Pátek třináctého 2

Piatok trinásteho 2

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1981, 87 min

• kajda.l

Jason nešika. Příběh se oproti prvnímu dílu neposununul ani o milimetr kupředu, dokonce ani nezůstal přešlapovat na místě, vlastně zůstal na míle daleko za prvním dílem. Vraždy neoriginální a nebývale nudné (snad zaujal jen vozíčkář), atmosfára nulová, herci příšerní, kozy zůstaly zahaleny (ve slasheru, to jako vážně??), když nepočítám tu ploštici. A Jason, nejen, že je nešika a zakopává přesně ve chvíli, kdy to hlavní hrdinka potřebuje, ale celkově je to strašlivej tragéd...s pytlem. Bída. 45% (Ne)těším se na (ne)kvalitu dílů následujících. Pokračování (a že jich je) předem neodsuzuji, ale musí mi umět nabídnout něco nového (zábavného) a rád budu hvězdičkovat. Dvojka v tomhle totálně selhala. Nuda, neinvence a šeď.(6.1.2015)

Nástup Jasona na scénu. Skvělý nástup, evidentně se pomamil :-))). Více mládeže = více mrtvých (oproti jedničce často odpravených vynalézavějšími způsoby a různým náčiním). Co se omladiny týče, často platí to, co u jedničky – normální chování, ne až tak stupidní dialogy. Jason s pytlem přes hlavu je mnohem působivější než později v hokejové masce. Měli mu ten pytel nechat. Film má pouze dvě negativa – na počátku až příliš dlouhý flashback z jedničky a absenci atmosféry – vražd je sice více než v jedničce a jsou propracovanější, ale tak nějak mají nádech tovární sériové výroby, Jason vraždí jak na běžícím pásu a v tý rychlosti se nějak vytrácí ta houstoucí atmosféra z jedničky. No a závěr mi připadá trošku nepovedenej, nedotaženej a tak nějak vychází doztracena. Až moc okatě otvírá dveře dalšímu dílu. Dávám 3,5 a zaokrouhluju nahoru.(30.3.2009)

Před nějakými osmi lety, když jsem prožíval éru Pátků třináctého a neustále omílal těch pár dílů co jsem měl na VHS, strašně jsem si dvojku přál, ale nebyla k sehnání. Až dnes jsem si vzpomněl na ta léta a konečně napravil resty minulosti. Dnes už jsem od toho nic nečekal a ejhle. Dvojka příjemně překvapila. Scénář sice skoro bez nové myšlenky, ale i tak. Přišli, Slyšeli, Nevěřili = zemřeli. Nevěřil bych tomu, ale dvojka se mi líbila víc než jednička, Některé scény sice jak přes kopírák. Pár nelogičností a v postatě už neuvěřitelnost příběhu, ale celek vyšel náramně dobře a ani chvilku nenudil.(26.8.2008)

Hororový pátek třináctého Part II. - Težká klasika, která nemohla na naší noci chybět. Bohužel tenhle díl tolik nesednul, Jason nepředvádí nic moc, dost mu ubližuje i dabing. Bez masky je prostě asi poloviční a to jeho uctívání mě taky neoslovilo. Navíc mi vždycky vadilo jak je zdeformovanej pod maskou. Fakt ale je, že atmosféru to má, i díky dobrému hudebnímu podkreslení. Za celou noc jsme viděli jediný prsa a to tady.(14.1.2012)

Solídna vyvražďovačka, kde to Jason konečne rozbehol. Síce väčšina killsov je v štýle jednotky - obete zabíja kameraman :), ale majú šťavu. Obliečka z vankúša skôr rozosmeje, ale film ako celok dobre nakopol sériu. Miner úspešne odštartoval Jasona, aby o niekoľko rokov ešte vydarenejšie vzkriesil Michaela(H20). No skrátka chlapík, čo sa vyzná...(2.10.2006)

• - Vražda dvou teenageru v posteli se nápadně podobá scéně z filmu Krvavá zátoka (1971). (JasonIX)

• - Při finálním souboji Jasona a Ginny herečka Amy Steel málem uselka motykou Stevu Dashovi prst. Musel být odvezen na pohotovost, kde mu prst spravilo pár stehů. (Chatterer)

• - Z filmu bylo vystříháno 48 vteřin, aby u Americké filmové asociace MPAA neobdržel rating X. (gogos)