Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

Hyb_rid

Řemeslně dobře zvládnuté dílko s pochybným scénářem a sakra cool vizuálem a ještě mnohem, mnohem víc cool Travoltou. Z nějakého prapodivného důvodu se mi to líbilo. 70% ()

cityman

Rukopis režiséra je na tomhle filmu zatraceně znát a je to moc dobře. Naprosto skvělá kamera, nenechá naše oči ani nachvilku vydechnout. Bombasticky vyhlížející exploze a divoké honičky jen potrhují fakt, že Dominic Senna je v divoké akci jako doma. Herci hrají co musejí, ale jejich "casting" je více než vhodný, navíc John Travolta jako padouch s pohnutkami, které by se až člověku chtělo chápat, je prostě vynikající. A pokud někomu vadí, že některé věci v tomto filmu jsou, řekněme "amorální", tak já jako divák tedy po zhlédnutí tohoto filmu rozhodně nepůjdu a nepřivážu někomu na tělo 10 kg trhaviny s ocelovými kuličkami abych dosáhl svého naplnění. Oni se totiž teroristi nechodí poučit do kina, ale někam úplně jinam a nevím, proč bychom mi normální lidé nemohli vidět jak by to mohlo být a ještě se přitom pobavit?! Možná, že film i můj názor přijde někomu hodně zvrácený, ale je to asi tak stejně zvrácené jako přijímat hostie a víno v kostele a tvrdit o tom, že je to tělo a krev pána! Žádný katolík si o sobě asi nemyslí, že je kanibal. :o) ()

system

Co proti tomu vsichni mate? Je to sice trochu pritazene za vlasy a scenar je deravejsi nez novela ceskeho zakona, ale ma to spad, akce je natocena velice slusne a Travoltovi role zaporaka sekne na miru, navic Halle Berry ukaze kozy :-)))))). ()

Jeržik

Odnesl jsem si z toho celkem tři poznatky. Travolta je blázen, Berryová hrát prostě neumí a Jackman by byl cool i v roli učitele tělocviku. ()

Klay

Dívat se na to skutečný hacker, tak se asi zadusí smíchy. Scénář rozhodně není silnou stránkou tohohle filmu, naštěstí je Dominic Sena skvělý akční režisér. Nebál bych se ho přirovnat k Bayovi; také používá výrazné kamerové filtry a dbá na to, aby vizuální stránka byla co nejvíc cool, zkrátka přesně jak to dnešní publikum od hi-tech thrillerů očekává. Proti hercům nemám námitek. Travoltův boj "terorismem proti terorismu" je na americké poměry správně nekorektní. Jinak ovšem nic nového pod sluncem, po skončení si vzpomenete sotva na pár umně natočených akčních scén (=úvod & závěr). ()

AlchENEMY

Zas tak hrozný mi to nepřišlo, žádný velkofilm ale v tomto žánru se dají najít daleko větší sra*ky než tohle :-) Akorát mi příjde konec jako pěst na oko, kdy celej děj není nějak zvláště propracovaně udělanej a závěr taková překvapivá makačka na mozek kdy je najendou všechno rozuzlení strašně zapletený:) 4 hvězdy otmu nedám ale moje hodnocení by se pohybovalo okolo 3,6 :) ()

peto580

zaslúži si to učite viac. Film je srdcovka pre mňa. A normálne by som mu nadelil také ozaj kvalitné až lepšie 4* ale keď som videl to hodnotenie musím pridať na slabších 5 ()

Renfield

Úplně zbytečný film jehož nejlepší scéna přichází hned v úvodu. Pak už se to motá v předvídatelných a stokrát viděných kolejích. Ano, pár akčních scén to sice trochu nahoru vytáhne, ale pouze slabě. Hugh Jackman se celkem snaží, ale ani jeho výkon film do výšin rozhodně vytáhnout nemůže. Travolta je prostě Travolta a Halle Berry vůbec není můj tip, takže se nepřidávám k obdivným komentářům ostatních. Pro mě ztráta času. 40% ()

mira007

Strašně slabý akční thriller z doby, kdy se internet v domácnostech stával stejnou samozřejmostí jako telefon v osmdesátých letech, takže když v názvu bylo slovo hacker tak to bylo něco extra, jenže to dneska nikoho asi už nevzruší a přesně tak ani celý zbytek filmu s Johnem Travoltou mne nevzrušil navzdory tomu, že tady má jednu z mála odhalenou scénu své kariéry Halle Berry, ()

deiwitch

4* za hudbu Paula Oakenfolda, Travoltův úvodní monolog a hezký holky. Čekal jsem trochu víc, ale filmy o hackerech, kde při jejich (ne)uspěšném pokusu proniknout kamsi, svítí na monitoru výsledek jejich snažení obrovskými písmeny mě už važně nudí. ()

Strike

Výtečnej Travolta, šikovná hosteska Berry, špatnej Jackman. Zajímavý bylo i filmový zpracování (barevné filtry) ()

JK-Stinger

Zajímavý snímek, který některými místy opravdu překvapí, skvělý Travolta, sexy Halle Berry a jeden z prvních zapamatovatelných filmů Jackmana. Nakonec si ale po pár dnech přesně nepamatuju, o čem to vlastně všechno bylo a zbývá mi v hlavě jen těch několik překvapivých momentu, Halle Berry ve spodním prádle a pěkná hudba u závěrečných titulků. ()

Brejlil

Velice zábavný film, pokud k němu přistoupíme jako k satirickému komentáři stavu hollywoodských akčních filmů konce 20. století. Už úvod, kde hlavní padouch vysvětluje své názory na Hollywood a jeho nedostatek realismu, je varováním, následující děj (který prostě nemá s realismem nic společného) jen podtrhuje počáteční teze. Vrcholem je konec, který rozvrátí všechny představy o hlavním padouchovi a pokusí se nastolit nové, morální ambivalence takového závěru je děsivá... ()

Jaroslaf

Byl jsem na tom tehdá v kině. Jediné co mi utkvělo v paměti byly vnady Hale Berry a hacking while blowjob .) A taky úvodní výbuch v bullet time provedení. A létající autobus. Vlastně toho bylo docela dost :D Možná se vrátím. ()

Lukoye

To že tenhle film půjčil brácha jenom kvůli Halle beru, že se tam svlíkne taky beru, je fakt pěkná, ale naprosto strašlivý scénář, směšné herecké výkony, až na vyjímky (Halle :-))), a dementní zápletku, kdy se mi zdálo, že některé scény na sebe ani nenavazovaly, to neberu. Neskutečně blbej film, k odpočinku naprosto nevhodnej, pač jsem se u toho málem uvztekal. Prachů do toho spadlo určitě kvanta, cílovou skupinu diváků bych viděl na děcka kolem 14 let, ty jim to tak ještě mohli sežrat. Samozřejmě až na ut oduševnělou scénu u počítače. Dávám jeden, za ty kozy (opakovat!). ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)