Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

casioa....

Skoro ako Simpsonovci, ALE IBA SKORO. Čo sa týka rozsahu záberu a politickej (a inej) nekorektnosti, parodovania súčastného deja či čohokoľvek-na čo si spomeniete-Futurama nie len že nestíha, ale na Simpsonovcov sa ani len nechytá. Ani zďaleka nie. Niektorým to možno vyhovuje, ale mne rozhodne nie. Futuramu som skúšal pozerať tak isto, ako Simpsonovcov (diel po dieli), ale nepodarilo sa mi to (po prvej sérií som to stopol, išlo mi to ako v lete na saniach :) Nenašiel som si cestu k Philipovi J.Fryovi (čoby najhlavnejšej postave), bohužiaľ. Ale poznám kopec ľudí, ktorých práve Futurama chytila viac, ako Simpsonovci - koľko ľudí, toľko.....3,5*. ()

Madluska

Zajímalo by mě, kam na tu splašenou změť nápadů Groening a Cohen chodí! Taková spousta drobných genialitek v každém díle přece nemůže být dílem dvou obyčejných lidských mozků. Už jen vytvoření daleké budoucnosti, v níž existují sebevražedné budky, kde se lidé prohánějí potrubím, kde existuje robot-závislák a kde jeden pološílený dědula sestrojuje vynálezy, o kterých se nám dnes ani nesní, je úkol pro řádku scénáristů... Chovám k vám obdiv, Davide a Matte. ;-) ()

luksatka

Minulý díl byl dobrý, jak cestovali tím časem až do konce světa a jak profesor zabil Hitlera....prostě good seriál :D:D:D ()

Nassau

Jeden z vrcholů. Je až neuvěřitelné jaké množství různých vtipů dokáží tvůrci vecpat do jednoho dílu. V době, kdy Simpsonovi šli ve své kvalitě podstatně dolů, se právě Futurama stala poznávací značkou Matta Groeninga. A je potřeba říci, že plným právem. Nové série po dlouholeté pauze neubírají nic ze své kvality a Futurama si stále udržuje své postavení. Kdykoliv a kdekoliv se mě někdo zeptá, jaký seriál je můj TOP, slovo Futurama zazní vždy v nejširším okruhu kandidátů. (90%) ()

Ragdoll

Deset let od vypuštění jednoho legendárního díla (hádejte, které to je :) přišlo druhé, ovšem činit nějaká přirovnání je troufalé, přeci jenom víme, že se jedná o stejný druh zábavy a existuje jedno přísloví: Kdo dřív přijde, ten dřív bere a takhle to zafungovalo i tady. Futurama nemá tolik dílů jako Simpsonovi, ale stejně již vtip po nedlouhé době došel, takže první série perfektní, druhá chvalitebná, třetí ucházející a na zbytek už se ani nemíním podívat, jelikož je jasné, jaký výsledek bych dostal. Zajímavý příběh, flákač Fry a zloděj Bender jsou prvotřídní postavy a kdybych měl hodnotit jen začátky, 100% by bylo okamžitých. Bohužel, málokterý seriál kolem nás dokáže prosvištět bez jakékoliv újmy na svém potenciálu a tenhle není výjimkou a jestli se Groening rozhodne přijít s dalším projektem, nejspíše bude opět o něco horší. ()

Ivusha

cože?! Já ještě nehodnotila Futuramu? Škandál! Každopádně je to můj každodenní večerníček, na který nedám dopustit. A myslím, že ho mám snad ještě radši než 'Simpsny':-) ()

los.negros

Futurama je pro mě absolutně TOP seriál. Simpsonovi mám rád, ale Futuramu miluju. Už asi proto, že jsem velkým příznivcem všech filmů z budoucnosti, ale z velké části kvůli postavám Frye a Dr. Zoidberga a musím se přiznat, že mám futuramu rád hlavně kvůli českému dabingu, kde naprosto exceluje Jenda Dolanský. Jen doufám, že se mi jednou taky podaří tak krásně a nešikovně zakopnout a spadnou do "stroje času" a probudím se třeba o 1000 let později v budoucnosti :) 10/10 ()

Diabloxxl

Tento bizardný seriál som si zamiloval ešte viac ako starých dorých simpsonovcov. A to najmä pre futuristický vesmírny svet, ktorý vie ponúknuť také šialené príbehy v ktorých sa môže stať úplne čokoľvek. Pre mňa je to ten najgeniálnejší animovaný seriál s postavami kroré si roste zamilujete ako prihlúply flákač Fry a jeho najlepší priaťeľ robot Bender, ktorý kvôli prachom spraví úplne všetko alebo hlúpučký krabík Dr. Zoidberg, Morbo a plno ďalších. Čo ešte dodať? Snáď len polib mi muj naleštěnej zadek :) ()

DonQ

Mám rád Simpsonovi. Musím, však uznat že Futurama je ještě o dost vtipnejší. Díly jako Zamilovaný korýš nebo Bájná Atlanta se prostě nezapomínají. Těžko říct nejoblíbenější postavu, když jsou Zoidy, Hermes, Bender nebo i Fry tak kouzelní.. ()

Han22

Futurama je geniální seriál, kde kterému mám velice osobní a zvláštní vztah. Ale napřed k seriálu - obyčejný poslíček z 20. století se dostává do roku 3000 a do světa, který je jako splněný sci-fistův sen. Všechny moderní technologie známé z budoucnosti jako vesmírné lodě, lasery, roboti tu jsou, stejně jako desítky ras, planet a různých vymožeností. Tvůrcům se povedla neskutečná kombinace - zaprvé to všechno vypadá výborně nakreslené. Zadruhé je každý příběh originální a přitom známý, plný odkazů na sci-fi i skutečný svět, přesto s velice nečekanými pointami a tunou humoru. Řešení jsou krutá, ale většinou přitom vše dobře dopadne. Díky roku 3000 a animovaném žánru se tvůrci nemuseli držet zpátky a pustili se do všech možných žánrů, klišé, postupů a ze všeho vybruslili. Dokonce i na parafráze na Krajní Meze, jiné styly animace, jiné seriály či přírodovědný dokument dojde. A zatřetí od hlavních postav až po poslední štěk jsou všechny postavy geniálně vymyšlené, do morku kosti lidské (i když u robotů či ufounů to zní divně), vtipné, mají své osobnosti, vzorce chování a všechno jim to věříte. Přitroublý, obyčejný kluk s velkým srdcem Fry, osamělá, drsná i zranitelná Leela, povrchní leč hodná Amy, šílený a senilní vědec Farnsworth, jamajský byrokrat s nesmrtelnými hláškami Hermes, nechutný krabí looser Zoidberg a samozřejmě mistr zločinu, pařby a ten nejlepší kámoš robot Bender. A můžeme pokračovat dál od parodie na vesmírné kapitána Zappa, přes přehrávajícího Kalkulona nebo ženskou obdobu pana Burnse Mámu. Nebo mutanty, robopeklo, Omikroňany, mimozemského komentátora Morba atd atd. Do posledního je budete milovat. A ten osobní vztah? Futuramu jsem sledoval prvně a ne celou v roce 2007. Poprvé a naposledy jsem se stal shipperem a neskutečně fandil Fryovi, aby získal svou nedostupnou lásku Leelu. Tak nějak jsem v tom viděl sebe a tehdejší kamarádku, kterou jsem ještě jako velký romantik miloval, a marně se snažil získat. No kamarádka se šťastně vdala, má dvě děti a roky jsem ji neviděl. Ze mě se stal zahořklý cynik. Ale Futuramu jsem dosledoval a konečně se dočkal happyendu pro Frye a Leelu a při posledním nádherném díle jsem si i pobrečel. ()

Zagros

Tvůrci legendárních Simpsonů se vydali na pole sci-fi? To jsem si nemohl nechat ujít! Z počátku jsem byl naprosto nadšený. Šlo o stejně skvělý druh humoru v mém oblíbeném prostředí se spoustou parádních narážek na všechno možné. Přidaly se perfektně napsané postavy, které tvoří svými charaktery ideální pole pro spousty vtipných situací. První dvě série jsem se bavil náramně. Poté je trochu vidět, že tvůrcům dochází dech a brilantní nápady. Když jsem se někdy v páté sérii přistihl u toho, že se nudím, se sledováním jsem skončil a Futuramu ani nedokoukal. Tím ale neříkám, že je špatná, jen už je to ke konci tak nějak pořád dokola. Přesto nechávám vysoké hodnocení čtyř hvězd. ()

borec999

Tento kult( a 87%!!!) teda absolútne nechápem. Asi bude chyba na mojej strane- animáky až na pár výnimiek fakt nemusím a tento je toho ukážkovým príkladom... 15% ()

cold

Skvělý seriál, který spolkne Simpsonovi jako malinu. Bander je nejlepší postavička, jaká byla v animovaném světě vymyšlena. " A to nejsem žádný ROBOTOSEXUÁL (i když mě to v tomto případě docela mrzí)" ()

Davej

Ode mě je to jen slabší čtyřka. Oproti Simsonovým se u tohoto seriálu zdaeka tolik nebavím. Možná že je rozdíl daný částečně také tím, že Futuramu jsem viděl bez simpsoňáckého skvělého dabingu a jen s titulky. Nevybavuji si žádnou epizodu, která by mě opravdu dostala. Na druhou stranu mě potěšil třeba výlet animované posádky na robotí planetu Čapek 9 (bylo to v jakési podivné anglické transkripci). ()

Jancll

Jediný seriál, který mě dokázal rozesmát a dojmout zároveň. Dokonalé technické zpracování, perfektní zápletky, vynikající humor, postavy které si zamilujete. Matt Groening je prostě zárukou kvality. ()

Perry-

Good news everyone. Aneb další bláznivá jízda Fray, Bendera, Leely a dalších začíná. Škoda, že je jen 5 sérií. Počet sérií: 5 ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006