Pátek třináctého 2

Piatok trinásteho 2

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1981, 87 min

• genetique

Ak mám dopredu vedieť kedy, kto, koho a ako zabije, tak sa potom nemôžete čudovať, že hodnotím film tak nízko. Začal som s tým, že si dolpním Jasonovu sériu, ale po tomto ma prešla chuť. Snáď sa niekedy napraví. Kde je to umenie klasických horrorov? Byť autorom klasiky, tak zakážem točiť také žumpovné pokračovania. 45%.(26.10.2007)

Hloupé, staromódní a předvídatelné. Takový je druhý (ale ne jediný) díl kultovní série Friday the 13th, který poprvé představuje dospělého a vražedného Jasona s pytlem místo hokejové masky. Ve svých počátcích to ještě není ani zdaleka takový hromotluk, ale spíš takový vraždící chcípáček. Prostě parádní podívaná ve stylu 80. let :-)(27.7.2012)

Druhý díl je slabší než ten první, v první polovině se poměrně táhne a teenageři se mi v minulém díle také líbili více. Na druhou stranu hudba je stále povedená, vraždy stojí za to a poslední půlhodina a závěrečná naháněčka je lepší než v předchozím filmu, kde se tak nějak vlekla. Tady to mělo spád a klidně to mohlo trvat ještě déle. V závěru měl film opravdu perfektní a atmosféru, která v první půlce tak nějak chyběla. Jason měl lepší styl než jeho matka. S tím pytlem na hlavě sice vypadal možná i legračně, ale atmosféru to mělo. Být celý film tak dobrý jako jeho druhá půlka, bylo by to na 5 hvězdiček! Bohužel, ta první půlka takovou atmosféru nemá. Takže za 3 silné hvězdičky. Pořád dobrá zábava. Uvidíme, jak na tom bude třetí díl.(15.3.2008)

• korbitch22

Naprostá příšernost.Klasická ukázka děravého scénáře brutálního béčka z 80sátých let.Jsem béčkař,ale razím heslo i béčko se musí umět a musí v sobě něco mít.Žádná atmosféra,příšerná hudba...fakt příšerná,tupé dialogy,nezáživné smrti,Jason v hadru na hlavě...těch lidí k zabití...těch možností!A čeho se dočkáme?Ničeho :-) 1* hvězdu za slide vozíčkáře a Jasonovo proběhnutí před autem.Jinak další důkaz toho,jak trapná série tohle je.(23.12.2011)

Dvojka je v rámci série trochu úlet - scénárista zcela vážně poslal do kempu dětskou psycholožku, která později svůj obor skutečně totálně béčkovým způsobem použije. Při svlékací variantě Monopolů se ještě setkáme s pohledným vozíčkářem a dychtivou dívkou, která si s ním plánuje užít, ale i tento seriózně pojatý začínající vášnivý vztah musí čelit nekalým úmyslům slasherové ikony s pytlem na hlavě. Atd. Docela zábava, i když atmosféra i vraždy (s vyjímkou jedné) jsou slabší než v jedničce.(8.7.2011)

• - Režisér Steve Miner kromě dvojky režíroval i třetí díl a stal se tak jediným režisérem, který se zúčastnil více než jednoho natáčení série filmů, kde je hlavní postavou Jason Voorhees. (Stocki)

• - Když se poprvé na scéně objeví Jason, vidíme jen jeho nohy jak se pomalým krokem blíží k domu, kde bydlí Alice Hardy (Adrienne King). Nohy ale nepatří muži, nýbrž ženě. Je to jediná scéna, kde Jasona hraje žena, konkrétně kostýmní designérka Ellen Lutter. (Stocki)

• - Paul (John Furey) u večeře řekne, že mají jen dvě auta. Jedno patří Ginny (Amy Steel), která má červené, a druhé černé patří Jeffreymu (Bill Randolph). Obě auta odjíždějí do města a vrací se Ginny s Paulem v červeném voze. O několik minut později se přitom Ginny snaží dostat do třetího žlutého auta. (LION-MR.T)