Rodina Addamsova

• USA The Addams Family (více)
Komedie / Rodinný / Horor
USA, (1964–1966), 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Hudba:

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla (více)

Série(2) / Epizody(64)

Addamsovi vážně nejsou typická rodina. Naopak mají požitek ze spousty věcí, které by 'normální' lidi zděsily. Gomez Adams je abnormálně zámožný muž a je schopen splnit každé přání své choti Morticie: ať je to pěstování jedovatých kytiček, nebo večeře při svíčkách na hřbitově. Ale lidé, kteří Addamsovi navštíví, nevypadají zrovna nadšeně z více jak dvoumetrového, smrtelně bledého komorníka Lurche, či jeho pomocné ruky (doslova), ale vůbec z celé téhle povedené rodinky... (ČSFD.cz)

Mr.Floyd

Tomuto sa hovorí absolútna klasika! Tento seriál som miloval a v skutočnosti som si myslel, že je ešte o dosť starší (zrejme kvôli tomu čierno-bilemu prevedeniu). Skoro všetky diely super a na niektoré si pamätám do dnes. Akrobatické húsky Gomeza, zvodná Morticia, morbídna dcérka , mŕtvola Fester, obor Lurge či Morticiina matka- čarodejnica sú postavy, na ktoré budem vždy rád spomínať. ()

borec999

Na svoju dobu to bola určite pecka. I v dnešnej dobe je to stále pozerateľné a dejová premisa o čudesnej rodine mierne posadnutej smrťou je skvelá. Nemá to však až taký drive a v jednotlivých epizódach sa striedajú pomerne vlažné pasáže s tými vtipnejšími, pri čom vyhráva najmä prvá skupina. Filmy z 90. rokov od Sonnenfelda sú v tomto a vlastne aj všetkých iných ohľadoch omnoho lepšie a kvalitnejšie. Ale legendárna zvučka a Largovo: Zvonili ste? zaujalo snáď v každom jednom diele :) Lepšie 3* a 65% ()

DocBrown

Za vší tou bizardností se skrývá nejideálnější a nejharmoničtější rodina, kterou znám. Jak já jim záviděl ... i to odpalování vláčků by mě bavilo. Sledování každého dílu je jak pohlazení na duši. ()

Paity

Naprostý kult, který je neuvěřitelný i po tolika letech. A i když jsem ho takhle vychválil, ve filmotéce ho nemám. Proč? Protože si zrovna nelibuji ve věcech jako smrt, záhrobí apod. To ale neznamená, že to nemohu ocenit svým hodnocením. ()

Janega

Morbídne zábavná rodinka Addamsovcov svojim svojským čiernym humorom a prístupom ku životu patrí už medzi veteránov amerických sitcomov. Je to originálny námet na paródiu klasických hororov. Ich čierno-biele príbehy dokážu pobaviť aj po 50-tich rokoch, a to aj napriek tomu, že dnešný humor je na inej úrovni (a nemyslím tým na lepšej úrovni). ()

Sancty

Klasika morbídneho humoru. V detstve som to miloval, ale nevedel som mnohokrát doceniť bravúrne dialógy, takže mi ostalo užívať si iba všetky ostatné veci ako kulisy, rekvizity, Lurchovo "Zvonili ste?" alebo úžasnú Vec. Gomezovic famílii som naplno prepadol až po tridsiatke. Raritou je výborný slovenský dabing, teda až na nahovorenie väčšiny hosťujúcich postáv. ()

TERRORDROME

Ak si už niečo zaslúži nazvať klasikou tak sú to určite Addamsovci. Je úplne jedno že to má asi tak 1000 rokov, dodnes to nestratilo ani chlp zo svojej zábavnosti. Vytlemený blázon Gomez je neuveriteľne bohatý pako čo sa môže celé dni venovať vyhadzovaniu vláčikov do vzduchu, obrovský komorník Lurch s vyzážou Frankensteinovko monštra a nezabudnuteľným hlasom ako keď Godzilla prdí do jaskyne, plešatý elektrický magor fester, bosorácka babka, ruka v škatuli ( "dakujem ti Vec" ) a tak podobne... Zvláštnu pochvalu si odo mňa zaslúži Morticia ktorá dokáže s dokonalou gráciou prednášať strašné somariny. Skritizovať by sa dalo neustále opakovanie motívov keď furt príde niekto k Addamsovcom a roztrasie sa pri pohľade na výzdobu domu ( ten los s krivými parohami, mečúň s nohou v papuli alebo dvojhlavá korytnačka ). Nevadí, príval absurdných hlášok a dokonale infantilných gagov mi stále privodí dobrú náladu a mile debilný úsmev. Addamsovci skrátka válajú a hotovo! ()

Darth Maul

PUGSLEY: "Otecko, môžem ísť do cirkusu?" GOMEZ: "Čo ťa to pochytilo? Prečo by chcel ísť zdravý a normálny chlapec do cirkusu?" /// Pamätám si, že už ako malý chlapec som veľmi rád sledoval seriál o rodine Addamsovcov. Vôbec mi neprekážalo čiernobiele spracovanie a nesmierne som sa pri ňom bavil. Dnes, s odstupom mnohých rokov, som seriál opäť našiel v TV ponuke. Je to úžasné! Ten humor je veľmi milý, nevtieravý a čierno čierny. Jednu bizarnú situáciu strieda ešte bizarnejšia. The Addams Family je so svojím neopakovateľným šarmom absolútnym kultom medzi seriálmi! LUSK... LUSK... ()

Spectre

Vynikajúci seriál plný elegantného čierneho humoru. Inak dabing nemám rád, ale musím súhlasiť s Gemini-m: Slovenský dabing k Addamsovcom sa skutočne podaril. Na seriále sa mi obzvlásť páčilo Gomezove modelové koľajisko ... no povedzme si pravdu, kto by také vybuchujúce vláčiky nechcel mať doma? :-D ()

kapibara

Tenhle černobílý seriál jsem jako malá milovala.Slovenský dabing jej pro mě dělal ještě zajímavějším a dlouho mi trvalo,než jsem přišla na to že Vec (ta ruka z krabičky) asi opravdu patří nějakému herci,který musí chudák trávit celé natáčení schovaný pod stolem. A navíc ta melodie úvodní znělky! ()

Renfield

Kultovní pro mě osobně výjimečný seriál. Výjimečný v tom, že opravdu nemám rád dabing, ovšem tady si to bez slovenského znění představit nedokáži. Ale zpět k seriálu a třeba jeho dokonalému obsazení, ze kterého snad vyzdvihnu alespoň Johna Astina a Carolyne Jones, ti zde tvoří dokonalý pár, až pomalu nevěřím, že tomu tak není i v životě mimo filmové ateliéry a plátna. Chválit by se ovšem dali všichni herci a jejich postavy. Všichni jsou výborně zahraní a obsazení... dobrá, přece jen bych ještě neměl opomenout nejlepšího "domovníka" všech dob Lurcha. Taktéž úvodní znělku, kterou z hlavy nedostanu již nikdy a chytrý a vtipný scénář. 80% ()

Marsello

Jedno leto a markíza. Každé ráno som vstával okolo ôsmej len kvôli Addamsovcom. A tá čiernobiela im proste pasovala. ()

Rami

Parádní klasika s příjemně morbidním suchým humorem a dokonalým slovenským dabingem. Bohužel je onen humor často dosti předvídatelný a proto dávám 4 hvězdičky (84%) ()

mafe

Absolútna špica! Pamätám si, keď som bol ešte malý a dávali to každý deň na stv-čke... Každý jeden deň som pozeral. No a samozrejme neprekonateľný SLOVENSKÝ dabing. ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)