Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

giovanni3

Výborný seriál a hlavně zajímavý seriál. Prostředí nemocnice v kombinaci s speciálními chorobami a jejich odhalováním je velice poutavé do toho přidejte cynickou vynikající hlavní postavu Dr.House k tomu krásnou Jennifer Morrison (později Olivii Wilde) a máte skvělý seriál. 5z5 ()

DeathTheKid

Diamant, vybroušený klenot, skvost, TOP, perfectum orgasmicus, prostě to absolutně nejlepší, co lze v nemocničním prostředí vidět. První věcí je scénář, který nepřestává překvapovat v propletenosti příznaků a záludností nemocí a ostatně další dialogy, které to povyšují na next level. Takovou dávku sarkasmu, cynismu, skepticismu, zoufalství, štěstí, smíchu, rasismu...oh hotový orgasmus, protože tohle je moje krevní skupina. Navíc celoživotní role Laurieho to "jen" několikanásobně umocňuje a zbytek určitě nezaostává. Kvalita sérií velmi vysoko, možná jen 8. trochu pokulhává a občas mi dost lezly na nervy slečny spravedlivé. House, to je jedna z nejfantastičtějších postav v historii kinematografie. Tohle je rozhodně ono světlo na konci tunelu. ()

Liqid

Jeden z nejpovedenějších seriálů vůbec. Jasnost a genialita se spojila a vytvořila superracionálního Dr. House, doktora s velkým D, prostě osobnost. Seriál jsem hltal již od prvního dílu a nesčetněkrát jsem si celý seriál pouštěl dokola. Dnes jsem viděl poslední díl a zamrzí to, když si člověk uvědomí, že po pěti letech pravidelného příjmu nových dílu už nic nebude. Každopádně musím říct, že jestli někdo patří do seriálového nebe, tak je to právě Dr. Gregory House. ()

MichelSmith

Hugh Laurie exceluje vo svojej životnej role doktora,ktorý svojou nekompromisnosťou pacientou tak šokuje,že sa radšej rýchlo vylieča sami,alebo spáchajú samovraždu ,podobnú metodu už roky praktikujú aj naše nemocnice ,no tam to je na inom princípe... ()

blackkocour

Přijde lékař do ordinace. "Dobrý den, tak co tu máme..?" Podívá se do analogů pacienta, a mírně se uchechtne. Pacient na to: "Víte, pane doktore, už nějaký den dřepím na záchodě, a mám strašlivé muka, v žaludku se mi asi odehrává stoletá válka s tasemnicí s gastroenteritídou." - "Hmm, až tak? To si rovnou mužem prohodit role, a můžete za mě nosit bílý plášť." - "Jejdamane, to kdepak pane. Felčara ze mě nedělejte, pane mudr. Je málo dobrých doktorů, nechci vám brát váš byznys.." - "Ty jo, teď jste mě dostal. Ale spíš mi zaskočila v prdeli, že znáte takový lékařský termín jako je gastroenteritída, baže takové slovo jsem doteď neznal ani já, a to vedu kliniku s pacienty se střevními potížemi.." - "To je asi nějaká mínka, pane doktore, to byste.." - "Žádná mínka, pane Šulin, mně jen obvykle stačí vědět, když vás okem prohlédnu, jakou máte obezitu, jak vám to klape v posteli se ženou, či milenkou, jestli jste za posledních 24 hodin masturboval, a jak se vám, v časových intervalech po THC, zaostřujou oční zornice, nebo jak jste si blízcí s Vaším křečkem. Po několika neúspěšných pokusech a operacích, sesumíruji pár úplně nepřesných diagnóz, později čmárám na tabuli dost složité grafy a lidské vzory DNA, a přepíšu k tomu.." - "Ale, pane doktore, nerad vás vyrušuji, jak přes tyhle nepodstatné informace, dokážete přesně určit, co mi je?" - "No, zatím to vyšlo vždycky tak, že střelím od boku nějakou volovinu, a vyjde to, a všichni mě berou za génia." - "Páni, pokud to tak je, zeptám se rovnou, co zapříčinilo krvácení z řitního otvoru, a strašlivá muka ze střev..?" - Diagnóza: Nemocniční jídlo. "Ty idioti Vám sem podávají kuřecí rizoto, infikované ptačí chřipkou. Za poslední 2 týdny mi tu lidi kvůli něčemu jinému nechodí.." ()

vincent

Pre mňa nečakane kvalitný seriál. Charizmatický "zlý" lekár a jeho tím rieša zdanlivo neriešiteľné prípady ochorení. Popri tom sme svedkami osbných konfliktov s politiky pri riadení nemocnice. Okrem zaujímavých prípadov seriál stojí na vynikajúcom výkone Hugha Laurieho. Jeho hlášky sú vtipné ale ako pacient by som sa mu zďaleka vyhol. :)) Určite nadpriemerné dielko, ktoré spríjemní večer a človek si pri tom oddýchne bez pocitu, že z neho tvorcovia robia blbca. ()

Mr.Nigga

Výtečný seriál, sice trochu stereotypní po shlédnutí několika dílů, ale vždy se skvěle bavím. "Nemám vás rád...neberte si to osobně, já nemám rád nikoho" :-) ()

ondrech

Kamera: Roy H. Wagner, Gale Tattersall, Walt Lloyd, Newton Thomas Sigel.....zahlédl jsem pár dílů a je to opravdu povedené. Jenže to dávají zrovna v dobu, kdy jedou v telce ty nejlepší filmy(na dvojce), takže se na to moc nedívám. ()

Rousse

"Já, Margo Davisová, jsem byla informovaná o nebezpečí, které může vzniknout z odmítání doporučené lékařské péče. Tímto zbavuju ... // Kdo jste? // Pracuju pro nemocnici. Princeton Plainsboro fakultní nemocnici a její zaměstnance, viny za všechny nepříznivé okolnosti plynoucí z mého odmítnutí. Není to chyba nemocnice, pokud můj syn zhebne.// Zhebne??? // Trošku jsem přibarvil jazyk. Hlavně kvůli ujasnění. "Chápu, že moji lékaři považují moje rozhodnutí jako úplně idiotské..."// Proč to děláte? // "Ale jsem přesvědčená, že vím víc než oni. Měla jsem na střední kurz biologie." Předpokládám, že to je ono... ano. No prostě to chce jen hodně velkou dávku smyslu pro černočerný cynický humor:-) a pak se vám to bude zatraceně líbit:-) ()

Obivan

Tenhle seriál jsem si velmi rychle zamiloval, ten černý humor v poddání Dr. House nachází nových rozměrů a zaskočí svou upřímností. Jsem moc rád, že Hugh Laurie konečně dostal roli, v níž naplno uplatní svůj talent i charisma. Humoru a vtipu tleskám stejně jako kvalitním hercům (a podle mě zdařilému dabingu...) ()

vanderbart

Dr.House je sice nesmírně zajímavá postava a poslouchat jeho hlášky jen tak neomrzí, ale na seriálu mi vadí jeho neustále se opakující schéma, kdy divák už předem ví, že správná diagnóza přijde až po 5ti špatných par minut před koncem... Za tohle ta hvězdička dolů, jinak zábavné ažaž :) ()

Heraldika

Ze začátku na plný počet hvězdiček, ale pak se to postupem času nevyhnutelně opakuje. Nicméně i po letech se ráda na jakoukoliv epizodu podívám. ()

widla

Super seriál, dala bych 5*, kdyby to nebylo všechno založený na Housově genialitě. Nikdo neví co pacošovi je a nakonec přijde Dr.House s fascinujícím vysvětlením. Trochu nuda po pár epizodách, ale stejně se pořád dívám. A to díky Hughovi, ta role mu je psaná na tělo. Kolem a kolem 4*. ()

Zemi11

Beru jen hotovost! - Vážně? A to říkáte všem mužům?... Mé ego ze začátku House odmítalo. Říkat něčemu dobré, když to tvrdí i všichni ostatní? To zrovna, kámo, není moje image! No, na pár dílů jsem koukl a dnes musím říct, že toho doktora žeru. Jeho schopnost konverzovat tak, aby vždy odešel s pocitem vítěze mi připadá více než vlastní. ()

fruitbueno

Od tohoto MUDr. bych se nechala vyšetřit od hlavy až po patu, notovali bychom si v cynismech, sarkasmech, semtam bychom si zobli něco na podporu a večer bychom se rozešli svými cestami. Neuvěřitelný herecký výkon hlavního hrdiny, lékařské případy, které jsou ve své podstatě vždycky hrozně banální, prostředí, kde jsou všichni jedna velká rodina (hahaha). Jooooo, ou-em-dží, jooooo! ()

slovan1

Co dodát...jako by se Hugh Laurie narodil a byl na tomhle světě jen pro tuhle roli. Jeho charizma a osobitý humor hýbe celým seriálem. Není díl, kde by nevyplodil hlášku přesně šitou na danou situaci. Navíc se v seriálu objevuje plno známych, viceméně serialových, herců a pěkných slečen ;) Hudba použita v seriálu je taky super, vetšinou songy, neokoukane a příhodně sedíci k dané situaci. Záběry z operaci, popř. "co se v tom těle děje" jsou jen plusem a seriál tak dělaji atraktivnějším. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf