Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

bubblebobble

Chcel som vidieť niečo ťažko romantické čo ma rozreve ako Škopkovú pri Angelike a dostal som len takú detskú porciu. Záver bol pekný ale pocity mám rozpačité. Podobné pocity som mal pri PS: I love you. Také prázdne mi to prišlo. ()

GIK

Na začátku ukáže Duke do kamery V-sign (on zrovna něco vyhrál?). Následuje vyznání: Miloval jsem celým svým srdcem a duší. (věta inspirováná Biblí, ale překroucená. „Budeš milovat Pána svého Boha celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí.“ (Luk 10:27) ) Hned poté mu sestřička řekne: ty ďáble… Následně Duke předčítá své přítelkyni ze sanatoria 60 let starý milostný příběh. Napínavý, dramatický, originální, ale i vtipný, roztažený přes několik let a několik kontinentů, kdy hrdina Dukovy knihy nevzdává svou náklonnost ke své životní lásce. Má to spád, není tam vteřina hluchého místa. A žili byli spolu až do pozdního stáří – přesně takhle se mi to líbí. Závěr trochu vyumělkovaný ()

Razzor_82

"Myslím, že naše láska dokáže cokoliv chceme." Tenhle dojemný příběh dvou lidí mě teda vážně dostal. Jejich osudová láska na celý život byla tak skutečná. Malá inspirace jak v životě bojovat a překonat životní překážky i když se zrovna nedaří.  Sympatické herecké obsazení.  Rachel McAdams to sluší jako vždy a Ryan Gosling je prostě těžký pohodář. Pohádkově hluboký příběh ze kterého srší city a emoce. Závěr je dost procítěný. 8/10 ()

ViktorS

Film ma najskôr zaujal pre jeho hlavné postavy. Ryan Gosling a Rachel McAdams. Vidieť ich takto za mlada bolo fajn. No ako som film sledoval, začínal som mať pocit, že som ho už niekedy videl. Najskôr v scéne keď Noah chcel a zároveň nechcel predať svoj dom, no a potom, keď prišla scéna, v ktorej si Allie všimla jeho fotku v novinách som si to uvedomil. Ja som tento film už raz veľmi dávno videl alebo minimálne útržky z neho. Až cez tú bradu Ryana Goslinga som si to uvedomil. Herecky je film výborný, hlavné postavy boli zvolené podľa mňa dobre. Obdobie, v ktorom a to všetko odohráva sa mi páčilo tiež. Tá Amerika 40. 50. rokov má svoje kúzlo. Istým spôsobom nemám moc rád retrospektívne príbehy, kedy hlavná postava rozpráva svoj príbeh. Divák tak už v podstate hneď vie, ako to dopadlo alebo sa to minimálne pravidelne dozvedá v predstihu. Samozrejme príbeh nám tu chce povedať skôr ako sa to stalo a čo všetko viedlo k tomu záverečnému momentu vo filme a to je tu to najpodstatnejšie. Preto už počas sledovania som mal skôr smutný pocit z celého diela. Ten film a jeho koniec je vlastne šťastný no zároveň na mňa pôsobil ako neukončená tragédia. Bol idealizovaný, ale zároveň realistický. Vidíme idealizovanú lásku, kedy si dvaja ľudia po všetkých ťažkých prekážkach a problémoch k sebe našli cestu a žili šťastne, no zároveň je tu vidieť, že si v živote niektoré veci skrátka nevyberáme. Mal som teda pekný aj smutný pocit z celého filmu. Opäť je to o tej pravej láske na celý život. Či už na ňu divák verí alebo nie, ako romantická dráma je to fakt kvalitný a krásny film. ()

FeriusParfax

„Co vlastně chceš?“ Otázka, kterou správně položil Ryan Gosling, a kterou si jistě pokládá spousta mužů. Přitom je ženské myšlení opravdu velmi jednoduché, když pochopíte principy… Takhle nějak si představuji pravou lásku. Gosling a McAdams se k sobě perfektně hodili a jejich lásku jsem jim baštila do posledního drobku. Líbilo se mi retrospektivní vyprávění, období, ve kterém se děj odehrával, kostýmy, hudba a ne přílišná přeslazenost. Pohodová oddechová romantika, která netlačí na pilu. Viděno asi před 3 lety. Jen si pamatuju, že se mi nelíbila Noeho náladovost. ()

=macik=

Nemuzu jinak nez 5* !! Nebudu to moc komentovat - pribeh neni prilis originalni, ale to by vas v zadnem pripade nemelo odradit. me to dnes proste posadilo na .... citim se ted (po shlednuti) fakt hrozne... Tenhle film me poslal nekam, kde jsem uz moc dlouho nebyl. Jsem z toho celkem mimo...slova nestaci..musite videt! nezapomenutelny snimek. ()

kubal18

Romantické filmy nejsou zrovna moje hobby, ale Notebook... Na konci jen zamáčknout slzu a vrátit se zpět do reality. ()

E lan

Nadprůměrný a navíc dobře zpracovaný příběh, kterému nechybí napětí a hlavně originalita (s trochu předčasně prozrazeným závěrečným překvapením). Přesto skvělá romantika... ()

GodKnows

Romantické filmy nikdy neboli moja šálka kávy. Vždy šlo o to isté - ona a on sa zaľúbia a majú tento, takýto, hentaký, onaký a ja neviem aký ďalší problém. No proste hrúza. Avšak v poslednom čase tento žáner začínam stále viac a viac vyhladávať ani neviem prečo. Jednoducho aj tu sa dajú nájsť kvalitné filmy. The Notebook je jednoducho romantika ako vyšitá bez akéhokoľvek debilného pátosu. 4* ()

BačaXXX

Neuvěřitelně krásný film. Film, který mi vdech lásku do srdce. Je to trochu naivní, ale zpracováním a výkonem musím dát 4*. ()

DarkoCohen

Musím říct, že mě tenhle film chytnul hned od začátku, i když měl nesmírně předvídatelnej průběh. Mně to ale stejnak nijak zvlášť nevadilo. Navíc se tam najde opravdu hodně povedených scén, jako třeba ta na ruským kole nebo na loďce či u krbu.o) Každopádně neznám lepší způsob, jak si zpříjemnit cestu vlakem, než dvě hoďky koukat na Ryana Goslinga, kterej je k sežrání a to i v plnovousu. Rachel McAdams tady zase chytla svoji první slušnou roli. Navíc spolu jim to vážně klapalo. Nakonec jsem ani nechtěla, aby film skončil. Jen mě znervózňovalo, že se mi nedaří přestat se ,,ksichtit", což ve vlaku není zrovna nejlepší;p ()

ecis

Totalne presladly, klisoidny, v niektorych momentoch neeeskutocne natahovany a extra dlhy a nudny romanticky pribeh, ktory doslova priam zapacha tuctovostou. Nieze mna, ale ani moju priatelku tento film vobec neoslovil, skor naopak; smiali sme sa nad odvahou rezisera vyrobit v dnesnej dobe takyto gyc, pripominajuci skor TV film "a la Danielle Steel" ako seriozny pocin s nejakymi, aspon najmensimi, ambiciami. ()

Tyna31

Je to průhledné, přeslazené, kýčovité (husy, racci a ostatní ptactvo), ale i tak se mi na to hezky koukalo. Ze začátku to vypadá na 5*, pak je děj ale strašně předvídavý, takže lehce uberu. ()

haWranka

Romantika od shora až dolů. Nic jinýho, jenom hromada a hromada romantiky. Ale funguje to. Způsob, jakým je tenhle film natočenej vás donutí zamilovat si hlavní postavy a trápit se a radovat s nimi. A chtěla bych ještě upozornit na krásnej soundtrack. ()

jiriks

Krásný film. Neuvěřitelný příběh obrovské neutuchající lásky mezi mužem a ženou. Jak jde milovat až do stáří? Podívejte se na tenhle úžasný, nejromantičtější snímek, který jsem viděl. Byli spolu pořád. Milovali se. Žili jen pro sebe. Její rodiče jí ale příliš její lásku nepřáli. Odjela na školu do jiného státu. Její matka schovávala jeho dopisy, seznámila se s jiným, taky skvělým člověkem, chtěli se vzít. Ona ale uviděla jeho v novinách s domem, který si vysnila. Pokračování už nechám na Vás;). Pro mě silný příběh, sledoval jsem mockrát s úsměvem na rtech, určitě nezůstane jen u jednoho shlédnutí. Přeji si zažít něco podobného a určitě mě to jednou čeká.... ()

waska

Zajímavá romance, na závět trochu přeslazená, ale líbilo se mi to. Rachel McAdams je opravdu krásná a jako herečka se mi také líbí stále víc a víc, Ryan Gosling se mi líbí víc v jiných rolích, ale tahle role mu kupodivu sedla. ()

Kofolacik

V zivote by som si nepomyslel ze by som dal romantickemu filmu ako tento *****, ale nemozem si pomoct no... uplne ma to dostalo a vobec neviem preco... ok hraje tam moja oblubena herecka ale to je asi tak vsetko... soundtrack hraje skoro cely film ten isty dookola, herecke vykony nejsu nic extra a dej je cliche jak hovado. Ale jednoducho to vo mne vyvolalo emocie, jeto prvy film pri ktorom som plakal, a nie raz ale rovno dva krat! 9/10 ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce