Šest v tom

• Velká Británie Cold Feet
Velká Británie, (1997–2020), 48 h 19 min (Minutáž: 44–76 min)

Tvůrci:

Mike Bullen

James Nesbitt, John Thomson, Robert Bathurst, Hermione Norris, Fay Ripley, Helen Baxendale, Jacey Salles, Ceallach Spellman, Daisy Edgar-Jones, Jack Harper (více)

Série(9) / Epizody(60)

Lehce komediální, romantický, ale místy také vážný britský seriál navazující na svůj pilotní film Cold Feet zobrazuje hořkosladký život tří párů v Manchesteru přesně takový jaký je, se vším všudy, s láskou, nadšením, smíchem ale i nevěrou, zklamáním a pláčem. Proložený typicky britským humorem představuje divákovi svět obyčejných lidí neobyčejným a poutavým způsobem... (H34D)

shyster

Tam, kde mě Přátelé vzali za srdce po komediální stránce, tak Šest v tom navázalo už v trochu vážnější poloze. Je pravda, že seriál začíná také v komediálním tónů, ale po pár dílech z vážní a není to vůbec na škodu. Samozřejmě, že ústřední dvojice James a Helen táhnou celý seriál a jsou timi pověstnými hybateli, ale i ostatní nezůstávají až o tolik pozadu. Velice mě tší, že si seriál udržel úroveň až do poslední série. Závěrečný zvrat je nádhernou tečkou za tímto seriálem. I když je pravda, že poslední díl a snaha tvůrcu každý pár nějak rozuzlit je trochu uspěchaný, ale nic to nemění na faktu, že je to nadprůměrný seriál. ()

Pajky3

Když jsem před pár lety viděl českou verzi (Přešlapy), tak jsem s ní byl spokojen a hrdě jsem prohlašoval, že originál nikdy vidět nechci. Jenže pak jsem se přestěhoval do Anglie a začal koukat víc na britský seriály a rodina, která nás ubytovala měla doma kompletní edici na dvd. Takže jsme se do ní pustili a rozhodně nelituju. Tahle šestice z Manchesteru je sympatická, vtipná (jako fanoušek United jsem si užíval jejich občasné narážky) a velmi snadno oblíbitelná. Jejich příběhy, které se postupně mění z těch vtipných až po ty vážně, mě bavily a rád jsem se na ně díval. Samozřejmě jsem měl nejradši pár Rachel a Adam, ale i ostatní postavy se mi líbily. Jediná věc, co mi vadila na tom, že jsem viděl českou verzi, je to, že mi to prozradilo úplný závěr. I kvůli tomu to na mě nemělo takový emocionální dopad jako by to mělo v případě, že bych to nečekal. 2016: Návrat seriálu se kterým jsem nepočítal a byl jsem jím neskutečně potěšen. Je to už nějaký ten pátek, co jsem Cold Feet opustil a spokojeně žil dojmem, že příběh je uzavřený. Jenže pokračování dávalo hlavu a patu, vážně bavilo a vydrželo další skvělé čtyři roky. Na Cold Feet si mi líbí, jak skuteční jsou a že se nebojí představit postavy, které když nemají co nabídnout, tak prostě odejdou. Stejně jako v životě, lidi přichází a odchází. A teď bych chtěl další pokračování nebo alespoň důstojnou náhradu. Třeba se za pár let zase dočkám... ()

hanagi

Nedávno jsem se ke své oblíbené šestici hrdinů znovu vrátila, abych se naladila na pozdější pokračování. A došlo mi, jak jsem byla zbytečně skoupá na hvězdičky při hodnocení. A jak je důležité, že jsem celou dobu stárla zároveň s nimi. Bylo to úžasné, ale stačilo to. Nechtěla bych se s nimi potkat ještě v domově důchodců. ()

raneczech

Tenhle seriál mám opravdu rád. Působí jako verze Přátel pro Angličany, ale má v sobě i těžko popsatelné kouzlo, které ho neumožňuje ocejchovat jako kopii. Narozdíl od výše zmíněného seriálu mnohem více ze života, kromě usmání se člověk občas dostával i do situace, kdy postavám toužil pomoct vyřešit nějaký problém. A navíc tam hrají mí oblíbenci James Nesbitt a Helen Baxendale, takže proč hodnotit jinak než za 100%? ()

Vanguard77

Na tenhle seriál jsem se díval jako malý (no, těch 12-13 let ještě není moc) spolu s rodiči. Vzpomínám si, že jsem se u seriálu dobře bavil, ale pravděpodobně mi tenkrát uniklo spousta skrytých narážek a významu některých pasáží, které prostě dítě tak dobře nestráví. I tak to byla kvalitní zábava na několik večerů, ale pamatuju si, že mě mrzelo, jak se osudy jednotlivých postav nakonec zamotaly a "took a downward spin". Svět dospěláků není holt jen krásná pohádka. ()

itchyk86

stejne jako "gemini" zboznuju Helen Baxendale :) i proto sem po poslednim dile tohoto serialu uronil par slzicek, bo takovy konec si proste nezaslouzil a dost dobre nechapu pohnutky scenaristu k takovemuto zakonceni no jinak ale kazdopadne sqely serial! ()

MartyMcFly89

Viděl jsem téměř všechny díly, když to dávali (na čt1 tuším), docela se mi to líbilo. Tedy je pravda, že jsem to již dlouho neviděl. Britský humor jsem ocenil (tenkrát) jen tak zlehka, asi bych hodnotil více, ale ty čtyři hvězdy si zaslouží. ()

DooFooS

Napříč díly jsem si tu našel úplně vše, to znamená smích, hřejivé chvíle, ale i nějaké ty slzy, to všechno patří k životu. ()

kuře.gril

Vlastně je to už nějakých pár let, co jsem tenhle seriál viděla. Ale vždy, když přijde téma na oblíbené seriály, musím zmínit i tenhle. Nepamatuji si moc detaily, ale vím, že se mi strašně líbil ten typický britský humor a hlavně to, že je to celé uvěřitelné. Je fajn, když člověk v seriálu vidí lidi, kteří by ve skutečnosti mohli být jeho sousedé (tedy normálně vypadat a úplně normálně se i chovat, řešit stejné problémy jako divák). Na druhou stranu si pamatuji, jak jsem- hlavně ke konci- chtěla, aby to bylo trochu více idealistické, začalo to být nějak moc smutné... A to jsem neviděla poslední sérii (ale slyšela jsem, co se tam bude dít). Nebo, že bych tu poslední sérii raději vytěsnila z paměti...? Každopádně super seriál! ()

VLADEK

Tohle je totální britská vztahová konverzační klasika pro třicátníky z konce 90.let. a přelomu milénia, později vykrádaná českými scénáristy a producenty. První tři řady bezkonkurenční, pak už to šlo trochu dolů, ale stále velmi dobré a nadprůměrné. Doporučuji v originálním znění, ačkoliv český dabing s Ťuldou je velmi dobrý. Zasloužilo by si to reprízu./ Letošní (2016) 6. řada po 13 letech nezklamala, ale asi ji ocení jen ti, kteří mezitím o těch 13 let zestárli./ 7.řada - 2017, stále vtipné, ale poslední dva díly mi přijdou scénáristicky podmíru ledabylé. Opět platí, že pro nováčky těžko ocenitelné./ Update 2021 - 8. řada - mi přišla asi nejslabší, naproti tomu 9. řada mi přijde nejlepší z posledních čtyř. ()