Rychle a zběsile 2

• USA 2 Fast 2 Furious (více)

Brian O'Conner přišel o práci poté, co nechal šéfa ilegálních pouličních závodů, Doma Toretta, uniknout před zákonem. Teď pro peníze jezdí v Miami nelegální závody silných vozů a netuší, že právě tyto závody budou důvodem, aby ho FBI zmáčkla. Buď jim pomůže, anebo půjde do vězení. Totéž platí pro jeho černošského parťáka Romana, který má s Brianem z minulosti nevyřízené účty. Ti dva se teď musí nechat najmout jako řidiči drogového bosse Cartera, aby ho policii pomohli dopadnout. Zařídí to Monika, Carterova milenka, ale ve skutečnosti policejní agentka. Zkušenost se zběsilými pouličními jízdami jim i Monice pomůže zachránit život, protože Carter po skončení akce nehodlá nechat svědky naživu. (TV Nova)

ARI50

Dvojka je určitě kvalitně nadupaná akce která nás sice odvede na chvíli stranou ale pro mě je to jen hledání členu rodiny. ()

Bauer

Debilní scénář, sympatická dvojice Paul Walker a Tyrese, dobrej Cole Hauser , krásný káry , krásný slečny a překrásná Eva Mendes ).Tak a teď co s tím , když Rychle a zběsile 1 jsem dal 4*.Tady mně štve jen ten děj ale jinak je všechno lepší než v jedničce.Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3* a 4* a nakonec dávám 4*.Kdyby mi někdo nabídl v sobotu večer jestli se chci koukat na Rychle a zběsile 1 nebo 2 tak bych zvolil 2 a pak 1. :-) ()

becki_tu

Na úvod je třeba říct, že tenhle filmek je asi tak reálnej jako Johnny Depp v pohádce Zdeňka Trošky, ale jelikož mi tahle efektní podívaná připoměla hodiny strávené před monitorem u NFS Underground (a s tím spojená moje obliba v tuningu), tak jsem ani na chvíli neuvažoval o nižším hodnocení. Krásná autíčka (žluté Evo se fakt povedlo), drsní hoši, občas nějaká ta pěkná slečna a dokonce i ne úplně blbý děj - příběh. Oddychovka jak má být. ()

Beastmaster4

Asi nejlepší díl, jinak pořád to samý. vlastně k tomu nejde napsat nic extra - nablýskaný káry, pěkný baby (asi i chlapi :-D), druhořadej příběh, plno nesmyslů a machr scén....Průměrně zábavnej film s autama, trochu akce, dobrej Paul Walker a Tyrese Gibson, pěkná Eva Mendes a Devon Aoki - ta je tak zvláštní, až se mi fakt líbí ;) ()

luka4615

Faktory, které fungovaly u prvního dílu, jdou ještě o kus dále a funguje to nádherně. 2 Fast 2 Furious je důstojným pokračováním "zběsilé" série. „You might wanna keep your eyes on the road, playboy.“ ()

Lucasion

Příliš rychlé a příliš zběsilé? Asi ano. Dwojka nemá od jedničky moc daleko. Paradoxně se mi líbila více. Představuje se další stěžejní postava z FF univerza a příběh se tentokrát obejde bez Diesela. Brian (Paul Walker) musí znovu pomáhat těm "dobrým" a kromě závodů nás čeká klasický thriller s auty a jedním zlým chlápkem. Zpestřením může být třeba táta Dextera. Očekávaný konec a příběh skončí dříve, než začne. Pro fanoušky aut jistě zdařilé pokračování, protože jízda v autech je pořád zábavná jako předtím. Přeci jen začátek jsou další pouliční závody. Po příběhové stránce je to opět plytké. Soundtrack je ale poslouchatelný. (45 %) ()

