Lehkomyslný znuděný mladík Evžen Oněgin tráví svůj život na večírcích petrohradské smetánky. Po smrti strýce odjíždí na zděděný venkovský statek, kde se seznámí s oduševnělou kráskou Taťánou, která je Oněginem okouzlena natolik, že mu vášnivě vyznává lásku. Oněgin ji však chladně odmítá a odjíždí. Po letech se opět setkají. A tentokrát je to Oněgin, kdo vzplane spalujícím citem ... (oficiální text distributora)

wictoria

Na tento film jsem byla moc zvědavá, ale zdál se mi "nedotažený". Čekala jsem od toho víc, mohl být klidně delší... prostě mi tam něco chybělo a byla jsem zklamaná ()

Zaitsev

To je tak, když se zase klasika dostane do blbých rukou - Voldemort to zachraňuje a Liv Tyler se prostě na Taťánu ale vůbec nehodí...nemám ji rád. Pár světlých a filmařsky dobře udělanách scén tam ale je. ()

lemonova

Pôsobivá adaptácia. Myslím, že hlavné postavy boli zvolené typovo perfektne.. hoci ide o minimalistický komorný príbeh, tvorcom sa podarilo vystavať ho s gradáciou, pričom nestratil nič na svojej poetike. Navyše krásna hudba. 80% ()

charmin

Veľmi príjemný film, aj napriek tomu, že knihu som nečítala (za čo sa aj celkom hanbím). Najviac oceniteľná bola však pre mňa kamera a hudba, neodmysliteľnou zložkou bola Liv Tyler, kt. sa mi ako Ruska Tatjana náááramne páčila, Ralph Fiennes ako vždy dobrý, pre mňa osobne ale nič výnimočne. Aj napriek tomu takých 75%. ()

pepa3rd

Neznám předlohu a možná proto jsem už dlouho nebyl tak překvapen náhlým koncem filmu. Vůbec mi nepřišlo, že už téměř dvě hodiny sleduji tohle napínavé historidké drama, osudy lidí se kterými si odud nehezky zahrál. Najednou tma a já nevěřícně koukal na ubíhající titulky v očekávání, že takhle to přeci nemůže skončit. Skončilo. Takovéhle konce nemám rád, ale i přesto a možná právě proto 4* ()

IdaHutt

Skvělé! Oceňuji zejména respekt a citlivost, s jakou tvůrci přistoupili k slavné veršované předloze. A odpouštím, že Fiennes byl v době natáčení na mladého Oněgina přece jenom už trochu starý. Nádherná Liv je zato dokonalá Taťána! Scéna souboje s Lenským u větrného mlýna na dřevěném molu - vizuálně dokonalá - mě donutila pochybovačně nahlédnout do románu, jelikož obraz Oněginova duelu je takřka srostlý se scénou posledního, smrtelného souboje Puškina s d´Anthesem na ušlapaném sněhu mezi křovinami a stromy. - A ejhle: "Už sáňky předhánějí čas. / Mlýn! Sluha nese na příkaz / osudné Lepageovy hlavně / za pánem, kočí odjíždí / opodál k ohradě či zdi." (Překl. O. Mašková.) - Takže zase smekám, přesné! A přesná je celková atmosféra s vynikající výpravou. Exteriéry, interiéry, rekvizity, zejména kostýmy, všechno laděno do tlumených barev, jako by člověk hleděl na krásný, věkem vybledlý obraz.. Troufám si tipnout, že tady zapracovala britská důkladnost, a nikoli obvyklá americká indolence. Jen droboučké chybičky v českém (jinak výborně nadabovaném) znění mi tu a tam zadrnčely do ucha: okamžité tykání mezi šlechtici; při vzájemné zdvořilé konverzaci takřka žádná "otčestva" (jména po otcích); a paní Larinovou osloví její stařičká příbuzná pěkně anglicky "Marsho" (Maršo). Leč pryč od prkotin. Tohle je skvostný neruský film pro ctitele klasické ruské kultury. ()

E lan

Povedený filmový přepis jednoho osobního pádu namyšleného člověka a nenaplnitelné lásky. Vynikající Fiennes táhne film nahoru, Liv je podmanivá a vůbec celé prostředí hraje dohromady. Prostě povedený film, nic víc, nic míň. ()

Tyna31

Knižní předlohu jsem nečetla, proto soudím pouze film. Podlě mě se z toho dalo vytřískat víc. Pořád jsem čekala na NĚCO a najednou mi do toho skočily závěrečné titulky a konec. Já jim tu lásku nevěřila. Pro mě pouze průměr. ()

haWranka

Docela zdařilá adaptace, musím uznat, že Ralph Fiennes je pro role jako jsou Oněgin nebo Heathcliff přímo stvořenej. Přesto ale nemůžu posunout hodnocení výš. Možná kdybych nečetla knihu, tak se mi to bude líbit mnohem víc, ale tvůrcům se tak nějak nepovedlo vystihnout charaktery postav, Oněgina tu ukážou jako zvrhlíka snad jenom když kreslí sprostý obrázky a tím to hasne. Taťána nepůsobí ani tak jako éterická a citlivá bystost, spíš jako naivka. A na konci jsem neuronila ani slzu - to když jsem to četla, tak jsem vybrečela snad celej potok. No, je mi líto... ()

