Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Shitonit

Podrobný návod na to, jak si sestavit z náhradních dílů svého vlastního ježíška. Začátek je poněkud srací, jak však člověk přetrpí že hlavní roli vyfasoval Tarzan, a roli záporáka pidlovokej tatrman (už vidim jak ten skřítek tahá sem tam ty mrtváky..) no jupí, pak to nabere grády a klíďo bych to přirovnal k Seven, jako Sedum, páč námět je dost podobnej, spád to nabírá někde po půlce, a od ztráty policajtský hnáty to letí jako Amorův šíp, vystřelený z Vinetuovy řiťky. ()

Najt

Tohle mě fakt bavilo, až jsem se divil. Nebýt toho zvláštního konce a opravdu slizského a ubohého vraha, dal bych plný počet. ()

Marat

Film je sice trošku kopií S7dm, ale i tak se mi líbí. Má své napětí, jen detektiv je až moc chytrý že vždycky všechno strašně rychle ví:-) ()

unrocker

Tenhle žánr miluju a tento film mě fakt dostal. Můžu se dívat na tento typ filmů stále a stále, jen tak dál ať jich vzniká víc a víc. Moc dobrý snímek. ()

Marrianna

Nemyslím si, že jde o přesné kopírování sedmičky. Možná určité body společné má, ale jinak je tento film kvalitně natočeným Thrillerem. Vraždící maniak - jehož představitel má přesně odpovídající ksicht pro takovéto typy lidí. Christopher Lambert se své role zhostit velmi dobře. No prostě a jasně v žádném případě si nemyslím, že Vraždy podle Jidáše si zaslouží, aby je někdo zahodil do šedivého nezajímavého regálu. ()

N3O

Pokud to mám brát jako samostatný film a ne jako špatný vtip na vyrovnání se Se7en, tak potom je to na své možnosti (a možnosti tvůrců i herců) i snesitelný film. ()

kolik27

Ale no tááák, vlídní populární inteligentní nekompromisně nezaujatí znalci ! Píše se rok 1999 a obdobné thrillery jdou na dranc a i tento patří k těm lepším, tak jestli ste znechuceni tak, že řadíte do podprůměrné části, tak si zameťte na ve vlastním chlívečku (hlavě) a pak nějakej názor... ()

Brano

Ako krimi thriller to bolo nebolo najhoršie. Príbehovo podobné filmu Sedem, kde v meste vyčíňa sériový vrah, ktorý je navyše náboženským fanatikom. Zo začiatku ma to bavilo a malo to aj slušnú atmosféru, ale po zistení kto je vrahom to začalo strácať na tempe a ten záver ma akosi neoslovil. Vyzdvihnem akurát herecký výkon Christophera Lamberta. ()

Z0MBi

Film je velmi podobný Se7en, ale na tuto legendu rozhodně nemá. Vypadá spíše jako chudý příbuzný. Mně se ale tento film přesto líbil a nevidím důvod proč se na něj opět někdy s chutí nepodívat. ()

infernet

Já bych to tedy se sedmičkou nesrovnával. Něčím být vrah přece motivován musí a že se jedná o bláznivýho křesťana pro mě ještě nedokazuje, že tvůrci vykradli jiný film. Navíc jsem před shlédnutím tohoto díla viděl Krále Galů a po té hrůze, kterou jsem neměl sílu dokoukat, si Vraždami podle Jidáše u mě Lambert celkem spravil reputaci. Mně se na to i opakovaně docela dobře kouká, tak proč ne 4* ()

harvy

Jeden z lepsich filmov od Mulcahyho , ktoremu ,ale zial chyba lepsia hudba , ktora by navodila lepsiu atmosferu a taktiez charizmatickejsi zaporak. Ale najviac mi tu asi prekazal neustali dazd a v pozadi slnecne luce. Ale celkovo sa mi to na moje prekvapenie pacilo a ked som bol mladsi tak mi tento film dost nahanal hrozu ,ale teraz len skor usmev na perach :) A mimochodom na sluzobnom vozidle detektiva Johna Prudhommeho je poznavacia znacka 352 B.C. ,ale predpokladam ,ze autori to nejako nezvladli a malo tam byt 325 B.C. ;) a kto pride nato ,ze preco ma u mna velke + :D ()

FREEWHEELER

Keď sa z vyšetrovania vraždy stane napínavý, miestami akčný príbeh, u mňa to zle neskončí. Tentokrát nebudem hodnotiť nič hlbšie, pretože dobrých kriminálok je málo a ja som takpovediac odsúdený sa tešiť z každej. ()

lobo87

Priemerný thriller snažiaci sa priblížiť atmosfére kultového Fincherovho Sedem. Nedarí sa mu to ani zďaleka. Napriek tomu je to výživný a zaujímavý film s obstojným Lambertom v hlavnej úlohe. Ten, kto ešte nevidel spomenutých Sedem bude film možno ešte zaujímavejší... 65% ()

harycek

Vcelku zajímavý film, špikovaný napětím a drsnými scénami, který pěkně plyne až k předvídatelnému konci, ale nuda to určitě není! ()

koza3

Nejvíce mě dokáže na*rat, když mají čeští distributoři potřebu se kreativně pochlubit svým vymyšleným názvem filmu. Originální Resurrection se dá přece tak hezky přeložit a ne spoilovat v názvu a vymýšlet koniny. Film samotný měl dobrý rozjezd, ale finále, kdy poznáme vraha a začíná honička o čas ztrácí na hodnotě. Navíc finální killing spree v nemocnici do toho modelu moc nezapadá. Třešnička v podobě finálních úsměvů a teď už bude život super to celé korunovaly. Filmům jako Sedm to nesahá po pupek, ale něco to mělo do sebe a ať se propadnu jestli se mi dnes večer nebude zdát o odřezaných končetinách! ()