Reklama

Reklama

Pátek třináctého 2

  • USA Friday the 13th Part 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (261)

Kordus 

všechny recenze uživatele

Zatímco dekapitovaná mamka z jedničky hnije na stole v lesní chatce, její syn se vydává na cestu pomsty. Mám teorii, že ve skutečnosti je Jason obětí domácího násilí a nikdy se neutopil. Jeho šílená máti ho stihla zachránit, ale protože byl incestním plodem lásky, což se viditelně podepsalo na jeho podobě, ukryla ho před světem uprostřed lesů. A celý první díl jsme byli svědky posledního stupně rozpadu psychiky jedné ženy, která sama uvěřila vlastním lžím a rozhodla se pomstít za něco, co se nikdy nestalo... Možná i to byl důvod, proč hlavními obětmi jsou mladí lidé, co poznávají svoji sexualitu - pro ni je to vzpomínka na tu noc, kdy se nenechavé ruce jejího milovaného bratra... Určitě si domyslíte sami. Celou dobu tak člověk kouká na psychologické drama, které bylo omylem zařazeno mezi horrory. Ale co už. Druhý pátek vznikl, představil svoji hlavní hvězdu a nechal ho opět řádit mezi sympatickou skupinkou rychle docházejících teenagerů. Protože ale chudák Jason už od malička slýchal, že má hezčí prdel než ksicht, stydí se vyvražďovat jen tak a halí svoji andělskou tvář do jutového pytle. Vlastně celá tahle série je dost smutná. Ukazuje, jak můžou vztahy v rodině a nedostatek empatie od okolí způsobit degradaci lidské bytosti do jednorozměrného stroje na zabíjení. Vzhůru na třetí díl. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Ne tak propracovaný jako jednička, ale podle mě zábavnější a to hlavně kvůli Jasonovi, kterej naplno využil hojnej počet táborníků a vraždí je tam všim co má zrovna po ruce, přičemž nejoblíbenější má samozřejmě mačetu, ale nepohrdne ani sekerou nebo nějakým kopím, navíc to celý podporuje dobrá hudba a osvědčený lekačky. Super slasher ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Mimořádně povedený sequel dnes už legendárního seriálu. Vraždící mamka je pod drnem a tak se o svoje první slovo hlásí neposedný synek Jason, který hodlá oprášit zašlou slávu Krvavého tábora. Zpočátku si jen oťukává terén a schovává se v křovinách, ale jakmile nadejde noc, všechna ta nadržená mládež to má jasně spočítaný. A nejen ta. Mladý Voorhees neni totiž vybíravý a zmasakruje jak šerifa, tak i toho Bláznivýho Ralpha. Jason je zkrátka kolík i s pytlem přes hlavu. Puberťáci souloží a umírají, atmosféra cáká na všechny strany a Bloody chrochtá blahem. Nedílnou součástí série se stává Manfrediniho hudba, bez jehož ústředního motivu "kill kill kill, mam mam mam" by to zkrátka nebylo ono. Přesto je pro mě dvojka "jenom" odrazovým můstkem pro následující a dvě naprosto perfektní pokračování. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Konečně se na scénu dostává bijec, kvůli kterému to vlastně celé začalo. Díky bohu, že tvůrci nedodrželi původní záměr na sobě nezávislých filmů a rozhodli se zůstat na březích Křišťálového jezera. Jason je ve formě, ale k dokonalosti mu lecos chybí, třeba maska, což naštěstí Miner nahrazuje kreativitou a perfektním dodržováním pravidel žánru. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Dvojka Piatku 13 prišla do kín v rovnakom roku, ako Halloween 2 a opäť to bol trhák. Rozpočet sa síce navýšil z cca pol milióna na 1,2 milióna, ale len behom otváracieho víkendu snímka zarobila 6,5 milióna, takže fajn. Bez Betsy Palmer a Seana S. Cunninghama to už nie je tak úplne ono, ale rozhodne treba oceniť, že (na rozdiel od neskorších dielov) si sága ešte v dvojke udržiava drsný, seriózny háv bez čierneho humoru. Samozrejme je zásadná v rámci budovania univerza, keďže až tu sa do hry zapája Jason, aj keď tentokrát ešte bez svojej povestnej masky. ()

Galerie (141)

Zajímavosti (35)

  • Natáčení probíhalo v Connecticutu a Los Angeles. (henrycruel)
  • Ve filmu se neobjevuje zmínka o tom, že by se film odehrával v pátek třináctého. (prokda)

Reklama

Reklama