Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

corax8

Je tam vše co v takovýchto filmech bývá. Odvolávání případů, déšť na místě činu. Unavený a v soukromý neštastný detektiv. Na druhou stranu pár momrntů je opravdu napínavých. Závěrečná záchrana dítěte je jedna z nejhůře natočených scén, mohli se snažit trochu víc. ()

KcarlosK

Jeden z těch počinů, pro které mam kdo ví proč slabost. Podobnost a možná i vykrádačka Se7en. Ale nebýt tohoto silnějšího brášky - bylo by hodnocení všech také tak slabé ? Pochybuju. Prostě se jen namlsali. Já bych to nesrovnával. Jidáš má atmosféru, příběh, napětí i zvraty. Baví mě to a je halda mnohem slabších filmů. ()

Pecca007

Vykrádačka svého staršího a nabouchanějšího bratra "Sedm". Ovšem, musím uznat, že tenhle duplikát je také kvalitní. Russell Mulcahy si dal na záběrecj opravdu "hezky" záležet a Robert Joy je ten, co udělal z obyčejné kopie, zajímavou kopii. ()

XpointCZ

Tenhle beckovsky thriller nakopava zadnice i nekterym ackovym thrillerum Pro me hodne prijemne prekvapeni na patecni vecer! Joy i Lambert dobry! **** ()

Puchyr

Pekelně skvělé, pravda tento film je brán jako béčko, v podstatě je to pravda na takové velikány jako Sedm, Mlčení jehňátek a Červený drak tento snímek rozhodně nestačí., ale příběh je to co mě dostalo,, sestavování Kristova těla. Drsně, originální a ta temná trýznivá atmosféra tomuto filmu dost pomáhá. Vrah sice jedná naprosto nelogicky, ale co copak psychycky narušený vrah potřebuje motiv k vraždě,, I ve již výše zmiňovaných filmech to bylo vlastě podobné, kdy vrahové prostě poslouchají svojí mysl a proč vlasně zabíjejí je jim v podstatě jedno a já právě veřím že na světe je takovýchto lidí spousta a proto se mi to zdálo i věrohodné inu když magorivy šíbne světe div se. Skvělý a vynikající je Lambert v roli zoufalého detektiva co krůček po krůčku skládá do hromady tento neobvykle krvavě drsný příběh. 75% ()

petronella

Tak trochu sa mi to podoba na film Sedem, preto som sa na cely film pozerala dost kriticky. Dam 2 hviezdy, lebo asi zo seba dostali to najlepsie, ale v podstate to je beckovy film tak do verejnopravnej televizie. ()

Bald

Jak už to tady napsali jiní je to kopírka Seven. Ne tak dobrá jako seven, ale koukatelný to je i povícekrát, proto dávám 3 hvězdy. ()

Krissst

Film má skvělý námět, ale zpracování už trošku pokulhává. I když musím dát plusko za neskutečný chvat s dítětem, díky němuž odvrátil katastrofu a zbořil nepříteli celý plán jako domeček z karet. ()

hevys

třeba vykrádačka,mě se to líbilo minimálně uplně stejně jako sedm.lambert hrát umí, a nejen v tomto filmu.robert joy v roli psychopata také výborný. ()

Oxytocin

Považuji tuto "obdobu" filmu Sedm jako nezaslouženě nedoceněný thriller s náboženskou tématikou, kdy masový vrah se snaží zkompletovat Kristovo tělo vražděním lidí a odsekáváním jednotlivých jejich částí a opětovně skvělý Lambert je mu na stopě, aby svoje dílo nemohl dokončit. ()

Jirkacek

Vraždy podle Jidáše mé oči shlédly kdysi dávno před lety, nedlouho po jeho premiéře v TV a matně si vzpomínám, že se mi tenkrát film hodně líbil. V rámci objektivního hodnocení a napsání vhodného komentáře jsme si doma tento krvák pustili znovu. I když od jeho natočení roku 1999 vzniklo mnoho podobných filmů různé kvality, tak jsem si při závěrečných titulcích uvědomil, že stále patří mezi ty nejlepší thrillery o masových vrazích. Roky nic neubraly na jeho brutální kráse, oscilujícím napětí a temné až syrové atmosféře bez prostoru odpočinku či uvolnění v podobě nějakého humoru - tedy až na pár trapných vtipů. které říkal detektiv v podání Lelanda Orsera svým kolegům. Hlavním hrdinou však byl mnohem známější herec Christopher Lambert alias John Prudhomme, jenž se v tomto filmu stal vedoucím vyšetřovatelem hrůzných vražd sériového maniaka. Vše začalo nalezením těla mrtvého muže, jemuž někdo uřízl ruku a jako krvavý bonbonek přidal stopy, vedoucí k nalezení druhého těla. Když se za týden objevilo další, tentokrát bez hlavy, vyšetřovatelé pochopili, že vraždy někdo neprovádí jen tak beze smyslu, ale naopak - všichni mrtví totiž měli 33 let a jejich povolání a jména se shodovali se jmény apoštolů. Prudhomme si dal dvě a jedno dohromady a vyšlo mu, že do velikonoc chce vrah poskládat tělo Ježíše Krista a pokusit se o jeho vzkříšení. Jsem rád, že tento nadčasový motiv dokázali filmaři velmi dobře natočit, logicky poskládat a navíc navodit tak mrazivou atmosféru odpornosti a hnusu, která nás doma opravdu moc bavila. Jen mi ve snímku neseděla rodina Christophera Lamberta, respektive smrt jeho syna nesouvisející s případem a jeho deprese, které si filmaři mohli odpustit. Nebýt této zbytečnosti, dal bych možná i větší počet hvězd, ale i tak si myslím, že dávám hodně, viděl bych to tak na tři a tři čtvrtě. Vraždy podle Jidáše tak ode mne získávají čtyři hvězdy podle Jidáše ****. ()

typa

Zezačátku jsem si myslela, že půjde o průměrnou kriminálku, ale to platí tak pro prvních 10 až 15 minut. Pak přicházejí nečekané zvraty a herci hrají solidně. Nejvíc mě překvapila scéna s dcerou a pak ta s agentem FBI - nechci uvést spoiler, tak jen takhle naznačuji. Film mě vtáhl do děje, bavil mě. ()

zvendulka

Musím říct, že si z filmu pamatuji hodně, ale jen proto, že jsem ho viděla mockrát. Velice mi to připomíná ,,Sedm", opět je tu totiž náboženský motiv, vraždy a tajmené odhalování. Je to velmi kvalitní Thriller, ale až moc mi vadí ty podobnosti s filmem Sedm. Jedinou VELKOU odchylku kterou jsem tak našla(SPOILER!), byl konec, zde totiž dopadne dobře, což jsem upřímně nečekala. Je to velmi zajímavý film, ale pro mě nemá větší ,,hodnotu" než Sedm. Je to jako z kopírky, akorát trochu pozměněné. ()