, že nemám sílu sledovat mého oblíbeného herce LJG, protože je moc vyhublý... trhá mi to srdce... 2* za zajímavé případy...(6.11.2017)

• - Nechybělo moc a v hlavní ženské roli se mohla objevit půvabná jihokorejská herečka Ah-joong Kim. Ale protože nabídku na poslední chvíli odmítla, objevila se tak v seriálu herečka ještě o něco půvabnější, Chae-won Moon. (Conspi)