Joke_47

Klepání jsem viděl o dost dříve nežli jeho americkou "kopii" Než si pro nás přijde... nechci schazovat jeden snímek od druhého, ale nemůžu si upřít tyto velice podobné snímky alespoň trošku srovnat... Thomas Jahn neměl při ruce žádné velké hvězdy, film natočil o deset let dříve, sledování je příjemnější, i co se týká námětu a nápadů...příběh je víc realistický, víc živý, zkrátka si to dokážu víc představit... Ta americká verze není v žádném případě špatná, ale režisér měl deset let na to, vykoukat z Klepání to nejlepší a případně to nějak vylepšit, když už chtěl točit takřka "to samé". Ale to se mu nepodařilo a Klepání tento minisouboj u mě vyhrává s velkým předstihem... =) btw.: tohle je pro mě film číslo jedna na německém žebříčku! =) ........................................ Klepání na nebeskou bránu 100% / Než si pro nás přijde 70% ()

brasek

Tak toto áno... okrem nemotorných nemeckých policajtov v scéne v kukuričnom poli je tento snímok geniálny. Vtipné, akčné a nakoniec aj dojímavé. ()

peaceNwar

Tento film ma po každý krát dostane. A keď ho ešte k tomu pozerám v pôvodnom znení, je to nebeský zážitok :) Taký jednoduchý, neuveriteľne smiešny a smutný zároveň, hlboký a formálne vynikajúci a ešte k tomu s takou krátkou stopážou jednoducho nenájdete. Proste ma vždy vie rozveseliť a dať takú životnú energiu, že môžem len tisíckrát ďakovať Bohu za tento výtvor... PS: Vyhradené len pre ľudí, ktorí si potrpia na čiernom humore ()

Honzuna

Film s hodně velkým ale bohůžel nevyužitým potencionálem. Ale i přesto přijemná podívana, s pár opravdu výbornýma scénama. ()

Brenda.Ch

Překvapivě dobrý film a překvapivě hodně vtipný ! Velmi zdařilý výběr herců, dynamické a svěží pojetí příběhu, navzdory umírajícím mladíkům žádná zbytečná sentimentalita a ponurost. Kombinace ústředního příběhu a téměř grotesky kolem auta plného peněz je velmi neobvyklá a fakt se povedla. Bavila jsem se, hodně jsem se bavila, ale bez toho, abych bagatelizovala vážnost situace. ()

Desmi

Párkrát už jsem přemýšlel, co bych udělal, kdyby mi zbývalo "pár dní" a já byl ještě mladý. Výborný nápad na film. Mnoho vtipných scén provází celý film a já se u toho nenudil ani chvíli (možná taky díky vynikající krátké stopáži). Přesto mi ale přišlo, že snímek nečerpá veškerý potenciál a dalo se z tohoto tématu vyždímat mnohem více. Některé scény jsou úplně mimo logiku filmu (např. jedna z posledních scén, kdy je mafiánskej boss pustí jen tak k moři, wtf ?!). I tak jde ale o poměrně vtipné dílko, které stojí za vidění. To rozhodně.. =) ()

Ijanek

Klobouk dolů, dá se říci že je to nejlepší německá komedie. O splněném snu a smrti. Výborně jsem se bavil. ()

jessic

Zábavná, svižná road movie o cestě k moři, trochu tarantinovská, ale ne tak dobrá, jak jsem z hodnocení očekávala. Ale viděla jsem jen v českém dabingu, tak budu shovívavější. ()

LencaN

Sice to je tedy inspirováno Tarantinem ( který mi až tak nesedí), ale tohle má i něco navíc, takže jsem to 'strávila'. Akorát mi nejde do hlavy, že je to německý film...Němci nejsou zrovna mašiny na trháky světových kin. Každopádně tahle honba za mořem, kdy dva pánové nemají už co ztratit, chtějí si splnit nějaká ta přání na poslední chvíli a chovají se tak, jak si to třeba celý život nedovolili je senzační. Začátek se mi trochu nelíbil, nevěděla jsem, co mám tedy čekat, ale už prvním úprkem v ukradeném vozu jsem začla tušit, oč jde :) nemám ráda filmy, kde někdo je vážně nemocný, se všemi se loučí apod., ale tohle mi kupodivu nepřišlo jako citové vydírání. V ději je hrozba smrti naznačována jen lehce a pánové většinu času mají úsměv na tváři. Konec je prvotřídní, nemám co dodat. Možná jen opravdu za ten začátek nemůžu dát plný počet. ()

