Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

klerik

Absolútna blbosť, ničiaca fantastickú predlohu, ktorá bola kritikou reality show. Uakážka svalov a ultranízkeho rozpočtu... ()

Chrustyn

Slabší ale koukatelný Arnie. Žádná velká akční jízda ale je tu spousta hlášek a pár zajímavých nápadů a akčních scén. ()

dopitak

Naprostá akční klasika, a dovolil bych si neskromně tvrdit, že po Terminátorovi (Arnoldův) film s nejoriginálnějším námětem. Sentimentální vzpomínka na nevinné dětství přecházející v pubertu, a dobu VHS půjčoven. ()

SeBig

No já nevím, mě to zase tolik neoslnilo jako ostatní Arnieho filmy. Tohle jako nemělo špatný nápad budoucnost, hra ve které jde o život plná lovců a zabijáků, ale to zpracování se mi fakt nelibilo ano vím je to z roku 87, ale i přes to mi to přišlo takové nedopracované. Chvýlema mi to přišlo nepřehledné.. ale zase Arnie hláškoval což se mi libilo ,,klidně mě poblej na tý košily to stejně nebude poznat" nebo jeho slavné ,,já se vrátím". Jinak na film s Arniem docela slabota bohužel. ()

jojinecko

Kniha Stephena Kinga (jedna zo šiestich, ktoré napísal pod pseudonymom Richard Bachmann) bola skvelá. Film sa jej síce nedrží, skôr inšpiruje a čerpá nápady. Filozofická rovina vôbec nie je zlá- brutálne reality show, zhýralý vkus TV konzumentov, vplyv TV na masy a pod... Samozrejme jedná sa o akčný film a o nejakej filozofii v tomto prípade premýšľa asi málokto:) A práve po formálnej stránke je tento film dosť zlý- brutálne 80te roky cítiť v každom zábere, Arnieho neherectvo, k tomu pochybný scenár a nepresvedčivo-nudná, neakčná réžia. Running Man patrí určite k tým "ľahšie sfilmovateľným" Kingovým dielam, výsledný efekt je však takmer žalostný...1,5*/5 ()

anais

Mám Arnolda opravdu rád, ale musím to napsat. Běžící muž je opravdu strašný film. Budoucnost připomíná asi tak, jako Disko příběh. V podstatě se jedná o hlavní výtku vůči filmu. Oni filmy s Arnoldem nikdy nebudou nominovány na nejlepší film, protože to prostě nejsou ty SPRÁVNÉ filmy. Ale pan guvernér měl většinou štěstí na režiséry s nějakou vizí, jak myšlenkovou (ANO! Připusťte!), tak vizuální (o tom žádná). Bohužel, Běžícího muže se se netýká ani jedna z výše zmíněných vizí (ano, připouštím). Je to film nenápaditý, lacině vyhlížející, neschopný navodit atmosféru reálné budoucnosti. Díky tomu působí směšně a je černou ovcí v Arnoldově filmografii. Výjimka ale potvrzuje pravidlo! Pusťte si místo toho třeba Komando. ()

anderson

Tento film nie je odpad! aj napriek povesti jeho tvorcov. S novelou S. Kinga má spoločný iba názov (novela samotná je riadna somarina) a motív SURVIVAL GAME. Inak ide o klasickú schwarzeneggerovku, ktorá v mojom rebríčku podobne ladených filmov prekonala aj Komando či Cobru. Navyše tu nájdeme plno skvelých (v rámci žánru samozrejme) hercov resp." týpkov", ktorí radia túto oddychovku do vôd klasiky rokov 80. Technická poznámka: aj napriek technickej nedokonalosti najlepšie Killiana nadaboval Ilja Prachař vo verzii použitej na VHS (firma GOLDEN CROWN - réžia Marie Fronková). PLEASE STAND BY (10.11.2004) ()

Tigo

Klasika, videla jsem to snad 100x a porad to funguje, Subzero a Buzzsaw opet prohrali :). Jednicka s hvezdickou. ()

Ivoshek

Film podle Kingovy celkem dobré knížky. Brutální, krvavá televizní show, kde vyhraje ten, kdo přežije.... ..... ...... Hodnocení je na tenhle typ filmu celkem vysoké - je to dané jednak v rámci žánru, v rámci doby (1987) a hlavně jistou mírou proroctví, protože je jen otázkou času, kdy se podobné reality show skutečně někdo chopí. Tímto zároveň zdravím Vl. Dobrovodského, na jeho masakrování bych se v TV určitě juknul. ()

Nazghul odpad!

Vzhledem ke skvělé knižní předloze Stephena Kinga nemohu tomuto paskvilu dát vyšší hodnocení, než je odpad! Kdyby tu šlo hodnotit ještě méně, tak se nerozmýšlím!! ()

Xeelee

Nedám dopustit na geniální knižní předlohu a tohle je bohužel strašná blbost, která prošla důkladným procesem hollywoodizace, dostala do vínku malý rozpočet a mizerného režiséra. Propracované prostředí, atmosféra i příběh se filmu vyhnuly obloukem a velmi silný ponurý závěr by konzumní divák neskousl, tak tam dáme happy end, ano? Jo a ještě by to chtělo nějakou pěknou herečku. co tomu říkáte? Super, jdeme točit. Kamera, klapka! ()

eraserhead666

„Pane Bože!“ „To nebude Bůh!“ Future akčňák podle Kinga/Bachmana a Arnold v další roli hrdého policisty, kterej to všem natře. Jedna z možných vizí budoucnosti o síle televize utvářet veřejné mínění. A nejhorší na tom je, že se divák jen pousměje. Možná proto, že v podobných filmech je to vždycky vyhnané až na samou hranici. Ona tu sílu ale má i dneska, jen to není tak zjevné. Trošku předobraz dnešních reality show (uvidíme, za jak dlouho to i v reálu dojde tak daleko). Film se zkouknout dá, i když je plný nelogičností – pošlou trestance do staré čtvrti prošpikované kamerama a poskokama a čistě náhodou zrovna v té staré čtvrti, která je pod neustálým dozorem, sídlí centrum odporu. No koho by to napadlo? Jaká obrovská náhoda. To si jich vážně nikdo nevšiml? Ještě štěstí, že aspoň z lovcema je docela sranda (světélkující operní zpěvák Dynamo je hodně zábavnej) a Arnolda docela zastiňují. A je zde poměrně hojný výskyt humorných hlášek. ()

ArnoldJ

Tydle bicepsy nám zvednou sledovanost! Televizní zábava, kolem které se točí téměř veškeré dění ve společnosti. Sázky a především reklama, to vše je obrovský biznis, kterému dává face moderátor Killián, miláček davu. Film plný hlášek a Arnolda ve vrcholné formě. PS : Sly běhá samozřejmě rychleji! ()

SOLOM.

Další z filmů, ve kterých účinkoval nabouchaný Arnold, kterého jsem v mladí doslova žral. Sice měl Schwarzenegger na svém kontě dost lepších filmů, ale tady se mi líbila především ona „zvrácená show“ a eskadra zabijáků. Každý z nich byl něčím specifický a každý z nich nakonec „zařval“ dosti odlišným způsobem. Navíc tu nebylo zapotřebí nekonečných zásobníků a hlavně po boku Arnieho tu běhala pěkná ženská. Co víc si mohl teenager v té době přát. V dnešní době se už u toho sice mladší generace asi moc nepobaví, ale i tak to určitě stojí za zhlédnutí. ()

Exkvizitor

Je to naivní, směšné, povrchní, šablonovité, prvoplánové a po všech stránkách diletantské - ale jelikož je dle mě taková většina Arnieho filmů, nevím, zda jsem zcela kompetentní je hodnotit. ()

Bauer

Běžící muž je akční pecka, jaká mohla být natočená jen v osmdesátých letech! Tak trochu mi je záhadou nízké hodnocení, protože myslím že 70% by si to i zasloužilo. A nebo je také možné, že mé hodnocení je trošku nadsazené, jelikož jsem nečetl knihu. A to možná bude tím! Ale vratím se k filmu! Všude slýchávám, jak je Běžící muž brutální film. Možná na svou dobu byl brutální, ale myslím, že byli daleko brutálnější filmy a že toto je jen slabší odvar. Film má docela i myšlenku, jak televize dokáže naprosto diváka pohltit a jak každé televizi záleží na sledovanosti. A pak se vše vytratí, když na scénu naběhne Arnold Schwarzenegger. Potom už jde jen a jen o typickou akčňárnu! Je pravdou, že Schwarzeneggera nemusím, ale na jeho filmy se rád koukám, protože jde vždy o dobrou zábavu a pro mně, jako příznivce akčních filmů dost možná i o dobré akční filmy, které mají tempo a ve kterých se občas prohodí nějaká ta vtipná hláška. Úplně nejvíc mně dostali padouši, protože Profesor Sub-Zero, Fireball, Dynamo, Buzzsaw a Kapitán Freedom byli opravdu stylové postavy. Arnold předvádí standartní výkon, nic světoborného! Hudba byla celkem přijatelná. A líbil se mi nápad, jak vydělat na lidech, kteří byli za něco odsouzeni a tak šli bojovat o holý život do televizní show. Pokud se dostanu ke knize, tak počítám s tím, že mé hodnocení půjde rapidně dolu a nebo také ne! ()

JASON_X

Je známo, že primitivní národové, kteří ještě donedávna žili v blaženém kanibalismu a době kamenné, a kteří dnes ve svých chýších z větví mají často televizor a satelitní anténu, dívají-li se na "naše" pořady včetně všelijakých horrorů a akčáků, mají logicky za to, že se jedná o realitu a že takhle ten náš svět doopravdy vypadá. Nám světaznalým civilizovaným to může být k smíchu, ale já sám si vzpomínám, jak "perplexně" jsem ve svých ca patnácti zíral na tenhle ryze osmdesátkový biják na VHSce s jednohlasným dabingem a nevěděl jsem, co si o něm myslet (a moc rád bych viděl, jak by pak na Running Mana reagovali třeba takoví papuánští negři). Byl to první takový film svého druhu který jsem viděl, a já, ještě hloupý socialistický školáček, jsem si nedokázal řádně vychutnat jeho brakovou velezábavnost a fantasmagoričnost. Ale třeba postava elektrifikovaného Carusa s bleskometem se mi nesmazatelně vryla do paměti. Teď po letech se už ovšem u takovýchto bijáků bezostyšně a nestydatě bavím a chlámu jako tupé hovado. A mladé Maríi Conchitě to v těsném lesklém trikotu zatraceně sekne (i když hraje hroznou husu). ()

Sawy

Dost nuda.Začátek vypadá nadějně.Slušně natočený útěk z vězení a hodně zajímavá vize budoucnosti dávají naději,že to bude skvělá zábava.Ale jak se děj přesune do pitomého prostředí reality show,jde celý film komplet do kytek.Akce je vyloženě špatná,hlášek zoufale málo a postavy lovců jsou absolutně mimózní.Zpívající tlusťoch střílející blesky? WTF?! A není sám.Čekal jsem zábavné akční béčko,tedy prakticky synonymum pro 80 léta.Béčko to teda bylo,ale zdlouhavý a nudný,kdyby se film věnoval spíš jenom té vzpouře proti systému a nepletl do toho reality show a nějaká morální poselství,dopadlo by to o dost líp.Dvě hvězdičky nakonec jenom za úvodní půlhodinku a Arnieho ve špičkové formě.Jinak hodně vyčpělá záležitost. 35 % ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)