Zapomeňte na Čelisti, zapomeňte na uhlazená hollywoodská schémata. Přichází desetimetrový Bílý žralok, který se rozhodl „trochu“ znepříjemnit život obyvatelům poklidného přímořského městečka Port Harbor. Poté, co starosta dává od krvavého problému ruce pryč, berou záchranu místních lidí do rukou dva neohrožení bojovníci. (oficiální text distributora)

Marwinek

Famózní amaterismus, dechberoucí naivita "triků", ůžasný střih záběrů žraloka z různých dokumentů alá Strašidelný les v Trháku, to všechno podtrženo neuvěřitelně slabými hereckými výkony posouvá tuto zfušovanou kopii čelistí na přední příčky filmů, které vřele doporučuji! Jeden z mála filmů, který jsem si koupil 2x na DVD. ()

Cortesz odpad!

Tak tohle byla extrémní sračka. Žralok trapnej, herci otřesní zasloužili by aby je sežral všechny a hlavně přímo odpodná hudba. ()

Todd_Hewitt odpad!

Demence největšího kalibru, fakt že jo..A že jsem tady těch blbostí už viděl se žralokama...To už i ten Megažralok vs. obří chobotnice je snad lepší :DD Hrozně jde vidět, že ten žralok je z gumy :DD Jo, a ten konec?? Jak se roztrhl?? No o tom ani nemluvim....Nebylo by to pěkný, fakt že jo.. ()

Stanmi

Pobřežní městečko South Bay se připravuje na oslavu sta let od svého založení a součástí oslav má být také závod windsurfingů. Jednoho rána však jeden ze surfařů záhadně zmizí a spisovatel Peter Benton (James Franciscus) a lovec žraloků Ron Hammer (Vic Morrow) mají jasno, v okolních vodách začal řádit velký bílý žralok… Spielbergovy Čelisti se v půlce 70. let staly obrovským hitem, takže proto není nijak překvapující, že se v následujících letech objevilo hned několik filmů se zabijáckým žralokem v hlavní roli. Jedním z nich je také Poslední žralok italského režiséra Enza G. Castellariho. Jeho příběh je takový kompilát příběhu prvních a druhých Čelistí, máme tady blížící se oslavu, bandu teenagerů, pochybovačného starostu, odvážného "občana", ostříleného lovce žraloků a pochopitelně i samotného žraloka (který je tady pořádný koumák, až se tomu nedá věřit). Asi netřeba dodávat, že vše je v horším podání než v případě slavné série. Po vzoru mnoha jiných italských filmů té doby se i zde podařilo zlákat několik amerických herců, z nichž bezesporu tím nejznámějším (a také nejlépe hrajícím) je James Franciscus, který díky svému charismatu jako ústřední hrdina působí docela dobře. Samozřejmě Enzo G. v duchu italské tradice neváhal přidat do filmu pár brutálnějších záběrů, ale jinak jde poznat, že peněz bylo spíš méně než více, což jde krásně vidět hlavně u scén se samotným žralokem, kde se mění nejenom kvalita použitého filmu, ale dokonce jeho velikost a tvar (nehledě na to, že ho tvůrci vylepšili také o řev, což působí snad ještě hloupěji než jeho měnící se velikost). Co si budeme povídat Poslední žralok je sice okatou vykrádačkou Čelistí, která trpí nejedním nedostatkem, ale i přesto to je nakonec docela koukatelný béčkový horor se stylovým hudebním doprovodem bratří De Angelis, který místy dokáže i obstojně pobavit. ()

Madax

Jejda, tak tohle se vážně moc nepovedlo... Od filmu jsem čekal jen málo, neboť jsem si na něj přečetl předem pár negativních recenzí, jenže ani to málo film nesplnil - čekal jsem sice předvídatelný film s gumovou maketou, ale sliboval jsem si alespoň svižné tempo a neodolatelné brakové kouzlo, které většinou podobné ekohorory mají... Jenže už úvodní scéna - zpomalené záběry na surfujíího týpka, jako vystřižené z Pobřežní hlídky a podbarvené nevkusnou hudbou, dávala tušit, že tohle nedostojí ani mým skromným požadavkům. Surfař pochopitelně zahyne a stává se tak první obětí žraloka zabijáka. To pochopitelně vzbudí podezření hlavního klaďáka a ten se pokusí varovat zazobaného starostu, který na jeho slova bohužel nedá a nechá uspořádat závody surfařů, při kterých ryba udělá paseku a přesvědčí o své existenci všechny do té doby pochybující. Prostě naprostá předvídatelná klasika, i když nic proti tomu. Jenže problém je v tom, že je to celé dost mdle a nezáživně natočeno - herci moc nehrají a jejich postavy vlastně jenom drmolí klasické fráze typu "řádí nám tu žralok, musíme ho zabít, než udeří znova"...Druhou půlku filmu jde o to žraloka zničit, přičemž napětí se opět moc nekoná. Tvůrci si usmysleli, že se nespokojí jen s obyčejným přerostlým žralokem, ale předhazují nám tu jakéhosi posledního žijícího zástupce svého druhu (odtud název filmu) který nezabíjí pro potravu, ale pro pouhé zvrhlé potěšení. Navíc je ryba vysoce inteligentní a používá nejrůznější triky, například když se nemůže dostat do jeskyně za dvěma potápěči, tak je tam alespoň zasype kamením, aby je tak uvěznila a usmrtila, prostě o hloupoučké nápady zde není nouze. Takže si radši pusťte první dvě Čelisti a nechte Posledního žraloka plavat. ()

MonarC

Čekal jsem větší nudu, nebylo to ale tak hrozné. Nejvíc mě vadilo, jak ten "desetimetrový žralok" měnil během filmu velikosti. I když se film točil v roce 1981, tak si myslím, že tohle si mohli tvůrci lépe ohlídat. Protože když ve vodě vidíte obyčejného žraloka a najednou se vynoří takové gumové monstrum, je to spíš k smíchu. ()

bmx6 odpad!

Pamatuji,že jsme s bratránkem koukali na tenhle film.Byly jsme ještě malý a než film začal,tak jsme byly napjatý,nedočkavý,natěšený,ale jakmile film začal,tak všechno to těšení bylo na nic.Už si teď sice všechno nevybavuju,ale nejdůležitější je,že si na to vzpomínám jako největší sračku všech sraček,takže na to radši nikdo nekoukejte!!! ()

JesterKruger

Rozhodně je to kvalitnější než MEG: Monstrum z hlubin. Ale je to neskutečná kopie čelistí, a opravdu velká. Vlastně většina filmů se Žralokem kopíruje Čelisti. Ale jako herci nebyli špatní, vlastně to ani nenudí, ale není to nějak extra napínavé ()

leonskennedy

Bohužel stále stejný záběr na žraloka jak se vynořuje a vypadá jako potápějící se lod´.Jinak autentické záběry z každého přírodopisného dokumentu o žralokách.Vídíme taky snahu o napodobení ČELISTÍ 1975 ,ale sem tam to i nečekaně překvapí. ()

bernau84

nemůžu tvrdit že jsem se nebavil to ne, ale byla to zvláštní zábava - směs smíchu, studu a rozlícenosti nad demencí děje a pádů do vody. Zvláště scéna jak žralok urve molo a odtáhne ho na moře aby si pochunal na těch tragédech je výživná - někdo mi řikal že je to vykrádačka čelistí ale to se mi nezdá, tvůrci nemohli čelisti vidět protože by pak nemohli natočit tuhle komedii. klasická italská srágora co je na stáncích za pět pětek. ()