Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

BraceGirdle

Má to koule jen v pár okamžicích, jinak je to téměř výhradně nudná a obyčejná konverzačka. Doufal jsem v něco lepšího. Nechápu to hodnocení tady, max 2 - 3 hvězdy. ()

sonycat

Nárez, nárez a ešte raz nárez a to na ploche ,, pouhých" ôsmych častí. Ešte teraz sa spamätávam a spracúvam toto úchvatné, po všetkých stránkach vymaznané dielko. Scenár, niektoré dialógy a hlášky tesateľné do kameňa, nejednoznačné postavy parádne zahraté ako z partesu... Či už tragikomická figúrka Deepa, kovaného to záchranára podvodnej fauny ( scéna pri pulte s morskými živočíchmi 😂), alebo ukážkový prípad pre psychiatrov, geroj Homeland.. No a okrem akcie ešte treba vypichnúť kopec čiernočierneho humoru. A teraz čakať a čakať na season 2:( ()

JeyJ

Tak tohle je hodně ujetý. Takové Misfits po Americku, v trochu jiné věkové kategorii a s hodně střízlivým pohledem na lidskou náturu. Řekl bych, že to asi bude nejpřesnější vyobrazení superhrdinů co jsem viděl. Ti sice převyšují běžné smrtelníky fyzicky, ale v hlavě mají úplně guláš jako všichni ostatní. :) Hádám, že proto musí být běžní superhrdinové takoví "vejlupci ctnosti", neboť slabší žaludky s růžovými brýlemi by to asi nerozdýchali. Jsem rád, že se někdo odvážil k tomuhle pojetí, má to koule. :) A kdo se v tom nenajde tak má hlavu asi hodně hluboko ve své zádeli. ()

IAMAD

První čtyři díly jasných 5*, bohužel poslední čtyři naopak s bídou za 3*. Ale i tak je to skvělý počin. ()

mp5991

Musím říct malinko zklamání, hlavně konec, ale třeba to nějak dotáhne druhá série. The Boys pracuje s velmi populárním tématem pojatým neobvyklým způsobem, to je jeho nejsilnější stránka, ale originalita sama o sobě nestačí a o moc víc toho The Boys nenabízí. Ještě možná nepředvídatelnost děje, ale té se občas dosahuje na úkor konzistence chování postav. Postavy jsou příliš zvláštní na to aby se s nimi člověk mohl ztotožnit, navíc je většina z nich banda kreténů, která si jde za svým cílem bez ohledu na cokoliv, čímž úplně odpadá nějaká emocionální stránka. Taky mi přijde, že se seriál snaží být přehnaně drsný a šokující, takže tu pomalu nenajdete větu bez sprostých slov, zato ale uvidíte pár hodně brutálních a místy taky celkem úchylných způsobů smrti, což jistě někoho potěší, ale mně to přišlo zbytečně přehnané. ()

Tomas129

Jako fanoušek Marvelu říkám, že toto je neskutečná jízda! Úplně něco jiného a fakt paráda! Úplně jiný pohled a zároveň super snímek, který ukazuje další možnost, co kdyby hrdinové nebyli ti nejlepší a nejhodnější vzorňáci. Když si vzpomínám, jak se Marvel snažil své hrdiny očernit (jak občas omylem zabili pár civilistů), tak to byla totální slabota a emočně to nijak na diváka nezapůsobilo. Z tohoto skvostu to jde cítit hodně! ()

Vaelor

Má to spousty nuancí, který člověka zamrzí, když vidí, kolik si s tím tvůrci dali práce. Jsou tam hluchá místa, někdy děj občas zaskřípe, ale co naplat, i geniální věci mají své mouchy a já to tomuhle počinu rád odpouštím. Ale ten konec?!!! Vztek, hněv a spousta nadávek, co jsem ze sebe chrlil. Nemůžu se dočkat s čím přijdou. ()

kropt

Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky za solidně provedený, vtipný seriál. Ale po finále dávám pět, a je to málo... ()

Tempter

Zpočátku, 1. dva díly, to vypadalo na 5-ti * jízdu, ale s každým dalším dílem to začalo nějak zadrhávat, akce, hlášek i sexu ubývalo geometrickou řadou, aby to v posledním díle epizody téměř dospělo do stádia Majky z Gurunu. Včetně triků a efektů. Škoda. ()

Pavlis.xxx

Na tuhle věc jsem se dlouho těšil a když už jsem si našel čas tak jsem nelitoval. Směs brutality a "humoru" super vyvážená, zbytečně nepřecpané gore scénami, postavy a jejich příběhy uvěřitelné a celý svět "superhrdinů" obrácený naruby mě prostě velmi bavil. Obsazení v pohodě, vlivu Setha Rogena si nejde nevšimnout + některé scény fakt libovky.. Už se těším na další sérii. ()

TaToten

Rozhodne zaujímavý seriál, ktorý stojí za to si pozrieť. Obsadenie dobré. Žiadne extra hviezdy, no dobrí herci, ktorí proste vedia hrať. Scenár slušný. Tvorcom sa podarilo vyhnúť všemožným nešvarom dnešnej doby, vďaka ktorej už nieje pomaly čo pozerať. Osobne mi však seriál nebrnkol na tie správne struny a druhý krát si ho asi už nepustím. Ale za ten 8 hodinový maratón to stálo... EDIT PO TRETEJ SÉRII: Je to jeden z najlepších seriálov za hodne veľa rokov. Druhá séria bola trochu slabšia, no tretia séria to opäť roztočila naplno. Škoda len toho finále... tam bolo strašne cítiť, že tvorcovia sami seba zahnali do kúta a vykľučkovať odtiaľ, aby mohol príbeh pokračovať, sa dalo už len dosť nasilu. Každopádne sa neviem dočkať 4. série. ()

user1982

Prvá séria bola svieža, sadistická a zábavná. Druhá séria dáva viac a viac otázok a žiadne odpovede. Nové postavy sú nudné a Butcher je už veľmi EGO trapný. Pomaličky to stráca na napínavosti a keď budú iba pribúdať otázky, ktoré nedostanú odpovede, tak to prestane baviť do konca druhej série. Toto je daň za vytváranie seriálnu ktorý má mať veľa sérií. No a tou lbgt+ tretou seriou to zabili a mozu si to nechat. ()

72Nihlus

Tak z tohoto sa nám tu pomaly liahne nová kultovka. S absolútne ničím sa to nemaže a zdatne paroduje DC/Marvel množstvom extrémne strelených nápadov, nechutných perverzností, fúrou krvi-mäsa a rozsračkovaných mozgov. Komixovka, ktorú deckám rozhodne nedovolíte pozerať. ()

djudy

Tak tenhle serial me totalne rozsekal (i to je tam videt). Brutalni a hlaskama prospikovany masakr ktery musi pred smrti videt kazdy spravny neznaboh. ()

petr8991

Velmi slibně rozehraná show bohužel udušená debilním progresivismem, kterého je s přibývajícími díly víc a víc. Sleduju jenom abych věděl, kam se posune děj. Třetí série je pro mě už téměř nekoukatelná... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)