zigy

Když se tvůrcům podaří, aby během jednoho filmu diváka donutili několikrát ke smíchu i pláči, zasluhují si jen to nejvyšší uznání. Protože takový je i život! Toho smíchu je naštěstí ve filmu mnohem víc, A mimochodem, Til Schweiger je frajer! Třeba jak se obrátí při přepadu banky do bezpečnostní kamery: "Nazdárek, já jsem Martin Brest a přepadávám tu vaší banku" a úřednice: "Ten proslov si můžete ušetřit, nahrává to jen obraz." ()

v.indruchova

Průměr, lepší, ale mě to prostě neposadilo, lehce pobavilo. Zajímavé téma. Celkem jsem se toho bála, ale je možné natočit dobrou komedii na takové téma jako je smrt? Takové tabu. Lidé (hlavně ve střední Evropě) se o smrti bojí jen zmínit, aby si nepřivolali, nějaké neštěstí. Styl jak natáčí Němci mi není blízký, proto ani nevím proč tomu něco chybělo (určitá zaprděnost, kde jde cítit vliv socialismu, jako je třeba v našich filmech?) Co ty řečičky, to mě chtěli filmaři dojmout..něco o moři a ohnivý kouli (slunci), to jsem radši pochopila vtip o dřevěný a železný kouli. Zajímavej úlet. ()

Delmondo

Teda koukám jako blázen že němci natočili něco takového. Vynikající příběh dvou týpků který umírají na rakovinu a rozhodnou se udělat si poslední trip k moři. Film chvílema vtipnej pak najednou zas smutnej, zkrátka silnej biják co vás chytne za srdce. ()

RomanT

Podle obsahu, hodnocení i žánrového zařazení jsem čekal něco jiného. Dočkal jsem se komedie s humorem na úrovni nejtrapnějších francouzských nebo italských komedií 70tých až 80tých let. Ještě trapnější byl ale Hauerův výstup a konec. A s Tarantinem to opravdu nemá nic společného... ()

hony23

Natočit komedii o dvou kamarádech umírajících na rakovinu, to chtělo odvahu. Kupodivu se to povedlo, i když chvílemi to byla snaha udělat Tarantinovský humor za každou cenu trochu křečovitá. Jinak ale fakt dobré... ()

allegria

Celkem oblíbené téma, různě zpracované různými autory. I když tohle zpracování mi je zatím nejsympatičtější. Je humorné? Místy. Dojemné? Rozhodně, Poučné? Silně (užij dne, dokud můžeš). Věrohodné? Sotva, ačkoli... Osobně jsem znala člověka s rakovinou, kterému lékaři dávali půl roku. Odmítl léčbu, rozvedl se, znovu oženil s mladou dívkou, odjel k moři a naplno si tam užíval za všechny peníze, které měl. Přežil prognózu lékařů více než o 20 let, uzdravil se. To je fakt. Druhý případ jsem znala poměrně zblízka: muži se vrátila rakovina kostní dřeně, k lékaři se (dle slov primáře) dostavil nikoli za 5 minut 12, ale 5 minut po dvanácté. Uzdravil se, oženil, měl zdravé dítě, a přestože je to už přes 30 let, žije zdráv dodnes. Ano, zázraky se dějí, ale zpět k filmu: Tady mi morbidní či tragické téma tolik nevadilo, protože zpracování se přece jen dost vymyká běžným klišé, navíc oba hlavní aktéři jsou sympaticky stateční, smíření a moudří. ()

Pan.Antonin

Dlouho jsem váhal, jestli se do toho pouštět. O to příjemnější to pro mne bylo překvapení. Je to zároveň dojemné, ale zároveň je to skvělá akční komediální jízda, plná vtipných hlášek a parádních scén. A jak slibuje oficiální text distributora. Žádná vražda a ani kapka krve. A i přesto to jako akční film funguje. Nejlepší německý film, co jsem kdy viděl. ()

Kozlowski8

Dva muži, umírající na rakovinu, se rozhodnou užít si poslední chvíle života a splnit si svá přání... Scénáristicky nezdařená slátanina, která na mne nezapůsobila ani v té vážné a akční poloze a už vůbec ne v poloze komediální. Tento snímek si mne prostě nezískal. 45 %. ()