Poslední žralok

The Last Shark

Dobrodružný / Horor / Thriller

Itálie, 1981, 88 min

• killerbean

Nápad možno v pohode, ale scény zo žralokom hroznééé. Chvíľu mal žralok veľkosť max 2-3 metre - keď boli využívané zábery živého žraloka, odrazu 15 m, keď sa na scéne objavila gumová atrapa, ktorá bola tak neuveritelne statická, až to bolelo. Však uznajte, hlava sa vynorí z vody a trčí z nej asi minutu bez náznaku pohybu, z otvorenou hubou - podotýkam zo stále rovnako otvorenou hubou :D 20 %(5.10.2008)

• majo25

Jasná inšpirácia až kopírka kultovými Čeľusťami, ešte aj veľkosť žraloka je podobná. Animal triler z talianskej produkcie sa sprvu netvári vôbec zle, scény pod vodou spolu s hudbou sú celkom fajn, žraločie krváky rovnako, sympaťák v Franciscus v hlavnej roli. Tunajšie nižšie hodnotenie som pochopil až vtedy, keď žralok začal trepať hlavou o skaly, aby sa zosunuli na potápačov. Taliani totiž obdarili svojho (veľkého bieleho) žraloka nevídanou inteligenciou, čo u mňa zákonite vyvolalo posmešný úšklab. Obrovský žralok útočí nielen na motorové člny, ale aj na helikoptéry a móla. Nuda to síce nie je, ale o nedotiahnuté detaily (napr. veľkosť umelého žraloka nad vodou a živého pod vodou) a logické nezmysly núdza tiež nie je.(19.10.2020)

• vesper001

To vám takhle jednou při siestičce partička makarónů narazila na měch zakyslého Lambrusca a za jeho pachuť se rozhodla potrestat lidstvo dalším remakem slavného eposu o gumovém nenažranci. Ze strašidelného domu nedaleké pouti lohnula parybí maketu se zaseklou hubou, maličko ji přifoukla (když už, tak už) a před kameru nahnala partičku retardovaných vysavačů sociálních dávek s tím, že jim produkce zaplatí víkend na pláži. Kečup sice skončil na špagetách, ale ty figuríny ze smeťáku jsou super a zvukové efekty prostě žůžo. Jak by taky ne, když se točily před základní školou (jÉÉÉ), doma u telky (ztráta končetin zní přesně jako chroustání čipsů) a v autobuse (hrky frky ztrouchnivělého žraloka). Spielberg je mrtev, ať žije Špilberk!(7.1.2015)

• Vitason

Ta malá, roztomilá rybička s nepřítomnýma očima už zřejmě nepřestane filmaře od dob Čelistí fascinovat a pokoušet. Poslední žralok celkem okatě vykrádá Spielbergův megahit (i zde je utržené molo), ale tento italský pokus na božského Stevena prostě nemá a to ani po stránce dramatické, příběhové či technické. Žralok v tomto snímku vypadá jako gumový balón, který se akorát umí vertikálně zvednout z vody a všechny tyto tupé útoky působí velice komicky. Záběry na tuto bystrou hlavičku jsou střídány záběry z nějakého dokumentárního snímku, který má úplně jiné zabarvení a je na něm znát, že byl natočen na méně kvalitní film a párkrát se tu objeví záběr na miniaturní modýlek, jehož souboj s vrtulníkem je vyslovená lahůdka. Stejně tak, když tato loutka zasypává vchod do jeskyně. Herci jsou mizerní a jediné, co překoná jejich mizerné výkony je naprosto tupý scénář. Přesto jsem se u filmu náramně bavil (smál), takže si 2* zaslouží.(20.12.2007)

Škoda, nepovedlo se. Je prostě jasně vidět, že ten žralok je gumovej. SPOILER! Je to vidět třeba v tý scéně po masakru s windsurfingem, kdy ten žralok sežere toho chlapa s megafonem. KONEC SPOILERU! Viděl jsem sice málo žraločích hororů, ale tohle je určitě jeden z nejhorších. Útes smrti (o Čelistech samozřejmě nemluvím) je stokrát lepší než tahle kokotina.(5.2.2012)