Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Mohlo se ubrat trochu na akci a popřemýšlet více nad příběhem, ale i tak je výsledek lepší, než u většiny herních adaptací. Podstatu Tomb Raidera se povedlo zachytit vcelku slušně a věrohodnější Laru si ani nedokážu představit. Angelina má na to zkrátka ty správné...proporce.(7.11.2011)

• Hanes88

Jo, byl to zajímavý napad, ale provedení nebylo až tak moc dobré. Ve hře to tak taky probíhalo, že jedna žena vymlátila všechno kolem. Jenže do filmu to prostě takhle dát nejde. Ještě kdyby to aspoň nějak zaonačili. Nemůžu tvrdit, že bych se do konce nedodíval, proto taky dávám dvě hvězdy, ale více opravdu dát nemůžu. 45%.(28.3.2012)

Kdybych mel srovnavat s zanrovymi klasikami jako je serie "Indiana Jones", tak "TR" je proste prumer. Spis horsi, protoze pribeh i styl je opravdu videoherni, hlavne nektere dialogy by potrebovaly uplne prekopat. Ale kdyz budu srovnavat s jinymi adaptacemi, jako treba serii "Resident Evil" - tak je to celkem plichta. Nejvetsi negativum tohoto snimku (krome nekterych hloupych veci "na efekt") jsou dnes triky. Hlavne ty pocitacove jsou uz zastarale vypadajici (napr. animace tekutiny, kamenne sochy, naklicovane scenerie...) - neco jako "Mumie 2" (2001) nebo serie "Flynn Carsen". A to u tohoto zanru vadi dost. Naproti tomu plusem je Angelina Jolie, ktera se na postavu Lary hodi. I hl. zaporak I. Glen (objevil se i ve zminenych "RE" filmech) nebo "rozcuchany 007" Craig jsou pomerne fajn. Rovnez soundtrack (napr. "Elevation" od U2), ktery z filmu dela jakysi az videoklip...nebo videohru. Bohuzel i dnesni novi herni Tomb Raideri uz maji o nekolik trid vyzralejsi styl nez prvni pulka serie, a tak film pusobi spis nostalgicky nez "cool". A nebyt Angeliny, za koukani to ani nestoji (napr. si asi budete rikat, kdo propanakrale postavil na Sibiri samohybny model slunecni soustavy...zkratka radsi nechte mozek spat).(10.8.2014)

50% Takmer urážka hry, ale určite nie urážka filmu. Klasický extra tupý blockbuster svojej éry a nezachránila ho ani Angelina.(21.8.2015)

• AIMÉE

Troufám si říct, že s počítačovou předlohou to má společného pramálo. Námět není všechno a Angelininy přednosti lze vidět i na fotkách, aniž by bylo zapotřebí sledovat ji cca 93 min. v tomhle filmu. Udělala by lépe, kdyby se věnovala serióznějším projektům, v těch akčních ji beztak nebude brát nikdo moc vážně.(28.1.2006)

Rozprávočka, ktorá sa hrá na Indiany Jonesa... bohužial bez úspechu, takže 3nahu a za sexi Angelinu :)(21.9.2008)

• Mo.

Dvě hvězdičky za dva balóny na hrudníku Angeliny Jolie. Na levém ňadru se houpe nudný a utahaný děj spolu se stupidnímy záporáky, na pravém pak najdeme rozčarování z nepovedené konverze legendární hry a z toho plynoucí nulové atmosféry. Celé to podpírají jakž-takž solidní akční scény, digitální efekty a hudba U2. Beru to tak, že si Angelina tímhle musela projít, aby si ji svět všimnul a ona pak mohla hrát v něčem pořádném.(17.2.2009)

Já moc na takové typy filmů nejsem. L. Croft je kombinací I. Jonese, Mumie, Equilibria a možná ještě dalších x... Pravdou je, že jde o jeden z posledních filmů, kde se mi A. Jolie líbila. Vymyšlené to není zle, Angelina je sexy, fajn vidět D. Craiga, ale tím to hasne. Hudba slabá, akce koprná, hlášky trapné... Asi spíše pro mladé holky. Ale nesmím opomenout Chrise Barrieho, který snad ve všech rolích exceluje stejně...(13.2.2011)

Pro mě, netknutou hrou ani ničím s tím spojeným, film splnil svůj účel na jedničku. Nebudu se v tom hnípat - když mám chuť na dobrodružnou bojovku s artefakty, je mi jedno, jestli je to Indiana Jones nebo Lara Croft a myslím si, že jsem už viděla i horší a nudnější pohádky pro zlobivý holky, než byla tahle. Nikdy bych neřekla, že mě stylově cool a věčně špulící a dlouhé, chladné a ostré pohledy vrhající prsatá Angelina může oslovit, ale stalo se a to jsem fakt čuměla:) Daniela Craiga vidím vždycky ráda, je to zkrátka pěknej chlap :) Po tom nízkém hodnocení tady jsem čekala něco fakt hroznýho, co možná ani nedokoukám, takže veskrze příjemný překvapení -:)(18.12.2013)

Lara Croft je asi najznámejšia digitálne vymyslená svetová celebrita. Pamätám si ako sme mali s bratom od roku 1996 plagát z prvej časti hry na dverách izby. Bol tam takmer 10 rokov. Aj to svedčí o popularite tejto hry. Na margo toho sa tvorcovia rozhodli vyťažiť balík peňazí aj s filmu. Do hlavnej roly obsadili sexi Angelinu, čo bol vstkutku dobrý ťah. Pekne sa pozeralo na jej sexi telo v obtiahnutom svetríku. Príbeh síce nie je moc pútavý a napínavý. Je jednotvárny a priamy ako jednosmerka na ceste, ale Lara je Lara. Prekvapil svojou prítomnosťou D. Craig ako aj fotrík Angeliny Jon Voight. Myslím si, že sa to dalo kľudne spraviť akčnejšie a hlavne vizuálne pestrejšie. Však v roku 2001 sme tu mali bullet time a podobné vychytávky, ktoré sa mohli kľudne vmiesiť aj do tohto filmu. Bol som rád aj z Chrisa Barrieho známejšieho ako Arnold Judáš Rimmer z Red Dwarf. Hlavne, keď vzal brokovnicu do ruky a natiahol vestu. U mňa vždy ostane tým poserútkom Arniem. A tu zrazu mal charakter a príjemné vystupovanie. Je to síce slabý odvar ako vifon oproti Indiana Jonesovy, ale pohodová oddychovka na krátenie času.(17.4.2015)

• Berry

Ten film je ve stylu Indiany Jonese, ale v ženském podání. Není to sice plná hovadina, to ne, ale chtělo by to vyspravit tu druhou polovinu filmu. Kdyby se tak stalo, šla bych s hodnocením výrazně nahoru. Pro chlapy, co u filmu moc nepřemýšlí, to ale musí být parádní podívaná...(26.3.2005)

• FunThomas

Nechce se mi věřit, že spolupráce 4 států vsadila jen na Angelinina velká .... Nic víc v tom filmu snad opravdu není. :((2.4.2006)

Já si nestěžuju, dostal jsem co jsem chtěl. Dostatek akce, dobrodružství, pěkné vizuální balení a sexy Angelina. Ideální film na sobotní odpoledne, který příjemně uteče a mozek rozhodně nezatíží. Je fakt, že o děj jsem neměl nejmenší zájem, takže pár dní po shlédnutí už jsem si nevzpomněl na nic konkrétního...kromě Angeliny v těsných šortkách samozřejmě:-)(17.10.2006)

• Laku

Prosím, už nikdy více!(23.9.2007)

• kluk z Na

toto je nuda, kdyby shodila triko přidal bych hvězdičku...(12.10.2007)

Dobrodružný pohádkový film se sexy představitelkou, pokud nebudete řešit zbytečné věci, odvděčíte se dobrým filmem.(13.2.2010)

• Wishkah

Další pokus vyrovnat se Indianu Jonesovi a zároveň další pokus, který dopadl hodně katastrofálně. Co na tom, že se tu Angelina Jolie snaží a běhá, když hraje tuctově jako nějaká hvězdička z Disney Channelu a nemá charismatu ani co by se do kafelžičky vešlo. Jediné co mě utkvělo z celého filmu v paměti byla rolička pro Chrise Barrieho(15.6.2010)

• Kratoc

Má to velká prsa a skáče to. Co je to? Ano, Lara Croft. Divím se, že při nějakých exhibičních akrobatických scénách nepřepádavala Angelina Jolie dopředu. Jinak film samotný je naprosto nudně vystavěný akční film, který má za úkol pobavit a přilákat do kina fanoušky této hry. Pokud nejste fanda (hry, ne prsatek), tak ten film vás unudí k smrti.(8.10.2010)

Angelina je very pretty girl. Tenhle film je hlavně o akci a jelikož je jí tam více než dost v celkem kvalitním provedení, nemám si na co stěžovat. Navíc příběh také nebyl nulový. 70%(4.2.2011)

Rimmer s brokovnicí, to je prostě bomba :o)(4.2.2011)