ScarPoul

Filmy, ktoré prezentujú jeden mikrosvet vo vnútri society. Každý tu pozná každého cez auta, gangstri sú často krát smiešny a prehnane drsný a ženy sú rádoby krásne, ale skrýva sa za nimi vždy nejaký problém. Singleton dostal peniaze na natočenie pokračovania, celkom znesiteľnej prvej časti. Výsledok je strojené čudo s modernými autami, nôžkami Evi Mendes a rapovou hudbou, ktorá sa valí z obrazovky ako voda s pretrhnutej priehrady. Nie je to také utrpenie ako keď som to pozeral po prvýkrát. Hlavne preto, lebo som si zvykol neočakávať nič v čom hrá hlavnú úlohu Paul Walker. Prostredie Miami je pekné, a dokonca aj scéna s krysou a Mark Boone Juniorom, ale to je všetko. Hauser ako zloduch sa drží trápnych postáv amerických hlúpych filmov a dvojica odpadlíkov sa snaží zachrániť seba aj spraviť nejaký ten dobrý skutok. Podpriemer jak delo. ()

Lacike

Dvojka je prilis rychla a este zbesilejsia. Teda to tvrdi jej megagigasupercool nazov v originale a dodnes si spominam ako si z neho robil srandu Franta Fuka v recenzii v Cineme. A svojmu nazvu hanbu nerobi. Fakt obsahuje viac a velkolepejsich akcnych scen. Nastastie pre mna su este stale dokonale prehladne natocene aj zostrihane. Mame tu upgradovane zavody tuningovych magorov v ktorych sa nudne nezavodi uz len po rovinke, ale su to plnohodnotne automobilove zavody. Cast v ktorej si tieto nedospele postavy pomeruju svoje pera cez nadupanost svojich stvorkolesovych milacikov tu nastastie tvori iba uvodnu tretinu filmu a potom sa film prepne do akcne-thrilleroveho rezimu. Co filmu prospelo napriek tomu, ze cela ta krimi zapletka je neskutocne jednoducha. Bohuzial napriek tomu, ze sa tu neustale nieco deje, tak vysledny dojem z filmu je o triedu horsi vdaka postavam. Sice sa vratil ten menej zaujimavy z ustrednej dvojky z minula Paul Walker, ale desperat ktoreho mu pridelili ako partaka je ovela menej zaujimavy a aj charizmaticky ako Vin Diesel. Tyrese Gibson sa slusne osvedci ako komicka figurka v nasledujucich dieloch, ale ako hlavny ťahúň nefunguje. Rovnako ako chemia medzi nim a Walkerom nie je zdaleka tak funkcna ako medzi Walkerom a Vin Dieselom. Miestami som sa pristihol, ze mi tu chybaju tie neustale kecy o rodine. :)) Plusom je, ze tentoraz sa Walker trochu ukaze aj v bitkach, kde pouzije slusne chvaty vdaka comu vyznieva uveritelnejsie to, ze sa z neho v dalsich dieloch stane bojova masina, ktora ustoji aj Tonyho Jaa. Celkovo je tento diel takou nadbytocnou epizodkou a najviac je na nom zaujimave to, ze sa tu predstavili hned dve figurky, ktore budu dôlezite v dalsich dieloch. Ale vdaka skoro nonstop akcii, ktora sa stale drzi v medziach reality a vsadza na kvalitne kaskaderske kusky tento diel za pozretie stoji. P.S: V tomto diely sa uz pozitivny multikulturalizmus rozbehol na plne pecky. Rôznymi negrami, aziatkami, hispankami na kladnej strane barikady sa to tu len hemzi. A zaporak je tentoraz hnusny beloch. Nech zije politicka korektnost. :))). 6/10. ()

PROROK14

Dobrá oddychovka. Pekné autá, ženy a tak. Ak nečakáte žiaden zložitý príbeh alebo niečo originálne tak toto vám na zabitie voľnej chvíle postačí. ()

Tommassi3

"Ty mě nevosolíš, kámo !! Ty teda rozhodně ne !!" ;) Ne, skutečně se nejedná o souboj šéfkuchařů, jak by mohla napovídat výše zmíněná replika !! Už po prvních pár záběrech a několika vpravdě duchaplných větách se nestačím divit, jak obludně sebevykrádající, ale zejména nechtěně sebeparodický sequel si tahle série vysloužila, čímž si zadělala na titul jedné z vůbec nejnevyrovnanějších filmových sérií vůbec.. A tak snad i nejzbytečnějších, byť z dnešního pohledu se ty motivace skutečně doslova vyplatily.. Singletonovu pokračování se nedá upřít snaha, ale tu místy naprosto bezhlavá zběsilost příběhu, který by zřejmě dokázal slátat i dvouletý šimpanz, byť věřím, že i tenhle scénář by pomatený John Singleton považoval za ukrutný hit, posílá do kopru.. Celé je to barevné jako mexická telenovela, humoruprosté jako libovolná epizoda Autosalonu, průhledné jako tričko Evy Mendes a předvídatelné, až to bolí.. Dieselovo charisma prostě citelně schází, Ludacris se pitvoří až hrůza a s policejními složkami si tu je vytírána řiť, když jejich čest nezachrání ani příjemné překvapení v podobě Jamese "Harryho Morgana" Remara.. I tak lze však Rychle a zběsile 2 bez výrazné psychické (pr)újmy usledovat až do finále, v jistém smyslu jde o docela zábavný film, k jehož nejpovedenějším scénám patří určitě ta finálová garážová kamufláž.. ()

Borrtex

Náhodou, velmi příjemná večerní podívaná. Spousta akce, při filmu jsem se (i přes trošku jednoduchý děj) rozhodně nenudil. Nijak mě to nenadchlo, ale ani nijak nezklamalo. Příjemný děj, herecké obsazení, akce, auta a jemné nicnenarušující vtípky. 75% ()

CiTrus007

Mám pocit, že tohle vznikne, když dáte dohromady Policajta z Beverly Hills, Miami a nabušená auta. Ucházející pokračování jedničky, rozhodně podle mě netrpí syndromem druhého dílu. 7/10 ()

Ouwen

Pro mně luxusní pokračování a i když tady není "rodina" z jedničky, je tady Gibson, coby hláškující monstrum! Dvojka se z mého pohledu opravdu povedla, i když scénář je příliš jednoduchý. To však nevadí, slouží totiž, jako motor pod kapotu krásných aut, holek, hlášek a spoustu akce. Nejlepší jednoznačně Gibson, dlouho jsem se takhle krásně nezasmál! Má neuvěřitelnou zásobu hlášek, líbil se mi víc, jako Diesel. Walker už trošku dospěl, "naučil" se závodit, jeho Nissan Skyline neuvěřitelný fáro, škoda, že ho měl jen ze začátku. Ludacris sympaťák, hláškuje, baví jak to jde, Aoki neuvěřitelná kočka - slint, potěšil v menší roli Nolasco, kterého jsem si oblíbil z Útěku z vězení, krásná Mendésová, záporák nic moc. Opět je to o autech, tuningu, sexy holkách, ale scénář se ubírá jiným směrem. Jednoznačně potěší ke konci odkaz na Kobru 11 a překrásné Miami. Celkově se mi dvojka líbí o trošku víc, jak jednička, ovšem dávám stejné hodnocení - 8/10 ()

moviesfan

Ano, na předchozí film to nemá, ale pořád na mě zabírá ta ,,svěžest", hezká auta. Děj není nic extra, je spíše průměrný, ale Eva Mendes je prostě kočka. ()

JohnCZ

Kvalitativně na velmi podobné úrovni, jako jednička. Problém však je ten, že je tu MNOHEM méně závodění a film se soustřeďuji na krimi zápletku, která je těžce tuctová. Jinak je to ale docela zábavná, leč vcelku zbytečná jednohubka. ()

Marek1991

Z prvých piatich dielov je tento podľa mňa najlepší. Film o efektoch, troške nenúteného macherstva, hrdinstva, tvrdej hudby, imidži, pekných ženách, vylepšených autách, ktorý však nepôsobil až tak naivne, napriek tomu je plný tých pseudosprávnych rozhodnutí, zvláštnch dialógov a diskutabilnej akcii, najmä ak ide o to pristátie autom na lodi, či uniknutie smrti. Celkom ma to aj bavilo. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Rýchlo a zbesilo 3

Rýchlo a zbesilo 3

08.06.2005

Megahit režiséra Roba Cohena RÝCHLO A ZBESILO sa dočkal nepodareného pokračovania, ktoré však aj napriek neúčasti Vina Diesela z jednotky zarobilo len v kinách takmer dvojnásobok rozpočtu, čo je pre… (více)