Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Sista

Tnto snímek je podle mě celkem kvalitní (i když klišoidní) podívaná, mám k němu jen pár výhrad: hlavní detektiv v podání Ch. Lamberta na mě působil velmi samolibě a nepříliš inteligentně, občas i směšně, takže trochu kazil celkový zážitek. Dále -spoiler- agent fbi je tak podezřelý, že mě potom absolutně nepřekvapilo, že to je vrah a od scény v kavárně jsem to věděla na 100%, takže další věc, která kazí dojem. Poslední připomínku mám k příliš agilnímu distributorovi filmu do ČR - prozrazující překlad názvu bych ještě skousla, ale překládat jména apoštolů do češtiny? To už fakt zavání nedůvěrou v inteligenci diváků..celkově dobré 3* ()

Bozvav

Velmi dobrý thriller s překvapivě ještě lepším Christopherem Lambertem. Pro mne byl jeho výkon skutečným překvapením. Zápletka zapletená, atmosféra hutná, pár nelogičností by se našlo, ale nebuďme hnidopiši. Za mne lehce nadhodnocených pět hvězdiček. ()

#47

Když jsem zjistil že hlavní roli hraje Ch. Lambert, byl jsem připraven na nejhorší, ale nakonec jsem byl nadmíru spokojen. Jistě že je film plný hollywoodských klišé - problémový policista, jehož navíc zasáhla rodinná tragédie, pomsta za parťáka, inteligentní vrah který vraždí podle promakaného klíče, atd. atd. Že je film velmi podobný Se7en svou zápletkou, atmosférou, spojitostí s křesťanstvím či brutalitou....ano.. tento flim se mi líbil PRÁVĚ PROTO! ()

robo7773

*** (73 bodov zo 100) Rozmyslal som nad styrmi hviezdickami ale dal som ich len tri. Film nebol zly a je to niečo medzi priemerom a nadpriemerom. Klasicka "detektivka", kde nejaky psychopat zavrazdi par ludi, samozrejme dost brutalne a vzdy si niečo zoberie. Ked fízly pridu na to ze sklada kristovo telo, tak im asi nie je vsetko jedno. Zaujimavy namet ktory som predtym vo filme nevidel, mozno tak chcel poskladat frankieho, ale mu to nevyslo :)) ()

P.J.2

Po celou dobu jsem měl pocit že už jsem to někde viděl...ale naříkám že se mi to nelíbilo...docela dobrá kriminálka na večer. ()

alambert

V podstatě ve filmu bylo pár věcí, které mi docela vadily, ale jako celek to funguje dobře a člověk se nenudí ani jednu ze sto osmi minut. PS: Dost by mě zajímalo, proč je originální název Resurrection (Vzkříšení) do češtiny přeložen jako Vraždy podle Jidáše, o čemž se mluví až v 88. minutě(!), z čehož soudím, že to tvůrci asi už v názvu prozradit nechtěli. ()

MickeyStuma

Temný hororový thriller se veze ve své době na velmi oblíbených motivech náboženského fanatismu. Jeho komiksové ztvárnění se odlišuje od podobných snímků. Že v těch nejdramatičtějších chvílích neustále prší se už stalo pravidlem. Tady déšť tvůrci ještě pro větší efekt patřičně zvýraznili světlem v pozadí. Snímek se přísně drží tématu a nijak se nesnaží vybočovat. Drží si své tempo a patřičné napětí. A tak se stalo, že motiv ztráty syna hlavní postavy působí krapet rušivě. Na hlavní dějovou linku to nemá vůbec žádný vliv. Příběh je velmi jednoduchý a plný klyšé, ale vem to čert. Dobře se na to kouká a to je hlavní. ()

HH

Když ono je to celý takový nějaký šišatý. Člověk by měl být napnutý a snad chvílemi nedýchat, ale tady se spíš směje. A to nemluvě o dírách ve scénáři, speciální "trhané kameře" (ještě chvíli a měl bych tik)... Ta jedna hvězdička je spíš ze soucitu, ale hlavně proto, že jsem viděl i větší shity... ()

Lyžař

Stary dobry napinavy filmy. Tahle tvorba z devadesatek mela neco do sebe. Zadny zbytecny specialni efekty, zadny kudrliny. Vsechno prkne realne! Ma to sve zatracene kouzlo. Hercum to clovek veri a hudba dokonale dokresluje sceny. ()

GOREGASM

Před více než dvaceti lety se Vraždy podle Jidáše svezly na tsunami filmů o sériových vrazích respektive zejména na Fincherově Se7en, kterému se chce strašně moc podobat a snaží se ho někde i překonávat. Chce být brutálnější, což v doslovnosti páchaných ohavností je, ale jenom obrazem. Psychologicky je to plytké jako herecké charisma Chrise Lamberta, který si na téhle roli minimálně v mých očích vcelku pošramotil Raydenovské frčky. Ale to je jeho válka. Pro oko šokézní, pro psychiku lážo plážo. Ressurection se i u mně v devadesátém devátém svezl na krvelačné touze po vidění, ale po 23 letech už objektivnímu profackování neunikne. Krvavě prázdná, byť solidně natočená kopírka to totiž je. A ještě špatně zahraná. 50% ()

GIK

No to jsem pěkně naletěl. V domění, že uvidím skvěle hrajícího Christophera, jsem si zakopil toto DVD i přes vědedomí podivné zápletky o vrahovi, který skládá z více těl jedno. Nedočkal jsem se: ani skvěle hrajícího Lamberta, ani napětí, naopak jsem viděl jednoho z nejméně sympatických herců - kolegu pana Lamberta, nepovedené záběry a také neschopné policajty, kteří neprokoukli vraha. ()

Torgal

Scenár na môj vkus prehnane prešpekulovaný, ale nepopierateľne efektný. Inšpirácia Fincherovým Sedem z toho čiší na sto honov, ale nejedná sa zas o úplnú kópiu. Celkovo je to čistý priemer, nedokázalo ma to upútať natoľko, aby som pri tom o druhej v noci nezaspával. 5+/10 ()