Rodina Addamsova

• USA The Addams Family (více)
Komedie / Rodinný / Horor
USA, (1964–1966), 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Hudba:

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla (více)

Série(2) / Epizody(64)

Addamsovi vážně nejsou typická rodina. Naopak mají požitek ze spousty věcí, které by 'normální' lidi zděsily. Gomez Adams je abnormálně zámožný muž a je schopen splnit každé přání své choti Morticie: ať je to pěstování jedovatých kytiček, nebo večeře při svíčkách na hřbitově. Ale lidé, kteří Addamsovi navštíví, nevypadají zrovna nadšeně z více jak dvoumetrového, smrtelně bledého komorníka Lurche, či jeho pomocné ruky (doslova), ale vůbec z celé téhle povedené rodinky... (ČSFD.cz)

Huguette

Snad nejkrásnější je díl, tedy "dvoudíl" , který vypráví o tom, jak se Gomez zamiloval do Morticie. Asi je to k smíchu, ale mě to až dojalo. A úchvatná byla i Carolyn, která zvládla zahrát obě sestry Frumpovy, které byly naprosto odlišné. Okouzlující je i vášeň, se kterou Gomez zbožňuje svou ženu, mám dojem, že John Astin musel pro Carolyn nějakou malou slabost mít i normálně =) Humor seriálu je milý a roztomilý, ale přesto ani neodolatelní Addamsovi nepřekonají "psaní" I Love Lucy. ()

lemonova

Milé. Niekedy trošku detinské a prvoplánové, ale väčšinou zábavné. Najviac sa mi páči postava Gomeza... "cara mia!" ;) ()

Rathalos

Toto je kultova zalezitost zo sestdesiatych rokov,hororovo-komedialny serial so sympatickymi hercami,vybornou zvuckou a legendarnymi postavami,paradna vec...:-) ()

Dimo

Pamatuju si, jak Addamsova rodina běžela v televzi, se Slovenským dabingem. Je tomu už dávno, ale přesto jsem nezapomněl, jak při domovním zvonku se otřásl celý barák, jak pekelně děsivý sluha alá Frankenstein ždy jen zamrčel, na extrémně černohumorné děti a Francouzského milovníka své ženy. Krásně zvrhlé. ()

-soch-

Ide o Addamsovskú klasiku a je to oveľa lepšie ako filmy 90. rokov. Dabing k tomuto filmu, ktorý si skutočne cením obsadili zaujímavími menami: BOŽIDARA TURZONOVOVÁ, MATEJ LANDL, DUŠAN KAPRÁLIK a MICHAL DOČOLOMANSKÝ.Réžia slovenských dialógov: ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ ()

AxelWers

Výborný hororovo-komediálny seriál môjho detstva. Postavy pôsobia skôr srandovne, ale sú veľmi milé. Malým mínusom je, že dej v ďalších epizódach časom začína trošku upadať. Plusom je slovenský dabing, ktorý sa v tomto prípade veľmi podaril. ()

albionlady

Kedysi (keď som mala okolo 7-10), som tento seriál žrala. S odstupom času musím povedať, že vôbec nie je taký vtipný a geniálny, ako sa mi vtedy zdal, väčšinu času mi tie epizódy prídu nudné a násilné. Škoda. ()

figliar

Klasika z detstva, keď som sedával pred slovenskou televíziou (tenkrát ešte celkom pozerateľnou) a užíval som si tento čiernobiely seriál. Gomez a Morticia u mňa na dlhé roky zostali najlepším seriálovým párom. Tento slovenský dabing by si zaslúžil ocenenie a mali by ho dávať za vzor súčasným dabérom. ()

bull!nka

...úžasná a nedostižná klasika...nepřekonatelná Morticie, role, která vynesla nominaci Golden Globe Award pro Carolyn Jones ;o) ()

Hermanka

Páni, tuny sentimentu, a nostalgie. Když mi matka u televize jako malému dítěti vysvětlovala, že je to vlastně vtipné. A také vzpomínka na to, že jsem se dočkala ohodnocení, že můj první chlapec vypadá jako strýko Fester. Když přejdu k samotnému hodnocení seriálu, myslím, že pět hvězdiček z pěti mluví za vše. ()

Azog

Nesmrtelná klasika. Opakovaný gagy nepřestávaly být vtipné ani po x dílech. Moje nejoblíbenější postava je Lurch se svým romantickým přízvukem a jemným přístupem :-D ()

cheonsacz

Kultovní seriál a jeden z mála v černo-bílém provedení, který mám fakt ráda. Pro milovníky černého humoru a rodinky jak vystřižené z Gothic časopisu doporučuji. Postavy Adamsovic rodiny jsou prostě legendární (jak by řekl Barney) ()

Kozy9

Klasika všetkých klasík. Najlepšie spracovanie Addamsovcov pod slnkom. Nepôsobia totiž umelo, ale nadmieru realisticky, nepôsobia trápne ale vtipne, ich humor nie je nemiestny ale láskavo vtipný. Nie je možné doslova opísať nezabudnuteľnú atmosféru, ktorú tento seriál vysiela, tie dokonalé herecké výkony, tie postavy, tí herci, tie kulisy či legendárna hudba. Všetko do seba bezchybne zapadá a vytvára neprekonateľný celok a poklad svetovej kinematografie. Nejestvuje nič čo by dokázalo poprieť dokonalosť tohto seriálu. Spracovať motívy dekadencie a morbidity tak jemne a vtipne je takmer nemožné no Addamsovci to dokázali na jednotku s hviezdičkou. Klobúk dole pred tvorcami tohto skvostu. 95% ()

Stanix

Vrátil jsem se do svých dětských let a pustil si tento skvost, dle mého názoru stále nejlepší verze Addamsových a to i přes datum výroby, dokonce i slovenský dabing zde seděl přímo výtečně. ()

Scraffy

Dokonalý seriál! Úžasné postavy, ktoré sú zvládnuté a zahrané na jednotku. Výborná atmosféra, ktorá je pekne pochmúrna. Keď som bol mladší, tak som tento seriál miloval. A teda vlastne počkať... Ja ho stále milujem! ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)