Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Chipsonator

Velmi milé překvapení. Tohle já každé pondělí večer můžu. Realistická, skvěle zahraná, dle skutečných událostí kriminálka s mým českým favoritem Ondřejem Vetchých (už jen aby jednoho vraha zahrál Liška a budu v sedmém nebi). 80% ()

klúčik

Tento seriál sa my zatiaľ páči. Je natočený tak, že prežívam príbeh. Herecké obsadenie sa podarilo, hrajú tu aj dosiaľ neznámi herci. Seriál sa určite radí k tomu lepšiemu, čo sa tu natočilo. Hodnotím 80%. ()

-Dawe-

Parádní hercké obsazení. Bolka Polívku bych si nikdy v kriminálce nedokázal představit ale je skvělej a strašně se do tý party hodí. Na Český seriál opravdu dobré herecké výkony a to i u neznámých herců. Tohle se prostě povedlo a já doufám, že Česká televize bude dál posouvat laťku. Po osmém dílu dávám nejvyšší hodnocení, je to pecka! Druhé shlédnutí ještě intenzivnější! ()

DonQ

Oceňuji, že autoři nejdou vstříc prvoplánové atraktivitě jako jiné krimi seriály a nedělají z látky pohádku. Je vidět, že tohle uchopení látky si můžou v současné době dovolit jedině ve veřejnoprávní televizi, komerční stanice by na toto nemělo tzv. kulky. Jsem rád, že autoři dbají na to, zachytit práci SKPV, tak jak alespoň rámcově ve skutečnosti funguje, což věřím, může určité procento diváků odradit, neb jim to může přijít nudné oproti Kriminálce Anděl, Edenu, Expozituře či jiným podobným (americké či německé mutace snad raději neuvádím!) U mne to fungovalo opačně a seriál si docela užívám, ikdyž musím uznat, někdy je to tempo až moc vláčné. Po shlédnutí cca. třetiny série hodnotím kladně a jsem rád, že z novějších českých krimi seriálů je to první projekt od Četnických humoresek, na který se dá dívat a nekroutit při tom nevěřícně hlavou. ()

velkyvezir

Filipu Blažkovi ta role sedla jak hrnec na prdel a Polívka je tu takový, jaký má být: výborný herec civilních rolí. Ale úplně nejlepší je Hanuš a jeho Korejs. ---- Sleduji teď 3. řádu a prostě 6* ---- Pro mne dosud to nejlepší, co kdy ČT natočila. ()

Lisabellla

Naprosto souhlasím s Ygnorem, ze začátku to člověka nebere .. to až postupem času.. Obávám se ovšem, že to je hlavně díky tomu, že si oko diváka zvykne na herce, začne s nimi sympatizovat, sledovat jejich charaktery, jako je to u každého jiného seriálu. No a když k tomu přidáme fakt, že jsou to čeští herci jedni z těch oblíbenějších.. 82% je tu hned.. Obecně vzato je to ale dost zarytý průměr. ()

Billie777

Absolutně nechápu, jak se to mohlo stát ale fakt je to tady, volejme sláva! Konečně český krimi seriál, který mě baví a má úroveň. ()

klukluka

Je to výborný! Scénáristické spojení zkušeného kriminalisty a zručného psavce dalo kvalitní základ pro rozsáhlé televizní dílo, které i ve všech ostatních ohledech funguje jak švýcarský hodinky. Pokud vás stejně jako mě zajímá realistický pohled na policejní práci (v ČR), pak se do ní díky Případům 1. oddělení ponoříte až po temeno hlavy. Bez výbuchů a střelby všeho druhu byste se pro jednou mohli obejít. Já jsem si od podobných klišé odpočinul mile rád. Co dím, jsem vážně vděčnej divák, tohle mi sedlo. P.S.1: Neplatí to jen o Důvodu k zabití (sebevražda u Vltavy), tento díl jsem nepochopil, odborný dohled si při něm vybíral oddechový čas. P.S.2: Plíšek for president a Polívka jakbysmet. Bezkonkurečně náš nejlepší herec současnosti. P.S.3: Coby divák jsem si spokojeně chrochtal, ale pak mě napadla jedna kacířská myšlenka: v Expozituře bylo tři čtvrtě oddělení totálně zkorumpovanýho, tady byl nejhorší policejní prohřešek pozdní příchod. Jestli tohle nebude úskalí scénáristy se zaměstnaneckým poměrem v žoldu ministerstva vnitra..? Nic prý není dokonalý. Asi ne, co? Snižuji hodnocení na alibistické 4 pecky. ()

Zagros

Detektivky nikdy nepatřily k mému oblíbenému žánru, přesto jsem se nechal zlákat vysokým hodnocením a doporučením od kamarádů a na Případy 1. oddělení jsem se podíval. Dívali jsme se doma dohromady a rozhodně nikdo nelitoval. Celý seriál byl natočen civilně a uvěřitelně. Byly vybrány zajímavé a mediálně známé případy. Velmi dobře byly napsané rovněž postavy. Jejich neustále popichování, ať už vážné či nevážné, bylo tím správným kořením seriálu. Navíc to (prý) bylo i pod dohledem skutečných vyšetřovatelů a v seriálu si tvůrci moc nevymýšleli a jen dovedně dramatizovali. Nakonec jsme viděli všechny díly a nebojím se seriál označit jako vrchol televizní tvorby u nás. Rád dám silné čtyři hvězdy a přidám doporučení na několik fajn televizních večerů k tomu. Pokud je někdo navíc fanoušek detektivek a ještě má rád české prostředí, Případy 1. oddělení mu nesmí uniknout. --- Po třetí sérii nakonec hodnocení zvedám na plný počet. Platí všechno dříve napsané a k pozitivním věcem bych ještě dodal citlivě doplněné moderní vlivy (videokonference, korektnost, sociální sítě, PR) a jejich kontrast ke konzervativním, ale skvělým policajtům. Výtečná byla taky Lucie Štěpánková v podobě ředitelky. Tu mstivou, blbou a všehoschopnou mrchu zahrála perfektně. Když má navíc člověk podobné životní zkušenosti, užije si její výkon o to více. Na celém seriálu nemám nic, co bych vytknul. Dle mého názoru se v našem prostředí a na dané téma jedná o prakticky dokonalý seriálový počin. ()

Kovaja

Série krimi případů inspirovaných skutečnými případy rozhodně nenudí. Jedná se o nejlepší český krimi seriál. Moc se mi líbila mluva detektivů jak v kanclu, tak na poradách.Pro ostré slova se nechodilo daleko a šéf Korejs se s žádným z podřízených rozhodně nesral. Jejich práce je neskutečně náročná jak na čas tak hlavně na psychiku. Tým mord party je složen dle gusta,každý z detektivů je tak trochu z jiného těsta.mjr Kozák (Vetchý) je po Korejsovi nepsaným šéfem mord party a pomalu se chystá na šéfovo místo. Je zodpvědný a v kolektivu má respekt. Navíc má bednu:-)). mjr Plíšek (Polívka) je nejstarším členem a má také nejvíc zkušeností,případy řeší s potřebným nadhledem a klidem.V těžkých chvílích dokáže mladším kolegům trefně poradit. Má charisma jako prase. Nejeden obviněný se přizná právě jemu, protože ho bere jako svého taťku .kpt.Pražák (Blažek) je nejtvrdším členem mord party.Pro ránu nejde nikdy daleko a jeho nadřízení ho kolikrát musí hodně brzdit. Sem tam se nechá strhnout a chce případ vyřešit stůj co stůj a hned a to je kolikrát na škodu.Ale pokud se zakousne, tak nepustí. kpt..Anděl (Stach) je tak trochu holkař.Kolikrát se nechá strhnout a pak podcení důležitou maličkost.pro mě v seriálu asi nejméně sympatický člen mord party, tím ho ovšem nechci zatracovat. Uznávám že nějaké svoje kouzlo má ale já mám svoje oblíbence jisté. por. Sršeň (Vladyka) je otloukánkem oddělení a ostatní kolegové si do něj čas od času pěkně rýpnou.Do terénu a na výslechy se moc nehodí ale v kanclu je špička.I když v posledním díle se mu výslech podaří na jedničku,zahraje prostě na city.V každém kolektivu se najde takový človíček, není to na škodu.A musím říct že Vladyka mě zde svou rolí příjemně překvapil. mjr.Korejs (Hanuš) je vedoucím oddělení a poldou který má něco za sebou.Své podřízené dokáže pěkně sjet a nebojí se jít pro ostrá slova daleko. je trochu připosranej z policejního ředitele a to mu jeho podřízení vyčítaji. Tahle role byla obsazena na 100 %.Celkově vzato se jedná o seriál který nemá v našich luzích a hájích obdoby.Klobouk dolů ()

J.Bourne

Né, že by to byl takovej nářez, ale lepší kriminálku z český tvorby sem neviděl. Neni to ani tak napínavý jako spíš zajímavý. Všechny díly mě bavili a co se herců týče, tak to nad vodou drží Ondra Vetchý. Fajn českej serial, proto to dostává 4 hvězdičky. V tom zahnilém a bůhví co ještě rybníčku české seriálové tvorby je to opravdu diamant. ()

Nerhinn

"Nenávidět můžeš jenom to, co aspoň trochu miluješ, takže ta lesba není opravdová lesba a ve skrytu duše toužila po těch chlapech." Takže když oběť znásilnění nenávidí svého útočníka, tak po něm zároveň taky trochu touží? Je to stejná logika. A tuhle kokotinu vysílají na veřejnoprávním kanále. Ugh... Možná jsem měla prostě smůlu, když jsem přišla k nejhošímu (doufejme) dílu. Tolik bullshitu jsem ale od opěvovaného 1.oddělení vážně nečekala. Zbytek epizod byl fajn, tak na 4*. ()

Roman Albach

Případy 1. oddělení hodnotím jako nejlepší český kriminální seriál natočený po roce 1989. Perfektní scénář, excelentní herecké výkony, výborně vybrané případy, které vás vtáhnou od první minuty. Poctivá kriminálka, po jejímž zhlédnutí oceníte práci policistů a řeknete si, že aspoň něco v té naší zemi funguje. ()

Dixiee

Vše svižně a uvěřitelně plyne, herecké obsazení (především hlavní postavy) jsou víc než sympatické, případy vychází ze skutečných událostí..... I tomu Polívkovi tu jeho roli věřím a to ho jinak opravdu nemám ráda.Tohle je perla mezi současnými přiblblými českými seriály. ()

Stružák

Ne, Případy 1. oddělení mě nebaví. Viděl jsem pár dílů a každej z nich je pojatej hrozně uspěchaně. Technicky je to špatně dost, od režie, střih (proboha, ten střih!) i scenáristicky. Byť by mě ty případy samotný zajímaly, asi se o nich půjdu dozvědět jinou formou než touhle sérií. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD