Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

J.e.r.e.c

Pokus o Malý pitaval dvě, ne úplně zdařený. Naprosto zásadně chybí někdo, kdo by si uměl podrbat knír jako Kamil Hamřík nebo nahodit drsný výraz Libora Krejcárka. Místo Čmani a Krampola je tady Vetchý, co hraje Vetchýho, Blažek, kterej hraje Blažka, a Vladyka, kterej hraje debila. Snad jen ten Polívka imituje Rudu Pekaře celkem obstojně. V souladu s moderními trendy se mezi poldy víc voluje a doprdeluje, a snaží se to mít takovej realistickej pouliční look, z čehož ovšem rezultuje jen nepříliš atraktivní vizuální kabátek. Že se jedná o skutečné případy, je sice hezké, ale některé vyšetřovací postupy mi přišly přitažené za vlasy a onu proklamovanou realističnost jsem seriálu zkrátka nevěřil. Pitaval nebyl taky žádnej kriminální zázrak, ale Dietl tomu uměl dát mistrovskou formu, díky které jste byli po pár dialozích mezi těmi policajty jako doma. Tady nic podobného nefunguje. Viděl jsem asi díl a půl a nebavilo mě to. Bez hodnocení. ()

denulik

Nehľadiac na krajinu pôvodu by som asi objektívne dala ***, ale po zvážení toho, aké seriály sa v Česku (a aj u nás na Slovensku) točia, nemôžem neprihodiť ešte jednu naviac. Má to svoje chyby, ale už je to cesta správnym smerom. Postavy sú na môj vkus plochejšie ako by mohli byť (Kriste, kto tým policajtom vyberal mená?!), ale nepôsobia úplne dementne. Navyše prirodzený Vetchého prejav ma poteší vždy, tak prečo neprižmúriť oči. ()

JeanMarthan

Kriminálky nemám rád. Jednak jich dávají asi milion denně a pak jsou většinou jen hezky natočené, ale že by mě to nějak strhlo, to vůbec. Případy 1. oddělení, to je jiná liga, přímo extraliga. Získala si mě především svojí autentičností. Detektivové, co nejsou žádní metrosexuálové nebo naprosto geniální mozky, kteří mrknutím oka uvidí mikrovlákno z trenek pachatele na hnijící mrtvole a podobně. Jsou to normální lidi se svými životy. Jsou tu postavy, kterým vyloženě fandím, avšak jsou tu i tací, z kterých mám kopřivku. Čili seriál opravdu prožívám a to je oč tu běží. Pokud ve mě něco dokáže takhle rozdmýchat emoce, dávám vysoké hodnocení. Veliký plus za to, že je to z našich luhů a hájů. ()

hekla

Výborný krimi seriál, z českých neznám lepší. Skvělí herci, často vtipné scény, žádné blbosti, prostě podle skutečnosti, napínavě natočeno, rozhodně se člověk nenudí a těší se na další díl. Doufám, že budou další série :). ()

Romanstekl

Vážení autoři, scénáristi, režiséři, herci, kameramani...atd...zde se učte, takhle se to má dělat, kdyby čsfd umožnil 6 hvězd, dám je, druhá řada snad pro mě předčila ještě tu první, další díly nebudou, málo kdo tohle dokáže přestat včas, aby seriál nezačal upadat, není co vytknout, chvílemi jsem byl do děje tak vtažen že jsem měl tep 200, díky! ()

Knor

Tak ono se nakonec v tý televizní žumpě tu a tam najde něco, na co se dá dívat. Tyto Případy jsou celkem kvalitně odvedená práce a líbí se mi, že těch dílů není milion a nevymýšlí se tam kraviny. ()

RedRose

Každý slušný zaměstnanec má svého šéfa a ten je většinou děsnej kretén!! Kolikrát se po nich Korejs vozil, téměř jako by ty vraždy spáchali sami..?! Místy je jeho chování opravdu až hnusné! Jinak je tento seriál skvělý a nebál bych se i slova špičkový! Smysl pro detail, věrohodné postupy i chování a vývoj postav, je zpracován naprosto skvěle. Hrozně moc se mi libí ten obyčejný a civilní přístup, kdy vyšetřovatele jsou jen obyčejní lidé. Zaměstnanci, kteří chodí do práce (kde je úplně zbytečné buzeruje šéf), řeší tam fakt hrozné, až brutální případy a po práci jdou domů k rodinám. Velice příjemné proti světovým kriminálkám plných supermanů a chodících encyklopedií... Je to umocněno i vědomím, že se ty případy opravdu staly. A pověstnou třešničkou na dortu je casting!! Naprosto špičkový výběr herců a ti herci opravdu hrají!! Takže fakt asi nejlepší porevoluční seriál! 92%  (v porovnání s okolními detektivkami jako jsou Anděl, Specialisté, Modrava a další, přidávám 25%, protože rozdíl tady je neskutečný!!) ()

tynuska37

Po strááášně dlouhé době český seriál se skvělými herci, inteligentním dialogem a realistickou zápletkou. A taky jeden z mála, kde nemám chuť mlátit hlavou o zeď pokaždé, když postavy začnou mluvit o paragrafech a fungování právního systému. Poprosila bych víc takhle kvalitního materiálu založeného na pravdě, a ne na bujných dramaticko-harlekýnsko-fantaskních představách "scénáristů". ()

HERGImanCZ

Dobré krimi nejen na české poměry! Jen nechápu jednu věc. Tvůrci si na seriálu očividně dali záležet. Dobrá atmosféra, hudba i dialogy a postavy. A pak na závěr najali člověka, co očividně neumí s kamerou! Nebo netuším, zda bylo náhodné přibližování a oddalování kamery několikrát za sebou v různých vzdálenostech pocit o experimentální tvorbu, ale mě to rozhodně neoslovilo. Naopak mě to vždy pouze vytrhlo z děje. ()

RAFT

Kvalitní český seriál , my opravdu umíme natočit dobré seriály. Seriál je dost výborný a to i především herecky. Případy podle skutečnosti.V seriálu kdo tam vládne tak, Polívka, Vetchý, Vladyka. Ostatně i celá jejich parta v seriálu dobrá. Je to napínavé. Dobře netočené , spolu se seriálem Devadesátky do top nejlepších českých seriálů v tomto roce. Jenom velká škoda že, už je  bohužel konec . Kdyby někdy byla další serie což už asi nebude tak, klidně všema deseti . Za mě 90% ()

Azrail

Tak dobrá, měním názor na nejlepší kriminální seriál dekády. Je jím bezpochyby právě toto extrémně realistické geniální dílo. Případy prvního oddělení mě od první minuty okamžitě vtáhly a už nepustily až do úplného konce. Právě ta realističnost, syrovost a prostá kriminální práce dělá z tohoto seriálu úplně jiný level tohoto žánru, ale celé by se to samozřejmě neobešlo bez skvěle napsaných a přesto velmi civilních postav, které se chovají extrémně realisticky, každý v nich může poznat své vlastní kolegy, přátele, rodinu, nebo i sám sebe. Můj osobní favorit byl sympaťák Václav Plíšek v podání excelentního Bolka Polívky, ale maximálně spokojený jsem byl i se všemi ostatními. Samotné kriminální případy vycházely z těch skutečných a ani jim se nedá nic vytknout. Nekonala se žádná přepálená akce, honičky, střílečky... Ne, jen úplně obyčejné vyšetřování kriminalistů, kteří nejsou žádní superhrdinové, ale obyčejní lidé jako my. Z některých brutálnějších případů mi upřímně nebylo moc dobře, když jsem si uvědomil, co my lidé sami na sobě dokážeme páchat za zvěrstva a že i obyčejná procházka parkem může být v tomto světě nebezpečná, pokud člověk potká nepravého člověka. Hodně se mi líbilo, že všechny tři série si udržely stejně vysokou laťku a opravdu dlouho jsem žádnému seriálu nedal bez váhání a s radostí ryzích 10/10. ()

subic

Malý pitaval po třiceti letech? No možná, ale mnohem vyšší level. Musím říct, že v tom dnešním závalu českých kriminálek na všech televizních stanicích je to rozhodně TOP. První řada je taková spíš na rozjezd, hruhá to dost posunuje, protože se tu taky víc řeší osobní vztahy na oddělení. A přeci jenom tady je to podáno tak, že ten tým vyšetřovatelů je celkem dobrá parta. No a nakonec třetí řada, ta se opravdu povedla. ()

mig21

Já myslím, že by to šlo... žádný Vegas, ale úplně normální Karlín :) Seriál lehce připomíná Malý pitaval z velkého města, což ale rozhodně není na škodu, neboť to byl - spolu s Dobrodružstvím kriminalistiky - asi nejlepší předrevoluční seriál... Škoda, že tam tehdy řešili tak banální případy... ()

hackstolle

"Jednou vetou?" Prozatim spise hlubsi zklamani. Misty trapnejsi humor. Umela, strojena dikce nekterych hercu. A dale. K ohledani vcetne genetiky az po 24 hodinach po mordu?? Vysetrovatelsky nabubrely zpusob predstaveni se: "poručík Sršeň - vraždy." Proc se u toho probuh tak usklebuje?? Podle me Mira Vladyka a kriminalka radeji nee. ... Tykani s potencionalnim vrahem? Budiz. Ale spolu se zvukovym popisem CT to byl az na vyjimky v podstate prusvih, skoro az nuda. Jedine plusy. Pan Polivka celkem presvedcivy, Vetchy ok. Ale celek? Zatim nehodnotim.. uvidime dale. .. Co me ale napadlo. Kdo to sakra reziroval??? S odstupem musim rict, ze ne všechny dily byly tak nedobre, jako ty pocatecni. S odrenyma ušima 75%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD