Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

oRi11

Thriller Resurrection, je vystavěn na klasickém krimi příběhu, který doplňuje náboženská skládačka, obohacená o pohledy na zohavená lidská těla. Bohužel snímek doplácí na nevýrazné herecké obsazení, málo rozvíjí charakter i tajemnost postavy vraha, postrádá silnější atmosféru a napínavých scén se najde jen pár. Vše navíc narušuje kamera, která je vždy v důležité nebo napínavé chvíli roztřepaná a chaotická. Inspirace snímkem Se7en je jednoznačná, ovšem kvalitu, těchto filmu je zbytečné srovnávat. ()

Hanes88

Pro mě velice výborný krimi-thriller, přesně takový druh filmů mám rád. Lambert v hlavní roli super, záporák taky výborný. Na rok 99 i výborně natočeno. 80%. ()

vander19

7 bolo božie, zážitok ako sex na pláži s modelkou Victoria Secret. Hlavne preto som očakával aj od tohto filmu niečo viac. Už dosť dlho som o tomto filme som vedel, ešte dokonca ešte z čias kedy vo veľkom fičali videotéky a podobné zariadenia. Ch. Lambert v úlohe hlavného detektíva nesklamal. Ale čo sklamalo bol celkovo príbeh. Necítil som absolútne mrazenie za krkom z napätia a príbehu. Nepríjemne na mňa pôsobila aj kamera. Čakal som oveľa kvalitnejší projekt, ale namiesto toho som dostal priemer, ktorý miestami aj dosť nudil. ()

Paldiny

Inšpirácia jasná, ale nemá to jediné hluché miesto, telá sú rozporcované do detailov, napätie aj strach o postavy je prítomný. Vedel by som síce namietať voči hyperaktívnej kamere, tiež niektorým logickým "prečo" (žene nezavolal / parťák radšej nespadol / použili brokovnicu pri znehybnení), nehovoriac o distribučnom preklade, ktorý prezrádza čo malo zostať utajené. ()

woodsman

coze tak toto bol tiez riadny brutal tie tela fuj a na konci ked to ditea chcel zabit zmrd skurveny jeden kamos hned vedel ze to bude vrah ked ho videl prvy krat ()

willis

Ubohý pokus o rádobykopii sedmičky, ale Fincher je jenom jeden. Film parazituje na Sedmičce tak nechutně jako kapela Dědek Mládek illegal band parazituje na Mládkových hitech. Film je absolutně bez atmosféry. ()

1945

Ačkoliv má film stejně jako "Sedm" položen základní kámen na náboženském fanatikovi, neztrácí napětí a člověk jej celý shlédne jedním dechem ()

smetyl

Už od zažátku mi bylo jasný, že jde o tupější, chabější a celkově slabší kopii nebo spíše pokus napodobit Sedm a sežrat si nějakej ten dílek z jeho úspěchu. No nepovedlo se. Už od začátku to nepůsobí tak opravdově jak bych si představoval a herecké výkony jsou také dost slabé a kvuli některým jejich rozhodnutím vznikají ve snímku patrné nelogičnosti. Přesto musím zhodnotit nápad, rozřešení (které jsem vážne nečekal!) a originalitu. Samozřejmě převzetí námětu z daleko lepšího "sedm" je tak trochu špatnost ale nápad brát si kousky těl a pak z nich složit jedno úplné je dost dobrej a jako takovej oddychovej film pro nenáročný je to pecka. Rád se na to podívam ještě někdy http://www.youtube.com/watch?v=sRNXpi1n4L0 ()

Terezinka198

"Drsný a krvavý" thriller? Spíš komedie... velmi smutná komedie, která je postavena na hlavu, a zajímavých je pouze pár minut a hlavní myšlenka, která je tady nedotažena a vrah je tak směšný, až to bolí. Kdyby to ztvárnil někdo jiný nebo kdyby všechno bylo jinak, jen ta hlavní myšlenka by se zachovala, prosím. Ale takhle? Bleh. Smutný výsměch. ()

Strike

Slušná Bčkovitá odpověď na Fincherův film Sedm. Film je asi tak na ***, ale protože se mi tam líbil Lambert, tak mu šoupnu hvězdičku navíc a zařadim film , v mé stupnici, k jeho dosavadním dvěma nejlepším - Highlanderovi a Gunmenům. ()

kukentipla

O čem to je? Máme zde drsného poldu, patrájícího po zabijákovi, který svým obětím ušmikne končetinu a nechá je vykrvácet (asi nějaké rituální vraždy). Co já NATO? Takhle film připomíná nepovedenou kopii sedmičky. Film to není vysloveně špatný nebo nudný. Při jeho sledování jsem se nedokázal odpoutat, že tohle vše jsem viděl v sedmičce. Jenom to mělo mnohem větší grády. Pánové, opisovat se nemá. ()

RomeroIsGod

Variace (kopírka) na Fincherův hit Sedm, která ale není vůbec špatná. Lambert je koukatelnej, vraždy dobrý, deformace těl pěkně udělaný. Napětí a temná atmoška prostupujou celym filmem a pointa není marná. Já byl spokojenej a jako menšího mě to docela děsilo. 75% ()

Mortemiss

Nějaký ten ficúchyl si pořídí motorovou pílu a začne sekat lidi, když v tom ho napadne- Proč já kokot bych si nemohl poskládat Ježíše?. Tak si vymyslí plán, v knihovně si půjčí od Patizóna Bibli a jde číst. Po promyšleném plánu se vydává na cestu a začne s pomocí kvalitního lepidla Herkules, lepit části lidí dohromady. Má štěstí, páč jeho činy se zabývá emociálně nakousnutý detektiv. Po mnoha a mnoha hodinách se konečně najdou, dají si letmí polibek na tvář, pochválí svou práci a pomilují se ve vězeňské cele. Takhle bych si tento film do budoucna představovala. ()

arcticsky

Drsná, bizarní kriminálka která má docela švih a spád. Snad jen v hlavní roli měl být někdo s větším charismatem...Lambert je slabý herec, to nikdo nepopře. ()

Grafito

Svýho času byly snahy srovnávat Vraždy třeba se Sedm.. naprosto nesmyslné.. Vraždy jsou schématicky klišovitou detektivkou s pravda brutálníma scénama, ale ani omylem nepřekračujícíma svůj ryze béčkový první plán.. k opakovanému shlédnutí prakticky není důvod.. narozdíl od Sedmi.. ()

Sista

Tnto snímek je podle mě celkem kvalitní (i když klišoidní) podívaná, mám k němu jen pár výhrad: hlavní detektiv v podání Ch. Lamberta na mě působil velmi samolibě a nepříliš inteligentně, občas i směšně, takže trochu kazil celkový zážitek. Dále -spoiler- agent fbi je tak podezřelý, že mě potom absolutně nepřekvapilo, že to je vrah a od scény v kavárně jsem to věděla na 100%, takže další věc, která kazí dojem. Poslední připomínku mám k příliš agilnímu distributorovi filmu do ČR - prozrazující překlad názvu bych ještě skousla, ale překládat jména apoštolů do češtiny? To už fakt zavání nedůvěrou v inteligenci diváků..celkově dobré 3* ()