Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

herr_carter

Naprosto průměrná záležitost, okořeněná dvojicí koz paní Hejl...a teď když o tom přemýšlím,tak vlastně ani nevím, zda je to pozitivum...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Red Meat

Stupidní, nelogický, nesmyslný... Prostě vesměs špatný film, který je ale natočen natolik chytlavou formou a obsahuje tolik akčních a jinak zajímavých scén (ano, myslím tu s Halle Berry), že se u něj člověk prostě nestihne nudit. Podruhé bych to však stěží zvládl... ()

uzzi

Jedna z nejlepších ukázek nejblšího hollywoodského stylu: vyber cool postavu co dělá cool věci (hacking), přidej cool triky (vykradni scénu z Matrixu), namontůj postavám chytrý řeči a rádoby kultovní hlášky (žejo Travolto), ukaž pěkný kozy (žejo Halle Berry), celý to hoď do zajímavejch barevnejch filtrů (no přeci to fungovalo i v tom Matrixu). Nezapomeň na ženský, dej tam opuštěnou dcerku. Pak to celý rozmixuj a pusť do kina. Obrovsky naleštěné nic. ()

Cracker

Swordfish je film ktorý vás ničím neohúri ale ani nesklame. Môj názor je taký že by to potrebovalo lepšieho režiséra(M.Mann) aby s toho vzniklo niečo nezabudnuteľné. Každopádne pekný námet, ale veľa nevyužitého priestoru. Efekty sa dajú opísať len jedným slovom.... Na druhej strane pozitívne boli herecké výkony všetkých protagonistov. Akčná krimi s Travoltom to sa bohužiaľ inak ohodnotiť nedá. ()

Nemik96

Hackery nesnášim, ovšem filmy o hackerech miluji. Skvělá akční jízda s wolwerinem Hughem Jackmanam za klávesnicí, catwoman Halle Berry jako holkou pro všechny a Záporákem Travoltou ze kterého charizma přímo sála.Dalším plusem filmu je nabušený soundtrack který jsem si musel hned pořídit a všem mohu doporučit. Uděluji 4****. ()

see_sawandrew

Super švanda s jedinečně sebereflexním prologem, v němž Travolta shodí celý film předem. Následuje brilantní, sexy videoklipové balancování na hraně coolovosti a trapnosti, kde si to rozdá Vincent Vega s Wolverinem za asistence Catwoman a Rusesabagina. K tomu dokonale ujetej závěr, a máme guilty pleasure jak vyšitý. Mečoun si navíc nádherně střílí ze všech, kteří daj Greenpeace dvacku a myslej si, že změní svět. Tuhle ironickou hříčku mám stokrát radši než kasovní trháky, co se navzdory všem klišé ještě snaží srát mramor. 75% PS: Výborný soundtrack. ()

Loki_Six

"Have you ever heard of Harry Houdini? Well he wasn't like today's magicians who are only interested in television ratings. He was an artist. He could make an elephant disappear in the middle of a theater filled with people, and do you know how he did that? Misdirection." ()

iXtr3m3

Po technickej stránke veľmi vydarený projekt, ktorý samozrejme so skutočným hackerstvom nemá spoločné nič, ale dobre sa na to pozeralo. Sympatický kasting, Halle Berry topless, škoda že nie full frontal... :) Výborná akčná scéna, efektné spomalovačky. Dobrý film. ()

BlueZero

Celkom dobrý akčák s množstvom dejových zvratov. Samozrejme s typickými hollywoodskymi prehnanými akčnými scénami a nereálnosťami. Ale čo mi najviac vadilo boli bludy z IT. Smiešne klepanie do klávesnice a grafické skladanie trojana ;-D. ()

Jancll odpad!

Chci být hacker! Na krásných velkých monitorech luštit rébusy, být obklopený modelkami a luxusem, honičky s policajtama, prostě akce, žít naplno... Jsem ale hacker: Hrabu se ve zdrojácích jádra, shrbený u svěho nereprezentativního leč vytuningovaného stroje, obklopený prachem a samotou. Kdy se konečně přestanou točit takové kraviny? ()

wosho

Solidní akční výplach s pitomoučkým scénářem. Dominic Sena jej naštěstí dokázel efektivně natočit, producent Silver zas sehnal zajímavé herecké obsazení. No a vyšlo z toho toto. Film co sice uráží inteligenci i průměrného diváka, ale zas jej pobaví a navíc Halle Berry má jisté přednosti, které film zachrání i s tak pitomou pointou. ()

Honzick

Parádní akční sekvence, viz výbuch na začátku a výborný John Travolta a Hally Berry. Pro mě nadprůměrný akční film který sice má své mouchy ale celkově je to nadprůměrné dílko:) ()

dopita

Typickej hollywoodskej blábol. Tohle není tvůrčí film, ale vykalkulovanej hollywoodskej nesmysl kterej leze divákovi do prdele a je natočenej z jedinýho důvodu: vydělat prachy. Dívat se na to sice dá, ale podruhý bych to nechtěl vidět ani za nic. ()

Hanys_

Kultovka z mládí, která mě bavila i teď. Jackmanův hacker je fakt bizarní, skoro až parodický, nicméně to tak nějak to té atmosféry filmu přesně sedlo. Travolta si střihl dalšího skvělého záporáka, navíc takového kterému se fandit prostě musí (ty hlášky v Trávníčkově podání jsou prostě epické.) No a pak je tady Halle Berry... ()

Haymar

Dominic Sena je typickej videoklipař, tak proč se proboha montuje do Á-čkových celovečeráků?!?! Že umí dokonale zprasit vcelku zajímavý námět snad už dokázal u 60 sekund, ne?! Honza 3-volta se sice snaží seč mu síly stačí, leč marně... A Jackman je coby "king of hackers" přesvědčivý asi jako Rob Schneider coby 007! Ještě že Halle Berry je tak krásný "křoví" :-) ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)