Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

Maniik88

Film preplnený emóciami, nostalgiou, rodinou drámou, Rockyho múdrosťami. Mne sa to veľmi páčilo, nevadilo mi ani pomalé tempo. Môj najobľúbenejší Rocky bol ten proti Ivanovi Dragovi. Teraz sme dostali jeho, jeho syna, Creeda a Rockyho ako trénera. Nemohli sme dostať viac.Škoda, že Dragovcom nevenovali viac času. Ich motívy a ťažký život by boli zaujímavé. Tak či onak, klasika ako sa patrí. Drago a Creed s výbornou fyzičkou, súboje klasické, Rockyovské, kedy tých rán je viac ako by ktokoľvek ustál, ale na to sme zvyknutí. Dokonca sa objavila aj stará Sylvestrova žena. Dobrý diel. ()

Alois88

Creed II v podstatě jen brnká na nostalgickou strunu. Tvůrci se pokusili o akci ve stylu Rockyho III a IV a zároveň do toho zakomponovat slušné drama ve stylu prvního Creeda. Výsledek je takový, že akce nepřinesla vůbec nic nového a dramatická linka je přímo nabitá otravným klišé. Celkově docela nuda. Ale už kvůli postavám a návaznosti na kultovního Rockyho IV je to pro fanoušky série povinnost. ()

JohnZ87

Druhý Creed je variací na již viděné a mnoho nového nepřináší. Děj jede podle očekávaného mustru a je předvídatelný a klišoidní, až to hezké není. Dokonce ani starý Rocky už kromě mentorování a rozjímání na hřbitově nemá moc co nabídnout a je to škoda. Potěší návrat Ivana Draga i jeho bývalé manželky v podání Brigitte Nielsen. Dragův příběh zlomeného muže je na filmu asi to nejzajímavější, proto je škoda, že jeho postava zůstala tak trochu nevyužitá. Jeho syn Victor budí svou urostlou postavou i drsným výrazem patřičný respekt. Filmu bohužel nesluší přehnaně dlouhá stopáž, která má za následek, že se děj místy neskutečně vleče a spousta dialogů působí jen jako zbytečná vata. Snímek mohl být klidně o 30 minut kratší. Gesto Ivana Draga s hozením ručníku do ringu považuji za relativně emotivní moment a také za symbolické vykoupení této postavy. Odkazů na čtvrtý díl Rockyho, potažmo na Apollo Creeda je opravdu hodně - o to hůře ale Creed II v porovnání s tímto dnes už legendárním počinem působí. Myslím, že další ždímání značky Rocky už mnoho dobrého nepřinese. 65% ()

topi80

Když jsem si přečetl ten námět, který smrdí tisícinásobnou přeždímaností, bál jsem se, že tentokrát série o Rockym narazí. Ale zpracování se povedlo natolik, že si to klišé dokáže divák užít. A kdo by nebyl zvědavý na Ivana Draga, jenž prošel proměnou z naprogramovaného robota v cílevědomého muže toužícího povstat z bahna opovržení, zatímco roli monstra přebírá jeho syn. S Rockym promluví Ivan jen krátce, ale Rockyho stěr je geniální. Pokud jde o film celkově, Rocky IV to sice není, ale i přes zřejmé vyjídání právě této spíže to má něco do sebe. Dokonce mi mladej Creed nebyl úplně ukradenej jako v prvním díle, takže na rozdíl od jiných diskutujících jsem mu rozhodně nepřál, aby ho Viktor poslal šmahem za tátou. Značka Rocky nebyla poškozena (spíše naopak), ale přecejenom... Když je celé charisma na vedlejší postavě a hudba je opět tragická, tak asi s klidným svědomím víc než 3 dát nemůžu. ()

J.e.r.e.c

Nápad vrátit do hry Draga byl skvělý, bohužel se ho nepodařilo vytěžit tak, jak bych si přál. Otázkou je, jestli to vůbec bylo možné. Kulisy se změnily a ideologický náboj (Is it East versus West or man against man?), který poháněl starou klasiku, je nenávratně pryč. Zůstala jen pomsta zapšklých Rusů, které však nepoznáme dost na to, aby se nám dostali pod kůži a umožnili nám prožít si ten příběh s nimi. Místo toho řešíme rodinný život mladého Creeda, který je mi víceméně u zadku. Montáže jsou průměrné a sterilní rap jako nakopávací muzika fakt netáhne. 71 % ()

papadoce

Na prvý pohľad prvoplánová story. Nenechajte sa pomýliť. Creed vs Drago part II je pecka. Poďme si to rozobrať podrobne. Začnime rolami. Starí “rodičia”, či Creedova mama, či samotný Rocky pôsobili ako v skutočnom živote. Dvaja ľudia a priatelia ťažko skúšaný životom s obrovskou pokorou k životu a nadhľadom nad všetkým. Tlieskam (hercom, scenáristom). Mladí. Creed junior a tá jeho vypatlaná partnerka, ktorá niesla obrovskú časť viny za to čo sa stalo a nepochopila to. Keď padol na dno niektoré veci jej dochádzali. Creed jr., chalan mal úplne všetko na to byť šampión ...... okrem toho najdôležitejšieho. Pokory. Pokora chlapče robí šampióna šampiónomom. Drago. Obaja. Hoc nie som stotožnený s nenávisťou, ktorá v Ivanovi ostala, všetko ostatné bolo dokonalé. Vidieť zas Ivana Draga bola paráda, ale výhra bol aj správny kasting na Victora Draga. Tvorcovia spravili film tak, že divák vlastne praje víťazstvo obom “chlapcom”. Ale že úplne. A že sa objavila Brigitte Nielsen a ako spracovali jej úlohu, ja proste po rokoch znova tlieskam. Toto je ten správny, klasický, legendárny Rocky, teda pardón, Creed. A ešte jedna vec, dávam sto hviezd za príchody do ringu v Moskve. Odpadol som. Výborná športová dráma. Palce nahor pre všetkých hercov a oboch scenáristov. Dokonalý mix klasického, osvedčeného a novodobej modernej filmariny. ()

Azrail

Ne tak emocionální a dynamické jako jednička a především první půlka filmu se místy nepříjemně táhne, ale od druhé půlky je to zase ten starý dobrý Rocky feeling a emoce jsou zpět. Příběhová osa mezi Dragem a Creedem se mi líbí a především ve finálním zápase mezi nimi fungují emoce i chemie. Symbolické uzavření čtvrtého Rockyho a další velmi povedený boxerský film, byť ne tolik jako jednička. Bez Slye by to ale nebylo ono, takže se dost bojím dílu následujícího. ()

Ilinoiska

Dvojka se mi líbila víc než jednička. Sly se drží postavy Rockyho dokonale, hraje ho pořád stejně. Rocky je moje srdcovka. A jako ženská musím ocenit mladého Creeda i Draga. Bylo na co koukat. ()

horor2

BOMBA! Jednička má sice lepší hodnocení a je lepším dramatem, za který měli dát Stallonovi plešouna za hlavní herecký výkon, ale nepřináší nám nic nového zajímavého pod sluncem - jen odkaz. Dvojka je opakem. Nemá v sobě natolik silné drama, ale svou sílu má v soubojích, které byly podle mě natočeny lépe a má zajímavější děj a hlavně nápad. To jim vyšlo. A konec byl taktéž něčím novým, co nám zatím žádný Rocky nenabídl, myslím zvrat ne souboj. U mě totální 100% spokojenost. Šel jsem na Creed II kvůli bitkám ne kvůli hereckým výkonům a jsem rád, že jsem dostal svoje! Konečně odbočka, která sedla! ()

Mkartaylas56

Už od prvního traileru mě druhý Creed velmi zaujal a díky tomu jsem očekával, že překoná první díl a těšil jsem se na něj. Po projekci mohu potvrdit, že jednička byla překonána a to s celkem velkým přehledem. Hodně k tomu v mém případě přispěla postava samotného Adonise Creeda, protože v jedničce mi nebyl vůbec sympatický patřil tehdy mezi velká negativa. Tentokrát už jsem si ho ale stačil v celku rychle oblíbit a při závěrečném zápase mi na něm celkem dost záleželo. Stejně tak se mi zalíbil Adonisův soupeř Viktor Drago, na kterého se spolu s jeho navrátivším otcem Ivanem ve scénáři tvůrci zaměřili možná ještě víc, než jsem čekal a díky tomu má svůj vlastní podkres a nepůsobí jako jen další soupeř do ringu. Když už jsem nakousl scénář tak jen ve zkratce řeknu, že ten vás až na pár výjimek nemá moc čím překvapit, ale to neznamená, že je nudný nebo dokonce špatný to vůbec ne. Dramaticky působí opravdu dobře a hlavně uvěřitelně, což je vždycky příjemné na sledování. No a samotné zápasy, které tu jsou hned dva jsou jako vždy poutavě natočené a obvzlášť ten závěrečný byl velmi emocionální, k čemuž přispěla i původní hudba z Rockyho, a i když vám je jasné, jak dopadne, tak si ho skvěle užijete a po úplně závěrečných scénách si řeknete safra, už aby tu byla trojka! 85% ()

sniperjozef

Když jsem odcházel z kina, tak jsem vlastně nevěděl co bylo hlavním poselstvím filmu. Myslím si, že by film měl mít nějakou hlavní linii, v tomhle případě box, a potom možná pár vedlejších. Jako je rodina, možná nějaká vtipná scénka, možná motivační scéna,... tenhle film ve mě vzbuzuje pocit, že jsou v něm tři hlavní linie a režie/scénář se nemůže rozhodnout, která je ta hlavní. Krásně to ukazuje i konec filmu. To co mi chybí v Creedovi je hlavně přirozenost postav, které byli v prvních čtyřech dílech Rockyho a Rocky Balboa filmu. Je to umělé, hlavní postava vyložené hloupá až namyšlená a motivačních scén je ve filmu asi 20, postupně, pomalu, servírovaných. Osobně hodnotím film na 70% a to možná jen čistě z nostalgie. ()

george82

Za mě bomba. Klasickej příběh z kolekce Rocky. Šampión, kterého vyzve mašina na zabíjení odnikud - šampión dostane na budku - kompletně se ponoří do sebe a do tréninku - a následně zbije frajera jako nic. ()

Fujtajksl

A zase ti Američané celému světu ukázali, že jsou nejlepší. Škoda, trochu jsem doufal, že mladej Drago toho ufňukanýho negra v prvnim zápase ve třetim kole zabije, ale to by asi bylo na jinej film. Taky jsem nepochopil proč Ivan házel do ringu ten ručník. Se jako bál, že by ten prťavej boxer mohl Viktora ohrozit na životě? ()

Kortexo

Velmi milé překvapení, protože tato nostalgická série už je naprosto vyčerpaná.Realistická atmosféra se skvělými dialogy a rozumnou dávkou soubojů. Nelituji, že jsem film viděl. ()

vipeerr

Na rovinu a předem nutno říci, že Creed(2015) mě neuspokojil a nebavil mě. Hlavní hrdina mi není sympatický, nelíbí se mi, a jednoduše vůbec nejsem fanoušek MBJ. Tento díl byl ale skvělý. Rozumná zápletka, postavená na sympatiích k původním hercům. Za mě Dolph který všeho všudy řekl 5 vět převzal pozornost na sebe. A to především svojí syrovou a tajuplnou historií. Stallone splnil co se od něj očekávalo, evidentně nebyl ve formě aby si tam střihnul s juniorem nějakou běžící scénu nebo si alespoň "zastínoval" ale emoce které člověk cítí, těch 40 let co za tím příběhem stojí je prostě znát. Rocky působí, jako Váš soused, a tak člověk prožívá děj s ním, naladěný na jeho vlnu. Nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem fandil mladému Dragovi. Tak nějak jsem mu v hloubi duše přál úspěch, který se nedostal jeho otci Ivanovi. Ale to by nebylo asi rasově, genderově, a kdo ví jak ještě vyvážené že.. Takže z mladého Creeda se stal absolutní vítěz, obhájil svůj pás šampióna, a já doufám že se v tomto již pokračovat nebude. Rocky I,II,IV, a VI(Rocky Balboa) zůstává navždy v mém srdci a dávám snímku zasloužených 80%. ()

fifox

Rocky IV je můj nejoblíbenější film vůbec, takže na tenhle film jsem se vážně těšil. Tušil jsem, že to nebude zas taková pecka, protože přece jenom je to pořád víc pokračování Creeda, než Rockyho, ale předpokládal jsem, že díky ději přímo navázanym na události a postavy z Rockyho IV to bude minimálně hodně nabušenej Creed. Stal se spíš opak. "První" film z roku 1985 a tenhle totiž nejde nesrovnávat. Už proto, že ho ten současnej svym dějovym schématem do jistý míry zrcadlí - první zápas o čest krutě prohranej v pár kolech, ten druhej jako souboj dvou nezničitelností nakonec vyhranej. Zároveň se v Creedovi II objevujou motivy z předchozích Rockyho filmů - z dvojky si bere důraz na rodinu a narození potomka, z trojky boj se strachem a pochyby o sobě samym. Pokud mě ale postava Creeda nezajímá, tim spíš mě nemůžou zajímat trable jeho příbuzenstva. Když se chci koukat na tyhle vnitřní trágy, vždycky se radši podívám na starší díly původní série. S černošskym pracháčem, co poslouchá hip hop se opravdu hůř identifikuju. Když jsme u hip hopu, tak hudba je bez debat největší mejlkou týhle srandy. Bylo tomu tak už v jedničce a tady se to opravdu nezlepšilo. Chápu, že k filmu, kterej se strašně tváří, že je z ghetta, se na první dobrou může zdát, že by se k němu stará dobrá orchestrálka nehodila, ale to by se dalo říct i o prostředí začouzený Filadelfie 70. let, a přece to fungovalo. Hudba vždycky byla jednou z největších devíz filmů o Rockym Balboovi a ve čtyřce byla dovedená k dokonalosti - tréninková sekvence podepřená technokratickejma bombama Vince DiColy mě dodneška zvedá ze židle a jdu klikovat (no questions asked, no explanations needed, I just do it cause I gotta). Trénink v Creedovi II byl oproti tomu slabej jak ty jeho pravý háky v prvnim zápase proti Rusákovi. Čimž se dostáváme k další nepochopitelný marnosti jménem Viktor Drago. Tohle má být nástupce Sibiřskýho expresu? Věřim, že zájem o tuhle roli musel být enormní. Tím spíš nechápu, jak je možný, že skončila v trapézách týhle gorily, která má charisma maximálně na roli člena gangu, kterej v nějakym filmu padne za rychlou oběť Stevenu Seagalovi. Ne, tohle se opravdu nepovedlo. Možná je chyba v mym konzervativnim nastavení, ale to na skutečnosti, že tenhle film opravdu nezvládnul jít ve stopách svýho osmdesátkovýho předchůdce nic nemění... PS: Všem výše zmíněnejm nedostatkům nasazuje korunu zjištění, že původně měla být ve filmu i scéna bitky Rockyho s Dragem. Ačkoliv jí oba herci skutečně natočili, nakonec byla z filmu vystřižená. Tak za tohle rozhodnutí by měl jít někdo do kriminálu. ()

adamix

Opäť ďalšia svieža časť slávnej boxerskej ságy, tentoraz po druhýkrát v čiernom prevedení. Dramaticky slušne, herci sú na pľaci ako doma, Sly príjemný ako vždy + návrat boxerského terminátora Ivana Draga. Menším sklamaním je však rival, ktorý je len obrovský hromotĺk s tupou lebeňou (zas), ktorý opäť neukázal nič viacej od svojej osoby, ako len ďalšieho slávychtivého protivníka na zozname. Ak sa mám priznať, tak posledným (jediným) prepracovaným súperom bol samotný Appolo Creed v starom ROCKYM. Z Ivana Draga šiel aspoň strach. V posledných častiach sa skôr rieši vyrovnávanie sa postáv zo životných ciest, než psychológia oponentov, čo ale neznamená, že to je na škodu. Za mňa 4*. ()

Martin.Tokos

Film byl velmi speciální tím, že vlastně neměl zápornou postavu. Na jedné straně Creed, který chce pomstít svého otce. Na druhé straně Viktor Drago, který chce vybojovat titul kvůli tomu, že po prohře jeho otce oba ztratili vše. Vlastně sem ani na konci nevěděl komu mám fandit... Myslím ale, že ze všech konců vybrali autoři ten nejlepší ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 83%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 72% | No, včera byla premiréra v TV a my jsme to promeškali v kinech, takže přirozeně padlo rozhodnutí dívat se. Především chceme říci, že se jedná o další velmi dobrý přírustek do této kultovní série, holt M. B. Jordan stále ve své roli boduje, to samé platí o Slyovi, jehož postava se každým dílem lepší a lepší a návrat Dolpha (i jeho syna) do série se též povedl. Holt fight to byl opět podařený, akorát ta "dramatická" část filmu mezi prvním soubojem a začátkem tréninku byla trochu nuda. Jinak velmi podařený snímek, ale když jsme před pár dny četli zprávu, že bude Creed III (o čem to sakra bude?) a bude to režírovat představitel Adonise, začínáme mít pochybnosti... 75% ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)