poster

Plavba smrti (TV film)

 • Španělsko

  La piel azul

 • angličtina

  The Blue Skin

Thriller

Španělsko, 2010, 96 min

 • SOLOM.
  **

  Jako první jistě každého napadne srovnání s německým thriller Open Water 2: Adrift (Odsouzeni zemřít) a tím pádem nejste ani moc daleko od pravdy. Což samozřejmě moc lidí nepotěší a jak vidno dle nízkého hodnocení na internetu ani nepotěšilo. Já však patřím k té skupině diváků, která dá každému filmu šanci a tak jsem byl zvědavý i na tento televizní kousek. Tedy hlavně na to, jak se s tím Španělé popasovali. Ze začátku to nebylo ani moc zlé. Skupinka lidí mi byla docela sympatická, dívky pohledné, přestože jsem si u každé druhé scény říkal – tohle jsem už viděl někde jinde, ani jsem se u toho moc nenudil. Na můj vkus tu však bylo až příliš málo pokusů o záchranu a až moc okaté nelogické chování snad poloviny osazenstva. Tvůrci se to snažili zamaskovat polonahými děvčaty, které do jedné odhodily svršky plavek (no dobrovolně ne) a jakousi napodobeninou dramatické vložky, kdy se začnou všichni psychicky hroutit a dělat ještě blbější rozhodnutí. Perličku tomu však nasadila poslední půlhodina a připlutí malé skupinky afrických imigrantů. Ať mi nikdo nevykládá, že čtveřice celkem namakaných týpků, nedokáže dát přes držku dvěma maníkům a jedné nemocné ženské. Tady už šla důvěryhodnost scénáře i některých scén zcela do háje. Jasně, proběhne pár pěstních soubojů, nůž pod krkem atd., ale zbytečně tak tvůrci znehodnotili své předchozí úsilí. Sice se snažili, aby jejich film nebyla jen jedna obyčejná kopie, ale já bych se bez toho klidně obešel. 40%(10.4.2018)

 • MickeyStuma
  ****

  Španělští tvůrci si vzali do tohoto TV snímku dva příběhy, které jsme měli už možnost vidět a spojili je k sobě. Děj podle skutečné události z německého snímku 'Odsouzeni zemřít' byl pojat stejně realisticky s pomalu budovanou atmosférou a zoufalstvím. Že se zbytečně moc netlačí na pylu a nedělá se z toho opravdový ponurý horor, je jedině dobře. Ona reálnost je pak více na místě. Ve zmíněném německém snímku se záchrany nedočkali, tady však ano, ale jiného, než by si představovali. Jako krvežízniví neřádi tu však zachránci vyobrazeni nejsou. To by už bylo opravdu přehnané. Je to televizní, ale tak dobře, že to téměř není ani poznat. Místy jsem pochytil i telenovelácké motivy, kterými jsou Španěle proslulí, ale ty záhy zase vyšumí. Je to hodně dobrý film, byť neoriginální. Přirozenost je zřejmá každou minutou, což dramatičnosti ve filmu velmi škodí, ale v tom je celé to kouzlo.(18.7.2014)

 • alambert
  *

  Dost trapná předělávka už i tak béčkového filmu Odsouzeni zemřít ( http://www.csfd.cz/film/223630-odsouzeni-zemrit/ ). Je tam navíc jen ta zápletka s afričanama, která mě tam ale akorát tak prudila. Jinak jako, to víte no, když zaváháte a nezbavíte se xindlu hned, tvrdě za to zaplatíte...Bohužel, takových ichtylů, kteří propásnou šanci a ohrozí tak i ostatní je hooodně. To je smutný...(9.2.2013)

 • Dlaha
  *

  Film o neuvěřitelné lidské blbosti. Hlavní zápletku bych ještě chápal, ok, může se stát, ale to, co následuje, je maraton hlouposti. Přehlídka aspirantů na Darwinovu cenu. Nedokázal jsem se s postavami nijak sžít, spíš jsem se popadal za hlavu, co to zas vyvádí. Ta jedna hvězdička je za pár napjatých scén, na které se dalo koukat.(8.2.2013)

 • HorrFi
  *

  Když jsem viděl, že to má jenom 38% tak jsem říkal, že se třeba kolegové z čsfd spletli a že to třeba nebude zas až tak hrozný.. bohužel měli pravdu.. ani trošku mě to nevtáhlo do děje a tim pádem mi bylo jedno jak to dopadne.. hvězdička za scénu, kdy se začalo řesit, že se nemůžou dostat zpátky na loď a potom už to byla fakt nuda..(18.4.2017)