8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

toyrider

Joelovy thrillery patří k nejlepším, alespoň podle mě.A od 8 mm jsem taky čekal víc, jak už tady bylo několikrát zmíněno.Stejně se ale nakonec nevyhnu čtyrem, na tři to není, už jen kvůli tradičně skvělému Schumacherovskému napětí a vtáhnutí diváka do děje. ()

Ravi

Vynikající a poutavý thriller, ve kterém u mě nejvíce zabodoval Joaquin Phoenix. Kam se takovéhle filmy poděly od té doby, kdy vznikl tento, to nevím. Člověk aby je pohledal. Atmosféru utváří pornografický underground a znamenití záporáci. 85% = 4/5 ()

J-o-k-e-r

Opravdové nadšení, děj je hodně drsný, tato tématika s mi zrovna nezamlouvá, a rád bych se lidem, jenž se v těchto kruzích pohybují, rád obloukem vyhnul. N. Cage udělal pravý opak, a jako soukromý očko do těchto aktivit pronikl. 8 mm po bažuju za jeden z nejpovedenějších Cageových filmů. ()

Dreadd

Joel Schumacher má občas tendence přidávat scény, které se svým významem blíží hodnotě absolutní nuly a i tentokrát přetrvává pocit, že 8MM by vůbec neutrpělo zkrácením o čtvrt hodiny, případně by se tento čas mohl vyplnit smysluplněji. Nicolas Cage předvedl na svoje poměry velmi dobrý výkon, téměř mu není co vytknout, jenom se mi nelíbil když se pokoušel o ztvárnění nějakých silnějších emocí, soukromé očko mu uvěřím až na tyhle momenty. Temnota příběhu vychází už ze samotného námětu, protože komicky by jej dokázal ztvárnit možná tak Uwe Boll a toho by naštěstí k takovému kvalitnímu materiálu nepustili. Scénárista Se7en se podruhé blýsknul a stíhá kromě kvalitní detektivky naťuknout i téma peníze a moc, představit ty nejzvrhlejší formy pornografie a v závěru bourá jakousi představu, že ta největší zvířata mezi lidmi se jim nutně musí podobat i vzhledově. A přitom to může být i "everyday normal guy", kterého pravidelně potkáváte třeba v kostele. ()

vyfuk

Joel je zajímavě rozporuplný režisér, který jeden rok vytvoří gayovského Batmana a poté mistrovské dílo. Volný pád a Telefonní budka jsou díla, která mě dostala a patří k unikátům světové kinematografie. Volný pád nás zavedl do podvědomí muže, kterému nesvědčí chaos a Telefonní budka vyprávěla úžasný příběh lidské nátlaku. Nyní se dostáváme do dimenze sadomaso pornografie toho nejkrutějšího typu. Dostáváme se do situace muže, který se pokouší rozkrýt smítko tajemného porna s vražedným podtextem. Cage se z počátku na roli možná nehodí, ale roli nakonec zvládl perfektně. 8MM je úžasný film, který může působit negativně, ale nakonec se z toho stane luxusní podívání pravého Joela stylu, jak to mám rád. ()

Autogram

Temné, nepríjemné, podobne ako Sedem, a pritom tie hlavné najhoršie zábery sa k divákovi ani nedostanú. Nahliadnutie do takéhoto filmového zákulisia nezostáva bez následkov pre detektíva a dúfam, že takýto film neuvidím už dlhší čas. –––– Tak koukej točit slušný porno filmy s kozatýma holkama, který mají hlavu a krk! ()

Ementaler86

Tak přesně toto si představím když se řekne krimi thriller. Je to drsné, je to surové, je to napínavé. Ono se ani není čemu divit, když to vzniklo v hlavě člověka, co napsal i mé milované Sedm. Nick Cage sedl do hlavní role jako prdel na hrnec, ale mě se stejně nejvíce líbil Joaquin Phoenix. V žebříčku nejlepších thrillerů bych to šoupnul na jednu z předních příček. ()

LibertyX

Pro me pomerne standartni thriller, jehoz atmosfera me vubec nedostala; naopak velkou prednost vidim v pritomnosti Joaquina Phoenixe. ()

silent cut

Každý má své temnější období...Každý...Nicolas Cage a Joel Schumacher zřejmě také... Co dodat. Ať jim to dlouho vydrží... ()

pfa

Velmi poutavý drsný film, opravdu s kvalitním příběhem, režií i výborným Nicolasem Cagem. [9/1O] (8MM, USA+GER, thriller) ()

manonfire

Nejlepší film o filmu.. No tak dost srandy. Je to neskutečně smutný a tíživý. Žádný thriller se mu svou úděsností nevyrovná. Sonda do pekla na zemi ve formě sadistické a ještě horší sexuality mohla dopadnout jako trapný pokus o nemožné, ale vznikl naopak mistrovský film. Neobávám se jej nazvat jedním z nejlepších temných trhrillerů všech dob. 100% ()

spikey1

Jeden z posledních dobrých filmů pánů Cage a Schumachera. Cage a jeho detektivní poloha je jako by mu byla ušita už do kolébky, taktéž nechápu proč se Schumacher nedrží toho co mu jde velmi dobře a to Thriller, který se točí okolo pornografie, jak poutavé, jak odpudivé, jak nápadité, jak skvělé. ()

DeathTheKid

Film ze sebe nevyždímal vše co se dalo. Myšlenka je fakt dobrá, ale řekl bych, že ve scénáři byly jisté vady. Trochu ho pozměnit (já fakt nevím jak, ale nebylo to z mého pohledu OK) a možná dát někoho jiného do hlavní role(záporáci celkem seděli), klaplo by to asi ještě líp. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Styxos

Film z časů, kdy ještě Nicolas Cage uměl hrát. Jeho detektiva jsem mu věřil od první minuty do poslední minuty. Naprosto temná a depresivní záležitost, kterou by líp natočil jen David Fincher a která mi ze začátku nevím proč docela připomínala "Muže, kteří nenávidí ženy" Mimochodem - Peter Stormare má snad nad parchanty a sviňáky patent ()

Wbcko

Ne dost temné, ne dost zamotané, bez větších zvratů. Vysoce nadprůměrná detektivka pro otrlejší povahy. Má přílišná očekávání naplnila však jen z části. 80% ()

voleman

Povedený krimi thriller s pořádně temným příběhem a slušnou atmosférou. Má to dobrý scénář, režii a dokonce i Cage tady hraje poměrně slušně. Kdybych to měl srovnávat s často srovnávaným filmem Sedm, tak tohle by opravdu vyšlo o trochu hůře, protože přece jenom to nedosahovalo takových kvalit jako právě Sedm. Něco málo mi tu přece jen chybělo k plnému hodnocení a navíc si myslím, že ke konci tomu začal trochu docházet dech. No každopádně slušné 4* si to jistě zaslouží. 80% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher