Lara Croft - Tomb Raider

• Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

Mat21

Kdo nikdy nedohrál alespoň jeden díl z úžasné série, pro mě nejlepší hry ve svém žánru, Tomb Raidera, nikdy nepochopí. Nepochopí vášeň akčnosti a poutavosti - film Lara Croft - Tomb Raider je poděkování všem věrným herním maniakům. Pro postavu Lary byla Angelina Jolie se svým sex appelem jakoby přímo stvořena a snad bych si na jejím místě ani nedovedl představit jinou herečku, nejsme ochuzeni ani o Lařiny pistole i či její pověstný hák. Film je naplněn přesně tím, čím herní série: poutavým příběhem, akrobatickými kousky, objevováním historie spojeným s hledáním a řešením různých rébusů, a samozřejmě souboji. ║4.1.2009║ ()

Luqi

Ako môže dopadnúť film, ktorého predloha je počítačová hra, kde hlavná postavička - žena s veľkým poprsím - stále beží, potom skáče, potom strieľa, potom zase beží?.............. No dopadne to tak, že hlavná postava - žena s veľkým poprsím - stále beží, potom skáče, potom strieľa, potom zase beží............ Veľmi trápny film............Jediné, čo sa v tomto filme vydarilo bolo obsadenie Andželíny. Má prednosti, ktoré ju predurčujú na túto rolu. ()

Eratashi

Mě to zkrátka nenadchlo. Taková zabijačka času. Objektivně bych asi hodnotila 3*, jenže...když já tý Jolie nemůžu uvěřit, že je Lara. Angelina je sice fešná prsatka a perfektně ztělesňuje Lařinu postavu, ale její hraní mi prostě není sympatické. Vždycky když se usměje, tak se leknu, co se jí stalo. Když se naštve, tak je vidět, jak se musí k tomu "naštvání" nutit. Takhle si představuju, že bych vypadala já, kdybych hrála poprvé před kamerou...naštěstí hodně akčnosti toto skryje a cílové skupince diváků (tedy pubertálním adolescentům ujíždějícím na pc hrách) zcela postačí její "přednosti". Ty 2* jsou za snahu dát jedné z nejúspěšnějších her filmový kabátek. ()

KosiR_ksr

Jak zfilmovat ikonu herního průmyslu (kterou znám i já jako nehráč)? U postavy Lary Croft se to asi nabízelo - udělat z ní ženského Indyho - kromě nemalého poprsí jí autoři dopřáli i trochu větší páru, a tak oproti Harrisonu Fordovi dostává od zloduchů trochu méně na frak. Celkově tak vznikla nenáročná a docela svižná podívaná a osobně se mi líbí právě ona volba žánru dobrodružného fantasy (místo čistě akční řežby typické pro filmy na motiv počítačových her). Na druhou stranu kinematografii to obohacuje asi jako Mladý Indiana Jones a další podobné odvary - tedy pro jednou koukatelné, ale poměrně zbytečné - 60% ()

Bozvav

V podstatě jde o hroznou blbost. takový Indiana Jones, akorát chybí humor a alespoň trochu smysluplné dialogy. Za to přebývá akce, mnoho záběrů na prsatou Tromblbku a naháče Craiga. Děj klišé o ničem. Dvě hvězdy za muziku a pár zdařilých scén. Nicméně musím podoknout, že v roce 2001 ještě byla Angelina kus nádherné ženské, které zatím nehrabalo v bedně ( a občas se i najedla) a opravdu se na ni hezky koukalo. Hrát moc neuměla nikdy. ()

Hogo Fogo

Dve hviezdičky za tie dve krásne veci, čo má Angelina na hrudníku a ešte jedna za dvojsekundový záber na skvelý high-endový gramofón. V rámci kampane za obmedzenie výskytu vulgarizmov v komentároch, nebudem radšej nič ďalšie komentovať. ()

Lindushka

Tento film sa môže páčiť deťom a ľuďom, ktorým k šťastiu stačí obdivne sa pozerať hodinu a pol na Angelinu Jolie :) Ale keďže som to pozerala so sestrou, dobre som sa bavila na jej vtipných komentároch "deja". ()

Zalost

Sice dosti plytký, ale ucházející akční film podle slavné série počítačových her. Bohužel, Angelina Jolie je úděsnou Larou, což ve filmu, co se de facto točí jen kolem ní, rozhodně dost vadí. Film naštěstí docela zachraňují herci ve vedlejších rolích a ucházející záporák (který ale stejně ve filmu moc prostoru nedostal). ()

zabro

Trapne. Podle hry? S tou hrou to ma jedine spolecne to ze se to tak jmenuje.A jedna hvezdicka za Angelinu Jolie(doba kdy se me jeste libila a neadoptovala celou afriku) ()

TETŘEF

Z elegantní archeoložky se stala arogantní mrcha, které jsem přál to nejhorší jen proto, aby Angelina Jolie změnila výraz v tváři. Když připočteme geniální eroticky-prohekaný český dabing a závěrečnou koupel, tak je hotovo. ()

Eluin

Hrozná hloupost zdevastovaná navíc ještě dosti tragickým českým dabingem. Ta jedna hvězda je za Ch. Barrieho. ()

DHDV

Dobrodružný pohádkový film se sexy představitelkou, pokud nebudete řešit zbytečné věci, odvděčíte se dobrým filmem. ()

Wolvie

Věřte nebo ne,tohle byla ještě docela zábava.West se opájí Angelininými křivkami,akci zvládá slušně a dovolí divákovi se kochat.Jinak naprosto hloupé,z hlavy to vyprchá rychleji než letní kocovina,ale jako čistá popkornovka je to přijatelné. ()

matthew.17

Séria hier Tomb Raider je pre fanúšikov niečo ako obľúbená kniha čitateľa. Keď čitateľ knihu miluje aj keď ide možno o blbosť, je mu jedno že film je podobný ak sa vydarí, zamiluje si aj ten. A to je prípad aj Lary Croft ktorá najlepším akčným filmom určite nie je ani nechcela byť, ale je to vydarená adaptácia vydarenej hry a ak k tomu pripočítame že to bol prvý film na ktorom som bol v živote v kine nemôžem hodnotiť inak. ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)