Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Kozlowski8

Český krimiseriál, který velice realisticky přibližuje skutečné případy závažných násilných zločinů, které řešilo 1. oddělení pražské kriminálky. Tvůrci nesází na akční scény ani na nervydrásající napětí, ale na velice věrohodné a autenticky přesné nahlédnutí do práce kriminalistů. Vyprávění přitom rozhodně není nudné - naopak - je velice záživné, a to díky výborně vypracovanému scénáři, charakteristiky jednotlivých postav kriminalistů a jejich vzájemných vztahů. Atmosféru nenaruší ani příchod dvou nových členů do týmu 1. oddělení ve třetí sérii, čehož jsem se z počátku trochu obával. Poctivá česká kriminálka, která má spád, výbornou atmosféru, skvělé herce a hezkou hudbu. 95 %. ()

Predator77

1 Série: 75 procent, 2 Série: 70 procent, 3 Série: 75 procent, Za mě se jedná rozhodně o kvalitní český krimi seriál který má dost co nabídnout od dobrých hereckých výkonů, atmosféry, kamery, hudby, humoru ale hlavně dost zajímavých případů o kterých jsem třeba ani nic nevěděl a některé my přišly zpracované dobře a byli zábavné jiné zase tolik ne, dále co mě taky mrzelo že co se týče vedlejších postav tak o nich se toho v průběhu celého seriálu tolik nedozvíme a jo je alespon fajn že si projdou nějakým tím vývojem za to co se týče hlavních postav tak ty tu dostali celkem dost prostoru a tím pádem se i o nich více dozvídáme i z jejich osobního života což je fajn a více je to dělá lidskými, tak že ve výsledku jsem celkem spokojený a doufám že podobných seriálu vznikne víc na motivy skutečných případů které se odehrály v naší české domovině. ()

KLFPIM

Pitaval prvního oddělení / tuzemská top krimi asi není / Lepší jsou série pár roků zpátky / Labyrint – Pustina – Devadesátky. ()

ap.mat

U me dobry. Tedy alespon 1. dil. Tesim se na dalsi. Vetchy ma pomerne sympatickou roli. Prostredi tak jak ho my prazaci zname. A pokud je to opravdu podle skutecnych pribehu, tak tim lip. ()

sitmin

Já jsem příjemně překvapen. Ve srovnání s (soubětžně běžící) kriminálkou Anděl je to zaručeně civilnější, méně toporné, skutečněji působící a méně "vtipné", takže rozhodně pozitivní dojmy. S britskými nebo americkými kriminálkami to ještě srovnání nesnese, ale blížíme se tam... ()

ricky4

Hodnocení pilotního dílu: solidní žánrovka, která se zatím nepouští do neprobrázděných vod a možná to tak je dobře. Slušní herci, scénář na spád. Výtku u herců bych měl jen k těm mladým podezřelým... Jsem zvědav jak se to vyvine, určité linky byly naznačeny tak nezbývá než čekat. 65% ()

pidla

Příjemně civilní, ale poněkud pomalé a chvílemi nudné. Ne kriminálku mi tu chybí napětí. Vyšetřovatelé se místy chovají jako troubové a amatéři, také vadí logické mezery. A co to celé tělo mrtvé dívky pod prostěradlem na pitevním stole, když jí vrah odřízl hlavu? To už by snad dnes neměl být problém! ()

Awer

První epizoda velmi příjemné překvapení. Je těžké udělat dobrou a originální detektivku, ale po zklamání z Nestorovy maringotky, jež šla pomalu díl od dílu dolů, je tohle nová naděje. Konečně koktající, přiměřeně nervózní a nevěrohodný oznamovatel / viník, konečně vyšetřovatelé, kteří chodí na záchod. Samozřejmě - v důmyslný hollywoodský sračce by pražské první oddělení mělo problém najít alespoň těla všech obětí. Snesu i tu, ale tohle je poloha, na kterou ČT má a kterou jsem ještě neviděl a chtěl vidět. Už jen za nápad a odvahu pokoušet se navázat na nedávná poměrně úspěšná detektivní dílka si Případy ode mne zatím zasluhují pět hvězd. Jediné, co by snad šlo vytknout (a co zapadá do úrovně vyšetřování), je nijak strhující úvodní znělka, která k názvu dílu typu "Rozčtvrcená" působí jako pěst na oko... ()

pesbara

vynikající práce nejen na našem písečku. Tohle snese bez problémů i mezinárodní srovnání. Snad to není jen ojedinělý projekt. Pondělí je každopádně momentálně v ČT hoooodně silné!!! ()

Bluerider

Po třech dílech můžu konstatovat, že to není tak dobré jak jsem očekával, nicméně kvalita seriálu zatím s každým novým pokračováním roste. Jako největší slabina vypadá scénář - pokud to vyloženě nevyplývá z povahy konkrétního případu, tvůrci mají trochu potíže s vytvářením zápletky. Přece jen to má být detektivní seriál, ne dokument, takže divák očekává v těch cca 50 minutách které shrnují vyšetřování zločinu, nějaké to napětí. Prvky, které mají postavy jednotlivých policistů "zlidštit" (Vetchého problémy s dospívající dcerou, Blažkovy rodinné trable, Stachovy flirty) působí také docela násilně až trapně. Řada uživatelů poukazuje na podobnost s Malým pitavalem z velkého města a i mě připadá, že tvůrci se snaží tuhle televizní klasiku napodobit přinejmenším složením vyšetřovacího týmu - Polívka jako starý praktik (v Pitavalu Ruda Kuchař V.Haška - znamení: propínací svetr), Stach jako mladý frajer a donchuán (Kamil Hamřík aka Zedníček), Blažek jako poctivý dříč (Krampol), v posledním díle přibyl i mladý stážista (Jiříček mladého Peška?). Trochu se z toho vymykají jen postavy M. Vladyky (v akci nejistý analytik dobrý na papírování) a O.Vetchého (spolehlivý poctivec). Pokud jde o herecké výkony, nad úroveň stereotypní šarže zatím z televizních matadorů vyčnívá jenom ten Polívka. Laťka kterou nastavila podle mě velmi slušná Kriminálka Anděl, zatím každopádně zůstává nepřekonána. Ale co není, může být. ()

Stinger78

Konečně se na obrazovky vykulilo něco, co mě donutilo si na pondělní večery nic neplánovat. Tohle je hodina koncentrované jízdy, žádná hluchá místa! Ze startu jsem měl trochu pochybnosti o hereckém obsazení některých postav, Polívka s Vladykou mi tam nějak nesedli, ale po čtyřech dílech nemám námitek. Na posty kriminalistického doyena a papírové krysy asi nešlo vybrat líp. Ovšem Ondra Vetchý a Filip Blažek, tak to je na klobouček. Za mě zatím plná palba a věřím, že to tak zůstane i po odvysílání všech dílů. ()

vykyn

Viděl jsem zatím vše a musím říci,že to je seriál ,který má jistou šanci dál fungovat.Ani ne tak zápletkamy,případy v jednotlivých dílech,ale hereckým ansáblem a pohodou která z toho vyzařuje.Je to vlastně taková rekonstrukce zločinu a práce kriminálky, v balení velmi sympatickém..Další otázkou je, jestli se pouštět do žánrového mudrcování a srovnávání.. ()

Tucinka

souhlasím s golfistou a to hodnotím už po čtyřech dílech....doufám, že další díly buodu mininálně stejně tak dobré ()

Lukkyn

Povedené zpracování skutečných kriminálních případů!!!ČT se ubírá správným směrem a po Cirkusu Bukowski nabízí další seriál kvůli , kterému stojí za to zapnout televizi i na něco jiného než dvd a videohry!!!Samozřejmě notně pomáhá fakt , že seseriál opírá o skutečné události, ale za zmínku stojí i sympatičtí herci a celé uvěřitelné podání vyšetřování!!!!Není to kriminálka Miami ani Anděl a to je jedině dobře. Hodnoceno po prvním díle uvidíme co dál!!! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD