Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Valigar

Ač mám velice rád Christophera Lamberta, tak si myslím, že na poli thilleru až horor-krimi se mu moc nedaří. Čekal jsem, že u Lamberta budu hodnotit nejmíň 4*, ale... Vraždy podle Jidáše jsou dobrý film, ale stále tam něco na 4 či top* něco schází. Ona prázdnota sráží tento film na lehce nadprůměrné 3*. ()

Trescha

Musim se chtě nechtě přidat k ostatním.Je asi fakt že kdyby nevzniklo Sedm tak nevzniknou asi s největší pravděpodobností ani Vraždy podle Jidáše.Nicméně i tento filmeček rtozhodně stojí za shlédnutí a Lambert snad poprvé vživotě dokazuje že je opravdu vcelku slušným hercem. ()

cocaine

Slabší odvar ze Sedmičky, ale i tak to bylo docela v pohodě...ale na rozdíl od Sedm se mi moc nelíbí konec a hlavně nevím čím to je, ale nejvíc mě to bavilo, když jsem to viděl poprvý. Sedm můžu vidět znova a znova a zanechává si to stále stejný napětí. Přesto slušných 80%. ()

zurivymlok

Lambertův osud trochu připomíná osud Kevina Costnera - oba krátce zazářili (Costner však neúměrně více), ale druhá půle devadesátých let pro ně znamenal prudký sešup (což je zvláště u Costnera smůla) a i když se oba občas snaží navrátit na vrchol tím, čím měli úspěch dříve, nějak to nefunguje. Lambert tu vsadil na kombinaci thrilleru a lá Tah jezdcem a režísérem jeho prvního a možná i jediného hitu Highlander. Výsledek je sice více než zdařilý, ale přesto mu něco chybí. V oblasti žánru je jedná bezpochyby o poměrně zdařilé dílko, které však absencí čehokoliv "navíc" ztrácí naději na úspěch. Výborná věc pro video, výborná věc pro televizi - avšak nedostatečná pro comeback či jakýkoliv výrazný zápis do filmové historie. ()

zigi

Není pochyb o tom, že inspirací je film Sedm. Ovšem Sedm má velkou výhodu v obsazení a kvalitě zpracování. Na Jidášovi je ale sympatický, že se nesnaží přímo kopírovat a má i vlastní myšlenku. Nakonec je z toho slušnej snímek se slušnou napjatou atmosférou. ()

Poga

Veľmi slušný film s výborným Lambertom v hl. úlohe. Zaujímavý námet, slušný scenár, avšak neochvejne budovaný bez dávky napätia, akoby pekne plynúci krok za krokom, bez invenčnosti, čo určite zráža hodnotenie dole. A ešte prílišná snaha o budovanie postavy Lamberta. To nevyšlo. Preto lepší priemer, avšak kvalitný. 60% ()

chosan

Tak tenhle snímek mě dostal, takto si představuji thriller, napětí, rozuzlení až skoro na konci a hlavně pořád akce dávám 65%. ()

Snakefinger

Tady je etalon žánru jednoznačně epochální film SEDM se kterým se chtě nechtě srovnávat musí. Christopher sice nevychází jako knokautovaný poražený jedním úderem ale na charismatického Brada Pitta a hlavně Morgana fakt nemá. Ale souboj to nebyl nebyl zrovna rovný, protože tenhle film je o jednu váhovou kategorii fakt níž. ()

vassil

Jaký je rozdíl mezi Vraždy podle Jidáše a Sedm? Z filmu Sedm se stal po letech nesmrtelný kult ke kterému se rádi vracíte. Vraždy podle Jidáše naopak po letech už vidět nikdy nechcete a přemýšlíte, co se vám na tom před 19 lety vlastně líbilo... ()

FauSSt

Srat na to, ze vykradli SEDEM, ale ten sustavny dazd a do toho svietacie slnko kopcit nemuseli...nedava to zmysel ani v SEDEM ()

Bragi66

Vrah skládá z částí mrtvých těl koláž, to už jsme viděli leckde - zejména v Sedm (1995). Děj tu moc nešlape, logika kulhá a Lambertův herecký výkon žádá od diváka víc sympatií, než sám dává (nebo jak to říci). Vcelku ale dobrá rozehrávka pro dlouhé zimní večery. ()

danick

Závěrečná scéna ostane v mé paměti provždycky... Bohužel... Celou dobu jsem musel chtě nechtě srovnávat se Sedm. A v poměru s tímto "vzorem" dopadl tento film opravdu bídně. Ale kus poctivé filmařiny v tom byl, proto 2**. ()

Jurator

Další varianta krimifilmů ve stylu slavného ,,Sedm". Příběh se tomu velmi podobá (i s oným náboženským záměrem neznámého vraha) a společné mají i množství nechutných záběrů. Filmy tohoto typu se evidentně líbí a líbit budou a jelikož bylo na co koukat, dávám ****. ()

Kikoo

Jeden z lepších filmů Christophera Lamberta. Pokud máte rádi téma sériových vražd, ač to tu bylo již mnohokrát, pak Vás tento film pravděpodobně vůbec nezklame. ()

kisho

Film bol trochu nestastne rozdeleny na dve casti. Jedine prekvapenie vo filme cely snimok nezachranil. Osobne mi niektore postprodukcne finticky dost vadili a mal som pocit ze sa pozeram na dost stary film. Lahko predpovedatelna story, ziadny herci, vizual stredne ok inak nic... Nie celkom som pochopil z tituliek aky podiel na vyrobe filmu mal Cronenberg. ()