Primavera

V poslednej dobe sa stretávam s klasikou v divadlách, ktorá sa obaľuje do moderného šatu, aby sa divákovi zapáčila. A tak má Hamlet miesto lebky v ruke pingpongovú loptičku a Shakespearov Petruccio sype takmer vulgárne dvojzmysly. Toto je však čistá klasika, ktorá sa buď bude páčiť aj modernému divákovi alebo nie. Záleží na ňom, či je schopný oceniť snahu držať sa predlohy výbornej ruskej klasiky (preklad listu Tatiany Oneginovi nie je však celkom presný, škoda), ktorá patrí do pokladnice svetovej literatúry. Hĺbka citov, hľadanie seba samého.... večné témy, ktoré netreba nijako modernizovať. Parádne. ()

sehe

Krásne romanticky natočený Puškinov Onegin ženskou režisérkou Marthou Fiennes.I keď americko-anglické tváre hercov nezodpovedajú mojej predstave ruských typických typov aristokracie 19.storočia,tak z celkového dojmu z filmu to neubralo na kvalite.Eugen Onegin v podaní Ralpha Fiennesa bol presne zahraný, ako najprv mladý šľachtic z Petrohradu,vzdelaný a nadaný človek,ktorý nemá pochopenie pre lásku od vidieckej krásnej Tatiany.Neskôr sa to obráti a z Onegina sa stáva zlomený a zbytočný človek,vyznávajúci lásku teraz už manželke kniežaťa Tatiane.Liv Tyler bola citlivá, ušľachtilá a krásna predstaviteľka Tatiany.Nádherná kamera,kostými,hudba a hlavne český dabing absolútne sediaci každej postave. ()

FireTight

Jsem šokován, naprosto šokován. Američanům se totiž s britskou pomocí podařilo natočit evropskou klasiku, kterou totálně nepřekroutili, nezničili a nerozcupovali na kousky (jako například Hraběte Monte Cristo). K celému příběhu Evžena Oněgina, ačkoliv jsem originální Puškinovi verzi bohužel nečetl, přistoupili velmi citlivě a dali si záležet s každým detailem. Jen jsem si tedy vždycky myslel, že Oněgin je na konci v dalším souboji zastřelen, ale jak jsem na závěr filmu zjistil (a jak jsem si také vygooglil), není to pravda. Každopádně jsem včera od televize odcházel spokojen a to je asi to hlavní! :) ()

Pepper_x

Fiennes jako Oněgin vynikající, Lenskij v podání Stephense famozní, Tyler jako Taťána horší. Nevím proč, ale zdála se mi tady jako trochu jednoduchá holčina, což na mě z knížky tak nepůsobilo. Přesto jde však o moc pěkný zpracování klasiky, při který se zdá, že se lidstvo v nějakejch věcech za těch pár století moc nikam nepohlo. Ze závěrečný scény se určitě dalo vymačkat víc, jinak by to bylo na poctivejch pět hvězd. "Snažte se vyhnou mému domu, dobře Vás znám už z hrdosti: nehazadrujte se svou ctí...miluji Vás (nač lhát a komu)...nepatřím ale přesto Vám a muži věrnost zachovám."...No jo ,Evžene, za chyby se platí. ()

vincchuppo

Co se týče výpravy a kostýmů, bylo to stylové a dobové. Ralph Finnes byl také celkem solidně unuděný Oněgin zlaté generace. Herci hráli příjemně a uvěřitelně. Na pár změnách oproti originálnímu románu se ovšem neshoduje. Běžné. Ale když nastane onen zlomový souboj "z blbosti" a Oněgin namísto střely do břicha svého soka skolí brutálním headshotem, říkal jsem si: Co tím pán básník mínil říci? ()

BigBang

Jestli kinematografie naní na tohle, tak už fakt nevím na co. Pan Fiennes v roli p. Oněgina vypadá famózně. Na pí Tyler se též dívám rád. ()

ceruzisko

Za zvuku klavíra, vŕzgajúceho snehu pod nohami sa otáčam chrbtom a s krvácajúcim srdcom odchádzam. Aspoň takúto filmovú adaptáciu si zaslúži každá knižná predloha! ()

mira.l

No tak už aspoň vím, že ač mám v této klasice značné mezery, není třeba znát všechno. Protože tohle byla dost velká nuda. Dvě * za Liv Tyler a Lenu Headey. ()

xylofonka

Ach Taťáno, až když jsi oživla prostřednictvím Liv Tyler jsem pochopila, proč se do tebe mohl Oněgin tak zžíravě zamilovat. ()