Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Nakor

Trochu syrovější a méně vymazlené než Pulp Fiction, přesto jedna z nejlepších gangsterek devadesátých let. ()

Joee

Film založený pouze na přesvědčivých hereckých výkonech a dialozích s velmi jednoduchým dějem, který však za doporučení rozhodně stačí. ()

MasterFil

"-Pan Růžový -Proč jsem já Pan Růžový? -Protože seš buzna! Jasný? Máš tady pět chlapů,který se hádaj o to, kdo bude Pan Černý."Super hlášky, originální, zajímavý,skvěle zahraný- prostě Tarantino... Ale k plné dokonalosti mi něco chybí ()

sutko

"Mr. Brown, Mr. White, Mr. Blonde, Mr. Blue, Mr. Orange and Mr. Pink." Niet čo dodať.... Jeden z najlepších filmov od Tarantina. Skvelé herecké obsadenie a herecké výkony ( Q. Tarantino, Tim Roth ...) a ako Tarantino dokázal aj vo svojich neskorších filmoch - vynikajúci scenár. Naozaj klobúk dole pred pŕvým filmom Tarantina! ()

knoxville

Film pri ktorom som zazil svoj prvy "filmovy orgazmus" a zacal sa skutocne zaujimat a vyhladavat dobre filmy (v podstate som tu na csfd kvoli tomuto filmu)...nic tak uzasne som ale odvtedy nenasiel. ()

MaideN-SK

Na svoju dobu originálny film ktorý odštartoval celú sériu mafiánskych krvákov, pán Tarantino ukázal divákom čosi originálne. Škoda že tú istú štruktúru používa pri skoro všetkých svojich filmoch ()

James46

První "bčkový" film od Tarantina je opravdu třída. Je to „nízkonákladovka“ odehrávající se většinu děje ve starém skladišti, kde hledíte víc než na děj, spíš na monology herců. Jednoznačně nejlepší film od Quentina. ()

Warapeidza

Je to hezké na podívání, zajímavě natočené a vůbec celkem dobře stravitelné, pokud vám tedy nevadí krev :). Bohužel jsem to ale viděl až později než Pulp Fiction a tenhle filmík je podle mě horší. Nějak mě tomu prostě něco chybí kus jakéhosi "kouzla", neumím to přesněji definovat. Pro mě rozmezí 3-4. ()

Kvico

jednoznačne to najlepšie od Tarantina...tým čím sú jeho filmy charakteristické je tu vyšperkované k úplnej dokonalosti....bravúrne dialógy medzi postavami, chladnokrvné, brutálne zabíjanie, výborný herci, scenár...naozaj perfektná gangstrovka...škoda len že som nemal šancu to doteraz vidieť v origináli...s dubbingom som si to fuckovanie nemohol vychutnať ()

Grifindoor

Tenhle film miluju, moh bych ho vidět každej den. Gauneři sou fakt svérázná partička magorů, hlavně pan Světlý, podle mě jeden z kandidátů na největšího psychouše stříbrného plátna. Kecy jaký vedou tyhle pacienti mnoho lidí nepochopí, hlavně si film nepouštějte se svou mámou, která má ráda filmy jako Kristián nebo Forrest Gump, bude si o vás myslet, že jste nemocní:-)))) Akorát mě mrzí, že nedostal víc prostoru pan Hnědý(Quentin Tarantino), kterej v úvodu rozjede ujetou debatu o myšlence písničky Like a virgin od Madonny(prostě Tarantino jaksepatří...) a to, že nebyla vidět samotná loupež v klenotnictví, kolem které se točí celý film, aspoň si můžete v duchu představovat jak asi vypadala "ta zkurvená střílecí paráda" od pana Světlého.... ()

Fill16

Nikoli vynikající, ale přesto stále velmi příjemný a koukatelný film od režiséra zvučného jména, před kterým spousta lidí padá na zadek. Pokud čekáte nějakou akci (střílečky, honičky apod.), tak se jí bohužel nedočkáte. Pokud čekáte úchylný, perverzní a černý humor a především vychytané dialogy - je to film přesně dle Vašeho gusta. Mimochodem, ti kteří se cítí býti jemnými osobnostmi, ti kteří nemají rádi vulgární výrazy by se na tento film ani neměli dívat :) Je to totiž řádně zkurvenej film! ()

MtS

Na první celovečerní Tarantinův film velmi zdařilý snímek, který se celý odehrává v jednom skladišti, kdy se banda gaunerů snaží přijít na to, kdo z nich je zradil, přičemž herecké výkony jednotlivých gaunerů jsou velmi dobré a dialogy dobře napsané. Například Buscemi působí, jako by mu role byla psaná na tělo (také se mi poměrně líbil výkon Michaela Madsena). Bohužel jako celek nefunguje film úplně stoprocentně. Film i přes krátkou délku působí trochu rozvlekle a já jej řadím mezi ty, které uvidíte jednou, budou se vám líbit, ale nebudete mít chuť si je někdy pouštět znovu (možná také proto, že už víte, kdo za všechno mohl :)). ()

Poland

První Tarantinův zářez do budoucí zlaté pažby. Krvavé gangsterky to není nic pro mě, ale to co Tarantino dokázal rozpoutat na pár metrech čtverečních je opravdu krvavé peklo. Všichni herci podali opravdu skvělé výkony. Ale že by film předčil kultovní Pulp fiction, jak tu někdo zmiňoval, tak to opravdu ne. 79% ()

Parsek

Já filmy tohoto typu nemusím, ale tohle byl fakt nářez. V komentářích je spousta odkazů na Pulp fiction, a i já zde souhlasím, že Pulp fiction je odvar, nicka. Gauneři jsou prostě nejlepší film tohoto Tarantinovského typu. A vážení pro mě vyhrává, možná překvapivě, Harvey Keitel zvláště za finální scénu!!! Co vy na to? ()

Paul_Banks

U mého oblíbence Tarantina nemůžu dát jinak než pět. Tento debutový kousek Quenitna "géniuse" Tarantina nám servíruje, jak je již zvykem, pořádnou proci zábavy umíchanou z výtečných dialogů, jaké umí napsat snad jen Tarantino, a tradičních krvavých scén. A Michael Madsen zde hraje opravdu skvělého psychopata a scénka, kdy mučí zadrženého policistu, to je něco pro takové zvrhlé fajnšmekry, jako jsem já:-) ()

Tomulka

Skvělej film výborně jsem se u něj bavil. K filmu se dá říct jenom jedno zlé (ale to je způsobeno tím, že jsem jej viděl až nyní) Celý film mi připadal jako zkouška zda se dá natočit Pulp Fiction. Takový rozjezd před velkou jízdou :) ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)