47 metrů: Mimo klec

• Velká Británie 47 Meters Down: Uncaged (více)

Když se čtyři mladé dívky vydají potápět do zaniklého podmořského města, pochopí záhy, že se ocitly v teritoriu nejnebezpečnějšího druhu žraloků a motají se v klaustrofobickém labyrintu podvodních jeskyní a úkrytů. (Filmbox)

Aceboris

Štyri mladé babenky si vyrazia na babsku jazdu do krásnej lagúny kde sa dobre zabávajú . Keď tu zrazu dostanú super nápad , čo keby si trošku zaplávali pod vodou, veď , čo všetko čo potrebujú tam majú , ako to je možné ? Otec dvoch z nich, na tomto mieste objavil zatopené majske mesto. Preto všetky potrebné veci na potápanie mal uložené na brehu. Na jednu vec však zabudol , plutvy .. už len kvôli rýchlejšiemu pohybu pod vodou by sa zišli , ale co už asi neboli na sklade. Zo začiatku veľká prca, dievčence nadšene z toho čo videli pod vodou . História v priamom prenose sa im odkrýva v plnej kráse . Toto však veľmi rýchlo upadlo pri prvom strete so žralokom. Samotný spracovanie žraloka na mňa pôsobilo ako keby prešiel bitevným poľom, alebo ho celého doskriabalo stádo mačiek . To , že odkiaľ sa tam tento žralok vôbec dostal a čím sa živý je nepodstatné, ale pokiaľ trošku rozmýšľate nad dejom tak Vás to určite napadne. Tak ako pohyb v zaplavených priestoroch , dievčatá ledva našli miesto cez ktoré sa ich telíčka prepchali , no žralok ich už čakal na druhej strane , asi poznal skratku . Čo má ale dostalo bol ten vodný vír, ťažko prekonatelny , ale čo čert nechcel po vynaložené neskutočnej námahy sa dievčatá dostali na druhý stranu a kto tam opäť bol , žralok aj v tomto prípade poznal skratku betar jeden. No a záver ten stál za to treba pozrieť sánka dole. A takto by sa dalo pokracovat, lacné , chabé, neuveriteľné , hlúpe. Podľa mňa nestojí za pozretie strata času , no pokiaľ sa chcete pobaviť a pozrieť si žraloka stopára, tak šup, šup . Za mňa 2/10 ()

matko2351

Nechapem takemu nizkemu hodneteniu. Dobre beriem na vedomie, ze to nie su novodobe Celuste. Niektore veci ako nezmyslene konanie postav, zraloky sa dostali vsadial, zaver filmu zazitok trochu pokazili. Ale na obranu, postavy mi boli hrozne sympaticke, sestram som nadrzal a niektore sceny ma doslova sokovali. Film ktory ma drzal v napati od zaciatku az do konca. Pre mna 4* PS: zraloky vyzerali naozaj realisticky:-) ()

zdrhy

Slušná myšlenka, i když mi filmy na téma žraloci přijdou už ohraný. Slušné výkony herců, ale od doby, co parta puberťaček dostane nápad, že se budou potápět do zatopených jeskyní, a to ještě, když ani nemají pořádné potápěčské zkušenosti je film plný WTF momentů, které bijí do očí a film dost kazí. ()

tXtX

Fajná lacnotka. Nechápem, ako po parádnej jednotke môžu vypustiť do sveta film, ktorý vyzerá ako školský projekt natočený na iphone. Živá kamera a prehistorický slepý žralok vizuálom pripomínajúci hitovky z Playstation 2 mi dali teda poriadne zabrať. Ďalšie veci typu chovanie postáv a pod. radšej riešiť nejdem, lebo by sme tu boli do rána.. veľmi slabé. ()

Gabe

Vědět, že v angličtině Sasha není zkratka pro Alexandru vám bude asi tolik platné, jako střílet po žralokovi světlicí pod vodou. Rád a často přimhouřím u filmu v rámci akce/napětí/gradace oko nad nějakou tou logickou nesrovnalostí, ale tady křičím - čeho je moc, toho je příliš ! Vrcholem demence scénáře je neustálá komunikace všech postav pod hladinou, aniž by některá z nich měla v uchu nějaké komunikační zařízení - ony mají dokonce všechny postavy uši pod vodou úplně mimo dýchací masku, ale slyší se navzájem perfektně. Uf. ()

Dak25 odpad!

Další zbytečný film který mi sebral hodinu a půl života . Milí režiséři nechte už žraloky dokumentaristům. Ti možná přijdou s něčím novým. V tomhle typu filmu už se to zjevně nedaří. ()

ondrapec

Hvězdu dávám za hudbu, která začne hrát v jeskyních. Výborně to vybuduje atmosféru. Jinak je to film, který nic nepřináší, děj děravý a nudný.  Ani to nepobaví jako správné béčko, což je na tom to nejhorší. *15%* ()

ciapok

Srať na to, že žralok má možno sedem tisíc krát silnejší zhryz ako môj pes a keď sa s ním trochu pri hre rozčertíme, tak sa hojím týždeň.... ten záver bol vymastený aj napriek strašným, ale že strašným kokotinám počas celého filmu ... keď už pre nič iné, tak pohľad tej dievčiny na lodi, kde kŕmili parybky na škaredé káčatko stál za to :) ()

Alik85CK odpad!

Byl pan režisér někdy v tlamě žraloka? Jak žralok děvčata zkousnul, tak by jedno i druhý děvče bylo vejpůl. Jenže režisér chtěl "drsné" holky, který by snad zabily celý hejno žraloků bez jedinýho škrábnutí. ()