Lara Croft - Tomb Raider

• Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

Sir Ludvig

Tak ja neviem o čom tu každý točí, ale ja som zatiaľ vernejšie spracovanie počítačovej hry nevidel... Jasne je to blbosť no zároveň je tu všetko čo má byť: dokonalá Lara (ešte lepšia než v hre), nezmyselný dej (presne ako v hre), väčšina deja je akcia (skoro ako v hre), všetko je maximálne vyhypované, atď. atď. atď. Ja viem mohol to byť o dosť lepší film keby,... bohvie mne to stačilo. 4* už len že tých 100 min. mi ubehlo ako polovica...!!! ()

MrMir

Nevim co proti tomu filmu mate? Já se rozhodně nenudil a film je, stejně jako hra, postavený zejména na hlavní hrdince. Takže pro mě teda žádné zklamání. Angelina byla výborná! ()

sovereign

Tri hviezdicky davam uz iba preto, lebo Laru (konkretne hru Tomb Raider) som mal ako adolescent velmi rad. Co sa tyka filmu tak je to taky sivy priemer, za to ale s uzasnymi farbami :-) ()

Cortesz

Indiana Jones v sukních byl slogan, který jsem si zapamatoval kdysi dávno, když jsem na svém PC zběsile pařil tuhle prsatou archeoložku. Převedení na filmová plátna dopadlo tak jak dopadlo. Těžkej průměr. Nevím čím to bude, asi tím zpackaným cénářem, který sestává z ubohejch dialogů o oku, klíči, trojuhelníku a o tom kolik jim zbejvá času, nějaké hluboké zamyšlení, nebo vysvětlení, po případě troška dějepisu sem nenašel, jo a hlášky taky ne, takže scénář selhává , zbývá akce a to hlavní Angelina. Akce je skvělá tu naštěstí Simon West zvládá, ve zbytku pokulhává, Angelina ? Ta se prostě pro tuto roli narodila, už jen proto, že je své počítačové postavě nesmírně podobná, i když zde Angelina nepředvádí bůhví jaký herecký výkon, tak se na ní prostě dobře kouká a v těch svých oblečcích je šíleně sexy a s pistolema a vůbec v akčních scénách jí to sedne. Navíc je zde dobře poslouchatelný soundtrack a krásné lokace. Škoda jen toho zpackaného scénáře, který zachraňuje jen ta Angelina v akci, mohl to bejt kult, zbyla z toho jen další průměrná akce bez ducha podle slavné PC hry. ()

MarkHoppus

Další z hromady filmů o honbách za poklady a minulostí. Tentokrát mírný nadprůměr kvůli Angelině a jejím akčním kouskům. ()

d1x

1 hvěžidička za to, že se tam v roli sluhy objevil Chris Barrie akka Rimmer:-) Druhá za některé pěkné akční prvky. Celkově však zklamání. Scénář šílený, o to větší škoda je to, když potenciál byl díky populární poč. hře ohromný. Škoda Lary... ()

Bigfuckman

Nebýt Angeliny jako sexy Lary Croft, film by hraničil mezi 1 hvězdou a odpadem. Děj je velmi kýčovitý a příznivci prsaté PC krásky (i já mezi ně patřím) musí být nutně zklamáni. Horší by to mohlo být snad jen v rukou Uweho jenž je na konverze PC her do filmu odborník. :) ()

jprmusic

jakej je rozdíl mezi Larou Croft a Indianou Jonesem ? .... stejnej jako mezi Angelinou a H.Fordem - čtyři hvězdičky. Abych neurazil Simona Westa a spol. - film je řemeslně v pohodě. ()

limbi

Hru jsem miloval film nenávidím. Charakter Lary jsem si představoval úplně jinak. Děj mohl být podstatně silnější a hlavní hrdinka toho mohla (jako ve hře) předvést mnohem více. 30% ()

princesofpersia

Film s tak debilním scénářem a předpovídatelným dějem toporná Angelina ani tělo Daniela Craiga nedokáže zachránit. Jedna * za akční scénu v pyžamu a další za to, že jsem se nijak extra nenudila. ()

Kubi21

Slátanina s rádoby efektními akčními scénami, které mě ale nechávaly absolutně chladným. Užívejte si tuto oddechovou zábavu, ale já mám radši jiné nenáročné kusy. ()

konysua

Do role Lary jsi už nedokážu představit nikoho jiného. Všechni mužští herci na ni hází pohledy typu " Jestli máš zájem, budu v poledne ve své kajutě politý humrovým koktejlem", ale zase není se čemu divit. Záporák je hnus, o tom není sporu. Craig neudělal díru do světa a celkově byl zbytečná postava. Pokud znáte hru, příběh vás nijak nepřekvapí. Artefakty, příšeráci a nakonec záchrana světa před jasnou zkázou. 6/10 ()

Havala

Efektní podívaná ale nestačí na opravdu dobrý film. Dějově trošku podprůměr takže dvě hvězdičky. Od té doby na sobě Angelina dost zapracovala a její další filmy jsou už celkem pecky. Potenciál videohry se myslím nevyužil naplno. ()

nudla

Taková nostalgie z mládí, když jsem byla schopná strávit u počítače hraním Lary několik hodin. Toho jsem vlastně schopná i teď.. A filmové zpracování? Lara je moje celoživotní láska, takže kdekoli se objeví, skáču nadšením. Příběh mě baví, je to rychlé, má to akci a moji oblíbenou Angelinu. ()

helrohir

Celkom fajn jednohubka. Akcia je celkom slušná, nuž a na Angelinu sa vždy dobre pozerá, a to aj keď nerobí nič zaujímavé. ()

kolik27

Ta hvězda, je jen za Angelinu a ne jako za herečku, ale je to prostě kus. Jinak to je asi tak vše, např běhat by neměla už nikdy! ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)