Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Pacas

Během tří dnů komplet shlédnuto a 5 hvězdiček dávám bez rozpaků. Jo a kupte už Vetchému normální rifle a ne o tři čísla větší. edit po posledním dílu: Neměl seriál skončit, velká škoda. Jedna z mála věcí co se ČT povedla na jedničku a i toho Loje jsem vzal na milost. ()

ywusha

Opravdu povedený seriál. Parádní provedení a zpracování kriminálních příběhů, které jsou podtrženy pro mne zajímavou hudbou, což není v ČR tvorbě tak běžné. O to víc mě každé TV zpracování dostane, když je inspirováno pravdivým příběhem. Sem tam vložený nějaký vtípek byl dobrý tah, stejně tak i obsazení. Kriminálka a hvězdné obsazení je přesně to, co nás táhne k TV. Místo nekonečných seriálů z nemocničního prostředí, které snad nejde shlédnout ani za trest, by toto dílko mělo pokračovat minimálně jěště jednou serií ()

wewrka

Tenhle seriál mě velmi mile překvapil, výborné herecké obsazení, kamera i scénáře. Minimum klišé prvků, děj odsýpá. Škoda že je tak krátký :-) ()

Beaka9

Hodnotím po zhlédnutí čtvrtého dílu s tím, že průběžně budu hodnocení doplňovat. Musím přiznat, že při hodnocení jednotlivých dílů jsem ovlivněna zajímavostí konkrétních případů (což tvůrci seriálu při zachování autenticity nemohli ovlivnit) a až na druhém místě zpracováním. Celkově je to na naše poměry velmi zdařený počin, potvrzující, že sám život je nejlepší scénárista. Velmi se mi líbí přesvědčivé zpracování, skvělé dialogy, interakce mezi jednotlivými kolegy, žargon a použité hemzy jako např.: „Smrdí ti z huby jako somrákovi z igelitky“. Toho si vážně cením. ()

NSN

Čtyři epizody stačily. Příběhy ničím netáhnou, hercům není dán charakter (někteří jakoby byli jen do počtu) a vůbec celkově to má zašedlej předlistopadovej háv. ()

KatyBitch

Když mě někdo zabije, tak chci aby to řešil právě Plíšek Smekám dámy a pánové. Kdo by to byl řekl, že v čechách se natočí serial, který by byl natolik kvalitní, že by zasloužil Zlatý globus nebo Emmy. Po všech těch opičárnách jako kriminálka anděl a expozitura, přišlo něco co je realné. A tím myslím skutkovou podstatu trestného činu, zbůsob řešení, odhalení pachatele ale také vztahy na pracovišti. Divili by jste se, že na českou kriminálku koukají všechny generace a všem se líbí, sama jsem se o tom přesvědčila když jsem v noci šla z tahu a míjela jsem partu 18 letých týpků co s obrovským zapálením diskutovali právě o případech prvního oddělení. Herecké obsazení a výkony už snad nemohli být lepší. Ondra Vetchý je jako mjr. Kozák naprosto bezkonkurenční, Bolek Polívka se ukázal i v jiné roli než burana a dokonale mu to sedlo, Vladyka je jako jako Sršeň na zabití ale jeho postavu si zamilujete, Korejs je z*rd ale jeho hlášky jsou naprosto výborné, Landa z extrému by zasloužil víc prostoru a na závěr bromance kpt. Pražáka (bože, to je magor, kdyby mě vyslýchal tak mu tu vraždu přiznam i kdybych ji nespáchala) a kpt. Anděla(jak vypustil rybník? Pecka) je to nejlepší na celém serialu. Oba dva se skvěle doplňují a baví je nasírat Korejse a já se jim ani nedivím. Mrzí mě, že budou jenom 2 série i když námětů je bohužel hodně. ()

freywar

neskutečný seriál na české poměry může s přehledem konkurovat americkým, Dále chci poděkovat za objasnění několika případů jenž si pamatuji s TV novin. A rovněž úžasné herecké výkony jak hlavních představitelů tak a to především těch vedlejších, zahráli to tak že jsem jim věřil že skutečně zabíjeli oni. ()

Askyr

Čekal jsem, že nejlepší kriminálka natočená v českém prostředí zůstane, trochu nedopatřením, novácká Kriminálka Anděl. Ale ČT se vzmužila a natočila perfektní sérii, která mě osobně naprosto upoutala. Je vidět lehčí inspirace jinými kriminálkami, kdy na klíčové řešení se přijde vždy těžkou náhodou. Ale stále se shodneme, že ČT se vybičovala a sráží všechny další pokusy na zem. Nějaké V.I.P. vraždy? Ty vole, s tim jděte do řiti... ()

Nemezzis

Vyvážený krimiseriál, který si nehraje na to být světový, ale snaží se zachytit reálnou podobu pátrání, kde i maličkost dokáže odhalit viníka. Na seriálu se mi líbí jeho nedokonalost (vše jim nevychází na první dobrou) a dobře zvolená parta v čele s Ondřejem Vetchým a Bolkem Polívkou, který mě celkem překvapil 1.série 90%. 2.série ztrácí své kouzlo, díky opakujícímu se postupu. 70% ()

camomilla

Konecne autenticka kriminalka - nejen kvuli skutecnym pripadum, ale predevsim kvuli systemu vystrovani. Mravenci prace, vyslechy, prohledavani odpadku, logicke dedukce i psychologicky triky na podezrele hrave strci do kapsy mikroskopy americkych CSI. ()

Medwjed

Výborný český detektivní seriál, který sleduje každodenní práci z 1. oddělení vražd v Praze. Seriál je inspirovaný skutečnými případy, které se staly po roce 1989 na území Prahy. Zapomeňte na akční scény, automobilové honičky apod. Tady je vidět každodenní realita kriminalistů - mnohdy až mravenčí práce, úředničina, pátrání, zajišťování stop na místě činu, usvědčení pachatele... Líbí se mi i na konci dodatek každého dílu – kdy byl pachatel dopaden a na jak dlouho odsouzen. ()

Jevablo

Nejlepší český detektivní seriál. Postavy spolu skutečně komunikují, řeší reálné případy reálnými (tj v zásadě primitivními) metodami, uvěřitelně je znázorněna spolupráce se soudem a státním zástupcem. A navrch bombastická postava Víti Sršně, která by zasloužila samostatný seriál. ()

Agent24

Nejlepší český krimi seriál. Škoda, že není třetí sezona. Opravdu to byla pecka. Musel jsem pořídit na origošce od České televize. 100%!!! ()

Rozmarýna

Velmi dobrý seriál. Až do tohoto seriálu jsem naprosto nesnášela Boleslava Polívku. Tady však hraje výborně a strašně se mi líbí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD