Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

VanTom

Z dějového, popkulturního a zejména odborného počítačového / hackerského hlediska se jedná o naprostou efektní volovinu, která může připadat "hustá" snad jen nedospělým zastydlým (před)puberťákům. Ale nijak mě (při vypnuté inteligenci) neurážela a její záměry mi dokonce přišly i "teoreticky podnětné" (Jak bojovat proti terorismu? Terorismem! :-O). Travolta si svého nejednoznačného megalomanského zločince / vlastence dával a peníze byly vidět nejenom na výbušné akci (finále s autobusem a nákladním vrtulníkem), ale také na odhaleném těle nehorázně sexy Halle Berry. ()

cross

Slušný počítačový thriller, slušně zahraný, natočený i ozvučený. Výhrady ke scénáři(při zapnutém mozku dosti podstatné), některým trikům i okázalému dojmu, že všichni hackeři jsou pohlední a fyzicky zdatní mladíci nemohou zkazit výsledný, velmi dobrý dojem. ()

ABCD Marta

Očekával jsem kravinu a přesto někde v nejskrytější hloubi duše doufal, že to vyjde a já se budu bavit. A hle, vyšlo to a já byl nesmírně mile překvapen! Hugh Jackman sympaťák jak sviňa, Halle Berryová krásná, až se mi panenky protočily, a John Travolta? Ten i kdyby hrál větev na stromě, bude výborný! Navíc prostředí ze světa hackerů a fajnový konec mi usnadnily hodnocení, a proto jsou 4* na místě. ()

Ravi

Já nevim, 35% = 2/5 je tak akorát za tuhle drahou dutou bambusovou zábavu pro pandy. Sledovat to s vypnutým zvukem by snad bylo lepší a člověk by si snadno domyslel všechno, o čem se tam mluví. Takový pocit mi tenhle film přivodil. Ale jinak? Akce, a pak ehm, nic moc. ()

Roseinka

Film mě moc bavil, ale pořád si lámu hlavu s tím, že jsem to určitě už jednou viděla, ale pamatovala jsem si jen pár detailů a jinak nic, takže nevím, jestli se mi to poprvé nelíbilo? :/ Každopádně po druhém shlédnutí jsem nadšená a už si asi budu tento film pamatovat. Skvělé obsazení a scény s Jackmana s dcerou byly dojemné. Celkově se mi zde líbila charakterová role Jackmana, chválim. ()

silent cut

Vypadá to dobře, ale dneska vypadá dobře už i reklama na vložky... Že se Hugh Jackman brání orálnímu sexu, tomu bych možnbá věřil, ale to zběsilé hackování rubikovy kostky a devět displayů bylo trochu moc... 99 minut, obleky, káry a jeden letící autobus... běžné sobotní odpoledne v Los Angeles... ()

sellsakul

Skvelý akčný film s dobrými efektami, s hajzlíkom TRAVOLTOM s počítačovým maníkom JACKAMANOM a s krásnou BERRY (scénka, keď JACKAMAN pýta kľúče od BERRY...GL:!...) Jeden z mojich obľúbených filmov, pre mňa 85% - 90%. ()

spikey1

Celkem zajímavý námět, postavený na pokulhávajícím scénáři. Obsazení je skvělé jedna hvězdička za Jackmana, druhá hvězdička za Travoltu a jedna obrovská za odhalené poprsí Halle Berry. ()

lofa

Musím přidat hvězdičku navíc za scénu, kdy Halle Berry přijede károu k Hugh Jackmanovi, který právě u svého příbytku odpaluje jeden golfový míček za druhým a moc daleko mu to nelétá. Halle vyleze na jehlách v červených šatičkách a chvilku ho pozoruje, pak si od Hugha vezme hůl, maličko vykasá sukýnku a předvede mu odpal (technika špatná, ale tu vem čert), který letí pekelně daleko. Music: Paul Oakenfold & Christopher Young Soundtrack: 1. Various Artists - Swordfish, 2. Dope Smugglaz - Word, 3. Jan Johnson - Unafraid, 4. Paul Oakenfold - Dark Machine, 5. Muse - Dark Machine, 6. Paul Oakenfold & Christopher Young - Chase, 7. Harry Houdini - Dialogue, 8. Lemon Jelly - Kneel Before Your God, 9. NERD - Lapdance, 10. Paul Oakenfold - Speed, 11. Afrika Bambaataa & Paul Oakenfold - Planet Rock, 12. Paul Oakenfold & Christopher Young - Stanley's Theme, 13. Paul Oakenfold - Password, 14. Patient Saints - On Your Mind, 15. Paul Oakenfold & Amoebaassassin - Get Out Of My Life ()

Looser

Dobře udělaný akční film s poměrně kvalitním obsazením. Bohužel scenaristé si asi moc neoverili jak to ve světě hackerů chodí a tak pokud se zajímate alespon trochu o pocitace budete muset primhourit oci. Za zmínku uricte skvela hudba od Paula Oakenfelda a prsa Halle Berry, které se na chvilku objeví i bez podprsenky :-)) ()

solskjaer

Ne, že by to byl vyloženě špatný film , ale chybí mu něco originálního, něco co by vtáhlo diváka dovnitř. Myslím, že Dominic Sena musel přeci tušit, že prachsprostá honička a střílečka nemůže zaujmout lidi tak jak by si představoval, a tak aby dala konečně Travoltovi prostor na důstojný comeback. Nedala . Travolta je strašný, prvoplánovitě předvídatelný a místy trapný. Jediné co se mi na filmu líbilo byla scéna kdy dojde k explozi, ale pouze po grafické stránce , nebo´t takový výbuch jsem už dlouho neviděl. Ten se jim opravdui povedl. Ale samozřejmě jedna scéna nedělá celý film a proto hodnotím následovně! ()

vincent

Dosť nuda. Scéna na začiatku (výbuch) je úžasná ale už nič podobné sa nezopakuje. Pekné farebné efektné nič. Len som nerozumel načo bol ten monológ Travoltu na úplnom začiatku. Jeden bod za Jackmana a druhý za spomínanú scénu. ()

Arius

Velmi prazdny dej ktory nijak neoslnil ale najviac to jednoznacne pokazili vizualne efekty ktore boli aj na rok 2001 dost slabe, navyse najlepsim hercom bol serialovy hero Mapother, musim vsak poznamenat ze na rok 2001 bol film moderne zalozeny. ()

lskala

Průměrný akční film s nadprůměrným hereckým obsazením. Speciální efekty jsou jak z první poloviny 90 let. Halle Berry si ale zaslouží za svoje kozičky a figuru jen to nejvyšší hodnocení!!! 60% - 3*** ()

sedm.1

Docela v pohodě akční krimi,které pádí o stošest,akce je slušně natočená,děj je v pohodě a neni úplně trapný,všichni se nesnaží být zbytečně cool,na oko je to zkrátka docela solidní podívaná bez nějaké výraznější chybičky.Ovšem krom chybějících chybiček tu chybí i jakýkoliv výraznější moment,který by vyzvedl Swordfish na víc než průměrnou zábavu.Myslím si,že kdyby neměl hvězdného obsazení,zapadl by tento film mezi ostatní běžnou videoprodukci.Když se však ve filmu objeví do půl těla nahá Halle Berry a protivníky hrají Jackman s Travoltou,nemuseli mít autoři obavu,že by se film nedostal mezi širší publikum. ()

Cejny

Hodně průměrný akční thriller, ve kterém ani John Travolta, ani Hugh Jackman nijak neexcelují. Špatný scénář, ale nádherná Halle Barry. ()

kenkaku

Vzpomínám si že Swordfish byl pro mě v roce 2001 takové malé zjevení, protože nabízel celkem solidní akci s minimem iritujících faktorů. Také díky začátku (úvodní exploze je vážně dobrá) jsem se při sledování naladil na patřičnou vlnu a tam mi vydržela až do konce. Dávám 4 z 5ti a nestydím se za to. ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)