Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Davanity

Po shlednutí dalších epizod svůj názor přehodnocuji, konečně až na stále pár chyb a místami trochu přehnanéjednání či postavy, hlavně postava šéfa 1.oddělení, se na to dá koukat, případy jsou zajímavé a asi největší sympatie si u mě získal vyšetřovatel v podání Bolka Polívky. No uvidíme, co ještě dál tato česká kriminálka přinese, doufám, že to bude jen a jen lepší. ()

Fajt

Nějak mi uniká proč a z jakého důvodu je Polívka (v civilu nekuřák) obsazen v tomto seriálu jako těžce náruživý kuřák v době, kdy je v amerických fimech tento zlozvyk přímo zakázán. Nechybí zde ani neomylný tvrďák Vetchý ani troubela Vladyka alias Sršeň, u něhož je s podivem, kdo u policie dnes může být zaměstnán, takže nebýt hesla "Pomáhat a chránit" asi bych klidně už nikdy nespal.... ()

Gord

Kdybych měl hodnotit Českou televizi, tak by si nezasloužil tento snímek ani jednu hvězdičku, nejsem idealista a nenosím růžové brýle, a tak nějak vnímám ten hnus okolo. Ale zaměřit se na kriminalitu v České zemi, a tak nějak ukazovat ten hnus co je tu okolo,mi zrovna nepřijde jako dobrý nápad. Nicméně seriál jako takový, je kvalitně ztvárněný a i docela vhodně obsazen. Ukazuje svět takový, jaký je. ()

svetylko

Tak za tohle se opravdu stydět nemusíme. Jsem moc ráda, že po dloooouhé době je tu seriál, na který se můžu dívat. A super je, že je uni, takže manželské páry mohou mít společný zážitek - o kolika současných českých seriálech se tohle dá říci? ()

macetoma

Tak konečně jasný, srozumitelný a uvěřitelný český krimi seriál. Stojí za to se dívat. Příjemné překvapení letošního roku. Inspirace skutečnými případy je opravdu jednoznačně plus. Dávám 4 hvězdy a hodnotím jako důstojného nástupce seriálu "Hříšní lidé města pražského". ()

Dinsberg

Kdysi jsem k Majoru Zemanovi napsal do komentáře, že by bylo zajímavé převést seriál do dnešní doby. Tím nebylo myšleno, sledovat jak politika zasahuje do policejní práce, i když i to zde má své místo, ale spíš o zachycení soudobých kriminálních případů. Jsem rád, že se moje úvaha neukázala jako lichá, protože seriál má po 5 odvysílaných dílech zatím velmi slušné skóre a získává si renomé. Jsem rád, že česká detektivka nezemřela. ()

VojtaMarek00

Nic neckaneho,proste klasicka kriminalka ktera se jen ohani tim,ze na jejim scenari pracoval kriminalista. Polivka je po dlouhe dobe fakt dobry,jinak je to proste prumerne natoceny serial ct. (Soudim z vcerejsiho dilu). 40% ()

Samarol

Neskutečné!!! Konečně kvalitní česká kriminálka. Už jenom kvůli hereckému obsazení jsem se na něj těšil jako na smilování a můžu říct, že veškerá očekávání jsou splněna. Nejspíš tomu pomáhá, že je to natočený podle skutečných případů a možná právě to je na tomhle dílu tak poutavý. Vypadá to, že ČT nasadila, co se týče některých seriálů, do trháku na zlato, protože tomuhle nemůžou ostatní stanice vůbec konkurovat. Tak snad to vydrží. :-) ()

brzozin

Pro mě osobně dolova kulovní záležitost. Konečně český seriál, na který se dá dívat, který má spád, logiku děje, charakterově vyprofilované postavy a zápletku, která je uvěřitelná - možná proto, že jde o skutečné případy. Na místo české verze SCI z produkce komerčních televizí nastupuje příběh, který skutečně působí autenticky, herci, kteří hrají uvěřitelně a zpracování, které je originální a neotřelé. Mě to docela strhlo. ()

bleskaMeryl

Velmi povedená věc České televize. Po dlouhé době. Kvalitně udělaný scénář, který napsal skutečný policajt asi nemá konkurenci s výplody bujné fantazie lidí, kteří mrtvolu v životě neviděli a v pitevně by sebou sekli. Práce kriminalistů je podaná realisticky, bez zbytečných rádobyefektů, které dělají z této velmi těžké práce něco "suprového a barevného". Většinou jde o smutné příběhy lidí s tragickým nezvládnutím svých vášní a na tom nic lákavého nevidím. Smekám před nimi. Musí to být hodně těžké, vidět lidskou společnost hlavně skrze to špatné, co lidé dělají. Taky výběr herců byl hodně dobrý. ()

Kacer

Pevně věřím, že šéf oddělení není dle skutečné předlohy, protože většího idiota jsem dlouho neviděl. ()

Mr.Atsor

Konečně kvalitní, realistická a poutavá česká kriminálka. Některé případy si ještě vyvabuji. Líbí a doporučuji! ()

pekas

Tak tohle se konečně po letech dá označit, jako špičkový český seriál! Dal vzpomenout na naše předchozí povedené seriály, jako Malý pitaval z velkého města, Dobrodružství kriminalistiky, Panoptikum města pražského a dokonce i Hříšní lidé města pražského. Až na trochu přehnaně sprosté chování pana velitele se tým a jeho hlášky bezvadně vydařily. Prakticky nemám výhrady, moc rádi jsme se na to dívali. 90% ()

Ivoman

Dovolím si oponovat ostatním nadšencům a seriál ohodnotit střízlivě. Seriál kvality má, ale stejně jako Expozitura sází hlavně na to, že se český divák bude dívat na jakékoliv obrázky ubíhající krajiny z auta, na projíždějící auto apod. Přesně stejný nedostatek má tento seriál jako seriál Expozitura. Každý díl je moc dlouhý. Hodina na jeden díl ? Už dávno jsou ve světě seriály natáčeny buď 20 minut nebo 40 minut na jeden díl. Všichni přizpůsobili děj jednotlivých dílů pro oko seriálového diváka, všichni zjistili, že 40 minut je hranice, kdy seriálový divák vnímá děj. Češi opět vyjímka a děj není problém natáhnout na 60 minut. Podívejte se na jakýkoliv díl 3 x a dáte mi za pravdu, že střih na světový standart 40 minut, by seriálu nijak neuškodil, spíše by byl ku prospěchu. Děj by měl větší spád, rychlost i akčnost. Celkově je to kupodivu koukatelný seriál, i s obsazením jsem neměl problém, ale po 25ti letech, kdy nám všechny stanice natlačily do hlavy formát kriminálek, které trvají 40 minut, je tohle opravdu až moc dlouhé. ()

Daryl.Dixon

Díky, díky a ještě jednou díky. Konečně po dlouhé době kvalitně natočený kriminální seriál, který se díky zpracování a řešení skutečných případů hodně přiblížil realitě - vím o čem mluvím. Doufám, že nezůstane jen u 14-ti dílů a časem se dočkáme pokračování. ()

ostravak30

Když jsem viděl Místo zločinu Plzeň, říkal jsem si, jak něco tak špatného mohl někdo natočit. A společně s Kriminálkou Anděl jsem uvažoval, zda Češi po revoluci vůbec natočili nějaký kvalitní kriminální nebo detektivní seriál a zda to vůbec ještě umíme. Přitom bych řekl, že před revolucí jsme v tomto patřili minimálně k evropským velmocím. Každopádně, vše je zachráněno. Případy 1. oddělení naznačují, že umíme. Seriál si na nic nehraje. Dopředu sice neznáme pachatele, ale není to žádná namachrovaná Kriminálka Las Vegas, Miami a jim podobné. Ukazuje policejní postupy přesně takové, jaké skutečně jsou. A v některých případech se jedná i o skutečné kriminální případy, které se někdy staly, takže divák získává na důvěře, že si scénáristé nic nevymýšlejí, ale že přesně takhle se to odehrává. A to mě baví. Jeden z nejkvalitnějších českých herců, Ondřej Vetchý, dodává seriálu ještě na herecké kvalitě. A to nemluvím o B. Polívkovi, kterému role sedla naprosto perfektně. A svou úlohu zvládl naprosto mistrovsky i Miroslav Vladyka. Tak já jen prosím, takových seriálů v takové kvalitě co nejvíc. A zde bych měl osobní přání, aby se točilo dál a sérií bylo co nejvíc. Tohle mě baví. Jen dál...jen houšť... Třetí série je ještě lepší, než ty dvě předchozí. Tvůrcům se podařil opravdu husarský kousek. Zůstat tři série na stejné kvalitativní úrovni je samo o sobě fascinující. Vylepšit již téměř dokonalé je pak šokující i geniální. Staří známí nás stále baví svým špičkováním, úroveň humoru je pořád stejná. Jednotlivé případy jsou zajímavé. Dozvídáme se také více o policejní práci jako takové, ale tentokrát té kancelářské. Jak se policie změnila od devadesátek? Že jsou z nich spíše kancelářské krysy než poldové, co honí skutečné zločince. Já osobně bych ale zaměřil ještě na jeden aspekt. A tím je hudba. Ta je opravdu nádherná a ještě lepší než v předchozích sériích. Klobouk dolů všem, kteří seriál vytvářeli. Udržet stejně kvalitní úroveň je téměř nemožné, ale vylepšit dokonalé...to chce opravdu kuráž, ale též pořádnou dávku umu. Případy 1. oddělení patří právem mezi nejlepší seriály, které kdy vůbec vznikly a po revoluci navíc i k absolutní špičce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD