Rodina Addamsova

• USA The Addams Family (více)
Komedie / Rodinný / Horor
USA, (1964–1966), 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Hudba:

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla (více)

Série(2) / Epizody(64)

Addamsovi vážně nejsou typická rodina. Naopak mají požitek ze spousty věcí, které by 'normální' lidi zděsily. Gomez Adams je abnormálně zámožný muž a je schopen splnit každé přání své choti Morticie: ať je to pěstování jedovatých kytiček, nebo večeře při svíčkách na hřbitově. Ale lidé, kteří Addamsovi navštíví, nevypadají zrovna nadšeně z více jak dvoumetrového, smrtelně bledého komorníka Lurche, či jeho pomocné ruky (doslova), ale vůbec z celé téhle povedené rodinky... (ČSFD.cz)

Alfréda

Pokud mám být upřímná tak jsem trošku, trošičku zklamaná...Addamsovu rodinu jsem nikdy dřív neviděla a byl to pro mě pojem. Když mi byli čtyři roky a chodila jsem do školky, dívali jsme se na nějakou kreslenou ptákovinu a hned po ní začínali Adamsovi :) na ty jsme ale bohužel nekoukali. Úplně mě učarovala Morticie a její dlouhé černé vlasy...a úvodní titulky bylo všechno co jsem tenktrát stíhala zaregistrovat. Teď jsem měla konečně možnost podívat se na víc než jen titulky. Představovala jsem si hororovou komedii, a vyšel obyčejný americký sitcom, který horor připomíná jen tím, že se odehrává ve starém domě. Neříkám, že nestojí za shédnutí, ale čekala jsem něco jiného. Zkrátka a dobře sitcom o trochu podivné rodince ale po hororu ani stopa. ()

E=mc2

asi najlepsi serial mojho mladi..Vynikajuci slovensky dabin/jeden z mala/..Larch,stryko Fester, MOrtysa,Vec..bratranec It..proste bomba..:) ()

tom88

Jeden z naj seriálov čo som videl, tomuto humoru sa nedá odolať. Postavičky pozná asi každý. Možno je aj lepšie, že to je čiernobiele, keby to malo farby možno by to stratilo svoje kúzlo. 88% ()

Susinnon

Seriál so zvláštnym čarom, ktoré ani po rokoch nevyprchalo. Páči sa mi to rovnako ako v detstve, kedy ma táto svojrázna rodinka strašne fascinovala. ()

filmmovier

Prokázal jsem Addamsům malou laskavost a věnoval jim své 1000.HODNOCENÍ! A neudělal jsem chybu. Tenhle seriál je klasika a já se po mnoha zhlédnutích Sonneneldových dítek konečně dopracoval i k tomutu navýsost kouzelnému a ohromně nezapomenutelnému seriálu. Úvodní znělka - nezapomenutelná. Černobílý obraz tomu dodává kouzlo. Kouzelné zápletky a hlavně úžasné postavy, Lurch tady obzvlášť válí. Geniální obsazení: John Astin je nejlepší Gomez, Carolyn Jones je nejlepší Morticie a ještě svého kolegu překonává. Nejlepší jsou ovšem Jackie Coogan jako obzvlášť kouzelný strýko Fester, nejvíce mě ovšem baví Ted Cassidy jako Lurch, hvězda tohoto seriálu. A i Wednesday a Pugsley jsou úžasní. Skvěle obsazené jsou i sebemenší role. Vážně, v téhle rodině by byla radost žít, já tam chci!!! A musím pochválit i absolutně precizní slovenský dabing, který nejenže překvapil, ale hlavně potěšil. Kult na druhou toto. Nikdy nezapomenu na Lurche, strýka, zvonění, při kterém se otřásá celý dům, na Kleopatru, na kouzelné interiéry domu a hlavně na Lurchovo: "Zvonili ste?" a jeho výrazy.... Klasika, která je naprostou povinností pro všechny. Chci Věc a mučírnu!!! Seriál, který je dokonalý v každičkém detailu. Opravdu. 100% - ne, mnohem víc!! ()

Avathar

Síce som už seriál videl dosť dávno, ale neopakovateľné gagy sa mi silno vryli do pamäte. Dúfam, že sa k tomuto seriálu ešte vráti nejaká televízia. ()

dANo

Aj keď seriály nemusím, tak toto si pozriem veľmi rád kedykoľvek... Addams family (špeciálne so slovenským dabingom) ako pôvodný čiernobiely seriál je plný humoru (samozrejme čierneho:), úžasných hlášok ("... zvonili ste?":)) a perfektných hereckých výkonov. Ktorá TV to opäť zaradí...? ()

PollyJean

docela zábavný sitcom, který je pro mne spojený se velmi zdařilým slovenským dabingem. Addamsovo neustále opakované a stále procítěné: "Tiš, to bolo francúzsky!" si pamatuju dodnes. ()

Jaro.Krafcik

Dočkali sme sa a mame tu znovu Halloween, hneď vytiahnem seriál ktorý som dokončil pred pár dňami. Svoje čaro mal aj teraz a zrejme ide o prvý a posledný čiernobiely seriál čo som videl. Tiež o jednu z najlepších úvodných zvučiek ktorá je dosť chytľavá. Filmy a novšie spracovania zatiaľ túto klasiku neprekonali. 4* ()

dr.jacoby

Takže zrejme vzniklo 64 dielov tohoto kultového seriálu. Neviem, koľko ich vysielala naša televízia, ani neviem, koľko som ich videl ja. Ale tie, čo som videl ma rozhodne dokázali pobaviť. Väčšinou všetky diely o tom istom, ale to predsa u rodinky Addamsovcov vôbec nevadí. 100 % herci, perfektní. A samozrejme skvelý dabing. Asi najlepšie do slovenčiny nadabovaný seriál. A ktorá postava je môjmu srdcu najbližšia - no predsa najväčší odborník na žiarovky, nazabudnuteľný strýko Fester. ()

made1

Kdysi jsem tento seriál zbožňovala, a protože se už jen těžko objeví v českých zemích a navíc s původním slovenským dabingem, musela jsem ho vidět znovu. Pět hvězdiček je přesně tak akorát pro dílo, které časem jen získalo na hodnotě. ()

Forsberg11

Pre mňa jednoznačne seriálová legenda. Nočné mory som z tohto nevídaného mixu rodinnej komédie a hororu mával veľmi dlho. Hrôzu mi naháňal hlavne bratranec It, komorník Lurche a ruka. Nie je to samozrejme žiadne vyberané majstrovské dielo, či prepracovaný seriál, no nostalgia a kultovosť, ktorá sa s ním v očiach mojej generácie spája je úctihodná. A pritom sa jedná o tak neskutočne zvláštnu, bizarnú, neuveriteľnú a miestami až nepríjemnú záležitosť, že to v dejinách kinematografie nemá obdoby. 70 %!! ()

Melios

Morbídne,ale vtipné. Jediný čiernobiely seriál ,ktorý aj po tak dlhej dobe ostáva kvalitný. Mne pripadá skoro bezchybný. 95% ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)