8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Rocky88

Andrew Kevin Walker je zajímavej týpek. Nejdřív Se7en, pak 8 mm. Sice tím svůj arzenál nápadů vyplýtval, ale to zatím nevadí. 8 mm není tak scénáristicky (spousta scén, kdy se netlačí na pilu), režijně (z šokující pásky vidíme prd, málo deprimující atmosféry) a herecky (Cage to v emotivních scénách moc nezvládl) vypiplaný, i tak je to ale celkem mrazivé a po mdlém prostředku filmu se v poslední třetině opět rozjede, je plný napínavých scén a hlavního hrdinu dožene Ďábel. ()

starbrejkr

Procházka Nicolasa Cage tou opravdovou špínou mě zaujala. Film se neodehrává většinu děje v nikterak strhujícím tempu, spíš jen pomalu rozplétá nitky a můžeme sledovat výborné Cageovo představení (ať si říká co kdo chce, je to vynikající herec, po skvělých netypických výkonech v Tváří v tvář a Obchodníkovi se smrtí mě opět přesvědčil), jak se ze sebevědomého a precizního detektiva mění v člověka strašlivě poznamenaného onou špínou. Ona nekompromisní závěrečná fáze mi nejprve moc neseděla, dost divně na mě působil hlavně noční telefonát matce Mary Anne. Ovšem od chvíle, kdy Tom stane před domem Mašiny, má to obrovské grády. Celkově se jedná o dost ponurý snímek se skvěle padnoucí hudbou a přesvědčivými herci i ve vedlejších rolích, opět musím ve svém komentáři vyzdvihnout talent Joaquina Phoenixe (snad se k tomu herectví brzy vrátí) a Petera Stormarea v další luxusní záporácké roli. ()

C0r0ner

Já musím říct, že, navzdory místním dobrým ohlasům, se mi 8 MM příliš nelíbilo. Celou dobu jsem si vlastně nevšiml nějaké poutavé atmosféry, která by z filmu dělala víc, než jen průměrnou detektivku. Cage tomu svým neherectvím taky nepřidává, takže za mě nic moc objevného. 60% ()

Topco

Temná exkurzia pornografickým priemyslom. Jedna z mála vôbec (pamätná je ešte Schraderova - Hardcore z 1979). Jeden noirový motív strieda druhý: pátranie po nezvestnej osobe sa mení vo vyšetrovanie vraždy, aby sa prípad napokon stal osobnou záležitosťou s cieľom chladnokrvnej pomsty. Absolútne minimum denných scén, dominujú ponuré a nehostinné interiéry či tmavé exteriéry. Veľmi solídny Schumacher a pozerateľný Cage. ()

Amroth666

Nečekal sem, že se k filmu dostanu až takhle v pozdějšim věku(heh paradox) :D) ... ale sem rád že sem na to narazil. Klasika Cage a filmy z devadesátek, silný období. ()

Wormboy

Vyborny thriller s temnou atmosferou,ale mohlo to byt ovela lepsie,ak by sa tvorcovia este trosku vyhrali so scenarom...takze to je to,ale aj tak mimoriadne nadpriemerny thriller... 90% ()

Dannysek4U

ale jo, proc ne, ta atmosfera je vazne drasticka, dokonce do ni nakonec zapadne i Nicolas Cage, od pocatku se stylizujici jako slusnak slusna. Stormare dokonale zly jako vzdy, velky aplaus pro Phoenixe, ma charisma jako svin. Provokativni, jen v mnoha okamzicich prilis na efekt ()

sulimo

http://www.csfd.cz/film/35240-diplomova-prace/ .......Nejdřív si pusťte španělskou Tesis a až pak se pokuste ohodnotit 8MM , jelikož po onom španělském luxusu, kde jste přikovaní k obrazovce a zárove se za tu zhypnotizovanost nesnášíte, je tenhle film nanejvíš, při nejlepší dobré vůli a s oběma očima zavřenejma za 3 hvězdy. Na atmosféru Diplomové práce to nemá, a to ani s tím hvězdným obsazením, ani zbla. Takže hodně slabě za 3 hvězdy a Cageovi jsem nic nevěřila. ()

Juto

Tento film v žiadnom prípade nie je film pre slabé povahy. Ale pre tých, ktorí majú radi temné thilleri a ich hrdinovia sú trochu komplikovaný. Výborné. 9,5/10 ()

mortak

Na pornografii je nejděsivější to, že nemusí hledat své oběti, protože ty stojí ve frontách před dveřmi produkčních a rvou se o "vysněnou" roli. 8mm přináší do mainstreamu téma, o kterém se v Americe raději mlčí (stejně tak jako se nemluví na veřejnosti o válečných kriplech). Proto je do filmu včleněna Wellesova manželka jako strážkyně rodinného krbu (její hysterické výlevy jsou nesnesitelně otravné - Proč ty? Protože to nikdo jiný nemůže udělat!). Přes určitou symboličnost (přeložte si do češtiny jméno úctyhodného milionáře) či nevěrohodné scény (divadelně pojatá zpověď produkčního), jde o nadprůměrný thriller, který se snaží špínu pornografie zobrazit v rámci hollywoodských mantinelů docela věrohodně. ()

campix

90tá léta byla živnou půdou pro Nicolase Cage a akční thrillery s ním, dá se také říci o Joelu Schumacherovi, že sem tam natočí opravdu dobrý film, jako například Telefoní Budka. Ale musím s těžkým srdcem říci, že 8 MM nepatří ani mezi Cagovi role a ani mezi Schumacherovi filmy. Na druhou stranu je o 100% lepší než většina současných filmů ve kterých "září" Cage v posledních letech. 8 MM mě v první polovině opravdu zaujal, ať už námětem nebo postupným odhalováním nitek případu. Háček je jen v tom, že Cageovi to jde nějak moc lehce a celkově to téma, ať je zajímavé jakkoli, tak po čase začne nudit a závěrečné rozuzlení nedostačující. Čekal jsem možná více, ale stále lehký nadprůměr ve filmové branži. ()

WolfR

Skvěle napsaný i natočený snímek s velmi zvráceným námětem. Skvělý koktejl brutality, násilí a deprese v inteligentním hávu. Škoda jen konce, mohl být lepší, 4 hvězdy. ()

KajusaK

V roce 1999 určitě velkáá pecka, já od filmu čekala něco jiného a asi i víc..Zápletka byla dobrá tak v 70% než začaly akční scénky, kde Tom vždy nějak zázračně přežil - dost zajímavé..Jinak to špatné nebylo, závěr třeba dokonalý, a žádný americký happy end..4* někdy shlídnu třeba znovu a poupravím :) ()

PanZahadnyCZ

Opravdu se mi začíná líbit styl, jakým Schumacher servíruje své filmy. 8MM je třetí film z jeho tvorby, se kterým jsem se setkal a zatím na mne udělal asi největší dojem. Velmi záhadná detektivka, která vsadila na originální téma - velice nehumánní pornografie, skrývající vraždu mladé dívky. Seriózní námět, místy skvělá hudba, dynamičnost a ještě k tomu jakási nepopsatelná atmosféra. Škoda jen, že Peter Stormare, jehož herectví obdivuji, si snad jako vždy zahrál jen velmi krátce, avšak já jsem ho hltal více než Cage-e. ()

otík

Brutální a proklatě temné pátrání Nicolase Cagee, ve kterém konečně ukázal, že umí i slušně hrát. Pěkné maso. ()

Noviik

Zajímavé, nechutné, často nepříjemné. Bohužel ale chybí taková ta tíživá atmosféra (lépe než Niktorius to nepopíši). Závěr byl bohužel předvídatelný, alespoň pro mě, celou dobu jsem tak nějak věděl, kdo bude Mašina... Každopádně mě dostal hlavně skvělý Peter Stormare. ()

URBAN

V některých chvílích to nebylo opravdu nic hezkého , pokud teda nemáte rádi sado maso , ale celkové to byla napínavá kriminálka která nenudí a když už tak jen pár prvních minut . Navíc Nicolas Cage byl ve své roli fantastický . Nebýt těch nechutností užíval bych si to více , ale je fakt že tomu všemu to přidávalo ikdyž to bylo nechutné , prostě kriminálka co chytne a nepustí ( 4.2.14/MAC ) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher