Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Recenze uživatele adamix k tomuto seriálu (5)

Mandalorian (2019)

1. séria - MANDALORIAN ma vyviedol z mojej skepsy hneď pilotnou epizódou. Skepsy, ktorú započala posledná nepodarená trilógia kedysi váženej značky a u ktorej posledné filmové fiasko nadobro zabilo svet Star Wars zvyšný klinec do rakvy. Odrazu sa rakva pootvorila a to vďaka minimalistickému štýlu Jona Fevreaua. A vlastne všetkým, čo v seriály bolo odprezentované. Skrz sympatického vesmírneho rytiera, rozkošného Yodovského škriatka, zaujímavých misií, žánrových preskokov (dominancia westernového) a odkazy na rôzne slávne westerny (BUTCH CASSIDDY A SUNDENCE KID, 7 STATOČNÝCH) plus jednoduché, ale úprimne emócie, prostý a nijak nenarušovaný príbeh so zaujímavými postavami a posledná čerešnička na torte je futuristická verzia Gusa Frinka z môjho obľúbeného BREAKING BAD. Toto mi stačí, už len z toho dôvodu, že sa to netočí okolo otrepanej Skywalkerovskej témy, ktorú už máme všetci pokrk. Menej filmových sračiek, viacej mandalorianských sérii. Nateraz za 4*, pretože od druhej série mám veľké očakávania, ktoré ak vyjdú, nebudem váhať s hodnotením vyššie. THIS IS THE WAY. 2. séria - Druhá séria už nemá ten westernovský nádych, ktorým prvá excelovala a do jej polovice stráca šťavu a niektoré epizódy sa stávajú monotónne (Mando príde na nejakú planétu, pomôže, komu môže - vačšinou vystrieľaním celej plejády nepriateľov, alebo dobytím pevnosti - a zasa odcestuje na inú. Po technickej stránke úžasné, po príbehovej ťahavé a jednotvárne. Pokiaľ séria nedospeje k druhej polovici a tam už ide do tuhého a len s napätím očakávate, čo sa bude diať ďalej. Osobne ma potešil návrat starých postáv z čias, kedy SW univerzum stálo za moju pozornosť a záujem. Máme tu Ashoku, Boba Fetta, R2D2 a omladeného Luka (zmysluplnejšie cameá, ako halda tých z poslednej trilógie). Posledné tri epizódy sú tými najlepšími z oboch sérii a dočkáte sa aj silných emócii. Favreauovi a celému osadenstvu jedno veľké ĎAKUJEM. ()

Season 1 (2019) (S01)

MANDALORIAN ma vyviedol z mojej skepsy hneď pilotnou epizódou. Skepsy, ktorú započala posledná nepodarená trilógia kedysi váženej značky a u ktorej posledné filmové fiasko nadobro zabilo svet Star Wars zvyšný klinec do rakvy. Odrazu sa rakva pootvorila a to vďaka minimalistickému štýlu Jona Fevreaua. A vlastne všetkým, čo v seriály bolo odprezentované. Skrz sympatického vesmírneho rytiera, rozkošného Yodovského škriatka, zaujímavých misií, žánrových preskokov (dominancia westernového) a odkazy na rôzne slávne westerny (BUTCH CASSIDDY A SUNDENCE KID, 7 STATOČNÝCH) plus jednoduché, ale úprimne emócie, prostý a nijak nenarušovaný príbeh so zaujímavými postavami a posledná čerešnička na torte je futuristická verzia Gusa Frinka z môjho obľúbeného BREAKING BAD. Toto mi stačí, už len z toho dôvodu, že sa to netočí okolo otrepanej Skywalkerovskej témy, ktorú už máme všetci pokrk. Menej filmových sračiek, viacej mandalorianských sérii. Nateraz za 4*, pretože od druhej série mám veľké očakávania, ktoré ak vyjdú, nebudem váhať s hodnotením vyššie. THIS IS THE WAY. ()

Season 2 (2020) (S02)

Kapitola 13: Jedi (2020) (S02E05)

Piatu hviezdu dávam za krásnu a sympatickú Rosárku, ktorá konečne po rokoch zahviezdila v niečom pre širšiu divácku komunitu. Bez nej by to bolo za tradičné štyri, kvôli tej (znesiteľnej) monotónnosti. ()

Season 3 (2023) (S03)

Tretí Mandalorian je nečakane slabší a bezduchý, keďže podobne ako seriálový Boba Fett aj on sa vo vlastnej show dostáva na druhú koľaj a žezlo a všetku pozornosť preberá vedľajšia postava Bo Katan, ktorú hrá veľmi nesympatická a monotónna herečka Katee Sackhoff, ktorá Dina neustále zachraňuje a vyhrabáva z problémov a scenár ju až moc prehnane glorifikuje. O deji nehovorím, ten tu prakticky nie je žiadny a topiacu sa loď podľa mňa nezachránil ani Esposito, u ktorého čakám, že ,,povstane z popola" a vráti sa aj po štvrtý krát, keďže jeho fanúšikovia zbožňujú. Vidno, že tvorcovia nevedia, kam seriál viesť a ako ho poriadne zakončiť (čo sa pravdepodobne ani nikdy nestane, kým ho definitívne nezrušia pri nezáujme fanúšikov). Tri hviezdy sú až moc silná milosť aj keď posledné dve epizódy boli aspoň trochu pozerateľné. Za mňa 55%. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu