Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)
Trailer

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Trailer

Nin

Ani ve dvojce Pátku třináctého ještě není klasické vzezření Jasona s jeho maskou a mačetou. Místo toho tu máme jakého si "bag-mana", který má na sobě jakýsi papírový pytel s dírou na jeho jedno vidoucí oko. Je to trošku creepy, ale rozhodně se nedá říct, že by to byl nějak stylový vzhled. Máme tu ještě víc teenagerů než v jedničce a holky jsou ještě víc sexy, ale jinak jsou to ještě větší ňoumové a ploché charaktery. Jason je začne poměrně rychle vraždit, a to s žádnou velkou představivostí. Často jen Jason používá jako správný vidlák vidle. Postavy se mi mezi sebou docela pletli, a tak jsem pak velmi rychle ztrácel přehled o tom, kdo je ještě živý a kdo ne. Celkově je dvojka Pátku dost slabota. Slasher, kde toho není moc zajímavého. (5/10) ()

LV.Helter

Vraždiaci citovo zaostalý Jason "poprvé". Pytel na hlave a zbraň v ruke. Kvalitné to je po viacerých stránkach. Sympatickí herci sú v takom žánri fakt diamant. Zlo, ktoré sa dá citiť, atmosféra skvelá, záver zaujimavý.. Slabšie ako jednotka, ale prekonať ju bolo (v mojom rozsahu) fakt noazaj ťažké. Bavilo ma to. U mňa spokojnosť. ()

choze

Dvojka přivádí na scénu Jasona a narozdíl od pozdějších dílů je ještě stále docela temná, jinak ale jde - i přes zábavné gore (probodnutí milujících se milenců, zabití vozíčkáře) - o průměr. A pytel na Jasonově hlavě až nápadně připomíná pytel na hlavě zabijáka ze staršího DĚSIVÉHO SOUMRAKU NAD MĚSTEM. ()

pepo

Trošku lepšie než jednička ale stále žiadna sláva. Celá mytológia okolo Jasona nie je vymyslená zle, ale bohužiaľ tie filmy okolo sú dosť srágora. Sorry, rednek vo flanelovej košeli a sáčkom na hlave nevbudzuje žiadny rešpekt. ale je to stále lepšie než ako 60 ročná žena v pästnom súboji s teenegerkou vo finále jedničky. Stále nechápem ako táto séria môže byť hádzaná do jedného vreca s Halloweenom alebo Nightmare on Elm street. Snáď pochopím pri trojke a ak nie spánom Vorheesom to vzdávam. ()

Kordus

Zatímco dekapitovaná mamka z jedničky hnije na stole v lesní chatce, její syn se vydává na cestu pomsty. Mám teorii, že ve skutečnosti je Jason obětí domácího násilí a nikdy se neutopil. Jeho šílená máti ho stihla zachránit, ale protože byl incestním plodem lásky, což se viditelně podepsalo na jeho podobě, ukryla ho před světem uprostřed lesů. A celý první díl jsme byli svědky posledního stupně rozpadu psychiky jedné ženy, která sama uvěřila vlastním lžím a rozhodla se pomstít za něco, co se nikdy nestalo... Možná i to byl důvod, proč hlavními obětmi jsou mladí lidé, co poznávají svoji sexualitu - pro ni je to vzpomínka na tu noc, kdy se nenechavé ruce jejího milovaného bratra... Určitě si domyslíte sami. Celou dobu tak člověk kouká na psychologické drama, které bylo omylem zařazeno mezi horrory. Ale co už. Druhý pátek vznikl, představil svoji hlavní hvězdu a nechal ho opět řádit mezi sympatickou skupinkou rychle docházejících teenagerů. Protože ale chudák Jason už od malička slýchal, že má hezčí prdel než ksicht, stydí se vyvražďovat jen tak a halí svoji andělskou tvář do jutového pytle. Vlastně celá tahle série je dost smutná. Ukazuje, jak můžou vztahy v rodině a nedostatek empatie od okolí způsobit degradaci lidské bytosti do jednorozměrného stroje na zabíjení. Vzhůru na třetí díl. ()

• Ginny (Amy Steel) je nesprávně vložena do sanitky nohami napřed. Pacienti se do sanitky vkládají hlavou napřed. (henrycruel)
  • Když se poprvé na scéně objeví Jason (Warrington Gillette), vidíme jen jeho nohy, jak se pomalým krokem blíží k domu, kde bydlí Alice Hardy (Adrienne King). Nohy ale nepatří muži, nýbrž ženě. Je to jediná scéna, kde Jasona hraje žena, konkrétně kostýmní výtvarnice Ellen Lutter. (Stocki)
  • V době natočení filmu se v Texasu odehrála série vražd, jejíž pachatel zabíjel své oběti s pytlem od brambor nasazeným na své hlavě. (oLí)