Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Daryl.Dixon

Díky, díky a ještě jednou díky. Konečně po dlouhé době kvalitně natočený kriminální seriál, který se díky zpracování a řešení skutečných případů hodně přiblížil realitě - vím o čem mluvím. Doufám, že nezůstane jen u 14-ti dílů a časem se dočkáme pokračování. ()

ostravak30

Když jsem viděl Místo zločinu Plzeň, říkal jsem si, jak něco tak špatného mohl někdo natočit. A společně s Kriminálkou Anděl jsem uvažoval, zda Češi po revoluci vůbec natočili nějaký kvalitní kriminální nebo detektivní seriál a zda to vůbec ještě umíme. Přitom bych řekl, že před revolucí jsme v tomto patřili minimálně k evropským velmocím. Každopádně, vše je zachráněno. Případy 1. oddělení naznačují, že umíme. Seriál si na nic nehraje. Dopředu sice neznáme pachatele, ale není to žádná namachrovaná Kriminálka Las Vegas, Miami a jim podobné. Ukazuje policejní postupy přesně takové, jaké skutečně jsou. A v některých případech se jedná i o skutečné kriminální případy, které se někdy staly, takže divák získává na důvěře, že si scénáristé nic nevymýšlejí, ale že přesně takhle se to odehrává. A to mě baví. Jeden z nejkvalitnějších českých herců, Ondřej Vetchý, dodává seriálu ještě na herecké kvalitě. A to nemluvím o B. Polívkovi, kterému role sedla naprosto perfektně. A svou úlohu zvládl naprosto mistrovsky i Miroslav Vladyka. Tak já jen prosím, takových seriálů v takové kvalitě co nejvíc. A zde bych měl osobní přání, aby se točilo dál a sérií bylo co nejvíc. Tohle mě baví. Jen dál...jen houšť... Třetí série je ještě lepší, než ty dvě předchozí. Tvůrcům se podařil opravdu husarský kousek. Zůstat tři série na stejné kvalitativní úrovni je samo o sobě fascinující. Vylepšit již téměř dokonalé je pak šokující i geniální. Staří známí nás stále baví svým špičkováním, úroveň humoru je pořád stejná. Jednotlivé případy jsou zajímavé. Dozvídáme se také více o policejní práci jako takové, ale tentokrát té kancelářské. Jak se policie změnila od devadesátek? Že jsou z nich spíše kancelářské krysy než poldové, co honí skutečné zločince. Já osobně bych ale zaměřil ještě na jeden aspekt. A tím je hudba. Ta je opravdu nádherná a ještě lepší než v předchozích sériích. Klobouk dolů všem, kteří seriál vytvářeli. Udržet stejně kvalitní úroveň je téměř nemožné, ale vylepšit dokonalé...to chce opravdu kuráž, ale též pořádnou dávku umu. Případy 1. oddělení patří právem mezi nejlepší seriály, které kdy vůbec vznikly a po revoluci navíc i k absolutní špičce. ()

PK Ivanhoe

Po tom co se ČT začla v hlavní vysílací dobu vyžívat ve vraždách, jako z nebes se objevil tenhle seriál. Ani jsem nečekal jak mě tenhle seriál nadchne a bude mě nutit chodit k televizní obrazovce. Je to zábavné a autentické, je to skvělé a doporučuju... ()

Andrew94

Není to nijak zvlášť geniální seriál, tím pádem se tak ani nestane mým oblíbeným, a to už i jen kvůli tomu, že detektivní seriály moc nesleduju. Ovšem v té nenasytné záplavě všemožných, nezáživných, rádoby vtipných seriálů, které nám neustále nabízejí, nebo respektive vnucují české TV stanice, se Případy 1. oddělení dají dokoukat až do konce a dávají české produkci alespoň malou naději na zlepšení. A to především díky dobrému obsazení, zajímavých dějových linkách jednotlivých dílů i několika vtipným hláškám. ()

Plastík

Má to šťávu. Je to uvěřitelný. Líbí se mi to moc a moc. Dívám se podruhé. Tak, a už se dívám v TV po třetí. ()

nula87

Jedna z těch slušnějších kriminálních sérií. Na Kuneše to nemá, ale zase ta inspirace skutečnými případy, a hlavně ta civilnost mě na tom bavila. 65% ()

JosefTomas

Absolutní hodnocení a to zasloužené. Herci umějí hrát, příběh skutečná pátračka, postavy, které si musí každý zamilovat. Navíc ten styl vyprávění. No prostě bych to tu mohl vychvalovat do nekonečna a stejně bych to všechno neřekl. Navíc druhá série jen potvrdila, že je stále co vymýšlet. Jen škoda, že třetí série už asi nebude, ale prý se scénáristé rozjíždějí na dalším společném projektu, tak uvidíme. ()

boombang

Asi nejlepší český seriál od roku 89. Polívka, Vetchý a Hanuš vynikající po celou dobu, ostatní z morparty taky super (a to jejich realistické řvaní - kdyby na mne Polívka zařval, přiznám všechno). I vedlejší role excelentní, hlavně Javorský, Polívková a Malý. Mluví se taky realisticky, víceméně nespisovně, a vulgarity nejsou vůbec samoúčelné. Nejen díky nim je tu rovněž nepřekvapivě i dost humoru. Všechno to působí velmi autenticky, což u věcí natočených podle skutečnosti nebývá pravidlem. Když jde o čas a o chycení pachatele, prostě se sere na předpisy. Jedna z oblíbených scén: hospoda s "pokakaným" úchylem. A Korejs je vskutku na přesdržku. Mrzí mne, že jsem tomuto seriálu původně nevěřil a shlédl ho až teď. ()

kymla

Tento seriál konečně pravdivě zachycuje práci policistů. Každá postava je pečlivě vykreslená, příběhy jsou podle skutečných událostí, dokonalé. ()

Pete

Vlajková loď ČT je po třech řadách (kdy některé díly sahají až po tom nejvyšším hodnocení) zatím suveréně nejlepší tuzemský seriál tohoto formátu v tomto století. Tečka. ()

mirkath1

Nemohu jinak než vyzdvihnout výkon herce Stěpána Kozuba ve 3.díle 2řady. Jeho výkon při výslechu byl hodný oskara.  Jinak pochopitelně každá epizoda je výborná. ()

Olafsson

První dvě série slabý. Na začátku dílu už vim kdo je vrah, a čekám zbytek epizody na to, až na to přijdou i ti poliši. Zbytečně moc vulgarity a neustálé řvaní v rámci týmu (interně), to mi chce někdo říct, že takhle hulvátsky a sprostě se skutečně chovali/chovají policosté k sobě v týmech? To mi opravdu vadilo. Tři hvězdy s odřenejma prsama. Třetí série mnohem lepší, bavila mě. Vyzrálejší herecké výkony, méně řvaní a vulgarity, proporacovanější scénáře a případy, celkově sympatičtější postavy (až na tu píču ředitelku, ta byla na zastřelení). Zasloužený čtyři hvězdy. Celkový verdikt je max 3.5 hvězdy, a jelikož tady půlku dát nemůžu, tak dám tři. Ty první dvě série si prostě čtyři nezasloužej.  PS: Skvělej Ondřej Vetchý, kterému více než zdatně sekundují i další hlavní postavy. ()

Neklan006

Podle skutečných případů. A ti policajti se chovaj tak blbě, že mi to přijde hodně věrohodný. A absolutně nejpřesvědčivější je Miroslav Hanuš :-) ()

DanielaE

Přidávám pátou a musím říct, že jsem normálně šťastná, že ČT vyrobila takový seriál, že Polívka dostal tuhle roli, která mu prostě sedne jak prdelka na hrneček, že ostatní nepřizvukují, ale šlapou jak hodinky, že dialogy ani na chvíli nešustí papírem, ale jsou "aby to bylo jako ze života" .... Jako FDD (Fakt Dost Dobrý)! Já jsem příjemně překvapená. Upřímně jsem už nechtěla strávit další mučivé pocity u ČT původní tvorby. Nicméně náhodné přepnutí mi udělalo radost. Civilní herectví, přesně vybrané typy (až na Vladyku jako "typicky českého přizdikakánka", ale uvidíme, jak se bude vyvíjet), výběr lokací. Jo, líbí. Teď ještě co "Čtvrtá. hvězda". ()

PamelaJJK

Vím, že se to nedělá, psát komentář po 1. dílu ze 14. Když však vidím a čtu, jak tady "vykosťujete" tento nový seriál, tak mi to prostě nedá a musím zasáhnout. Myslím, že se tentokrát ČT vytáhla a seriál (aspoň 1. díl) je perfektní. Ale tady prostě nemá česká televizní produkce nárok a Vy všichni "odborníci" a "intelektualní filmoví znalci" jste mě zase svou zabedněností, stádovitostí a tupostí kardinálně nasr*li. A asi nejen mě, ale to je fuk... Nejsme v USA, ani ve Švédsku či Norsku, ale ani v Německu či Francii. Jsme v ČR. Máme jinou mentalitu než amíci či seveřané. A naše kriminálky (i vysmívaný Malý pitaval z velkého města) jsou povětšinou parádní. Konkrétně Rozčtvrcená působila velice svěže a skutečně. Vše bylo známé a reálné. A narážky na nelogičnost a amatérismus vyšetřovatelů jednoduše utře jak zpocené okno fakt, že scénář psal dlouholetý kriminalista Josef Mareš, který jistě ví o čem to je. Obsazení je skvělé. Celé to vyznívá svižně, ladně a hlavně opravdově... Takže gratulace do ČT a plný počet bodů. Věřím, že po dalších dílech nebudu muset své hodnocení měnit. Naštěstí jsem své hodnocení nemusel měnit ani po čtrnácti dílech první série, ani po třech dílech z druhé série. Jen mě mrzí, že druhá série má jen pět pokračování... ()

Phex

Pro mě nový Pitaval, který ale ještě v lecčems překonává. Už dlouho jsem se na pokračování původního českého seriálu netěšil jako na 1.oddělení. Česká televize jde do sebe. Toto, Čtvrtá hvězda i Cirkus Bukowsky jsou opravdovým protipólem toho co nám v posledních letech ze své tvorby servírovala. ()

zdeci

Chvílemi překvapivě vtipné... No tak ovšem za poslední monstrpřípad Vladyky, a jak si tam Mirda zjednával respekt, pálím 4! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD