8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Endyis

Dobrý psychologický thriller. Chtělo to trochu ubrat na kýčovitosti (jako v případě Diplomové práce, kde bylo i více filozofična), ale rozhodně nemohu říci, že mě ničím nezasáhl. ()

lennyd

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) je znám svou diskrétností a zároveň zápalem pro věc. Jednoho dne jej vyhledá vdova po miliardáři, která najde v manželové sejfu porno nahrávku končící smrtí mladé dívky. Jelikož vše vypadá velmi autenticky, žádá po Wellesovi jediné -zjistit, zda je vše nahrané nebo zda opravdu došlo k vraždě. Tomovi se brzy podaří zjistit identitu dívky, a vydává se po jejích stopách až do nitra Los Angeles, tam, kde za peníze můžete dostat úplně všechno ... Nutno přiznat, že tento film asi není pro každého. I silnější povahy mohou mít v některých částech žaludek naruby, a to se Joel Schumacher hodně mírnil. Zákulisí nejtvrdších sexuálních praktit se mu ale podařilo ztvárnit dokonale. Podařilo se mu také výborně zvolit herecké obsazení - Nicolas Cage "utrápené" pohledy umí, a když jej podporuje Joaquin Phoenix v roli prodavače porno materiálu (jaký to kontrast, když jsem si jej nedávno užíval v roli katolického kněze), stejně tak skvělý Peter Stormare (od něj ale nic menšího neočekávám). Celkově výborné, i když do plného hodnocení ještě chloupeček chyběl.. ()

tomxxx

Tohoto filmu jsem se hodně bál, ale překvapil mě! Nicolas Cage ve vrcholné formě (na jeho poměry jeden z mála kvalitních filmů), hodně slušný příběh a kvalitní režie. Jednoduše film, který neurazí, možná i ohromí kontroverzními záběry. ()

Muse

Poslední půlhodina filmu je naprosto zbytečná, nadměrně emotivní a vlastně úplně k ničemu. Kdyby si režisér odpustil citové vyblití se hlavního hrdiny a nechal ho radši umřít ve finální přestřelce než aby si v závěru musel hrát na pomstou hnaného dobráka, usínalo by se mi lehčeji. Jdu si stáhnout nějaký krví nadupaný snuff... ()

asirtes

Rozlúsknuť len tak záhadné majstrovsky prevedené hrdlorezné sadomasochistické vraždičky s príchuťou pekelne temného rituálneho frcu, to proste nejde. Cageov hlavný hrdina sa preto ponorí po držku do nechutného svinstva najčernejšieho porno-biznisu a sprevádza nás prehliadkou tých najefektnejších psychických diagnóz pre kontolu zdravého dávivého reflexu. Prevelice jemnocitné a ohľaduplné "pokoukáníčko". ()

Pajkenzi

Výborná atmosféra skvělé herecké obsazení ( Nicolas Cage) bez něj by to nebylo ono ( sexy chlapáka) skvělý příběh s koncem který mě fakt překvapil. ()

noriaki

Dvouhodinová hutná temnota o fascinaci brutalitou a o svůdné přitažlivosti násilí. Téma by svádělo k lacinému stupňování atmosféry pomocí šokujících scén, ale Joel Schumacher se opřel o skvěle napsaný scénář. Psychologická drobnokresba přerodu hlavního hrdiny se povedla na výbornou, a nezkazil mu ji ani jindy nevýrazný Nicolas Cage. Joaquin Phoenix ho ovšem v pohodě přehrál a ani se u toho nezapotil. Pochválím ještě vynikající hudbu. K filmu pasuje tak dobře, že jsem ji většinu času ani nevnímal. ()

dANo

Veľmi dobrý thriller o pornografickom podsvetí, ktorý postupným gradovaním depresie a napätia dosiahol vo mne veľmi silný zážitok... dosť dobré obsadenie a aj herecké výkony sú nadpriemer. Film ale nie je určený pre slabšie nátury! ()

Timak

Tak toto je jak znovuzrození Fénixe. Po propadáku Batman a Robin se Joel Schumacher vrací jako kdyby Batmana nikdy netočil. Tenhle film ve mně zanechal na dlouho dobu pocit mrazení v zádech. Nicolas Cage je skvělý. ()

demented

To utrpenie, ktoré zažíva Nicholas Cage pri pozeraní snuffíku, je geniálne a vždy ma rozosmeje - vrchol charakterového herectva :) ()

JohnSmith

Hodně temnej a dusnej thriller,až mi z některýho porna bylo blbě.Cage je pořád stejný,Phoenix hodně zajímavý a Gandolfini se Stormarem nádherně úchylní a nechutní ()

swe

Moc fajn mysteriozní triller, který by snad byl i na plný počet, kdyby si odpustil ta odporná holywoodská klišé. Jinak moc zajímavý nápad. Kydání se lidskou špínou a snuff pornem, to tu ještě nebylo. ()

hroubek

Dlouho jsem film odkládal, ale včera jsem si konečně našel čas abych se do něj pustil. Film je hodně depresivní a netrvá dlouho aby se Vám dostal pod kůži a fandili jsme Nicolasi Cageovi, aby našel pachatele a udělal co je správné. To, že se film odehrává tam kam se moc režisérům nechce vstupovat je jenom dobře, protože film tak rázem získává nový rozměr. Joel Schumacher málem zabil Batmana, ale tady předvádí opravdu moc pěkné řemeslo. Není to příjemná podívaná, ale čeká nás prvotřídní zážitek a k tomu Nicolas Cage hraje jako o život. ()

Compadre

No teda, ufff...Z tohohle prostředí se tolik filmů zase netočí a ani bych je snad nevyhledával, ale dávali to jednou takhle v noci...najednou koukám, vidím Nicka Cageho, (film jsem do tý doby vůbec neznal) tak jsem se slitoval a koukal dál a ještě že jsem to udělal...originální ponurej thriller pro celkem silný nervy...těm prasatům jsem přál smrt na mčidlech. Jediná škoda je, že je Tom Welles nerozčtvrtil mačetou v detailním záběru, myslim, že by to byl adekvátní konec pro ten dobytek. Jak říkám..je to síla. ()

Danny F.

Věru povedený thriller, který upoutal mou pozornost od začátku až do konce. Zvláštní je prostředím ve kterém se odehrává. 65% ()

Brain-D

Jak už to všichni píšou, tak musím také souhlasit. Spolu se "Seven" opravdu nejlepší Thriller s naprosto dokonalou atmosférou. Cage je nadmíru sympatickej a jeho proměna byla potěšující. Proměna člověka, který se do svého pátrání až přes příliš zaplete. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher